Nasze Siatkarki Trzecie w Województwie

Największy w historii Szkoły Podstawowej w Kluczewsku sukces, osiągnęły siatkarki ZPS Kluczewsko, które wywalczyły brązowe medale w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Finał wojewódzki odbył się 6 maja w hali MOSiR w Skarżysku – Kamiennej. Zagrało tam 6 najlepszych drużyn wyłonionych z Półfinałów Wojewódzkich, a były to: SP Nr 1 Skarżysko – Kamienna, SP Nr 9 Kielce, SP Nr 2 Opatów, SP Nieświń, SP Nr 1 Busko – Zdrój i SP Kluczewsko. Zawody rozgrywano systemem grupowym. Nasze siatkarki trafiły do grupy „B” wraz z SP Nieświń i SP Nr 1 Busko – Zdrój. Grupę „A” tworzyły: Skarżysko – Kamienna, Kielce i Opatów. Wyniki poszczególnych meczów z grupy „B” przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nieświń 2:1 (25:17; 16:25; 15:6), SP Kluczewsko – SP Nr 1 Busko – Zdrój 2:0 (25:17; 25:16), SP Nieświń – SP Nr 1 Busko – Zdrój 2:0. Grupa „A”: SP Nr 1 Skarżysko – SP Nr 2 Opatów 0:2, SP Nr 2 Opatów – SP Nr 9 Kielce 2:1, SP Nr 9 Kielce – SP Nr 1 Skarżysko 2:0. Kluczewskie siatkarki wygrały swoją grupę i w półfinale zawodów trafiły na SP Nr 9 Kielce. W drugim półfinale Nieświń zagrał z SP Nr 2 Opatów. Wyniki półfinałów: SP Kluczewsko – SP Nr 9 Kielce 0:2 (16:25; 23:25), SP Nr 2 Opatów – SP Nieświń 2:0. W meczu o brązowe medale Mistrzostw Województwa Kluczewsko po raz drugi w tym turnieju spotkało się z drużyną z Nieświnia. Tym razem nasze siatkarki wygrały 2:0 (25:22; 25:19) i tym samym przypieczętowały największy sukces w historii szkoły. Mistrzem województwa została drużyna z Opatowa, która pokonała w finale Kielce 2:0.

Na zakończenie mistrzostw czołowe drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które wręczył pan Grzegorz Bień – Świętokrzyski Kurator Oświaty. Warto nadmienić, że zawodniczka ZPS Kluczewsko – Karolina Ławińska została wybrana jedną z Najlepszych Siatkarek Turnieju.

Rok szkolny 2014/2015 jest jednym wielkim pasmem sukcesów naszych siatkarek. W listopadzie dziewczyny zdobyły Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych, który rozgrywany był w Mircu. Ponadto triumfowały także w turniejach towarzyskich: w Dobromierzu, Fałkowie i Kluczewsku.

Siatkarską drużynę ZPS Kluczewsko w Roku Szkolnym 2014/2015 tworzą: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski oraz pan Grzegorz Żal.