24 maja 2016r. w hali Sportowo - Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Mini Siatkówki z cyklu Kinder+ Sport. W kategorii „czwórek” wystąpiło 14 zespołów a wśród zagrały młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Turniej rozgrywany był systemem grupowym (4 grupy), jeden set do 21 punktów. SP Kluczewsko trafiło do trzy-drużynowej grupy wraz z MUKS Piątka Sandomierz oraz ULKS Stopnica. Wyniki meczów grupowych naszej drużyny przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 21:1, SP Kluczewsko – ULKS Stopnica 21:10. Ćwierćfinał: SP Kluczewsko – PSP Fałków 21:12, Półfinał: SP Kluczewsko – Gala Skarżysko 21:19, Finał: SP Kluczewsko – PLAS Kielce 12:21.

Na koniec zawodów czołowe trzy drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami i upominkami, które wręczyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarki SP Kluczewsko zdobywając II miejsce w Turnieju zakwalifikowały się do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+ Sport, który odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2016r. w Częstochowie.

Przypomnijmy, że Finał w Częstochowie jest drugim Finałem Ogólnopolskim jaki dziewczęta z Kluczewska osiągnęły w tym roku. W zeszłym tygodniu zdobyły one Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego i w dniach 26-29 maja 2016r. zagrają w Mistrzostwach Polski w Mini Siatkówce, które odbędą się w Głuchołazach w województwie opolskim.

SP Kluczewsko w zawodach Kinder+ Sport reprezentowały: Olga Tyszer (kpt.), Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Emilia Nowakowska. Opiekunem drużyny jest – p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ: