Święty Mikołaj w Naszym Przedszkolu [08 grudzień 2017]

3 -4 latki

Zdjęcia TUTAJ:

Klasa 0A

Zdjęcia TUTAJ:

Klasa 0B

Zdjęcia TUTAJ:

Autor zdjęć: p. Sławomir Orzechowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

OBSERWACJA POGODY [07 grudzień 2017]

W ramach projektu „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Kluczewsko” nasza szkoła pozyskała stację pogody dydaktyczną, drewnianą, typu ,,domek”. Uczniowie klas czwartych zapoznali się z jej budową i zasadami  działania. Poznali również znajdujące się w niej przyrządy meteorologiczne.

Uczniowie mierzyli temperaturę powietrza za pomocą termometru maksymalnego i  termometru minimalnego. Odczytywali na barometrze wartość ciśnienia atmosferycznego. Określali rodzaj i ilość opadów atmosferycznych za pomocą deszczomierza. Higrometr pozwolił na określenie wilgotności powietrza. Uczniowie prowadzili również bezpośrednią obserwację pogody. Określali stopień zachmurzenia nieba chmurami i rodzaj osadów atmosferycznych.

E. Glanda
B. Celebańska-Suliga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEJ [07 grudzień 2017]

PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEJ

W  bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku przystąpiła do projektu „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej  w szkole podstawowej w Gminie Kluczewsko” w ramach działania: INNE DZIAŁANIA OCHRONY ŚRODOWISKA - EDUKACJA EKOLOGICZNA, priorytet: V.2 Rozwój infrastruktury służącej edukacji ekologicznej, Typ zadania "Projekty edukacyjne realizowane w ramach programów i konkursów ogłaszanych przez Fundusz".

Celem projektu jest:

 • polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo-środowiskowych w szkołach podstawowych poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych;
 • podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkołach podstawowych, kształcenie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska;
 • poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych/środowiskowychw szkole podstawowej;
 • integracja, komplementarność działań w zakresie edukacji ekologicznej na terenie gminy poprzez współpracę szkoły, urzędu gminy, społeczności lokalnej i innych jednostek;

W ramach tego projektu w szkole została utworzona pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz  zostali przeszkoleni nauczyciele w związku z realizacją projektu.

Zaplanowane działania edukacyjne w oparciu o pracownię edukacji ekologiczno-przyrodniczej będą realizowane w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Uczniowie poznają następujące zagadnienia:

 • pogodę i jej składniki;
 • badanie zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby;
 • sposoby ograniczenia zanieczyszczeń;
 • segregacja odpadów i recykling;
 • poznanie biocenozy lasu, łąki, pola i wody;
 • rozpoznawanie rośli i zwierząt;
 • prowadzenie obserwacji i doświadczeń;
 • wykonywanie doświadczeń mających na celu wyjaśnienie przebiegu procesu wywołującego:

- efekt cieplarniany;

- kwaśne deszcze;

- dziurę ozonową;

 • zasady zdrowego odżywiania, dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo;
 • włączenie się w akcję „Sprzątanie świata”;
 • przegląd tablic biologicznych, atlasów zwierząt i roślin chronionych;
 • projekcja filmów i przeźroczy dotyczących tematów proekologicznych;

W okresie wiosenno-letnim planowane są:

 • wycieczki do najbliższych parków krajobrazowych, rezerwatów, nadleśnictwa;
 • przyrodniczy rajd pieszy po najbliższej okolicy;
 • wycieczki do oczyszczalni ścieków związanych z ochroną środowiska w najbliższej okolicy;

Zwieńczeniem projektu będzie przedstawienie ekologiczne oparte na wiedzy uzyskanej podczas zajęć w pracowni oraz z wykorzystaniem artykułów będących na wyposażeniu pracowni.

Całkowity koszt zadania będzie wynosił 25 023,00 zł, w tym dotacja 20 000,00 zł i środki własne 5 023,00 zł.

E. Glanda
B. Celebańska-Suliga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne podium Siatkarek z Kluczewska! [06 grudzień 2017]

6 grudnia w Chęcinach odbył się kolejny z eliminacyjnych turniejów do „Świętokrzyskiego Volley Cup”. Rywalizowały w nim dziewczęta z rocznika 2004. W zawodach zagrało 12 drużyn a wśród nich Reprezentacja SP Kluczewsko, która ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym III miejscu. Rozgrywki toczyły się w czterech trzyzespołowych grupach, gdzie grano do dwóch wygranych setów (set do 15 punktów, tie-break do 11 pkt.). SP Kluczewsko w grupie „A” mierzyło się z SP Nr 24 Kielce oraz SP Nr 25 II Kielce. Wyniki meczów  grupowych przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP 24 Kielce 2:0, SP Kluczewsko – SP 25 II Kielce 2:0, SP 25 II Kielce – SP 24 Kielce 2:0. Klasyfikacja grupy „A”: 1. SP Kluczewsko, 2. SP 25 II Kielce, 3. SP 24 Kielce. Ćwierćfinał: SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:0. Półfinał: SP Kluczewsko – SMS KSZO Ostrowiec Św. 0:2, Mecz o III miejsce: SP Kluczewsko – SP 25 Kielce 2:0. Finał: SMS KSZO Ostrowiec Św. – SOS SP 24 Kielce 2:0. Pierwsza „czwórka” turnieju przedstawia się następująco: 1. SMS KSZO Ostrowiec Św., 2. SOS SP 24 Kielce, 3. SP Kluczewsko, 4. SP 25 Kielce.

Dziewczętom z Kluczewska gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

SP Kluczewsko w Chęcinach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Kinga Walasek, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Podziel się dobrem" [05 grudzień 2017]

W dniu 05-12-2017 roku w ZPS w Kluczewsku zaprezentowano przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas gimnazjalnych i siódmych. Program zatytułowany Podziel się dobrem dotyczył problemu uzależnienia wśród młodzieży. Spotkanie rozpoczął Wiesław Błażkiewicz od przypomnienia krótkiej historii bębnów i ich roli w muzyce. Swój program uatrakcyjnił grą na tym instrumencie. Ponadto na gitarze towarzyszył mu Leszek Żegłowicz.

            Następnie prowadzący przedstawił swoje losy. Szczególną uwagę poświęcił czasom szkolnym, podczas których zaczął palić papierosy i próbować narkotyki. Opowiedział jak z chłopaka odnoszącego sukcesy sportowe i muzyczne stał się bezdomnym narkomanem. Podkreślił, że do niego osoby skazanej na śmierć z własnej woli, ktoś wyciągnął rękę i pomógł mu wyjść z nałogu. Następnie przytoczył historie ludzi, którzy przegrali walkę o własne życie. Przedstawił jedno wydarzenie z życia Michała, który miał zaszczyt wystąpić w katowickim Spodku ze znanym zespołem, podczas jego tournée po Europie. Młody człowiek spróbował po raz pierwszy narkotyków i pod ich wpływem spowodował śmiertelny wypadek. Zabił 3 osoby, w tym małe dziecko. Został skazany na 12 lat więzienia, które przerwało świetnie zapowiadającą się karierę muzyczną. Podsumowując podkreślił, że jedna zła decyzja może zaważyć na całym życiu. Uzależnienie nie jest tylko problemem chorego ale także jego bliskich i znajomych. Zawsze prowadzi do zguby.

            Prowadzący muzyk zaprosił do udziału w przedstawieniu osoby z widowni. Uczniowie mogli zagrać na instrumentach, zaśpiewać oraz zatańczyć. Ta ostatnia konkurencja okazała się dla uczestników zbyt trudna.

Agnieszka Gębka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejki w Przedszkolu (Fotorelacja) [05 grudzień 2017]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejkowe wróżby [04 grudzień 2017]

30 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna, andrzejkowa atmosfera. Harcerki w przebraniu wróżek wprowadziły trzecioklasistów oraz przedszkolaków z grupy 0 „b” w świat wróżb i zabaw andrzejkowych, dzięki którym dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku, wróżb z wykorzystaniem daty urodzin, zabaw z kostkami do gry. Wielką radość sprawiła dzieciom również zabawa w kalambury. Na zakończenie dnia wróżki pojawiły się także na zbiórce harcerskiej świętując andrzejki wspólnie z kolegami i koleżankami z drużyny.

Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin, Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dobry występ Siatkarek z Kluczewska w Tuszynie [03 grudzień 2017]

W dniach 2-3 grudnia młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Tuszyna. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: „dwójki”, „trójki” i  „czwórki”. Dwa zespoły dziewcząt z Kluczewska grały w kategorii „trójki”, gdzie w sumie zagrały 33 zespoły. Rozgrywki toczyły się systemem grupowym (1 set do 15 punktów). Wszystkie drużyny rozegrały po kilkanaście spotkań.

Wyniki spotkań kluczewskich drużyn przedstawiają się następująco:

Etap I                                                                              

Grupa „A”: SP II Kluczewsko – Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza 15:10; SP II Kluczewsko – ECO UNI I Opole 7:15; SP II Kluczewsko – UKS Środa Wielkopolska 15:10; SP II Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 9:15; SP II Kluczewsko – Joker I Świecie 9:15; SP II Kluczewsko – Szóstka I Rawicz 15:8; SP II Kluczewsko – ZKS Włókniarz Zgierz 15:10; SP II Kluczewsko – MICRO II Ełk 15:7.

SP II Kluczewsko zajęło IV miejsce w grupie „A” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-16).

Grupa „D”: SP I Kluczewsko – Siatkarz Jarocin 15:9; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 8:15; SP I Kluczewsko – Spartakus II Września 15:3; SP I Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 11:15; SP I Kluczewsko – UKS I Ozorków 15:10; SP I Kluczewsko – SL SALOS II Staniątki 15:6; SP I Kluczewsko – Łaskovia II Łask 15:11;

SP I Kluczewsko zajęło II miejsce w grupie „D” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-16).

Etap II

Grupa „J”: SP II Kluczewsko – Start I Kłobuck 16:14; SP II Kluczewsko – MICRO I Ełk 15:10; SP II Kluczewsko – ECO UNI I Opole 2:15.

SP II Kluczewsko zajęło II miejsce w grupie „J” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-8).

Grupa „M”: SP I Kluczewsko – Tytan I Ostrowy 21:23; SP I Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 15:10; SP I Kluczewsko – Siatkarz I Jarocin 15:10.

SP I Kluczewsko zajęło II miejsce w grupie „M” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-8)

Etap III

Grupa „R”: SP II Kluczewsko – Tytan I Ostrowy 10:15; SP II Kluczewsko – KS Gorce II Nowy Targ 15:11; SP II Kluczewsko – Joker Świecie 5:15.

SP II Kluczewsko zajęło IV miejsce w grupie i kolejnym etapie grało o miejsca 5-8.

Grupa „S”: SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 4:15; SP I Kluczewsko – ECO UNI I Opole 5:15; SP I Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 7:15.

SP I Kluczewsko zajęło IV miejsce w grupie i kolejnym etapie grało o miejsca 5-8.

Etap IV (Miejsca 5-8)

Grupa „AB”: SP II Kluczewsko – UNI ECO I Opole 9:15; SP I Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 10:15; SP I Kluczewsko – ECO UNI I Opole 6:15; SP II Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 9:15; SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 15:9.

Pierwsza dziesiątka turnieju przedstawia się następująco: 1. JOKER Świecie, 2. UMKS II Tuszyn, 3. Lider Konstantynów Łódzki, 4. Tytan Ostrowy, 5. KS GORCE II Nowy Targ, 6. ECO UNI I Opole, 7. SP I Kluczewsko, 8. SP II Kluczewsko, 9. Łaskovia I Łask, 10. JOKER II Świecie.

Występ w Tuszynie dla dziewcząt z Kluczewska był bez wątpienia wspaniałą lekcją siatkówki. Mogły one skonfrontować swoje umiejętności z bardzo silnymi klubowymi drużynami i trzeba przyznać, że w niektórych momentach bardzo dobrze sobie radziły. Pokazały one, że „drzemie” w nich spory potencjał ale do najlepszych im jeszcze trochę brakuje i tylko przez zaangażowanie i ciężką pracę na treningach można wejść na „wyższy poziom”.

SP Kluczewsko w Tuszynie zagrało w składzie: I Zespół – Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, II Zespół – Klaudia Synowiec, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn. Opiekunem obu zespołów jest p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs plastyczny "Czyste powietrze powiatu włoszczowskiego" [03 grudzień 2017]

Tematem prac plastycznych w tegorocznym konkursie było czyste powietrze, które na co dzień nas otacza. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży w IV kategoriach:                      

I - dzieci od 6 do 9 lat

II – dzieci od 10 do 12 lat

III –młodzież od 13 da 15 lat

IV – młodzież od 16 do 18 lat

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań problematyką ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, zrozumienie znaczenia czystego powietrza dla zdrowia ludzi, roślin i zwierząt oraz zachęcania do wspólnego spędzania czasu podczas wykonywania prac konkursowych z rodzicami lub opiekunami.

Z radością oznajmiamy, że uczeń naszej szkoły Adrian Budzowski kl.VIIa zajął I miejsce  w III kategorii - młodzież od 13 do 15 lat w konkursie plastycznym pt. „ Czyste powietrze powiatu włoszczowskiego” organizowanego przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.   

23 listopada 2017r. laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczystość rozdania nagród do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, gdzie osobiście pan starosta Jerzy Suliga gratulował nagrodzonym, wręczał cenne nagrody i pamiątkowe dyplomy.    

Do tegorocznego konkursu nadesłano ponad 230 prac, więc konkurencja była bardzo duża i tym bardziej gratulujemy naszemu uczniowi wygranej.               

                                                                      Opiekun: Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zagłosuj na Naszych Reprezentantów w Plebiscycie Echa Dnia [26 listopad 2017]

Serdecznia zapraszamy do głosowania na Kandydatów z Naszej Szkoły, którzy biorą udział w Plebiscycie Sportowym'2017 w Powiecie Włoszczowskim organizowanym przez "Echo Dnia"

NAJPOPULARNIEJSZA DRUŻYNA SPORTOWA

SP Kluczewsko (7 drużyna Mistrzostw Polski)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/siatkarska-reprezentacja-szkoly-podstawowej-z-kluczewska,40872,1715170,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Karolina Jambor (Siatkówka)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/karolina-jambor-victoria-wloszczowa-siatkowka,40794,1712790,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Martyna Dudek (Siatkówka)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/martyna-dudek-victoria-wloszczowa-siatkowka,40794,1712786,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Dawid Szymczyk (Piłka Nożna)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/dawid-szymczyk-arka-kluczewsko-pilka-nozna,40794,1712784,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Oliwer Gieroń (Piłka Nożna)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/oliwier-gieron-arka-kluczewsko-pilka-nozna,40794,1712782,t,id,kid.html

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Tomasz Dębowski

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/tomasz-debowski,40846,1715188,t,id,kid.html

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Działalność Wolontariatu Szkolnego [26 listopad 2017]

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Jan Paweł II

Akcje charytatywne w szkole odgrywają dużą rolę- uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących. Uczniowie z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku bardzo chętnie uczestniczą w takich działaniach.

W bieżącym roku szkolnym wsparliśmy Fundację Jesteśmy Blisko w akcji charytatywnej Pluszaki.

W ramach akcji Spełniamy marzenia przygotowujemy mikołajkową paczkę dla chorego dziecka z okolic Włoszczowy.

Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nasz Dom przystąpiliśmy do XVIII Ogólnopolskiej Edycji Góry Grosza, której cel pozostaje od lat niezmienny - pomoc dzieciom z najuboższych rodzin.

Wspieramy także fundację Pomóż i Ty rozprowadzając cegiełki na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Cały czas trwa akcja Wkręć się w pomaganie  mająca na celu pokrycie kosztów leczenia osób niepełnosprawnych poprzez zbiórkę plastikowych zakrętek.

Współpracujemy również z fundacją Przyjazny Świat Dziecka przystępując do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą Przywróćmy dzieciom uśmiech.

Pragniemy szczególnie podziękować Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za wrażliwość i otwarte serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

Samorząd Uczniowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Życzliwości [25 listopad 2017]

„Życzliwym być każdemu wypada,

Życzliwym być to  gratka nie lada,

Życzliwym być z uśmiechem na twarzy,

Życzliwym być niech często się zdarzy…”

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości  i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r.  kiedy to bracia Mc Cormack postanowili zareagować  na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem i Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka i zawiść szkodzą. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

W tym roku do obchodów Dnia Życzliwości włączyła się  nasza szkoła. Z tej okazji uczniowie wykonali wiele ciekawych zadań. Rozmawialiśmy o dobrych manierach, używaniu magicznych słów, życzliwym zachowywaniu się w szkole i poza nią. Oprócz rozmów wspólnie sporządziliśmy w świetlicy szkolnej gazetkę związaną z powyższą tematyką. Zwieńczeniem całej akcji było wykonanie plakatów promujących  „DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”, które miały przypominać o wzajemnym pomaganiu i uśmiechu nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia , którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Marzena Sobczyk, Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pluszowy Miś Pomaga Dziś [25 listopad 2017]

Misie nasze kochane są pluszowo ubrane,

By przytulać dzieci słodkie, nawet w smutku miś was dotknie.

Świat uśmiecha się więc wkoło, bo z każdym misiem bywa wesoło.

Każde dziecko wam to powie, że misia warto mieć zawsze przy sobie.

 

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole zagościł dziś Superpies z Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Przyjechał z przedstawicielami Fundacji po odbiór pluszaków, które nasi uczniowie zbierali dla potrzebujących dzieci.
Społeczność szkolna licznie zgromadzona w sali gimnastycznej uczestniczyła w uroczystym przekazaniu maskotek. Uczniowie wystąpili w programie artystycznym przygotowanym na tę okazję, a przedstawiciele Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaprezentowali fragment swojej twórczości. Była to jedna z wielu akcji charytatywnych podejmowanych w ramach wolontariatu szkolnego.

Organizatorzy

 

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pokochaj Pluszowego Misia [25 listopad 2017]


24 listopada dzieci z przedszkola i grupy 0A wspólnie świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy maluch przyniósł do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, poznały też historię misia oraz bohaterów literackich i filmowych. Obejrzały jedną z najbardziej popularnych bajek „Miś Uszatek”. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych, zabawach z chustą animacyjną oraz tańczyły ze swoimi misiami. Na zakończenie spotkania Miś zaprosił dzieci na „słodkie, małe co nie co”.Wielką atrakcją był „Misiowy Tort” z fajerwerkami.

Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zajęcia kulinarne - pieczemy babeczki [25 listopad 2017]

Może nie każdy dorosły uważa, że gotowanie to przyjemność, ale z pewnością myśli tak każde dziecko. Mieszanie, ugniatanie, poznawanie nowych smaków i zapachów oraz dzielenie się wiedzą, sprawia dzieciom wiele radości.

Specjalnie na tą okazję zaplanowaliśmy różnorodne zajęcia kulinarne, podczas których młodzi kucharze będą samodzielnie przygotowywać pyszne i zdrowe potrawy, a w międzyczasie ciekawie spędzą czas na grach i zabawach towarzyszących wspólnemu gotowaniu.

Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością zajadały swoje  wypieki.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 555 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Święty Mikołaj w Nas... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [14561]