Kolejne spotkanie Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki [14 listopad 2016]

W dniu 4.11.2016r. w Bibliotece Szkolnej w Kluczewsku odbyło się kolejne spotkanie Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym wspólnie omawialiśmy książkę Andrzeja Maleszki pt. „ Magiczne Drzewo – Świat Ogromnych”. Każdy z klubowiczów w swobodny sposób wypowiedział się na temat przeczytanego przez siebie utworu, porównując świat realny          z fantastyką. Korzystając ze wskazówek jakie udzieliła nam na poprzednim spotkaniu blogerka książkowa p. Ewelina Bartocha, wspólnie napisaliśmy recenzje.

Zaczarowane puzzle.

Świat fantasy. Świat nieograniczonej wyobraźni. Świat pełen przygód. Świat bez granic. Tak najlepiej można opisać historie stworzone przez Andrzeja Maleszkę. Jego książki z serii „Magiczne Drzewo” są bardzo popularne wśród młodzieży, tej młodszej i tej nieco starszej. Pełne przygody, humoru i zabawy historie młodych bohaterów to prawdziwa rozrywka dla niejednego czytelnika. „Świat Ogromnych” to kolejna książka, w której przeżyjemy magiczną przygodę.

„Patrzyli ponuro w ciemność. Parking otaczały gigantyczne drzewa. Na niebie fruwały wielkie czarne nietoperze. Poczuli się bardzo mali w tym ogromnym świecie.” 

Tym razem młodzi bohaterowie przenoszą się do świata ogromnych za sprawą magicznych puzzli. Muszą zmierzyć się z masą niebezpieczeństw, stawić czoło niejednemu olbrzymowi i odnaleźć zaginionego syna nauczycielki. I najważniejsze… muszą odnaleźć puzzle, które przeniosą ich z powrotem do domu. 

Seria „Magiczne Drzewo” to bardzo ciekawe i mądre książki dla młodych ludzi. Andrzej Maleszka tworzy coraz to fantastyczniejsze przygody sprawiając, że z każdym tomem grono jego fanów się poszerza. Tym razem autor zabiera nas do świata olbrzymów, gdzie koty są wielkości lwów, bociany wyglądają jak żyrafy, a ludzie mają wysokość kilku pięter wieżowca. W tym świecie mali bohaterowie przeżywają dużo przygód, jedne zabawne, inne przerażające. Aż się włos jeży na głowie, gdy czytamy o olbrzymich ludziach, ogromnych zwierzętach, przed którymi muszą uciekać bohaterowie.

„Świat Ogromnych” to zabawna, mądra i pouczająca książka. Dzięki takim książkom kształtują się umysły młodych ludzi. Autor bardzo starannie dobiera słownictwo. Styl jest przejrzysty, przez co książkę czyta się jednym tchem. Oprawa graficzna zasługuje na pochwałę. Przerywniki w postaci bardzo ładnych zdjęć, które idealnie wpasowują się w daną akcję to bardzo fajny pomysł. Dzięki takim „stoperom” czytanie staje się bardziej atrakcyjne i przyjemniejsze dla młodych czytelników. Choć wyobraźnia czytelnika nie zna granic, to dzięki ilustracjom zamieszczonym w książce nie mamy problemu z wyobrażeniem sobie bohaterów. Andrzej Maleszka zadbał, by czytelnik nie nudził się choćby przez chwilę. Akcja goni akcję, a jej niespodziewane zwroty prowadzą do całej gamy emocji. Czujemy się jak na przejażdżce prawdziwym rollercoasterem złożonym z emocji, obaw, śmiechu i adrenaliny.

„Mamy zawsze kochają dzieci, nawet gdy są trochę nietypowe.”

Główni bohaterowie to bardzo bystrzy, mądrzy młodzi ludzie. W ich wykreowanie autor włoży całe serce, co widać na każdej stronie. Mimo młodego wieku dostrzegamy u nich odwagę i chęć do pokonywania różnych przeszkód, a także chęć na nowe przygody. Oni nie znają granic i mimo poważnych misji umieją się dobrze bawić. Bohaterowie drugoplanowi to również barwne postacie. Autor zadbał o czarne charaktery, czyli złych i podłych rówieśników naszych bohaterów. Wiadomo, że w naszej rzeczywistości znajdą się dokuczliwe dzieciaki. Tak samo i w „Świecie Ogromnych” ich nie zabraknie.

Każdą powieść z serii „Magiczne Drzewo” można czytać oddzielnie, nie znając wcześniejszych części. To bardzo fajne rozwiązanie. Dlatego po „Świat Olbrzymich” można sięgać bez obawy, że nie przeczytaliśmy wcześniejszych pozycji. Bohaterowie w każdej części się powtarzają, fabuła w pewnym stopniu nawiązuje do poprzednich części, ale książka jest tak skonstruowana, że nie czujemy, aby nam coś umknęło.

Książę polecamy wszystkim młodym czytelnikom. To lektura idealna dla rozwijających się umysłów. Takich pozycji na rynku literatury powinno być więcej. Dzięki nim młodzi czytelnicy mają okazję poznać powieści fantasy połączone z przygodą, a wiadomo, że to młodzi ludzie kochają najbardziej. Do tego książka uczy i pokazuje ważne wartości. Idealna dla młodych czytelników. Polecamy!

Kolejne spotkanie klubu odbędzie się 20 grudnia, na którym wspólnie będziemy dyskutować na temat książki Małgorzaty Musierowicz pt. „ Kwiat kalafiora”.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II Rejonowy Konkurs Recytatorski w Kluczewsku [13 listopad 2016]

Patriotyzm utożsamiany jest z miłością do Ojczyzny. To cecha, którą nasz naród szczególnie się wyróżnia. Jesteśmy dumni z bohaterskiej postawy naszych przodków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.

Pragnąc rozwijać w młodym pokoleniu Polaków ducha patriotyzmu 8 listopada odbył się II Rejonowy Konkurs Recytatorski poezji i prozy patriotycznej pod hasłem „Żyjąc w wolnej Polsce pamiętajmy o Tych, którzy o tę wolność walczyli, oddali za nią życie”, zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną i Samorząd Uczniowski w Zespole Przedszkolno – Szkolnym
w Kluczewsku.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkół Podstawowych z Bebelna, Czarncy, Dobromierza, Komornik, Kurzelowa i Kluczewska. Zostali oni podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I – III oraz IV – VI.

Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Pani Zdzisława Krupa – Mentor Dyskusyjnego Klubu Książki w Dobromierzu i Kluczewsku, Pani Dagmara Strychalska – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczewsku, Pani Justyna Kowalska – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie, Pani Ewelina Bartocha – Blogerka Książkowa, Pani Agnieszka Gieroń – Starszy Bibliotekarz w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie.

Komisja oceniała recytację zgodnie z następującymi kryteriami: dobór repertuaru, analiza
i interpretacja utworu, analiza głosowa utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wśród uczniów klas I – III laureatami zostali:

I miejsce – Filip Ruszczyk z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu,

II miejsce – Adrianna Prokop z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku,

III miejsce – Julia Barańska z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Komornikach.

Wyróżnienie otrzymała Anna Szydłowska ze Szkoły Podstawowej z Bebelna.

            Wśród uczniów klas IV –VI zwycięzcami zostali:

I miejsce – Magdalena Szymczyk z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu,

II miejsce – Daria Drej z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Komornikach,

III miejsce Karolina Szymanek z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku.

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Czarncy.

Podczas rozstrzygnięcia konkursu  Pani Dyrektor ZPS w Kluczewsku, Irena Orzechowska oraz Pani Zdzisława Krupa wręczyły wszystkim uczestnikom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Niezwykle pomocni podczas imprezy okazali się harcerze oraz Samorząd Uczniowski, który ufundował i  przygotował dla uczniów oraz ich opiekunów poczęstunek.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom nagród: Wójtowi Gminy Kluczewsko - Panu Rafałowi Pałce, Pani Dyrektor ZPS w Kluczewsku – Irenie Orzechowskiej oraz Blogerce Książkowej – Pani Ewelinie Bartocha. 

Organizatorzy:  Bibliotekarka - Małgorzata Walasek,

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Posadziliśmy drzewo... [13 listopad 2016]

W ramach kontynuacji akcji „Tu mieszkam, tu sprzątam” podjętej z inicjatywy  Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” harcerze z naszej szkoły posadzili na placu szkolnym kasztanowca. Przeprowadzone działania miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz kształtowanie i promowanie proekologicznych zachowań dzieci w codziennym życiu.

 Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Narodowe Święto Niepodległości (Fotogaleria) [10 listopad 2016]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Śniadanie daje moc! [10 listopad 2016]

Wzorem lat ubiegłych i tym razem uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Śniadanie daje moc”. Usiedli do wspólnego śniadania, które sami przygotowali. Na stołach gościły same zdrowe przysmaki: ciemne pieczywo, sery, wędlinki oraz mnóstwo warzyw i owoców, do których jedzenia wcale nie trzeba przekonywać dzieci. Same wiedzą jak ważne jest ich jedzenie i jak dużą rolę pełnią witaminy, których nam dostarczają.

Wychowawcy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Cudze chwalicie swego nie znacie! [10 listopad 2016]

Tymi słowami trzecioklasiści z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku podsumowali wycieczkę na której mieli okazję podziwiać Murawy Dobromierskie i Bukową Górę w jesiennej scenerii.

Dzieci były zachwycone kolorami jakimi jesień przyozdobiła drzewa i krzewy znajdujące się z rezerwacie. Piękna jesienna pogoda pozwoliła na oglądanie naszego regionu, który prezentował się niczym bajkowy świat.

E. Dumin, A. Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Postaci z Bajek w Naszym Przedszkolu [06 listopad 2016]

W piątek, 4 listopada, w grupie 3 – 4 latków odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. Dlatego ten dzień w przedszkolu miał dzieciom przypomnieć jak ważne  są bajki i że warto do nich powracać. Celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. 
Dzieci chętnie  uczestniczyły w  quizach i konkursach. Było m.in. odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów, jak też rozdzielały groch  i fasolę. Niespodzianką był list od Czarownicy Bambarycy i Królowej Bajek z recepturą na Magiczny Wulkan.                                         

Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Code Week 2016 w Zespole Przedszkolno-Szkolnym [03 listopad 2016]

Dnia 18.10.2016r w godzinach 13.00-15.00 zostały przeprowadzone dodatkowe zajęcia z klasami czwartymi w ramach akcji promującej programowanie Code Week 2016. Opiekunowie Barbara Herczyńska i Małgorzata Krzysztoszek w pierwszej części zajęć zapoznały uczniów ze środowiskiem pracy i podstawowymi poleceniami Scracht'a. Następnie uczniowie modyfikowali kostiumy i animowali duszka oraz wykonywali kilka prostych skryptów dotyczących poruszania się duszka. Zajęcia te były przeprowadzone w ramach realizacji innowacji programowej „Z programowaniem za pan brat”.

W dniu 20.10.2016r uczniowie klasy VI b realizując event zgłoszony w ramach Code Week 2016 realizowali zajęcia komputerowe poświęcone programowaniu w Scracht'u. Pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lipniak  wybierali scenę i postać duszka dostosowując je do tworzonego projektu, tworzyli proste skrypty oraz stosowali instrukcję pętli do powtarzających się czynności. Pod koniec zajęć wspólnie wybrano najlepszy projekt, który został nagrodzony miłym upominkiem. Zwycięzcą został Hubert Marszałek.

Zajęcia te były przeprowadzone w ramach realizacji programu edukacyjnego Mistrzowie kodowania i innowacji programowej „Z programowaniem za pan brat”.

Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych [28 październik 2016]

Idea święta powstała w 1999 roku dzięki International Association of School Librarianship – Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego.

Głównym celem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest promocja biblioteki w środowisku szkolnym, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w środowisku życia szkoły oraz pokazanie tego, jaka jest pomocna uczniom w nauce, zdobywaniu informacji, rozbudzaniu i poszerzaniu swoich zainteresowań, rozwijaniu wyobraźni i wychowaniu oczytanej młodzieży.

Z tej okazji w dniu 27 października w naszej bibliotece przeprowadzono pogadankę na temat historii Bibliotek Szkolnych oraz przedstawiono prezentację multimedialną pt.  „Święto Bibliotek Szkolnych”. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły ciekawostki o książkach i bibliotekach na całym świecie.

W związku z obchodami „ Święta Bibliotek Szkolnych” ogłoszony został konkurs poetycki skierowany do uczniów klas II – III oraz IV – VI na ciekawy wiersz
o bibliotece.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie z przedstawicielem IPN-u w ZPS i PG Kluczewsko [27 październik 2016]

26 października 2016 roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym i Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku gościł Marek Jończyk, główny specjalista w kieleckiej delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej. Zapoznał on uczniów z zadaniami stojącymi przed świętokrzyskim oddziałem oraz przeprowadził interesującą lekcję poświęconą podziemiu niepodległościowemu i antykomunistycznemu, stawiającemu opór próbie sowietyzacji Polski.

Spotkanie rozpoczął projekcją filmu Żołnierze Wyklęci. Polskie Podziemie Niepodległościowe 1944-1956, w którym przedstawione zostały wydarzenia związane z realizacją akcji Burza i sposób przejęcia władzy przez komunistów podległych ZSRR. Był on wstępem do wykładu, w którym  przedstawiciel IPN-u zaprezentował tragiczne losy polskich patriotów działających na terenie naszego województwa.  Większość z nich została unicestwiona przez ówczesne władze, które odmówiły im nawet prawa do pogrzebu. Zwrócił uwagę uczniów, iż uczestnicy ruchu partyzanckiego określani są mianem „Żołnierze Wyklęci”, „Żołnierze Drugiej Konspiracji” czy jako „Żołnierze Niezłomni”. Marek Jończyk za największy problem uznał właśnie wskazanie miejsc ich pochówku, gdyż brak jest informacji na ten temat. Stwierdził, że tym ludziom należy się szacunek potomnym, a ich rodziny mają prawo wiedzieć, gdzie spoczywają doczesne szczątki bliskich.

Podsumowując spotkanie przedstawiciel IPN-u podał adresy stron internetowych poświęconych żołnierzom wyklętym oraz wspomniał o losach Witolda Pileckiego, którego historycy uznają za jednego z najbardziej bohaterskich ludzi ubiegłego stulecia. Niestety postać ta w Polsce wciąż jest mało znana. Spotkanie z  Markiem Jończykiem było wspaniałą lekcją historii poświęconej tym, którzy walczyli po stronie antykomunistycznego podziemia.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zajęcia Świetlicowe - Ozdoby na cztery pory roku... [26 październik 2016]

Świetlica pełni funkcję opiekuńczo - wychowawczą szkoły. Wychowawcy czuwają nad bezpieczeństwem podopiecznych, dbają o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Odbyły się pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz podczas zajęć świetlicowych. Dzieci zostały zapoznane z regulaminem świetlicy, poznały prawa i obowiązki. Wychowawcy zwracają uwagę na kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie. Wdrażają do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania swoich potrzeb i przekonań. Starają się nauczyć dzieci oceniania siebie i postaw kolegów, zachowania się w sytuacjach trudnych, podnoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz do utrzymania porządku w czasie zabaw i zajęć.

Dzieciom przebywającym na świetlicy oferuję się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć. Najbardziej lubianymi są zajęcia plastyczno – techniczne oraz gry i zabawy ruchowe. Nasi uczniowie mają również czas na swobodne zabawy zgodne z ich zainteresowaniami. Korzystają z gier, klocków i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dziewczynki wybierają najczęściej malowanki, które są eksponowane na gazetkach ściennych. Chłopcy wolą składać skomplikowane budowle z klocków. Dużą popularnością cieszą się gry strategiczne (warcaby, szachy). Ponadto dzieci mają zapewnioną pomoc w odrabianiu lekcji oraz nadrabianiu zaległości.

Świetlica szkolna jest miejscem w którym uczniowie mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas po zakończeniu lekcji.

OZDOBY NA CZTERY PORY ROKU

Dni stają się coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze. Jesienna pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu i zmusza do pozostania w domu. To jednak wcale nie musi oznaczać nudy. Wręcz przeciwnie! Wystarczy, że mamy kolorowy papier, nożyczki, klej i już możemy zająć się przygotowaniem jesiennych dekoracji.

Znajdziecie wśród nich zarówno dary natury – barwne liście, muchomorki czy jesienne drzewa i kwiaty, smakowite owoce, jak i gromadkę przemiłych zwierzątek – sowy, jeże i wiewiórki.

Samodzielnie wykonane ozdoby nie tylko odmienią Wasz dom, ale pozwolą spędzić miło czas i zaspokoić potrzebę kreatywnej twórczości.Pogodnej jesieni i udanej zabawy przy tworzeniu dekoracji.

Jesienne drzewo

● Potrzebujemy: rolki po papierowym ręczniku lub papierze toaletowym, kolorowy papier, nożyczki, farby, klej, ołówek

● Malujemy rolkę brązową farbą to będzie pień drzewa.

● Nacinamy rolkę tworząc gałęzie drzewa

● Wycinamy z kolorowego papieru liście i przyklejamy do „gałęzi”

● Otrzymujemy jesienne drzewo

Wychowawcy świetlicy: Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze drużyny grały w Pucharze Tymbarku [25 październik 2016]

25 października 2016r. w hali OSiR we Włoszczowie odbyły się Eliminacje Powiatowe XVII Edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12. W zawodach dziewcząt zagrało 6 drużyn natomiast u chłopców 11. Podział na grupy oraz wyniki dziewcząt z Kluczewska przedstawiają się następująco: Grupa „A”; SP Kluczewsko, SP I Konieczno, SP Krasocin. Grupa „B”: SP II Konieczno, SP Komorniki, SP Bukowa. Wyniki grupy „A”: SP Kluczewsko – SP I Konieczno 0:1, SP Kluczewsko – SP Krasocin 0:0, SP I Konieczno – SP Krasocin 2:0. Nasze dziewczęta zajęły II miejsce w grupie i odpadły z eliminacji. Grupę oraz późniejszy mecz finałowy z Komornikami wygrała drużyna z Konieczna i to ona awansowała do Finału Wojewódzkiego.

Podział na grupy wśród chłopców: Grupa „A”: SP Kurzelów, UKS SFINX Kluczewsko, DEKO I Włoszczowa, DEKO II Włoszczowa; Grupa „B”: SP II Konieczno, SP Krasocin, SP I Konieczno, Hetmanik II Włoszczowa; Grupa „C”: SP Komorniki, SP Bukowa, Hetmanik I Włoszczowa. Wyniki grupy „A”: DEKO I Włoszczowa – UKS SFINX Kluczewsko 1:0, SP Kurzelów – DEKO II Włoszczowa 0:0, UKS SFINX Kluczewsko – SP Kurzelów 1:0, DEKO I Włoszczowa – DEKO II Włoszczowa 1:0, DEKO I Włoszczowa – SP Kurzelów 1:0, UKS SFINX Kluczewsko – DEKO II Włoszczowa 1:0. Oba gole dla naszej drużyny zdobył Damian Barczyński. Chłopcy z Kluczewska zajęli II miejsce w grupie. O wejście do Finału Wojewódzkiego zagrają w późniejszym terminie DEKO I Włoszczowa i Hetmanik I Włoszczowa.

Reprezentację UKS SFINX Kluczewsko w zawodach reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Kluczewska oraz uczeń Szkoły Podstawowej z Dobromierza – Antoni Mikołajczyk.

Nasze drużyny zaprezentowały się w zawodach z bardzo dobrej strony. Na uwagę zasługują szczególnie dziewczynki. Większość z nich po raz pierwszy występowała w turnieju takiej rangi i świetnie sobie z tym poradziła. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Reprezentacja z Kluczewska w turnieju grały w następujących składach:

SP Kluczewsko (dziewczęta): Magdalena Okoń (2005), Aleksandra Teklak (kpt. 2005), Amelia Mazur (2006), Klaudia Synowiec (2006), Daria Puchowska (2005), Wiktoria Łęcka (2006), Natalia Toborek (2006), Aleksandra Smoczek (2006), Nina Parzuchowska (2006), Emilia Wójcik (2006). Opiekun – Tomasz Dębowski.

UKS SFINX Kluczewsko (chłopcy): Oskar Glanda (2006), Damian Barczyński (kpt., 2005), Jakub Prokop (2005), Jakub Walasek (2005), Antoni Mikołajczyk (2006, SP Dobromierz), Kacper Pura (2006), Jakub Łączek (2005), Krystian Wróbel (2005), Krzysztof Bąk (2005). Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Jesień w lesie" - Konkurs Literacko - Plastyczny [21 październik 2016]

W dniu 18.10.2016r.zostały  ogłoszone wyniki konkursu  literacko – plastycznego pt. „Jesień w lesie”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna w Kluczewsku przy współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz Gminną Biblioteką Publiczną. Był on skierowany do uczniów klas II – III oraz klas IV – VI. Zadaniem uczestników było wykonanie w formie plastycznej ilustracji do wiersza Jana Brzechwy pt.   „Grzyby”.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni,  zainteresowań plastycznych i czytelniczych wśród dzieci oraz poszerzenie wiedzy na temat różnych gatunków grzybów. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, gdyż wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe. Podczas oceny jury zwróciło uwagę na zgodność z tematyką, poziom aktywności twórczej oraz łączenie ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

W kategorii klas II – III laureatami zostali:

I miejsce -  Nicola Gusta  kl. III c,

II miejsce – Marta Zięcik  kl. III a,

II miejsce – Szymon Otto  kl. III c,

III miejsce - Fabiola Barabasz  kl. III b,

III miejsce – Amelia Piech  kl. III c,

Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Wojciechowska i Emilia Dobrowolska z kl. II.

W kategorii klas IV – VI wyniki są następujące:

I miejsce – Aleksandra Teklak   kl. VI b

II miejsce  - Emilia Turczyn  kl. VI a

III – Marta Cieślak  kl. VI a

Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Okoń i Nicola Olczyk.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali słodki upominek. Natomiast zwycięzcom przyznano nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Samorząd Uczniowski.

Nagrodzone prace można obejrzeć w holu Urzędu Gminy w Kluczewsku.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Papieski w ZPS Kluczewsko [18 październik 2016]

Z okazji 38 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową, 13 .10.2016r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym. Pięcioro uczniów z klas IV – VI wzięło w nim udział.

Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II, i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymki papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie :   testy polegające  na wybraniu  prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II.” , i  pytania otwarte. Łącznie pytań było trzydzieści.

Zwycięzcami konkursu z największą ilością punktów byli uczniowie : Julita Szymczyk z klasy IVa, Wiktoria Łęcka z klasy IVb, Magdalena Okoń z klasy VIb, Paulina Liczberska z klasy VIb, Damian Śpiechowicz z klasy VIa

Aby bardziej uczcić rocznicę wyboru Ojca świętego Jana Pawła II,    uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum  dodatkowo wystawili dnia 18.10.2016r. dla społeczności szkolnej  montaż słowno – muzyczny pt. ” Wspomnienia o Janie Pawle II”  Przygotowali dekoracje sceny a schola – szkoln – parafialna  wspólnie z innymi uczestnikami akademii,  upiększała utworami muzycznymi cały występ  przy dźwięku gitar. Recytowane teksty odzwierciedlały biografię począwszy od dzieciństwa i pontyfikat Jana Pawła II.

Przeprowadzony konkurs papieski i zaprezentowane przedstawienie pozwoliło społeczności szkolnej pogłębić i przypomnieć wiedzę o wielkim Papieżu Janie Pawle II i uświadomić nam, że mamy świętego  naszych czasów, gdzie za jego pośrednictwem,  Bóg obdarza  nas łaskami.

Po zakończonej akademii, Pani Dyrektor ZPSZ wręczyła nagrody książkowe i .upamiętniające naszego rodaka Jana Pawła II uczestnikom konkursu, które zostały ufundowane przez ks. Proboszcza Janusza Breszkę.

Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Edukacji Narodowej [18 październik 2016]

„...Dziękujemy jak każdego roku, z każdym rokiem coraz bardziej i goręcej...”, słowa podziękowań i życzeń płynęły jak z nut  w kierunku  wszystkich pracowników ZPS i PG w Kluczewsku. Wyśpiewując i  recytując słowa piosenek, wierszy i życzeń uczniowie wykonali wspaniały występ
z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się  13 październik, łącząc reprezentantów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum. Społeczność uczniowska poprzez swoich przedstawicieli   na ręce Pani Dyrektor złożyła kwiaty oraz obdarowała pracowników szkoły różyczkami w podziękowaniu za trud wychowania, cierpliwość i wyrozumiałość.

Ewelina Dumin, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [67480]