Nasze Siatkarki z wizytą u Pana Wójta

Bardzo miła niespodzianka spotkała Siatkarki Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku, które to w dniu 15 maja na specjalne zaproszenie spotkały się z Wójtem Gminy Kluczewsko Panem Rafałem Pałką. Wizyta siatkarek była spowodowana ogromnym sukcesem jakie dziewczyny odniosły w ostatnim czasie czyli zdobyciem III miejsca w Województwie Świętokrzyskim w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Spotkanie odbyło się w Centrum Informacji Turystycznej w Kluczewsku.

Pan Wójt pogratulowach dziewczętom wspaniałego wyniku, osiągniętego w Mistrzostwach Województwa, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Skarżysku - Kamiennej. Podziękował im za to, że tak pięknie rozsławiają Naszą "Małą Ojczyznę" czyli Gminę Kluczewsko. Następnie dziewczeta zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami w postaci koszulek sportowych. Po oficjalnej części uczestnicy spotkania zasiedli do zapełnionego słodkościami stołu. Delektując się smakołykami wywiązała się luźna rozmowa, w której dziewczyny wspomninały przeróżne zabawne historie z wyjazdów na zawody sportowe. Natomiast Pan Wójt z Panią Dyrektor ZPS Kluczewsko - Ireną Orzechowską opowiadali jak to było w czasach kiedy to oni jako uczniowie startowali w zawodach sportowych.

Podsumowując występy Naszych Siatkarek w tym Roku Szkolnym należy podkreślić, że dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu na zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych można osiągać sukcesy nawet w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko. Można rywalizować jak równy z równym ze szkołami z Kielc, Buska - Zdroju, Skarżyska - Kamiennej i wielu innymi. Sukcesy takie mobilizują dzieci a także nauczycieli do jeszcze bardziej wytężonej pracy co miejmy nadzieję przełoży się na kolejne wygrane w przyszłości.

Siatkarki ZPS Kluczewsko serdecznie dziękują Panu Wójtowi za zaproszenie i decenienie ich sukcesów.

Osiągnięcia Siatkarek ZPS Kluczewsko w Roku Szkolnym 2014/2015:

  • I Mejsce w Zawodach Półfianłu Województwa o Puchar Marszałka (Włoszczowa)
  • I Miejsce w Finale Województwa o Puchar Marszałka (Mirzec - Powiat Starachowice)
  • I MIejsce w VIII Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS w Dobromierzu
  • I Miejsce w IX Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie
  • I Miejsce w I Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS w Kluczewsku
  • I Miejsce w Półfinale Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt (Włoszczowa)
  • III Miejsce w Finale Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt (Skarżysko - Kamienna)
  • I Miejsce w II Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora SP Gowarczów

Siatkarską drużynę ZPS Kluczewsko w Roku Szkolnym 2014/2015 tworzą: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski oraz pan Grzegorz Żal.

Zdjęcia ze spotkania z Panem Wójtem tutaj