11 października Szkołę Podstawową w Kluczewsku odwiedził wyjątkowy gość – siatkarz PGE Skry Bełchatów -  Patryk Czarnowski, wielokrotny Reprezentant Polski w siatkówce.

W hali sportowej na p. Patryka czekali uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Oficjalnego przywitania wszystkich uczestników dokonał pan Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko oraz pani Irena Orzechowska –Dyrektor ZPS w Kluczewsku. Następnie przyszedł czas na „bliższe” poznanie pana Patryka. Rozpoczęła się seria pytań, w których „brylowali” najmłodsi. Padło wiele konkretnych pytań oraz wiele takich, które rozbawiły wszystkich uczestników spotkania do łez.

Kolejnym etapem spotkania były oczywiście wspólne zdjęcia oraz autografy. Każda klasa oraz grupa treningowa wykorzystały okazję aby zrobić sobie pamiątkową fotografię. Wszyscy uczestnicy otrzymali autografy naszego szacownego gościa.

Niestety, bycie sławnym siatkarzem to nie tylko zdjęcia i autografy, ale przede wszystkim trening i ciężka praca. Po godzinnym pobycie pan Patryk musiał wracać do swojego klubu, aby przygotowywać się do niezwykle prestiżowego spotkania PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję gościć w naszej placówce tak wspaniałych siatkarzy. Już wkrótce udajemy się do naszych przyjaciół z Bełchatowa z rewizytą aby wspierać ich swoim dopingiem w meczu ligowym.

Przypomnijmy, że uczniowie Szkoły Podstawowej z Kluczewska od września tego roku trenują siatkówkę w ramach Akademii Skry Bełchatów. W treningach biorą udział dziewczynki z klasy V i młodsze. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych w hali sportowej.

Cieszy też to, że przygodę z siatkówką rozpoczęły już także dziewczynki z klasy I (6 i 7 – latki), które raz w tygodniu spotykają się na zajęciach rekreacyjno – sportowych ukierunkowanych na mini-siatkówkę.

PGE SKRA Bełchatów – Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy…

Społeczność Siatkarska SP Kluczewsko

Zdjęcia TUTAJ: