10 czerwca 2017r. w Hali Legionów w Kielcach odbył się finał Turnieju w Dziecięcej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
W sportowych zmaganiach uczestniczyło 16 drużyn reprezentujących swoje powiaty z całego województwa. Uczniowie przystąpili do rywalizacji, która przebiegała w IV grupach systemem ,,każdy z każdym”.Do naszej grupy „C”trafiły zespoły z Chęcin, Kunowa i Działoszyc. Z grupy wyszliśmy z II z drugiego miejsca wygrywając dwa mecze z Kunowem i Działoszycami, natomiast z Chęcinami przegraliśmy 6:4. W ćwierćfinałach zagraliśmy z Kielcami i po dramatycznej końcówce zostaliśmy pokonani 4:5 i niestety na tym poziomie zakończyliśmy rozgrywki.
Nasi zawodnicy zagrali naprawdę świetnie i dali z siebie wszystko. Bardzo dzielnie walczyli o punkty. Rywale okazali się jednak wymagającym przeciwnikiem. Poczuliśmy duży niedosyt (półfinał był tak blisko), ale i wielką radość, ostatecznie zajęliśmy V miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, pamiątkowe dyplomy i wiele innych upominków ale prezent, z którego najbardziej się ucieszyliśmy to wyjazd  na wybrany  mecz szczypiornistów Vive.

Równolegle do rozgrywek sportowych odbył się konkurs z języka angielskiego Bilingual Handball.             

16 dwuosobowych zespołów  stanęło do rywalizacji i tutaj też sukces. Nasza dwójka w składzie (Kacper Czaiński i Kuba Dumin) zajęli 4 miejsce. W nagrodę otrzymali statuetkę, piłki i dyplomy.
Drużyna Szkoły Podstawowej w Kluczewsku godnie zaprezentowała swój powiat .

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Barabasz Fabiola, Barabasz Filip, Cegieła Maciej, Czaiński Kacper, Dumin Kuba, Kapuściak Daniel, Karbownik Karolina, Łączek Szymon, Nowak Jakub, Olczyk Zuzanna.

Opiekunowie – p. Barbara Włódzik i Urszula Jeziorska.

Autor zdjęć - p. Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ: