• zps
  • 24 styczeń 2014
  • newsy
newsy

Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba
Dnia 22 stycznia w oddziałach przedszkolnym w ZPS w Kluczewsku obchodzony był Dzień Babci I Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli na tę uroczystość, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci z obydwu grup wspólnie przygotowały część artystyczną, podczas której śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Po występie przedszkolaki złożyły swoim dziadkom życzenia, wręczyły laurki dziękując im za ich troskę i opiekę. Następnie babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Dzieci, które dużo czasu spędzają z dziadkami doceniają ich cierpliwość, doznaną opiekę, wspólną zabawę, na którą rodzice nie zawsze mają czas. Odzwierciedleniem tego może być fragment wiersza : „ Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości . Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”.

Anna  Błotnicka, Agnieszka Piskorek, Małgorzata Walasek

 „Zebraliśmy się tutaj my się tutaj my wszystkie wnuczęta, aby dać dowód miłości swej dziś…..” tak uczniowie z klasy II powitały swoje kochane Babcie i Dziadków licznie przybyłych na uroczystość zorganizowaną z okazji ich Święta. Specjalnie na ten dzień dzieci przygotowały program artystyczny. Goście z uwagą oglądali przedstawienie i każdy występ nagradzali gromkimi brawami. Do życzeń złożonych przez wnuków i wnuczki dołączyła pani dyrektor ZPS. Życzyła przybyłym wszystkiego dobrego, dużo zdrowia i pociechy z wnuków. Po części artystycznej dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i zaprosiły na wspólny poczęstunek. Chociaż styczniowy dzień był bardzo mroźny, to każdemu zrobiło się cieplej na sercu widząc radość w oczach Dziadków i słysząc miłe słowa podziękowań.

Agnieszka Herczyńska