Dzień Papieski'2015 [20 październik 2015]

Z okazji 37 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową, 12.10.2015r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym. Dziewięcioro uczniów z klas IV – VI wzięło w nim udział.

Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II, i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymki papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie:   testy polegające  na wybraniu  prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II”, i  pytania otwarte. Łącznie pytań było trzydzieści.

Zwycięzcami konkursu z największą ilością punktów byli uczniowie : Zasada Artur - klasa VIa,  Walasek Kinga  - klasa VIa,  Nowak Julia  - klasa VIa,  Wąsowicz Bartosz – klasa VIb 

Aby bardziej uczcić rocznicę wyboru Ojca świętego Jana Pawła II,    uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum  dodatkowo wystawili dnia 20.10.2015r. dla społeczności szkolnej  montaż słowno – muzyczny pt. ” Wspomnienia o Janie Pawle II”  Przygotowali dekoracje sceny a schola – szkolno - parafialna, wspólnie z innymi uczestnikami akademii,  upiększała utworami muzycznymi cały występ  przy dźwięku gitar. Recytowane teksty odzwierciedlały biografię począwszy od dzieciństwa i pontyfikat Jana Pawła II.

Przeprowadzony konkurs papieski i zaprezentowane przedstawienie pozwoliło społeczności szkolnej pogłębić wiedzę o wielkim Papieżu Janie Pawle II- świadku wiary, nadziei i miłości . Uświadomiło nam, że nasz ukochany Papież jest w domu Ojca , i nam błogosławi oraz wyprasza łaski dla nas. 

Po zakończonej akademii, Pani Dyrektor ZPSZ wręczyła nagrody książkowe i kalendarze na 2016r.upamiętniające naszego rodaka Jana Pawła II uczestnikom konkursu, które zostały ufundowane przez ks. Proboszcza Janusza Breszkę. 

Barbara Dumin

Zdjęcia z obchodów Dnia Papieskiego TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Edukacji Narodowej'2015 [13 październik 2015]

Za dar nauki, za wychowanie, za serce nam okazane…. Dziękujemy! Tymi słowami uczniowie naszej szkoły rozpoczęli uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Piosenką oraz wierszem uczcili święto nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. W satyrycznym programie pt. „Lekcje wytrzymałości”, w humorystyczny sposób zaprezentowali jeden dzień z życia szkoły. Następnie na ręce Pani dyrektor Ireny Orzechowskiej przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły bukiet kwiatów wyrażając swą wdzięczność i szacunek za trud włożony w edukację i wychowanie.

Barbara Włódzik, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia z DEN'2015 TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Warsztaty kulinarne... [12 październik 2015]

12 października odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne, które w całości były  finansowane przez Agencję Rynku Rolnego. Uczestniczyli w nich uczniowie klas II. Warsztaty poprowadził kucharz, który zaprezentował produkty sprzyjające zdrowiu i dające pozytywną energię na cały aktywny dzień. Po części teoretycznej dzieci przystąpiły do działania. W ruch poszły tarki, obieraczki i noże. Według instrukcji udzielanych przez kucharza dzieci wykonały: sałatkę warzywną, sałatkę owocową i kanapki, które wyglądały pięknie i estetycznie. Dlatego wszyscy uczestnicy warsztatów uzyskali dyplom i zostali mianowani drewnianą łyżką na „małego kuchcika”. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowe gadżety oraz słoiczek miodu na osłodę reszty dnia.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Dzieci z wielką starannością wykonywały każde polecenie. Jednak najważniejszym punktem spotkania była degustacja własnoręcznie przygotowanych posiłków.

Dzieci pełne pozytywnych wrażeń, z pełnymi brzuszkami powróciły do swoich klas z nadzieją, że będą jeszcze miały okazję uczestniczyć w podobnych warsztatach.

Zdjęcia z Warsztatów Kulinarnych TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dyskoteka - Dzień Chłopaka'2015 - ZDJĘCIA [01 październik 2015]

Zdjęcia z dyskoteki TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Poszukiwacze skarbów... [27 wrzesień 2015]

Poszukiwacze skarbów...

Drużyna harcerska „Orliki” z niecierpliwością oczekiwała na oficjalne rozpoczęcie nowego roku harcerskiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy ognisko w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Praczka.

Dużą atrakcją dla dzieci  stała się sama wędrówka, podczas której harcerze mieli za zadanie odnaleźć ukryte i odpowiednio oznakowane koperty z sylabami, które ułożone w odpowiedniej kolejności tworzyły hasło otwierające skrzynię ze skarbami. Po dotarciu do celu zadowoleni poszukiwacze otrzymali skarby. Wspólnym zabawom, grom oraz pląsom przy ognisku nie było końca.

 Do zobaczenia na kolejnych zbiórkach. Czuwaj!!!

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Lipniak

Zdjęcia z ogniska TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Piątkowe czytania w Bibliotece... [23 wrzesień 2015]

  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

– Wisława Szymborska

Pragnąc zachęcać i rozwijać w młodym pokoleniu zamiłowanie do czytania,

biblioteka szkolna zaprasza uczniów na cotygodniowe spotkania,

które odbywać się będą w każdy piątek w „kąciku czytelniczym”.

Na najbliższe spotkanie zawitają do nas przedszkolaki z najmłodszej grupy wiekowej,
a czytać im będą dziewczynki z drużyny harcerskiej „Orliki” z naszej szkoły.

Zapraszamy.

Bibliotekarz - Małgorzata Walasek

Opiekun Samorządu Uczniowskiego ZPS - Aleksandra Skórnicka


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Podziwiamy piękno naszej okolicy... [20 wrzesień 2015]

Podziwiamy piękno naszej okolicy...

Nadchodzącą jesień, uczniowie klas IV - V z naszej szkoły przywitali pieszym rajdem po rezerwatach przyrody „Bukowa Góra” i „Murawy Dobromierskie”. Pogoda tego dnia była przepiękna i nie dawała oznak zbliżającej się jesieni.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z rezerwatami przyrody położonymi na terenie naszej gminy oraz zachęcenie dzieci do aktywnego wypoczynku i zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody.

Wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Rączki, skąd weszliśmy na Bukową Górę od strony północnej. Następnie wyznaczonym szlakiem dotarliśmy do starego szybu solnego. Po wyczerpującym marszu przyszedł czas na odpoczynek w cieniu pięknych, starych buków. Gdy zregenerowaliśmy siły wyruszyliśmy w kierunku rezerwatu „Murawy Dobromierskie”. Schodząc ze wzgórza podziwialiśmy przepiękne krajobrazy i widoki, które uczniowie utrwalili w formie szkicu.

Podczas wyprawy uczniowie zdobyli i utrwalili wiedzę  i podstawowe informacje dotyczące rezerwatów „Bukowa Góra” i „Murawy Dobromierskie”. Nauczyli się rozpoznawać kilka gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych występujących na tym terenie. Dostrzegli możliwość zagrożeń  gatunków rzadkich i chronionych oraz zrozumieli potrzebę konieczności tworzenia rezerwatów a także innych form ochrony przyrody.

Była to świetna lekcja przyrody połączona z  aktywnym  wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Zmęczeni lecz zadowoleni wróciliśmy do szkoły planując kolejną wyprawę po naszej  przepięknej okolicy.

  Ewa Glanda, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia w galerii: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Natalia Gusta nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego [17 wrzesień 2015]

W naszej szkole,  przez dwa tygodnie trwała kampania wyborcza, która rozpoczęła się tuż po wytypowaniu przez uczniów klas IV-VI kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Byli to: Jakub Walasek kl. IV, Wioleta Kuliś kl. Va, Karolina Jambor kl. Vb, i Natalia Gusta kl. VIa. Rywalizacja była bardzo wyrównana, każdy z kandydatów starał się dotrzeć do wyborców i pozyskać ich głos poprzez umieszczanie swoich programów wyborczych na kolorowych plakatach. W  czwartek, 17 września podczas długiej przerwy, uczniowie kl. IV-VI w sposób demokratyczny, na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania oddali głos na wybranego przez siebie kandydata. Następnie komisja wyborcza w składzie: Kinga Walasek- przewodnicząca , Kacper Turczyn- z-ca przewodniczącego, Magdalena Baran- członek komisji, Aleksandra Teklak - członek komisji w obecności opiekuna S.U p. Aleksandry Skórnickiej, przeliczyli głosy i podsumowali wyniki głosowania. Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została uczennica klasy VIa  Natalia Gusta.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia z wyborów TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młodzi piłkarze z Kluczewska grali w Turnieju Orlika [14 wrzesień 2015]

W dniu 14 września na boisku "Orlik" we Włoszczowie odbyły się eliminacje powiatowe VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP chłopców z rocznika 2004-2005. W zawodach systemem "każdy z kazdym" zagrało 5 drużyn: SP 1 Włoszczowa, SP 2 Włoszczowa, SP Secemin, ZPS Dobromierz, ZPS Kluczewsko. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP 1 Włoszczowa - ZPS Kluczewsko 3:1 (Oliwer Gieroń), SP 1 Włoszczowa - ZPS Dobromierz 3:0, ZPS Dobromierz - ZPS Kluczewsko 2:0, SP 1 Włoszczowa - SP 2 Włoszczowa 1:0, ZPS Dobromierz - SP Secemin 4:1, SP 2 Kluczewsko - ZPS Kluczewsko 2:2 (Jakub Walasek, Oliwer Gieroń), SP Secemin - ZPS Kluczewsko 0:3 (Jakub Walasek, Hubert Jambor, Kacper Olczyk), SP 2 Włoszczowa - ZPS Dobromierz 1:2, SP 1 Włoszczowa - SP Secemin 6:1. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: 1. SP 1 Włoszczowa, 2. ZPS Dobromierz, 3. SP 2 Włoszczowa, 4. ZPS Kluczewsko, 5. SP Secemin.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Oskar Glanda - Jakub Walasek (kpt.), Damian Barczyński, Jakub Prokop, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Oliwer Gieroń, Hubert Jambor, Kacper Olczyk, Dawid Bąk. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowy Sportowy Rok Szkolny czas zacząć... [10 wrzesień 2015]

W dniu 10 września 2015r. dziewczęta ZPS Kluczewsko rozpoczęły sportowe zmagania w nowym roku szkolnym. Na rozgrzewkę zagrały one w eliminacjach powiatowych VI Edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Turniej rozgrywany był w kategorii wiekowej 2003-2004 czyli I klasa gimnazjum i VI klasa szkoły podstawowe. W zawodach zagrały 3 drużyny: UKS Hetmanki, SP Chlewice i SP Kluczewsko. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko - UKS Hetmanki 1:7, UKS Hetmanki - SP Chlewice 5:1, SP Kluczewsko - SP Chlewice 3:3. Klasyfikacja końcowa: 1. UKS Hetmanki, 2. SP Chlewice, 3. SP Kluczewsko. Wszystkie 4 gole dla naszej drużyny zdobyła Angelika Borkowska. Nasze dziewczęta rywalizując ze starszymi koleżankami spisały się bardzo dobrze. Zagrały bardzo ambitnie, szczególnie w meczu z faworyzowaną drużyną z Chlewic. Mimo, że przegrywały już 1:3 dzięki "walce" do samego końca udało im się doprowadzić do remisu.

Dziewczynom gratulujemy udanego startu w turnieju i życzymy dalszych sukcesów...

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Oliwia Kubis - Olga Tyszer (kpt.), Emilia Nowakowska, Martyna Dudek, Angelika Borkowska, Kinga Walasek, Aleksandra Glanda, Karolina Jamróz, Karolina Jambor. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kibicowali Polakom... [09 wrzesień 2015]

W dniu 8 września bieżącego roku dzięki uprzejmości Zarządu GKS Kluczewsko oraz Wójta Gminy grupa młodych piłkarzy GKS Kluczewsko oraz uczniowie PG i ZPS Kluczewsko uczestniczyła w darmowym wyjeździe do Kielc na mecz międzypaństwowy pomiędzy reprezentacjami Polski i Szwecji w kategorii U-21. Mecz Polaków ze Szwedami był początkiem przygotowań naszej reprezentacji do Mistrzostw Europy UNDER-21, które zostaną rozegrane w 2017 roku w Polsce, m. in. w Kielcach. Nasi młodzi kibice mogli po jednej stronie mogli podziwiać w akcji największe polskie młodzieżowe talenty piłkarskie a po drugiej aktualnych Mistrzów Europy U-21 czyli Reprezentację Szwecji. Mecz obfitował w wiele podbramkowych sytuacji ale ostatecznie zakończył się bezbramkowym wynikiem. Mimo chłodnej pogody na stadionie kieleckie Korony panowała bardzo gorąca atmosfera a wyjazd na taki mecz był świetną lekcją poglądową ukazującą walory uprawiania piłki nożnej. Mecz Polska – Szwecja obejrzała rekordowa liczba widzów (11 573), jeśli chodzi o występ młodzieżowej kadry Polski.

Młodzi piłkarze GKS Kluczewsko oraz społeczność szkolna PG i ZPS Kluczewsko, która uczestniczyła w wyjeździe składa serdecznie podziękowania Zarządowi GKS Kluczewsko oraz Wójtowi Gminy Kluczewsko za możliwość bezpłatnego obejrzenia w/w meczu piłki nożnej.

Zdjęcia z meczu na Profilu PG Kluczewsko

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016 [28 sierpień 2015]

W dniu 1 września 2015 roku w naszej szkole rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2015/2016. Tradycyjnie Nowy Rok Szkolny rozpoczął się Mszą Świętą w Kościele pod Wezwaniem Św. Wawrzyńca w Kluczewsku. Po Mszy wszyscy uczestnicy spotkali się na boisku szkolnym gdzie w towarzystwie pana Wójta Gminy Kluczewsko - Rafała Pałki oraz ks. Janusza Breszki dyrektorzy ZPS i PG Kluczewsko oficjalnie zainaugurowali Nowy Rok Szkolny.

Wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom życzymy udanego Roku Szkolnego 2015/2016

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Informacja: Opłata za dowóz do szkoły! [21 sierpień 2015]

INFORMACJA

OPŁATA ZA DOWÓZ DZIECI

Opłatę za dowóz dzieci do szkoły za miesiąc wrzesień 2015 roku prosimy
uiścić do  dnia 28 sierpnia 2015 roku.

Dyrektorzy ZPS i PG

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Stypendium Szkolne i Wyprawka Szkolna - Informacje [19 sierpień 2015]

DOKUMENTY POTRZEBNE DO UZYSKANIA STYPENDIUM SZKOLNEGO

W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

  • Zaświadczenie o wysokości pobieranych świadczeń rodzinnych za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku;
  • Zaświadczenie o wysokości pobieranych świadczeń z funduszu alimentacyjnego za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku;
  • Nakaz płatniczy z gospodarstwa rolnego za 2015r.;
  • Zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości wynagrodzenia netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosk;
  • Oświadczenie o wysokości wynagrodzenia netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku w przypadku pracy dorywczej;
  • Oświadczenie o dochodach osiągniętych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku;
  • Zaświadczenia lub oświadczenia o innych dochodach uzyskiwanych przez rodzinę;

Wniosek  należy podbić w sekretariacie szkoły pieczęcią szkoły z podpisem dyrektora. Należy również wpisać pełną nazwę szkoły, a także podać klasę i pełną nazwę propfilu (np. Klsa 2b Liceum Profilowanego o profilu socjalnym). 

Wniosek należy złożyć do 15 września 2015r.!

Informacja - Jakie dokumenty do stypendium (pobierz)

Wniosek - Stypendium Szkolne (pobierz)

Wniosek - Wyprawka Szkolna (pobierz)

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WAKACJE!!! [27 czerwiec 2015]

ŻYCZYMY WSZYTKIM MIŁEGO I BEZPIECZNEGO

WYPOCZYNKU PODCZAS WAKACJI

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 714 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Wizyta gości z Chin,... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [24638]