Najładniejsza Palma Wielkanocna [30 marzec 2015]

Najładniejsza Palma Wielkanocna

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III oraz IV-VI. Młodsi uczestnicy wykonywali swoje prace pod okiem wychowawców, natomiast starsi uczniowie przygotowywali swoje palmy w domu. Wszystkie prace były wyjątkowe i pomysłowe.

Jury konkursu po wnikliwych obradach wyłoniło laureatów.

W klasach I-III zwycięzcami zostali:

I miejsce: Adrianna Prokop  -kl. Ia, Nina Parzuchowska – kl. IIa

II miejsce: Jakub Walasek –kl .III, Kasia Turczyn - kl. Ib

III miejsce: Adriana Grzelka – kl. Ib, Weronika Pura – kl.Ib

Wyróżnienie: Julia Gieroń

W klasach IV-VI

I miejsce: Julia Prokop –kl. Va

II miejsce: Bartosz Pura –kl. IVb          

Wręczenie nagród odbyło się na specjalnie zorganizowanej na tą okazję uroczystości, podczas której uczennice PG oraz uczniowie klas I-III  ZPS zaprezentowali  krótki montaż słowno- muzyczny o tematyce wiosennej.

A. Skórnicka, M. Walasek

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WITAJ WIOSNO!!! [20 marzec 2015]

WITAJ WIOSNO!!!

„Wiosna w błękitnej sukience bierze krokusy na ręce……”

W piątkowy poranek uczniowie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wyruszyli  uroczystym korowodem w „Poszukiwaniu Wiosny”. W radosnym nastroju, pod eskortą policji maszerowali ulicami Kluczewska. Wszyscy uczestnicy wyprawy zatrzymali się przed Urzędem Gminy, gdzie zostali przywitani przez p. Wójta oraz pracowników.

Dzieci na ręce p. Wójta złożyły „namiastkę wiosny”- kosz z krokusami, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. W podziękowaniu za miłą niespodziankę p. Wójt poczęstował wszystkich cukierkami.

W miłej atmosferze powróciliśmy do szkoły, gdzie „Pani Wiosna” przygotowała dla wszystkich niespodziankę - w tym dniu mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca, które zdarza się bardzo rzadko.

Organizatorzy

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

IV Miejsce Chłopców w Fałkowie [16 marzec 2015]

IV Miejsce Chłopców w Fałkowie

IV miejsce zajęła Reprezentacja ZPS Kluczewsko w IX Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, które grały ze sobą systemem grupowym. Po losowaniu do grupy „A” trafiły – ZPS Kluczewsko, ZPS Komorniki, SP Gowarczów a do Grupy „B” – PSP Fałków, PSP Czermno, ZPS Dobromierz. Nasi chłopcy w grupie pokonali Gowarczów i Komorniki w stosunku 2:1 i awansowali do półfinału gdzie zmierzyli się z drużyną PSP Fałków. Ten mecz zakończył się porażką ZPS Kluczewsko 1:2. Mecz półfinałowy był bardzo wyrównany. O zwycięstwie chłopców z Fałkowa zadecydował tie-braeak, którego wygrali 15:13. W meczu o trzecie miejsce nasi reprezentanci spotkali się z ZPS Komorniki. Tym razem to koledzy z Komornik okazali się lepsi wygrywając 2:1. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Dobromierz, 2. PSP Fałków, 3. ZPS Komorniki, 4. ZPS Kluczewsko, 5. SP Gowarczów, 6. PSP Czermno. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrało w składzie: Damian Kapuściak, Jakub Szostkiewicz, Szymon Grot, Krystian Kuliś, Michał Strychalski, Michał Pikulski, Tomasz Domoradzki, Adrian Synowski, Marcin Kurzak. Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze dziewczęta najlepsze w Fałkowie [10 marzec 2015]

Nasze dziewczęta najlepsze w Fałkowie

Zwycięstwem Reprezentacji ZPS Kluczewsko zakończył się IX Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, które grały ze sobą systemem grupowym. Po losowaniu do grupy „A” trafiły – ZPS Kluczewsko, PSP Fałków, SP Gowarczów a do Grupy „B” – ZPS Komorniki, PSP Czermno, ZPS Dobromierz. Nasze dziewczęta w grupie pokonały Gowarczów i Fałków w stosunku 2:0 i awansowały do półfinału gdzie zmierzyły się z drużyną PSP Czermno. Ten mecz także zakończył się zwycięstwem ZPS Kluczewsko 2:0. Najbardziej wyrównany i emocjonujący był mecz finałowy, w którym to nasze reprezentantki zmierzyły się ponownie z Gowarczowem. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Gowarczów, 3. ZPS Dobromierz, 4. PSP Czermno, 5. PSP Fałków, 6. ZPS Komorniki. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrało w składzie: Wiktoria Wójcik, Patrycja Wicik, Magdalena Kurzak, Karolina Ławińska, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Martyna Dudek, Angelika Borkowska.

Tomasz Dębowski

Zdjęcia z turnieju tutaj.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Kobiet w Naszej Szkole [09 marzec 2015]

Dzień Kobiet w Naszej Szkole

„Świat bez kobiet byłby niczym ogród bez kwiatów”, pod takim hasłem uczniowie ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali uroczystą akademię. Program artystyczny był w pełni poświęcony kobietom. Nie zabrakło wierszy, piosenek, anegdot i życzeń. Odbył się również pokaz mody w wykonaniu przedstawicielek poszczególnych klas. Dużą atrakcją okazał się występ dziewczynek z najmłodszych grup, które zaprezentowały krótki układ taneczny.

Podsumowaniem tej uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego wcześniej przez Samorząd Uczniowski na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę w klasie. Zwyciężczynie otrzymały słodki upominek. Wszystkie Panie i dziewczynki bawiły się świetnie a humor dopisywał im przez cały dzień. 

Aleksandra Skórnicka  Marzena Sobczyk, Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek

Zdjęcia z Dnia Kobiet tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

FERIE NA WESOŁO I AKTYWNIE!!! [26 luty 2015]

FERIE NA WESOŁO I AKTYWNIE!!!

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie rozpoczęli pierwszy tydzień ferii zimowych. Pomimo braku śniegu i atrakcji z nim związanych znalazł się inny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Pierwszą propozycją dla Naszych uczniów były zajęcia sportowe, które odbyły się w hali sportowej. Chłopcy trenowali piłkę nożną, natomiast dziewczęta – siatkówkę.

W dniu 18 lutego zorganizowano wyjazd na basen „Nemo”, gdzie uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli korzystać ze wszystkich atrakcji pływalni oraz miło spędzić czas na wspólnych zabawach w wodzie. Był to dobry sposób na odpoczynek oraz integrację grupy.

Kolejną formą spędzania czasu wolnego przez uczniów było oglądanie popołudniowego seansu filmowego w naszej placówce. Dzieci i młodzież obejrzeli komediowy film animowany pt. „Krudowie”. Podczas seansu uczestnicy mieli zapewniony świeży popcorn oraz soki, które przygotowały uczennice Samorządu Uczniowskiego ZPS Kluczewsko.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w „Feriach na wesoło i aktywnie”, których celem było zaproponowanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innego od preferowanego w dzisiejszych czasach  wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem lub telewizorem.

Organizatorzy: A. Skórnicka, M. Walasek, E. Dumin, M. Sobczyk, M. Lipniak, T. Dębowski

Zdjęcia z Ferii tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU [13 luty 2015]

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

Dzień św. Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto zakochanych. W naszym przedszkolu dzieci nie boją się mówić o swoich emocjach i uczuciach, szczególnie w „Walentynki” szczerze i otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom.

W dniu poprzedzającym 14 lutego przedszkolaków odwiedziła Pacynka-Walentynka. Dzieci wiedziały dlaczego akurat tego dnia pojawiła się w przedszkolu. Spontanicznie wypowiadały się o znaczeniu słów „szczęście”, „miłość” i „przyjaźń”. Wiedzą doskonale kogo lubią, a kogo kochają i w jaki sposób mogą okazywać swoje uczucia. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta odbyła się zabawa walentynkowa, w czasie której dzieci brały udział w rozmaitych zabawach ruchowych, konkursach zręcznościowych i zagadkowych, szukały drugich połówek serc, dobierały w pary bohaterów swoich ulubionych bajek. Zostały przy tym nagrodzone medalami w kształcie serduszek. Ten „czerwony” dzień, w którym maluchy przybyły do przedszkola w ubiorze koloru czerwonego nie obyłby się bez muzyki, przy której dzieci dawały upust swojej fantazji. Każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce. Gwar i śmiech panowały wówczas w sali, a na policzkach dzieci pojawiły się wypieki. Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki własnoręcznie wykonały walentynkę, którą zapewne wręczą ukochanej lub zaprzyjaźnionej osobie. Słodkim akcentem były pyszne, „serduszkowe” lizaczki, które dodatkowo osłodziły ten wyjątkowy dzień.

Zdjęcia (autor: p. Ewelina Prokop) tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW [13 luty 2015]

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

Karnawał to czas wesołej zabawy, dlatego jak co roku w naszej szkole odbył się bal. W czwartek 5 lutego sala gimnastyczna zamieniła się tego dnia w salę balową. Uczniowie od zerówki do klasy trzeciej  przybyli  na tę uroczystość w pięknych strojach, wcielając się w różne postacie: piratów, rycerzy, księżniczki, diabełki, motylki, biedronki, strażacy, policjanci itp. Niektórzy byli wręcz nie do poznania, inni wzbudzali podziw, albo nawet przerażenie. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie, były kółeczka i tańce w parach. Nie obyło się również bez konkursów, które wzbudzały silne emocje wśród uczestników. Przebierańcy tańczyli z miotłą, z balonikami… Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

BEZPIECZNY INTERNET - SUKCES NASZEJ UCZENNICY [11 luty 2015]

BEZPIECZNY INTERNET - SUKCES NASZEJ UCZENNICY

10 lutego 2015 r. Wiktoria Łęcka – uczennica klasy IIb Zespołu – Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wraz z wychowawczynią panią Urszulą Jeziorską odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie informatycznym w ramach IV Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem tworzymy bezpieczny Internet”, zorganizowanego przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Przed wręczeniem nagród dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych.

Sukces Wiktorii jest tym większy, iż w konkursie brali udział uczniowie z 84 szkół z całego województwa. Możemy być dumni, że w naszej szkole mamy tak uzdolnionych młodych informatyków.

Urszula Jeziorska

Zdjęcia z wręczenia nagród tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

FOTOGRAFIA - MOJE HOBBY [11 luty 2015]

FOTOGRAFIA - MOJE HOBBY

W dniu 10 lutego rozdano nagrody i wyróżnienia w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Przyroda Powiatu Włoszczowskiego w Barwach Jesieni". Ze 130 ogółem zgłoszonych prac z naszej szkoły została nagrodzona uczennica - Oliwia Kubis z kl. V B w kategorii klas IV-VI. W kategorii gimnazjum nagrodę zdobyła  - Kamila Włudzik z kl. II A, z PG Kluczewsko.

Przewodnicząca komisji pani Maria Dudkiewicz podkreśliła jak trudny był wybór i ocena prac konkursowych. Mówiła też o przyjemności oglądania pięknych miejsc przyrodniczych utrwalonych na zdjęciach. Wszystkich uczestników nazwała szczęściarzami, zazdroszcząc im możliwości korzystania ze zdobyczy współczesnej techniki.

Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację prac nagrodzonych i wyróżnionych w tym celu zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Starostwa Powiatowego.

 Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

AKTYWNE FERIE [10 luty 2015]

AKTYWNE FERIE

Zajęcia Sportowe w Naszej Szkole podczas ferii zimowych:

17 luty 2015r. (wtorek) - 08:30 - 10:30 - Chłopcy (piłka nożna)

17 luty 2015r. (wtorek) - 10:30 - 12:30 - Dziewczęta (siatkówka)

Serdecznie Zapraszamy Naszych Uczniów

Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

BEZPIECZNE FERIE [06 luty 2015]

BEZPIECZNE FERIE

Wielkimi krokami zbliżają się zimowe ferie, czas lenistwa, zabawy i szaleństw na który dzieci czekają z niecierpliwością. Aby dobrze zaplanować czas i miejsce na zabawę dzieci klas młodszych uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, który instruował najmłodszych jak zachować bezpieczeństwo.

Pan policjant przypomniał o prawidłowym poruszaniu się po drogach, zachęcał do noszenia odblasków. Pouczył dzieci jak bezpiecznie wybrać miejsce do zabaw na śniegu, przestrzegał przed zabawami na lodzie.

Spotkanie zakończyło się życzeniami aby te ferie były śnieżne, mroźne, wesołe i przede wszystkim bezpieczne aby po okresie wypoczynku wszyscy cali i zdrowi mogli wrócić do szkoły.

Wychowawcy klas I-III

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE JAK CO ROKU W KARNAWALE [05 luty 2015]

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw. Jest wielką atrakcją również dla dzieci. Dostarcza im wiele radości i zadowolenia, dlatego bal karnawałowy co roku odbywa się także w najmłodszej grupie przedszkolnej 3-4 latków.

Dnia 5 lutego 2015t. już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Sala przedszkolna ozdobiona mnóstwem balonów i serpentyn zamieniała się w sale balową pełną księżniczek, wróżek, rycerzy, „ninja”, był też Zorro, Batman, a nawet biedronka i lekarz chirurgii.

Najpierw w przedszkolu pojawiła się wróżka i zaklęciem wprawiła wszystkich w dobry nastrój do zabawy. Następnie dzieci wyruszyły na bal „pociągiem”. Krętymi torami, przy piosence „Jedzie pociąg z daleka” dotarły na miejsce, gdzie nadeszła pora na wejście do Sali balowej. Każde dziecko przedstawiło się w zupełnie innej niż na co dzień kreacji. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmicznej muzyce, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Najbardziej do gustu przypadł przedszkolakom zagadkowy konkurs dla odważnych. Chętnie przekłuwali rycerską strzałą pękające z hukiem balony i bezbłędnie odgadywali umieszczone w nich zagadki. Przegranych nie było również po tańcu par splecionych serpentyną, do którego chłopcy wybrali swoje partnerki w sposób zaczerpnięty z bajki o Kopciuszku. Wylosowali z worka bucik jednej z koleżanek, odszukali jego właścicielkę i pary ostrożnie z gracją tak, by serpentyna nie przerwała się, zatańczyły razem krótką melodię. Wszyscy zostali nagrodzeni. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z balonami i połyskującymi serpentynami, które wirowały nad ich głowami. Na Sali podczas pląsów robiło się bajecznie i kolorowo. Oczywiście znalazł się też czas na słodki poczęstunek przygotowany przez radę Rodziców.

Taka zabawa odbywa się w grupie „Krasnoludków” co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia dla maluchów, którzy mimo iż trochę zmęczeni – zadowoleni z pamiątkowymi balonami opuszczają przedszkole. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Opiekunki Przedszkola

Bal Karnawałowy - Przedszkole (zdjęcia autorstwa pani Eweliny Prokop) Zdjęcia TUTAJ

Bal Karnawałowy - Klasy 0-III Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dla Babci i Dziadka [29 styczeń 2015]

Dla Babci i Dziadka

Jest takie szczególne święto, które sprawia wiele radości starszym i młodszym to oczywiście Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym roku zgodnie z tradycją z lat ubiegłych najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe uroczystości dla swoich dziadków.

Oddział pięciolatków oraz uczniowie klas pierwszych zaraz po świętach zakasali rękawy i poczęli przygotowania do tej ważnej uroczystości. Pracy przed dzieciakami było co niemiara bo chcieli recytować wiersze, śpiewać piosenki i obdarować uroczymi laurkami swoich dziadków.

Przyjęcia odbyły się w 22 i 23 stycznia zaproszeni goście bardzo licznie przybyli na uroczystości. Dzieci pełne dumy i radości prezentowały przygotowane przedstawienia. Brawom, uściskom nie było końca. Nie jedna łza zakręciła się o oku gdy wnuczęta składały życzenia, dziękowały za serce, dobroć, opiekę oraz miłość. Piękna to była uroczystość a wśród zaproszonych gości pojawiła się nawet prababcia.

A. Błotnicka, E. Dumin, M. Walasek

Zdjęcia z uroczystości autorstwa m. in. pani Katarzyny Szymczyk oraz Małgorzaty Ławińskiej można obejrzeć w galerii.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III Miejsce Siatkarzy [22 styczeń 2015]

III Miejsce Siatkarzy

III miejsce zajęła reprezentacja chłopców naszej szkoły w VIII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZPS Dobromierz. W zawodach zagrały te same reprezentacje co u dziewcząt (SP Gowarczów, SP Fałków, ZPS Komorniki, ZPS Kluczewsko, ZPS Dobromierz) a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Dobromierz - Gowarczów 2:0, Fałków - Kluczewsko 0:2 (10:15;8:15), Komorniki - Gowarczów 2:1, Dobromierz - Fałków 2:0, Komorniki - Kluczewsko 2:1 (15:9;12:15;4:10), Gowarczów - Fałków 0:2, Komorniki - Fałków 2:1, Kluczewsko - Gowarczów 2:1 (15:6;14:16;10:6), Komorniki - Dobromierz 0:2, Dobromierz Kluczewsko 2:0 (15:4;15:8). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Dobromierz, 2. ZPS Komorniki, 3. ZPS Kluczewsko, 4. SP Fałków, 5. SP Gowarczów.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które wręczył pan Robert Dzierzgwa - Dyrektor ZPS Dobromierz.

ZPS Kluczewsko w turnieju wystąpił w składzie: Norbert Szczukocki (kpt.), Jakub Szostkiewicz, Damian Kapuściak, Krystian Kuliś, Ernest Twardowski, Michał Strychalski, Adrian Synowski, Michał Pikulski, Marcin Kurzak, Tomasz Domoradzki. Opiekun - pan Tomasz Dębowski.

Kilka zdjęć z turnieju w galerii

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 671 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zielona Szkoła'2018 ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [22661]