ŚNIADANIE DAJE MOC

Pierwszaki z ZPS Kluczewsko przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” która ma na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  W związku z założeniami programu nauczyciele pragną przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania i roli prawidłowego żywienia. Dzieci aktywnie i twórczo uczestniczyły w prowadzonych zajęciach i warsztatach. Z wielkim zapałem i starannością stworzyły w klasach piramidy żywienia oraz uczyły się przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków.

Wiele satysfakcji i radości sprawiło dzieciakom zaniesienie swoim najbliższym sałatek owocowych i warzywnych przygotowanych własnoręcznie.

7 listapada (8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania) w dzieci o godzinie 9:00 zasiadły do wspólnego śniadania. Z przyniesionych produktów przygotowały smaczne, zdrowe kanapki . Na stole pojawiły się również produkty mleczne oraz owoce. Jako alternatywę do soków dzieci przygotowały smaczny i pożywny koktajl owocowy, który dostarczył energii na cały poranek.

Ewelina Dumin