Zdjęcia TUTAJ:

2 listopada bieżącego roku grupa uczniów Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku uczestniczyła w wyjeździe do Kielc, gdzie miała możliwość obejrzenia meczu Ekstraklasy Piłkarskiej pomiędzy  Koroną Kielce a Termalicką Bruk – Bet Nieciecza. Nasi uczniowie dzięki uprzejmości Zarządu Klubu Korona Kielce mecz obejrzeli płacąc za bilet tylko symboliczną „złotówkę”. Darmowy transport zapewnił Wójt Gminy Kluczewsko – pan Rafał Pałka.

            Wyjazd na mecz był podsumowaniem akcji „KORONIARZE POMAGAJĄ KACPERKOWI”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce. Akcja polega na zbieraniu nakrętek w celu sfinansowania kosztownego leczenia oraz rehabilitacji Kacpra Turczyna – ucznia klasy IV w ZPS Kluczewsko.

            Uczestnicy poniedziałkowego wyjazdu bardzo dobrze zorganizowali się do roli kibiców. Zaopatrzeni w klubowe szaliki i koszulki, przygotowali okazały transparent, który eksponowali podczas spotkania.

W nagrodę za głośny doping, od piłkarzy Korony otrzymali pamiątkowe plakaty. Najwierniejszym młodym kibicom  udało się zdobyć  autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia z piłkarzami, którzy po meczu specjalnie zawitali w sektorze, w którym przebywała nasza grupa.

Mecz był wspaniałą promocją kultury kibicowania. Wspierając dopingiem drużynę  ze swojej najbliższej okolicy uczniowie nabywają i kształtują swoje wartości patriotyzmu lokalnego.

Wszystkim chętnym przypominamy, że akcja zbierania nakrętek dla Kacperka cały czas trwa w Kluczewskich szkołach. Nakrętki na bieżąco można dostarczać do budynku szkoły w dni robocze w godzinach od 7:00 do 15:00.

Społeczność szkolna ZPS i PG Kluczewsko, która uczestniczyła w wyjeździe składa serdecznie podziękowania Wójtowi Gminy Kluczewsko za możliwość bezpłatnego transportu na  w/w mecz piłki nożnej.