WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw. Jest wielką atrakcją również dla dzieci. Dostarcza im wiele radości i zadowolenia, dlatego bal karnawałowy co roku odbywa się także w najmłodszej grupie przedszkolnej 3-4 latków.

Dnia 5 lutego 2015t. już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Sala przedszkolna ozdobiona mnóstwem balonów i serpentyn zamieniała się w sale balową pełną księżniczek, wróżek, rycerzy, „ninja”, był też Zorro, Batman, a nawet biedronka i lekarz chirurgii.

Najpierw w przedszkolu pojawiła się wróżka i zaklęciem wprawiła wszystkich w dobry nastrój do zabawy. Następnie dzieci wyruszyły na bal „pociągiem”. Krętymi torami, przy piosence „Jedzie pociąg z daleka” dotarły na miejsce, gdzie nadeszła pora na wejście do Sali balowej. Każde dziecko przedstawiło się w zupełnie innej niż na co dzień kreacji. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmicznej muzyce, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Najbardziej do gustu przypadł przedszkolakom zagadkowy konkurs dla odważnych. Chętnie przekłuwali rycerską strzałą pękające z hukiem balony i bezbłędnie odgadywali umieszczone w nich zagadki. Przegranych nie było również po tańcu par splecionych serpentyną, do którego chłopcy wybrali swoje partnerki w sposób zaczerpnięty z bajki o Kopciuszku. Wylosowali z worka bucik jednej z koleżanek, odszukali jego właścicielkę i pary ostrożnie z gracją tak, by serpentyna nie przerwała się, zatańczyły razem krótką melodię. Wszyscy zostali nagrodzeni. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z balonami i połyskującymi serpentynami, które wirowały nad ich głowami. Na Sali podczas pląsów robiło się bajecznie i kolorowo. Oczywiście znalazł się też czas na słodki poczęstunek przygotowany przez radę Rodziców.

Taka zabawa odbywa się w grupie „Krasnoludków” co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia dla maluchów, którzy mimo iż trochę zmęczeni – zadowoleni z pamiątkowymi balonami opuszczają przedszkole. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Opiekunki Przedszkola

Bal Karnawałowy - Przedszkole (zdjęcia autorstwa pani Eweliny Prokop) Zdjęcia TUTAJ

Bal Karnawałowy - Klasy 0-III Zdjęcia TUTAJ