Kreatorzy przedsiębiorczości z SP Kluczewsko [11 grudzień 2018]

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy VII a -  Kacper Turczyn, Magdalena Gieroń i Jakub Prokop wzięli udział  w warsztatach z gier planszowych. Warsztaty  odbyły się w Domu Kultury we Włoszczowie a  zorganizowane zostały w ramach projektu „Kreator przedsiębiorczości” finansowanego z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Po zapoznaniu się z zasadami gier „Splendor”, „Farmer” i „Domek” uczniowie przystąpili do rywalizacji międzyszkolnej w 4 – osobowych grupach. Najlepszym zawodnikiem z  naszej szkoły został  Kacper Turczyn. Zajmując 8 miejsce znalazł się w  zwycięskiej 15 zakwalifikowanej na wyjazd w okresie ferii zimowych na Słowację do ośrodka Rencisov- Buce.

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mikołajkowa Godzina Kodowania [11 grudzień 2018]

W dniach 6, 7 - 10 grudnia 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Kluczewsku wzięli kolejny raz udział w Ogólnoświatowej Godzinie Kodowania - Hour of Code. W tym roku zimowe kodowanie odbywało się pod hasłem Kodujemy z Anną i Elsą. Inspiracją tworzonych programów była znana wszystkim baśń Kraina Lodu. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość powtórzenia znanych i poznania nowych zasad programowania. Nauka poprzez zabawę to już tradycja naszej szkoły. Zainteresowanych było mnóstwo. Najwytrwalsi programiści otrzymali certyfikaty udziału w Hour of Code. Mamy nadzieję, że pasja obudzona w młodości zaprocentuje kiedyś w dorosłym życiu. 
koordynator akcji Małgorzata Lipniak
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świetny występ siatkarek SP Kluczewsko w Ogólnopolskim Turnieju w Tuszynie!!! [09 grudzień 2018]

W dniach 8 i 9 grudnia siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska (2 zespoły) reprezentowały Szkołę i Gminę w „Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Czwórek z okazji 20 lat UMKS Tuszyn”. W zawodach wzięło udział 25 zespołów z różnych zakątków Polski. W pierwszej fazie rozgrywki toczyły się w pięciu grupach po pięć drużyn. Grano jeden set do 25 punktów.

Wyniki I fazy drużyn z Kluczewska - Grupa „C”: SP I Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:4; SP I Kluczewsko – Olimp II Września 25:6; SP I Kluczewsko – Energetyk I Poznań 25:22; SP I Kluczewsko – SALOS Staniątka 25:23. Grupa „E”: SP II Kluczewsko – Siatkarz Koło 19:25; SP II Kluczewsko Olimp I Września 25:18; SP II Kluczewsko – Spartakus II Września 25:9; SP II Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 10:25. Po rozegraniu I fazy pierwszy zespół wygrał swoją grupę i awansował do gier o miejsca 1 – 10, natomiast drugi z III miejsca trafił do gier o miejsca 11 – 25.

Druga faza rozgrywek toczyła się podobnie jak pierwsza w pięciu grupach. Wyniki II fazy drużyn z Kluczewska – Grupa A’: SP I Kluczewsko – UMKS II Tuszyn 25:22; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 18:25; SP I Kluczewsko – Łaskovia I Łask 25:14; SP I Kluczewsko – Volley 34 I Łódź 23:25. Grupa E’: SP II Kluczewsko MOS II Bytom 25:15; SP II Kluczewsko – Volley 34 II Łódź 25:19; SP II Kluczewsko – Spartakus I Września 25:13; SP II Kluczewsko – UMKS III Tuszyn 25:16. Pierwszy zespół po zajęciu 2 miejsca w grupie A’ awansował do fazy gier o miejsca 1 – 5 natomiast drugi zespół wygrywając grupę E’ do fazy gier o miejsca 11 – 15.

Wyniki drużyn z Kluczewska w fazie finałowej – Grupa „F” (1 – 5): SP I Kluczewsko MOS I Bytom 25:14; SP I Kluczewsko – Dargfil I Tomaszów Maz. 6:25; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 13:25; SP I Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 7:25. Grupa „H” (11 – 15): SP II Kluczewsko – MOS II Bytom 25:21; SP II Kluczewsko – Łaskovia II Łask 13:25; SP II Kluczewsko – Dargfil II Tomaszów Maz. 25:18; SP II Kluczewsko – SALOS Staniątki 17:25. W wyniku rozegranych meczów w fazie finałowej SP I Kluczewsko uplasował się na IV pozycji a SP II Kluczewsko na XIII.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. UMKS I Tuszyn, 2. Lider Konstantynów Łódzki, 3. Dargfil I Tomaszów Maz., 4. SP I Kluczewsko, 5. MOS I Bytom, 6. Siatkarz Koło, 7. UMKS II Tuszyn, 8. SIATKA Zgierz, 9. Łaskovia I Łask, 10. Energrtyk I Poznań, 11. Łaskovia II Łask, 12. SALOS Staniątki, 13. SP II Kluczewsko, 14. Dargfil II Tomaszów Maz., 15. MOS II Bytom, 16. Olimp I Września, 17. Energetyk II Poznań, 18. Częstochowianka II Częstochowa, 19. Częstochowianka I Częstochowa, 20. UMKS Tuszyn III, 21. Olimp II Września, 22. Spartakus I Września, 23. Spartakus II Września, 24. Volley 34 I Łódź, 25. Volley 34 II Łódź.

IV miejsce jest ogromnym sukcesem siatkarek ze szkolnej drużyny z Kluczewska. Zrealizowały one z nawiązką założony cel przed turniejem, którym był awans do czołowej „dwunastki” zawodów. Trzeba przyznać, że trzy pierwsze zespoły były poza zasięgiem kluczewianek, ale z pozostałymi toczyły one bardzo wyrównane pojedynki, z których w większości wychodziły zwycięsko co pozwoliło zająć bardzo dobre IV miejsce. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się też dziewczęta z drugiego zespołu, którym bardzo niewiele zabrakło do awansu do pierwszej „dziesiątki” całego turnieju.

SP Kluczewsko w Tuszynie zagrało w składzie: I zespół: Amelia Mazur, Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Toborek. II zespół: Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Święty Mikołaj w Naszej Szkole [07 grudzień 2018]

6 grudnia obchodzimy mikołajki. Pojawienie się tego zwyczaju związane jest z postacią biskupa Mikołaja z Miry żyjącego dawno temu na terenach dzisiejszej Turcji. Był to człowiek bardzo zamożny, który bezinteresownie dzielił się z potrzebującymi. W naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana w całym budynku rozlegał się dźwięk dzwoneczków zapowiadających wizytę Mikołaja. Długo wyczekiwany gość wraz z pomocnikami odwiedzał uczniów w klasach obdarowując ich upominkami.  

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Podsumowanie VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia [07 grudzień 2018]

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej światowej akcji. Uczestniczyło w niej 4579 szkół z 36 państw. Koordynator główny tego światowego wydarzenia, pan Mateusz Grabowski, doceniając wkład całej społeczności szkolnej, wszystkich, którzy wzięli udział w zorganizowaniu i realizacji zaplanowanych na ten dzień działań nadesłał specjalne podziękowanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy zechcieli wziąć udział w tym matematycznym święcie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla Siatkarek z Kluczewska!!! [03 grudzień 2018]

3 grudnia w Busku – Zdroju odbył się Finał Wojewódzki VI Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W kategorii dziewcząt wystąpiła Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która ostatecznie triumfowała w całym turnieju.

W wielkim finale zagrało 6 najlepszych drużyn siatkarskich z naszego województwa (zwycięzców eliminacji). W początkowej fazie turniej rozgrywany był w dwóch trzyzespołowych grupach. W wyniku losowania nasze dziewczęta trafiły do grupy „A” wraz z SP Niekłań Wielki i SP Ćmińsk. Grupę „B” tworzyły: SP Nr 13 Skarżysko Kamienna, SP Radoszyce oraz SP Szaniec.

Siatkarki z Kluczewska w swoim pierwszym meczu pokonały SP Ćmińsk 2:0 (25:19; 25:18) następnie SP Niekłań Wielki także 2:0 (25:14; 25:4) i pewnie awansowały do wielkiego finału, gdzie czekała na nie już drużyna SP Radoszyce – zwycięzca grupy „B”. Mecz o I miejsce miał bardzo emocjonujący przebieg i zakończył się wynikiem 2:1 (25:6; 22:25; 15:12) dla Kluczewianek co dało im końcowy triumf w całych rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Radoszyce, 3. SP Niekłań Wielki, 4 SP Szaniec, 5-6. SP Ćmińsk, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna.

Najlepszą zawodniczką (MVP) całego turnieju została kapitan drużyny z Kluczewska – Amelia Mazur.

Warto nadmienić, że Siatkarki z Kluczewska w Pucharze Marszałka wystąpiły po raz piąty z rzędu i z każdego finału przywoziły medal: 2014 – złoto, 2015 – złoto, 2016 – srebro, 2017 – brąz, 2018 – złoto!

W grze siatkarek z Kluczewska widać jeszcze wyraźny brak ogrania turniejowego dlatego też już w grudniu zagrają one w bardzo silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich w Tuszynie i Łasku co miejmy nadzieję spróbuje zbudować jak najlepszą formę na najważniejsze rozgrywki, które odbywać będą się wiosną 2019 roku.

SP Kluczewsko w Finale Pucharu Marszałka zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik, Kinga Turczyn, Natalia Toborek, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

CZARY MARY - Andrzejki w Przedszkolu [03 grudzień 2018]

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać  Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dziś przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.

W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zabawy i wróżby andrzejkowe przeprowadzone przez grupę dziewcząt-harcerzy. Odbyło się tradycyjne lanie wosku, losowanie zawodów, przebijanie serduszek z imionami dziewcząt i chłopców, kalambury i zabawy przy muzyce. W przerwach można było poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Andrzejkowe wróżby i zabawy dostarczyły najmłodszym wielu przeżyć i emocji.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Niesiemy pomoc potrzebującym [29 listopad 2018]

"W wychowaniu chodzi właśnie o to, 
     ażeby każdy człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem 

     o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał ... 

     [...] o to, aby umiał być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich."

Św. Jan Paweł II

Społeczność szkolna Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku uczestniczy w różnych  akcjach charytatywnych. W bieżącym roku szkolnym uczniowie wsparli m.in. fundację „Pomóż i Ty” rozprowadzając cegiełki na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.
W ramach akcji „Spełniamy marzenia” przygotowujemy mikołajkową paczkę dla dziewczynki z okolic Włoszczowy. Już niedługo ruszy akcja dziewiętnastej ogólnopolskiej edycji „Góra Grosza”, której cel pozostaje od lat niezmienny- pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Cały czas trwa akcja „Wkręć się w pomaganie” mająca na celu pomoc osobom niepełnosprawnym.
Chcąc przybliżyć istotę pomagania potrzebującym nasi uczniowie, w tym harcerze, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przygotowali przedstawienie pt. „ Jarzębinka”.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III miejsce naszych chłopców w Półfinale Wojewódzkim w Minisiatkówce [21 listopad 2018]

21 listopada w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki VI Festiwalu Minisiatkówki chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrały 4 drużyny: SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Nr 1 Włoszczowa, SP Secemin. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:1; SP Secemin – SP Dobromierz 1:2; SP Kluczewsko – SP Secemin 0:2; SP Dobromierz – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0; SP Dobromierz – SP Kluczewsko 1:2; SP Nr 1 Włoszczowa – SP Secemin 0:2. W wyniku rozegranych meczów trzy drużyny (SP Kluczewsko, SP Dobromierz, SP Secemin) zgromadziły taką samą ilość punktów i o ostatecznej kolejności decydował stosunek setów. W tych najlepsza okazała się drużyna z Secemina, drugie miejsce przypadło Dobromierzowi a trzecie Kluczewsku. Włoszczowa z trzema porażkami zajęła 4 miejsce.

SP Kluczewsko w turnieju wystąpiło w składzie: Kacper Pura (kpt.), Oskar Glanda, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Kuba Nowak, Brajan Pury, Jakub Szrek, Mateusz Czaiński, Kamil Turczyn. Opiekun – p. Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki zagrają w Finale Pucharu Marszałka [20 listopad 2018]

20 listopada we Włoszczowie odbył się jeden z Półfinałów Wojewódzkich VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W zawodach zagrało 5 zespołów: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz i SP Kluczewsko. Wyniki kluczewianek przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 2 Włoszczowa 2:0 (25:17; 25:13), SP Kluczewsko – SP Nr 1 Włoszczowa 2:0 (25:12; 25:12), SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0 (25:13; 25:7), SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:0 (25:10; 25:14). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 1 Włoszczowa, 4. SP Nr 2 Włoszczowa, 5. SP Secemin.

Dzięki zwycięstwu w zawodach nasza Reprezentacja po raz 5 z rzędu awansowała do Wielkiego Finału Pucharu Marszałka. Przypomnijmy, że z każdej poprzedniej edycji Siatkarki z Kluczewska przywoziły medale.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana – Wiktoria Łęcka (SP Kluczewsko).

Cieszy awans naszych siatkarek. Mimo pewnych zwycięstw gra naszego zespołu nie zachwyciła. Mamy nadzieję, że z każdym następnym turniejem będzie to wyglądać coraz lepiej. Widać wyraźnie brak ogrania na początku roku szkolnego i przejścia z systemu trójkowego na czwórkowy.

Finał VI Festiwalu Minisiatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 3 grudnia w Busku Zdroju.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Borowiecka, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik, Aleksandra Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Flaga Rzeczypospolitej Polskiej od Prezydenta dla Naszej Szkoły [19 listopad 2018]

Specjalna polska flaga od Prezydenta RP Andrzeja Dudy trafiła w dniu 19 listopada 2018 r. na ręce dyrektora Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. Biało-czerwona flaga została przekazana społeczności szkolnej z okazji 100-lecia niepodległości. Będzie ona towarzyszyć uczniom w czasie wszystkich świąt państwowych i szkolnych.

 – Niech ta flaga będzie znakiem Państwa wspólnoty i solidarnościnapisał Prezydent w specjalnym liścieNiech będzie wezwaniem do miłości Ojczyzny, Miłości, która wyraża się także w służbie wobec konkretnych ludzi. Niech przypomina o wzajemnej jedności i umacnia ducha miłosierdzia.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolna wierszykarnia [16 listopad 2018]

Uczniowie Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku z okazji 100 Rocznicy istnienia Szkoły Podstawowej w Roku Jubileuszowym 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę opracowali tomik wierszy, w którym zaprezentowali swoje umiejętności poetyckie i artystyczne. Pani dyrektor Irena Orzechowska dziękując uczniom, którzy przygotowali publikację wręczyła wszystkim tomik z wierszami - „Szkolną wierszykarnię” i książeczki ufundowane przez pisarkę p. Teresę Ostrowską oraz Samorząd Uczniowski.

Cieszy nas fakt, że przygodę z ilustracją zaczynają również uczniowie klas pierwszych, którzy wykonali prace plastyczne pt. "Dalsze przygody Gangu Słodziaków". Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do grona "Szkolnej wierszykarni".

Małgorzata Walasek
Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

100-lecie naszej Ojczyzny 100-leciem naszej szkoły! [14 listopad 2018]

W setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy również 100-lecie istnienia Szkoły Podstawowej w Kluczewsku.

W niedzielę, 11 listopada uroczyste obchody rozpoczęły się w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kluczewsku. Mszy św. przewodniczył J. E. Ks. Biskup Andrzej Kaleta. Następnie wszyscy udali się pod Pomnik Upamiętniający Ofiary Faszystowskiego Terroru  II Wojny Światowej w Kluczewsku, aby oddać hołd poległym. Po odegraniu hymnu państwowego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP z Dobromierza został odczytany apel poległych.
W asyście pocztów sztandarowych wieńce pod pomnikiem złożyli: Władze Samorządowe wraz z przedstawicielami duchowieństwa, delegaci Wicepremiera  Jarosława Gowina - Prezesa Koła, Zarządu Gminnego Ochotniczych  Straży Pożarnych w Kluczewsku, Gminnego Ośrodka Zdrowia w Kluczewsku, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczewsku, Komunalnego Usługowego Zakładu Gospodarczego w Kluczewsku, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Dobromierzu, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Komornikach, Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku, Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rączki „Pokolenie Aktywnych”, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Januszewice, Stowarzyszenia Wiejskiego Wsi Komorniki „Nad Czarną” i delegacja Klubu Seniorów Gminy Kluczewsko. Po złożeniu wieńców  wszyscy zgromadzeni przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali do szkoły, gdzie dokonano odsłonięcia tablicy upamiętniającej stulecie Istnienia Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Następnie delegacja nauczycieli i uczniów udała się na cmentarz parafialny, by złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły. Potem uczestnicy uroczystości przeszli do odświętnie udekorowanej hali sportowej. Dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku p. Irena Orzechowska wraz z Wójtem Gminy p. Rafałem Pałką przywitali przybyłych gości. Pan wójt nakreślił trudną drogę do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, natomiast pani dyrektor w swej wypowiedzi przede wszystkim podziękowała wielu  pokoleniom nauczycieli, rodziców, uczniów, władzom gminy za wkład w rozwój Szkoły w Kluczewsku na przestrzeni 100 lat. Następnie Wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach p. Sławomir Krzysztofik podkreślił przede wszystkim wkład szkoły w rozwój społeczny i kulturalny kluczewskiego środowiska. Wspomniał również o krzewieniu w tym szczególnym dniu postaw niepodległościowych i umiłowania Ojczyzny. Potem głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców p. Wioletta Binkowska, która zwróciła uwagę na szczególny charakter dzisiejszego wydarzenia. Wspomniała o tym, że rodzice zawsze byli nieodłącznym elementem funkcjonowania szkoły. Kolejnym punktem uroczystości był występ artystyczny w wykonaniu uczniów pod hasłem „ 100- lecie naszej Ojczyzny 100- leciem naszej szkoły”. W pięknej oprawie muzycznej wzruszający występ pantomimiczny ukazał dzieje naszej Ojczyzny na przestrzeni lat niewoli do czasów odzyskania niepodległości. Dyrektorzy p. Irena Orzechowska i p. Jacek Zięba przedstawili rys historyczny kluczewskiej szkoły. Podniosłą chwilą było włączenie pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły. W asyście nauczycieli, przy dźwiękach poloneza, uczniowie klasy pierwszej przyrzekali być pilnymi i wzorowymi członkami społeczności szkolnej. Uroczystość uświetnili również uczniowie  oraz absolwenci naszej szkoły w występach instrumentalno-wokalnych. Na zakończenie obchodów zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Dobromierza w utworach o charakterze niepodległościowym. Goście otrzymali pamiątkowe wydawnictwo dotyczące 100-lecia szkoły w Kluczewsku, statuetkę i ,,Szkolną wierszykarnię, w której dzieci i młodzież naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności  poetyckie i artystyczne. Pan Wójt Gminy Kluczewsko z Przewodniczącym Rady Gminy Kluczewsko w imieniu władz samorządowych oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko ,,Od pomysłu do działania" złożyli na ręce pani dyrektor piękne grawertony upamiętniające 100-lecia Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. Następnie wszyscy uczestnicy Jubileuszu zostali zaproszeni na wspólny obiad. Spotkania po latach były okazją do wspomnień absolwentów naszej szkoły, którzy niejednokrotnie nie widzieli się od wielu, wielu lat.

Składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom za wkład w przygotowanie uroczystości: Władzom Samorządowym Gminy Kluczewsko, Radzie Rodziców Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, OSP Kluczewsko, Firmie Budowlano - Handlowej „Daniel” Daniel Łęcki, Bankowi Spółdzielczemu w Kluczewsku, Firmie „Budrol” Izabella Dudek Kluczewsko, nauczycielom Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, Firmie Tomasz Sosnowski Piekarnia – Cukiernia Włoszczowa, Firmie Handlowej Anna Krupska, Przedsiębiorstwu Lasy Państwowe, Stacji Paliw „Kuźnia” Kluczewsko, Stowarzyszeniu Wiejskiemu Wsi Komorniki „Nad Czarną”, Firmie Kamieniarskiej Rafał Lipiński Bobrowska Wola, Komunalnemu Usługowemu Zakładowi Gospodarczemu w Kluczewsku.  

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kino Szkoła [13 listopad 2018]

W dzisiejszych czasach, w dobie społeczeństwa konsumpcyjnego i rozwoju technologii, nie należy zapominać o problemach bezpieczeństwa, relacjach rodzinnych, tolerancji i pomocy drugiemu człowiekowi. Zasadne jest więc kształtowanie u dzieci, już od najmłodszych lat, właściwych nawyków społecznych poprzez pokazywanie im pozytywnych wzorców zachowania. Dlatego uczniowie klas II biorą udział w innowacji pedagogicznej ,,Zrozumieć świat”, stworzonej w oparciu o Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej Kino Szkoła, organizowanej przez kino Muza we Włoszczowie. Bazą prowadzenia tej innowacji będą Filmowe drogowskazy z cyklu profilaktyczno – społecznego, poprzedzone prelekcjami na różne tematy.

Dnia 25 października 2018 r. dzieci wzięły udział w pierwszych zajęciach na temat: Zasady i umowy – jak je przestrzegać i dlaczego? Dyskutowały o tym, czy zasady i umowy ułatwiają czy utrudniają życie. Po ciekawej prelekcji, w której brały aktywny udział, obejrzały film pt.,,Zielona szkoła”. Bohaterką filmu jest Meral, która zabiera swoją myszkę na obóz. Niestety, na miejscu zostaje ona porwana przez sowę, a dziewczynka wraz z nowo poznanymi znajomymi rusza jej na pomoc w nieznany las. Opuszczają obóz, nie informując o tym opiekunów. Mają jednak opracowany plan działania w razie niebezpieczeństwa. Czy Meral wraz ze znajomymi złamała zasady pobytu na obozie czy nie? Na to i wiele innych pytań uczniowie musieli odpowiedzieć sobie sami.

Jolanta Noga, Barbara Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Śniadanie daje moc!!! [13 listopad 2018]

Tradycją minionych lat i w tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Ideą programu jest szerzenie wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych oraz zasadach zdrowego stylu życia. Ogólnopolskie śniadanie przeprowadzone w dniu 09.11. 2018r. ma na celu zwrócenie uwagi na olbrzymie znaczenie zbilansowanego i  pożywnego śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

Po omówieniu zasad kulturalnego zachowania się przy stole oraz znaczeniu zdrowych produktów w naszej diecie, pierwszaki zasiadły do stołu.

Każdy miał możliwość skomponowania własnego śniadania i dobrania dowolnych  składników. Oprócz chleba, masełka, drobiowych wędlin oraz kilku rodzajów serów, dzieci miały możliwość spróbowania humusu. Na stole gościły różnorodne warzywa oraz owoce, a dla łasuchów konfitura z owoców.

Dużym zaskoczeniem dla wielu uczniów był smak chleba żytniego z ziarnami, który dzieci oceniły bardzo pozytywnie, wielu po raz pierwszy próbowało kiełków brokuła oraz mango. Ten egzotyczny owoc stał się śniadaniowym hitem i zasmakował większości dzieci.

E. Dumin, A. Skórnicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 739 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: "Wędrująca książka" ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [26539]