Wycieczka Pierwszaków [27 maj 2015]

21 maja 2015 r. 40-osobowa grupa pierwszaków ruszyła na wycieczkę. Jako cel obrali sobie wizytę w „Zaczarowanym lesie” oraz bawialni Hula Kula.

Chociaż kapryśna tej wiosny pogoda stawiała pod znakiem zapytania spacer w Zaczarowanym Lesie to chociaż bez słońca udało się zwiedzić las i spotkać ze znanymi i lubianymi postaciami z bajek. Zmęczone długim spacerem dzieci, spotkały na końcu drogi   Kopciuszka, który doprowadził je na leśną  polanę gdzie zostały poczęstowane pieczoną kiełbaską. Po zregenerowaniu sił powozy zaprzęgnięte w konie dowiozły wycieczkowiczów do chaty gdzie dzieci mogły chwile potańczyć na dyskotece.

Drugim i  bardzo wyczekiwanym punktem wyprawy była bawialnia Hula Kula. Miejsce to przypadło do gustu naszym uczniom, którzy trzy godziny mogli korzystać z atrakcji tego raju dla dzieci. Uśmiechy nie schodziły z twarzy uczniów a oni radośnie nurkowali w basenach wypełnionych kulkami, korzystali z licznych zjeżdżalni, dmuchanego zamku oraz różnorakich tuneli, labiryntów.

Dzień minął bardzo szybko i intensywnie. Dzieci zmęczone lecz bardzo zadowolone już planują kolejne wyprawy.

 Wychowawcy Klas I

Zdjęcia w Galerii.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Czwarte miejsce Płkarzy w Jędrzejowie [27 maj 2015]

Czwarte miejsce Płkarzy w Jędrzejowie

W dniu dzisiejszym w Jędrzejowie odbył się jeden z Półfinałów Województwa Świętokrzyskiego w Mini - Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. W turnieju zagrała Reprezentacja Naszej Szkoły, która wywalczyła awans do tegoż półfinału zdobywając jesienią Wicemistrzostwo Powiatu Włoszczowskiego. Przeciwnikami ZPS Kluczewsko w rozgrywkach byli: SP Nr 3 Jędrzejów (gospodarz), SP Nr 4 Jędrzejów, SP Bilcza, SP Nr 33 Kielce. Nie dojechała drużyna z SP Pacanów. Zawody grano systemem "każdy z każdym" a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Kielce - Kluczewsko 3:0, Jędrzejów Nr 4 - Bilcza 6:1, Jędrzejów Nr 3 - Kielce 2:2, Jędrzejów Nr 4 - Kluczewsko 1:0, Jędrzejów Nr 3 - Bilcza 5:0, Jędrzejów Nr 4 - Kielce 0:2, Kluczewsko - Bilcza 3:1 (J. Szostkiewicz, D. Kapuściak, E. Twardowski), Jędrzejów Nr 3 - Jędrzejów Nr 4 5:0, Bilcza - Kielce 2:6, Jędrzejów Nr 3 - Kluczewsko 4:2 (E. Twardowski 2). Półfinały zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Nasza drużyna ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Tabela końcowa turnieju:

1 SP Nr 3 Jędrzejów 10 pkt. 16 - 4 +12
2 SP Nr 33 Kielce 10 pkt. 13 - 4 +9
3 SP Nr 4 Jędrzejów 6 pkt. 7 - 8 -1
4 ZPS Kluczewsko 3 pkt. 5 - 9 -4
5 SP Bilcza 0 pkt. 4 - 20 -16

ZPS Kluczewsko w zawodach grało w składzie: Norbert Szczukocki, Szymon Grot, Jakub Szostkiewicz, Damian Kapuściak (kpt.), Ernest Twardowski, Krystian Kuliś, Tomasz Domoradzki, Michał Strychalski, Michał Pikulski, Krzysztof Stolarski. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Mamy u Najmłodszych Przedszkolaków [26 maj 2015]

Jak co roku wiosną - 26 maja, mamy obchodziły swoje święto. Grupa 3 – 4- latków z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku pragnęła uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowując dla swoich mam program artystyczny. Dzieci w obecności zaproszonych rodziców recytowały wiersze, śpiewały piosenki.  Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały swoich pociech.
Po zakończeniu części artystycznej mamy otrzymały laurki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki włożyły w wychowanie swoich pociech. 

Z okazji Dnia Matki składamy  wszystkim Mamo serdeczne życzenia dużo radości, uśmiechu
 na co dzień i pociechy z dzieci.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Misja Przyroda - Zielone Szkoły w Parkach Narodowych [18 maj 2015]

Dzień V

Ostatniego dnia zajęć podsumowywaliśmy nasze zajęcia w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Każda grupa wykonała pamiątkowy plakat, na którym przedstawiliśmy w pigułce to, czego nauczyliśmy się i co zobaczyliśmy w czasie naszego pobytu w Górach Świętokrzyskich. Będziemy miło wspominać naszą eskapadę. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz powrócimy w te piękne strony a zapierające dech w piersiach widoki pozostaną na długo w naszej pamięci.

Dzień V - ZDJĘCIA TUTAJ

Dzień IV

W dniu dzisiejszym udaliśmy się na wycieczkę. Po przyjeździe do Świętokrzyskiego Parku Narodowego tzw. Drogą Królewską zwiedzaliśmy 1000-letni Klasztor, Muzeum Diecezjalne, Kościół, w którym uczestniczyliśmy w Adoracji Relikwiarza zawierającego cząstki Drzewa Krzyża Świętego oraz podziemia klasztorne, w których znajdują się szczątki Jeremiego Wiśniowieckiego. Następnie zwiedziliśmy Muzeum ŚPN. W dalszej części wycieczki szlakiem czerwonym dotarliśmy do Nowej Słupi, gdzie w Centrum Archeologicznym uczestniczyliśmy w zajęciach: wytapiania rudy żelaza, zajęciach rzeźbiarskich, poznaliśmy życie ludzi w dawnych epokach.

Dzień IV - ZDJĘCIA TUTAJ

Dzień III

Dzień tak jak wczorajszy rozpoczął się prelekcją w siedzibie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Tym razem zajęcia dotyczyły walorów przyrodniczych ŚPN czyli składu gatunkowego. Poznaliśmy owady, mięczaki, ssaki, gady, ptaki, które zamieszkują Park. Później przejechaliśmy do wsi Kakonin gdzie szlakiem czerwonym udaliśmy się na Najwyższy Szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę (612 m n.p.m.). Dzień zakończyliśmy ponownie w siedzibie Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie podsumowaliśmy zajęcia terenowe opowiadając o swoich wrażeniach pracownikowi Parku - panu Marcinowi Sikorskiemu. Po aktywnym dniu zrelaksowaliśmy się na wspólnej dyskotece.

Dzień III - ZDJĘCIA TUTAJ

Dzień II

Dzień rozpoczęliśmy od prelekcji w siedzibie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Poznaliśmy pojęcie Ekosystemu, Biotopu i Biocenozy. Prowadzący prelekcję podkreślił znaczenie ochrony przyrody w Parkach Narodowych. Zapoznaliśmy się z wpływem działalności człowieka na środowisko naturalne. Następnie udaliśmy się szlakiem niebieskim z Bodzentyna do Świętej Katarzyny. Po drodze obserwowaliśmy ekosystem leśny, łąkowy, wodny.

Dzień II - ZDJĘCIA TUTAJ

Dzień I

4 grupy otrzymały mapki miasteczka wraz z opisami miejsc widokowych i obiektów, które warto obejrzeć w Bodzentynie. Trasa biegła zabytkowymi uliczkami miasteczka a uczestnicy zwiedzali kolejno: Mury obronne Pałacu Biskupów Krakowskich, Pałac Biskupów Krakowskich, Kościół Parafialny pw. Św. Stanisława, Koścół Św. Ducha i na końcu Ogród dendrologiczny "Podzamcze bodzentyńskie", w którym to znajduje się wiele ciekawych obiektów takich jak pomnikowe drzewa, rzeka, stawy ze śladami żerowania bobrów, ul dla dzikich owadów, itp. W ogrodzie każda z grup poszukiwała swojego skarbu w wyznaczonym na mapie miejscu.

Dzień I - ZDJĘCIA TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki z wizytą u Pana Wójta [15 maj 2015]

Nasze Siatkarki z wizytą u Pana Wójta

Bardzo miła niespodzianka spotkała Siatkarki Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku, które to w dniu 15 maja na specjalne zaproszenie spotkały się z Wójtem Gminy Kluczewsko Panem Rafałem Pałką. Wizyta siatkarek była spowodowana ogromnym sukcesem jakie dziewczyny odniosły w ostatnim czasie czyli zdobyciem III miejsca w Województwie Świętokrzyskim w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Spotkanie odbyło się w Centrum Informacji Turystycznej w Kluczewsku.

Pan Wójt pogratulowach dziewczętom wspaniałego wyniku, osiągniętego w Mistrzostwach Województwa, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Skarżysku - Kamiennej. Podziękował im za to, że tak pięknie rozsławiają Naszą "Małą Ojczyznę" czyli Gminę Kluczewsko. Następnie dziewczeta zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami w postaci koszulek sportowych. Po oficjalnej części uczestnicy spotkania zasiedli do zapełnionego słodkościami stołu. Delektując się smakołykami wywiązała się luźna rozmowa, w której dziewczyny wspomninały przeróżne zabawne historie z wyjazdów na zawody sportowe. Natomiast Pan Wójt z Panią Dyrektor ZPS Kluczewsko - Ireną Orzechowską opowiadali jak to było w czasach kiedy to oni jako uczniowie startowali w zawodach sportowych.

Podsumowując występy Naszych Siatkarek w tym Roku Szkolnym należy podkreślić, że dzięki ciężkiej pracy i ogromnemu zaangażowaniu na zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych można osiągać sukcesy nawet w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko. Można rywalizować jak równy z równym ze szkołami z Kielc, Buska - Zdroju, Skarżyska - Kamiennej i wielu innymi. Sukcesy takie mobilizują dzieci a także nauczycieli do jeszcze bardziej wytężonej pracy co miejmy nadzieję przełoży się na kolejne wygrane w przyszłości.

Siatkarki ZPS Kluczewsko serdecznie dziękują Panu Wójtowi za zaproszenie i decenienie ich sukcesów.

Osiągnięcia Siatkarek ZPS Kluczewsko w Roku Szkolnym 2014/2015:

  • I Mejsce w Zawodach Półfianłu Województwa o Puchar Marszałka (Włoszczowa)
  • I Miejsce w Finale Województwa o Puchar Marszałka (Mirzec - Powiat Starachowice)
  • I MIejsce w VIII Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS w Dobromierzu
  • I Miejsce w IX Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie
  • I Miejsce w I Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS w Kluczewsku
  • I Miejsce w Półfinale Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt (Włoszczowa)
  • III Miejsce w Finale Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt (Skarżysko - Kamienna)
  • I Miejsce w II Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora SP Gowarczów

Siatkarską drużynę ZPS Kluczewsko w Roku Szkolnym 2014/2015 tworzą: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski oraz pan Grzegorz Żal.

Zdjęcia ze spotkania z Panem Wójtem tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejny Triumf Naszych Siatkarek [14 maj 2015]

Kolejny Triumf Naszych Siatkarek

W dniu 14 maja bieżącego roku w Gowarczowie odbył się II Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. W Zawodach wzięły udział 4 drużyny: ZPS Dobromierz, ZPS Kluczewsko, SP Nieświń oraz gospodynie SP Gowarczów. Grano systemem "każdy z każdym" do 20 punktów, tie-break do 15. W pierwszym meczu turnieju odbyły się derby Gminy Kluczewsko, w których to nasze siatkarki pokonały koleżanki z Dobromierza 2:0 (21:19; 20:13). W drugim meczu doszło do konfrontacji III i IV drużyny z Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego czyli ZPS Kluczewsko i SP Nieświń. (Skarżysko - Kamienna). Podobnie jak w zawodach w Skarżysku tak i tutaj zwyciężyły Kluczewskie siatkarki, które wygrały 2:0 (20:16; 20:16). W pozostałych meczach padły następujące wyniki: Gowarczów - Dobromierz 2:0, Nieświń - Dobromierz 2:0, Gowarczów - Kluczewsko 1:2 (12:20; 20:17; 7:15), Nieświń - Gowarczów 2:0. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Kluczewsko - 6 pkt., 2. SP Nieświń - 5 pkt., 3. SP Gowarczów - 4 pkt., 4. ZPS Dobromierz - 3 pkt.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski

Zdjęcia z turnieju tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki Trzecie w Województwie [06 maj 2015]

Nasze Siatkarki Trzecie w Województwie

Największy w historii Szkoły Podstawowej w Kluczewsku sukces, osiągnęły siatkarki ZPS Kluczewsko, które wywalczyły brązowe medale w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Finał wojewódzki odbył się 6 maja w hali MOSiR w Skarżysku – Kamiennej. Zagrało tam 6 najlepszych drużyn wyłonionych z Półfinałów Wojewódzkich, a były to: SP Nr 1 Skarżysko – Kamienna, SP Nr 9 Kielce, SP Nr 2 Opatów, SP Nieświń, SP Nr 1 Busko – Zdrój i SP Kluczewsko. Zawody rozgrywano systemem grupowym. Nasze siatkarki trafiły do grupy „B” wraz z SP Nieświń i SP Nr 1 Busko – Zdrój. Grupę „A” tworzyły: Skarżysko – Kamienna, Kielce i Opatów. Wyniki poszczególnych meczów z grupy „B” przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nieświń 2:1 (25:17; 16:25; 15:6), SP Kluczewsko – SP Nr 1 Busko – Zdrój 2:0 (25:17; 25:16), SP Nieświń – SP Nr 1 Busko – Zdrój 2:0. Grupa „A”: SP Nr 1 Skarżysko – SP Nr 2 Opatów 0:2, SP Nr 2 Opatów – SP Nr 9 Kielce 2:1, SP Nr 9 Kielce – SP Nr 1 Skarżysko 2:0. Kluczewskie siatkarki wygrały swoją grupę i w półfinale zawodów trafiły na SP Nr 9 Kielce. W drugim półfinale Nieświń zagrał z SP Nr 2 Opatów. Wyniki półfinałów: SP Kluczewsko – SP Nr 9 Kielce 0:2 (16:25; 23:25), SP Nr 2 Opatów – SP Nieświń 2:0. W meczu o brązowe medale Mistrzostw Województwa Kluczewsko po raz drugi w tym turnieju spotkało się z drużyną z Nieświnia. Tym razem nasze siatkarki wygrały 2:0 (25:22; 25:19) i tym samym przypieczętowały największy sukces w historii szkoły. Mistrzem województwa została drużyna z Opatowa, która pokonała w finale Kielce 2:0.

Na zakończenie mistrzostw czołowe drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i dyplomami, które wręczył pan Grzegorz Bień – Świętokrzyski Kurator Oświaty. Warto nadmienić, że zawodniczka ZPS Kluczewsko – Karolina Ławińska została wybrana jedną z Najlepszych Siatkarek Turnieju.

Rok szkolny 2014/2015 jest jednym wielkim pasmem sukcesów naszych siatkarek. W listopadzie dziewczyny zdobyły Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych, który rozgrywany był w Mircu. Ponadto triumfowały także w turniejach towarzyskich: w Dobromierzu, Fałkowie i Kluczewsku.

Siatkarską drużynę ZPS Kluczewsko w Roku Szkolnym 2014/2015 tworzą: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski oraz pan Grzegorz Żal.

Zdjęcia tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasi Uczniowie z wizytą w Warszawie [02 maj 2015]

Nasi Uczniowie z wizytą w Warszawie

W dniu 29 kwietnia grupa uczniów z klas V i VI ZPS Kluczewsko uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie Stolicy rozpoczęliśmy pod Kolumną Zygmunta III Wazy. Pod opieką pani przewodnik podziwialiśmy najpiękniejsze warszawskie zabytki: Zamek Królewski, Mury obronne „Starej Warszawy”, Barbakan, Warszawką Syrenkę, Belweder i wiele, wiele innych. Spod Pałacu Prezydenckiego udaliśmy się na Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć uroczyste przekazanie warty.

Po atrakcjach historycznych udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzanie CNK rozpoczęliśmy od wystawy czasowej – „Mikroświat” opowiadającej o historii i współczesności mikroskopii. Uczniowie odkrywali na niej urządzenia i metody pozwalające zobaczyć to, co niewidoczne. M. in. oko muchy, pyłek akacji, organizmy tak małe, że w uchu igły zmieściłoby się ich milion. Po Mikroświecie przyszedł czas na „Korzenie Cywilizacji” gdzie muzyka idzie ramię w ramię z matematyką, a architektura z fizyką. „Człowiek i środowisko” to kolejny przystanek na ścieżce zwiedzania. Tutaj przedmiotem obserwacji jest Twoje ciało, jego sprawność, ograniczenia i możliwości. Następnie udaliśmy się do „Strefy światła” gdzie pogrążona w mroku galeria daje okazję do poznania własności światła i doświadczenia różnego rodzaju iluzji optycznych. W „Świecie w ruchu” czyli najbardziej dynamicznym miejscu w całym centrum odkrywaliśmy ruch w skali makro i mikroruch począwszy od organizmu człowieka, przez fale świetlne, sejsmiczne, dźwiękowe, na elektronach kończąc. Najwięcej czasu nasi uczniowie spędzili w miejscu zwanym „Majsternia” gdzie przy stołach warsztatowych mogli samodzielnie podjąć wyzwania inżynieryjne, naukowe, logiczne, mając do dyspozycji przedmioty codziennego użytku – słomki, papier, spinacze, kulki, gumki, itp. Największym zainteresowaniem wycieczkowiczów cieszył się „latający dywan” oraz symulator trzęsienia ziemi.

Naszą wizytę w stolicy zakończyliśmy zwiedzaniem przepięknych ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, po czym zmęczeni ale z uśmiechami na twarzy udaliśmy się w podróż powrotną do Kluczewska.

M. Auguścik - Osicka, B. Celebańska - Suliga, T. Dębowski, M. Krzysztoszek, M. Sobczyk

Zdjęcia z wycieczki: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Dziewczyny zagrają w Finale Województwa [28 kwiecień 2015]

W dniu 28 kwietnia 2015r. w hali OSiR we Włoszczowie odbył się Półfinał Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Turniej zakończył się niekwestionowanym zwycięstwem Reprezentacji ZPS Kluczewsko, która wygrała wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0. W zawodach zagrało 5 drużyn: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, ZPS Dobromierz oraz ZPS Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” w wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Włoszczowa Nr 2 – Kluczewsko 0:2, Dobromierz – Secemin 2:1, Włoszczowa Nr 2 – Włoszczowa Nr 1 0:2, Dobromierz – Kluczewsko 0:2, Dobromierz – Włoszczowa Nr 2 2:1, Secemin – Włoszczowa Nr 1 2:1, Kluczewsko – Secemin 2:0, Dobromierz – Włoszczowa Nr 1 1:2, Włoszczowa Nr 1 – Kluczewsko 0:2, Włoszczowa Nr 2 – Secemin 2:1. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: 1. ZPS Kluczewsko - 8pkt., 2. SP Nr 1 Włoszczowa – 6 pkt. 3. ZPS Dobromierz – 6 pkt., 4. SP Secemin – 5 pkt., 5. SP Nr 2 Włoszczowa 5 pkt.

Reprezentacja Dziewcząt ZPS Kluczewsko uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego, gdzie zagra 6 najlepszych drużyn Województwa Świętokrzyskiego. Finały odbędą się 6 maja w Skarżysku-Kamiennej.

Wyniki poszczególnych meczów:

SP DOBROMIERZ      -SP SECEMIN          2:1
SP KLUCZEWSKO      -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  2:0 (25:5)(25:8)

SP DOBROMIERZ      -SP KLUCZEWSKO       0:2 (15:25)(16:25)
SP NR 1 WŁOSZCZOWA -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  2:0
SP SECEMIN         -SP NR 1 WŁOSZCZOWA  2:1
SP DOBROMIERZ      -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  2:1
SP KLUCZEWSKO      -SP SECEMIN          2:0 (25:14)(25:17)
SP DOBROMIERZ      -SP NR 1 WŁOSZCZOWA  1:2
SP SECEMIN         -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  1:2
SP KLUCZEWSKO      -SP NR 1 WŁOSZCZOWA  2:0 (25:13)(25:11)

TABELA KOŃCOWA:          M  PKT. SETY
1. SP KLUCZEWSKO         4   8   8-0
2. SP NR 1 WŁOSZCZOWA    4   6   5-5
3. SP DOBROMIERZ         4   6   5-6
4. SP SECEMIN            4   5   4-7
5. SP NR 2 WŁOSZCZOWA    4   5   3-7

ZPS Kluczewsko w zawodach grało w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

I Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko [10 kwiecień 2015]

10 kwietnia w hali sportowej w Kluczewsku odbył się I Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt Szkół Podstawowych. Patronat nad turniejem objęła pani dyrektor ZPS w Kluczewsku – mgr Irena Orzechowska. Sponsorem głównym zawodów był pan Zdzisław Rak – właściciel firmy „OGNIK Szkolenia i Usługi” z Dankowa Małego, który ufundował puchary dla wszystkich drużyn oraz pan Arkadiusz Bartocha – Instalacje Elektryczne z Łapczynej Woli, który ufundował puchar dla Najlepszej Siatkarki w Turnieju.

W turnieju wzięło udział 5 reprezentacji dziewcząt:  SP Gowarczów, PSP Fałków, ZPS Komorniki, ZPS Dobromierz i ZPS Kluczewsko. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów (sety do 20 punktów, tie-break do 15). Sędzią  głównym zawodów był zawodnik trzecioligowego Hetmana Włoszczowa pan Przemysław Orzechowski oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku – Piotr Łączek i Weronika Rak.

Wyniki poszczególnych meczów:

Dobromierz - Fałków 2:1 (20:15;16:20;15:11)
Komorniki - Gowarczów 0:2 (8:20;5:20)
Fałków - Komorniki 2:1 (15:20; 20:6;15:11)
Kluczewsko - Dobromierz 2:0 (20:6;20:10)
Komorniki - Kluczewsko 0:2 (8:20;6:20)
Gowarczów - Fałków 2:1 (12:20;20:13;15:7)
Kluczewsko - Gowarczów 2:0 (20:7; 20:18)
Dobromierz - Komorniki 2:0 (20:12;20:2)
Gowarczów - Dobromierz 2:1 (12:20; 20:8; 15:10)
Fałków - Kluczewsko 0:2 (10:20; 11:20)

Tabela końcowa turnieju:

1. ZPS Kluczewsko - 8 pkt. 8-0 160 - 76
2. SP Gowarczów - 6 pkt. 6-4 159 - 131
3. ZPS Dobromierz - 4 pkt. 5 - 5 128 - 147
4. PSP Fałków - 2 pkt. 4 - 7 157 - 175
5. ZPS Komorniki - 0 pkt. 1 - 8 78 - 170

Najlepszą zawodniczką I Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt w Kluczewsko została siatkarka Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku – Wiktoria Wójcik.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach oraz Najlepsza Zawodniczka turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i dyplomami oraz słodkimi upominkami, które wręczyła pani Irena Orzechowska - dyrektor ZPS w Kluczewsku.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Magdalena Kurzak, Karolina Ławińska, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Marlena Śpiechowicz, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski.

Zdjęcia z Turnieju tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wesołych Świąt Wielkanocnych [01 kwiecień 2015]

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych

Życzą Dyrekcja i Cała Społeczność Uczniowska

Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PRZEDSZKOLE - REKRUTACJA ZAKOŃCZONA! [01 kwiecień 2015]

W DNIU 27.03.2015R. ZAKOŃCZONO REKRUTACJĘ

DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

W ZESPOLE PRZEDSZKOLNO - SZKOLNYM W KLUCZEWSKU.

WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRYCH WNIOSKI ZGŁOSZENIOWE ZŁOŻONO,

ZOSTAŁY PRZYJĘTE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO "0" ORAZ GRUPY 3-4 LATKÓW

Więcej informacji o funkcjonowaniu Naszego Przedszkola w zakładce "Przedszkole"

Serdecznie zapraszamy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SPRAWDZIAN W KLASIE VI - 1 KWIETNIA 2015R. [30 marzec 2015]

SPRAWDZIAN W KLASIE VI - 1 KWIECIEŃ 2015R.

O SPRAWDZIANIE

Zasady ogólne

Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ‎ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch ‎pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Co istotne, podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki będą ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.

Sprawdzian składa się z dwóch części:‎
•    część pierwsza – obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki, ‎
•    część druga – obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego.

Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następujących języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ‎ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎

Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, toteż ‎sprawdzianu nie można nie zdać.‎

Przebieg sprawdzianu

Sprawdzian jest przeprowadzany w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub ‎zdrowotnych nie przystąpi do sprawdzianu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, ‎a część druga – 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą. Każda ‎część sprawdzianu rozpoczyna się o godzinie określonej w harmonogramie ‎przeprowadzania sprawdzianu , który jest ogłaszany na stronie internetowej Centralnej ‎Komisji Egzaminacyjnej do 20 sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, ‎w którym jest przeprowadzany sprawdzian.‎

Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części pierwszej również przybory do ‎rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także ‎przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Zadania na sprawdzianie

Zadania z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań ‎otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z języka ‎obcego nowożytnego mają formę zamkniętą. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń ‎wybiera odpowiedź spośród podanych. W zadaniach otwartych zdający samodzielnie ‎formułuje odpowiedź. ‎

Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w:‎

•    informatorze o sprawdzianie
•    przykładowych arkuszach egzaminacyjnych.‎

Zadania z języka polskiego i matematyki tworzą jeden arkusz egzaminacyjny, natomiast ‎zadania z języka obcego – drugi. Każdy arkusz egzaminacyjny zawiera kartę odpowiedzi, ‎w której uczeń zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych.

źródło: http://cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em

Wszystkie niezbędne informacje o sprawdzianie na: http://cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Najładniejsza Palma Wielkanocna [30 marzec 2015]

Najładniejsza Palma Wielkanocna

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III oraz IV-VI. Młodsi uczestnicy wykonywali swoje prace pod okiem wychowawców, natomiast starsi uczniowie przygotowywali swoje palmy w domu. Wszystkie prace były wyjątkowe i pomysłowe.

Jury konkursu po wnikliwych obradach wyłoniło laureatów.

W klasach I-III zwycięzcami zostali:

I miejsce: Adrianna Prokop  -kl. Ia, Nina Parzuchowska – kl. IIa

II miejsce: Jakub Walasek –kl .III, Kasia Turczyn - kl. Ib

III miejsce: Adriana Grzelka – kl. Ib, Weronika Pura – kl.Ib

Wyróżnienie: Julia Gieroń

W klasach IV-VI

I miejsce: Julia Prokop –kl. Va

II miejsce: Bartosz Pura –kl. IVb          

Wręczenie nagród odbyło się na specjalnie zorganizowanej na tą okazję uroczystości, podczas której uczennice PG oraz uczniowie klas I-III  ZPS zaprezentowali  krótki montaż słowno- muzyczny o tematyce wiosennej.

A. Skórnicka, M. Walasek

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WITAJ WIOSNO!!! [20 marzec 2015]

WITAJ WIOSNO!!!

„Wiosna w błękitnej sukience bierze krokusy na ręce……”

W piątkowy poranek uczniowie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wyruszyli  uroczystym korowodem w „Poszukiwaniu Wiosny”. W radosnym nastroju, pod eskortą policji maszerowali ulicami Kluczewska. Wszyscy uczestnicy wyprawy zatrzymali się przed Urzędem Gminy, gdzie zostali przywitani przez p. Wójta oraz pracowników.

Dzieci na ręce p. Wójta złożyły „namiastkę wiosny”- kosz z krokusami, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. W podziękowaniu za miłą niespodziankę p. Wójt poczęstował wszystkich cukierkami.

W miłej atmosferze powróciliśmy do szkoły, gdzie „Pani Wiosna” przygotowała dla wszystkich niespodziankę - w tym dniu mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca, które zdarza się bardzo rzadko.

Organizatorzy

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 684 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kwiaty dla nauczycieli | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [23157]