„Łączy nas kolarska pasja” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Kluczewsku odbyło się spotkanie z Zenonem Jaskułą - jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy reprezentujących kiedyś Polskę. Jaskuła jest m. in. Wicemistrzem Olimpijskim (Seul 1988), Wicemistrzem Świata (Chambery 1989) oraz pierwszym polskim kolarzem, który odniósł etapowe zwycięstwo w najbardziej prestiżowym wyścigu na Świecie – w Tour de France (1993).

Pan Zenon opowiadał uczestnikom spotkania m. in. o tym jak zaczęła się jego przygoda z kolarstwem, o podróżach po całym Świecie oraz o diecie stosowanej dla utrzymywania jak najlepszej kondycji.

Spotkanie z wybitnym sportowcem zorganizowane było w ramach promocji kolarstwa w Gminie Kluczewsko gdzie w wyniku porozumienia Wójta Gminy Kluczewsko – pana Rafała Pałki i Dyrektora sportowego zawodowej grupy kolarskiej DOMIN Sport pana Andrzeja Domina powstaje Szkółka Kolarska. Zajęcia z najmłodszymi cyklistami będzie prowadził pan Jerzy Dumin.

Podczas spotkania przeprowadzony był quiz o tematyce kolarskiej, w którym do wygrania były trzy rowery ufundowane przez pana Andrzeja Domina.

W spotkaniu z Zenonem Jaskułą wzięli także udział wielcy pasjonaci „dwóch kółek” z naszego powiatu – p. Henryk Ludynia oraz pan Sylwester Kowalski – dyrektor Domu Kultury we Włoszczowie.

Wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VII z terenu Naszej Gminy zapraszamy do udziału w treningach prowadzonych w ramach szkółki. Informacje o zajęciach można uzyskać u pana Jerzego Dumina lub u nauczycieli wychowania fizycznego.

Zdjęcia TUTAJ: