Mecz charytatywny [22 listopad 2013]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukces pierwszaków [21 listopad 2013]

newsy

Grupa uczniów z klasy Ib z ZPS w Kluczewsku wzięła udział w konkursie plastycznym pt” Zostań Lokalnym Patriotą" zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Region Włoszczowski. W konkursie wzięło udział 125 uczniów z powiatu włoszczowskiego, radomszczańskiego i myszkowskiego.

W finałowej gali, która odbyła się we włoszczowskim Domu Kultury grupa dzieci z Ib (Weronika Piskorek, Wiktoria Łęcka, Lena Migoń, Natalia Toborek, Kacper Pura, Kamil Turczyn, Bartosz Jasiński i Grzesiu Stępień wraz z wychowawcą Urszulą Jeziorską odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca. Dzieci w nagrodę pojadą do Teatru Lalki i Aktora „Kubuśw Kielcach i na basen Nemo” we Włoszczowie.. Uczniowie z Ib bardzo miło będą wspominać ten dzień.

Urszula Jeziorska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Śmieci mniej... Ziemi lżej..." [19 listopad 2013]

newsy

14 listopada 2013r został rozstrzygnięty konkurs o tematyce ekologicznej pod hasłem "Śmieci mniej - Ziemi lżej". Konkurs miał na celu podnosić świadomość ekologiczną uczniów, zachęcać do aktywnej ochrony środowiska oraz promować działania z zakresu segregacji śmieci. W konkursie wzięło udział trzynaście 3-osobowych zespołów. Każda drużyna musiała wykonać plakat lub gazetkę o tematyce ekologicznej i zawierać hasła promujące segregację śmieci, a każdy uczestnik indywidualnnie wykazać się wiedzą z tej dziedziny.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych tj. dla uczniów ZPS i PG.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Zespoł Przedszkolno-Szkolny
I miejsce - klasa VIa (M.Rak, B.Piotrowski, K.Stróżykowska)
II miejsce - klasa Va (K.Budzowska, A.Chyska, K.Ławińska)
III miejsce - klasa Va (M.Śpiechowicz, M.Kurzak, K.Kapitańska)
Publiczne Gimnazjum
I miejsce - klasa Ia (H.Szymczyk, P.Początek, M.Łączek)
II miejsce - klasa IIIb ()K.Kapuściak, K.Lesiak, P.Synowiec
III miejsce - klasa Ic (M.Latała, P.Staszczyk, O.Warzyńska)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które były sponsorowane przez Urząd Gminy Kluczewsko oraz Nadleśnictwo Przedbórz. Zostały one wręczone przez przedstawiciela Lasów Państwowych pana mgr inż. Macieja Warzyńskiego oraz przez przedstawiciela Urzędu Gminy pana mgr inż. Krzysztofa Ławińskiego. Zdjęcia TUTAJ.

Beata Bąk, Ewa Glanda, Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ślubowanie klas pierwszych [18 listopad 2013]

Ślubowanie klas pierwszych

28 pażdziernika 2013roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbyła się uroczystość ślubowania klasy Ia i Ib.
Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną dla zgromadzonej społeczności szkolnej, zaproszonych gości i swoich najbliższych.
Następnie pani dyrektor, każde z dzieci pasowała na ucznia naszej szkoły. Wszystkie dzieci w pięknych, galowych strojach zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły otrzymując pamiątkowe dyplomy i odznaki.

Urszula Jeziorska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

11 listopada - Dzień Niepodległości [12 listopad 2013]

11 listopada - Dzień Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Jak co roku, w tym dniu, uczniowie , nauczyciele i społeczność Kluczewska i okolic uczestniczyła w uroczystej mszy i przedstawieniu patriotycznym. Następnie przedstawiciele różnych środowisk lokalnych złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem ku czci poległych w II wojnie światowej. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Irena Orzechowska wraz z nauczycielami Panią Małgorzatą Walasek , Panią Agnieszką Herczyńską, Panem Grzegorzem Zalem i Panem Tomaszem Dębowskim. Samorząd Uczniowski reprezentowali przedstawiciele Rady SU na czele z przewodniczącą Zuzanną Glanda. Harcerze zrzeszeni w naszej szkole zapalili znicze.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik-Osicka


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zaproszenie na uroczystość ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI [05 listopad 2013]

Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko, Wójt Gminy

Kluczewsko i Dyrektorzy ZPS i PG w Kluczewsku

serdecznie zapraszają

Społeczność Szkolną

na uroczystość ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI,

która odbędzie się w Kluczewsku w dniu 11 listopada (poniedziałek).

Prosimy o niezawodne przybycie i wzięcie udziału w uroczystościach.

 

PROGRAM UROCZYTOŚCI

10.00 - Msza św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. Św. Wawrzyńca w Kluczewsku

- występ okolicznościowy młodzieży ze szkoły w Komornikach

12.00 - Złożenie kwiatów pod pomnikiem ku czci poległych oraz apel poległych

12.30 - zawody w strzelaniu o "Puchar Wójta Gminy" na strzelnicy w Pilczycy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych [04 listopad 2013]

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu.
Zgodnie z tradycją 1 listopada Polacy zapalają znicze na grobach swych bliskich, ale również na mogiłach poległych za ojczyznę. W tygodniu poprzedzającym to ważne Święto, Samorząd Uczniowski Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wraz z Harcerzami uporządkowali groby  a następnie w imieniu  całej społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły oddali hołd, składając wiązanki i zapalając znicze na grobach poległych żołnierzy.

opiekun SU :
                                                                            Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Papieski [28 październik 2013]

newsy

Z okazji 35 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową,   10 .10.2013r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym pt. Jan Paweł II – wielki Papież. Do konkursu przystąpiło dwadzieścia uczniów. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Grupa starsza obejmowała czternaście osób – były to klasy Vab - VIab, a grupa młodsza stanowiła klasy IIIab - IVab i było w niej sześcioro uczestników. Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymi papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie: testy polegające na wybraniu prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II.” I pytania otwarte. Łącznie pytań było 30. Poziom trudności był zróżnicowany ze względu na wiek uczniów.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Cyfrowa Szkoła" Spotkanie Sieci Współpracy w Kluczewsku... [21 październik 2013]

newsy

18 października 2013 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyło się trzecie spotkanie Sieci Współpracy nr 60 w ramach Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła". Sieci Współpracy, czyli grupy pięciu-dziesięciu e-koordynatorów z różnych szkół uczestniczących w programie Cyfrowa Szkoła, wspomaganych przez moderatora z Centrum Edukacji Obywatelskiej zostały stworzone w celu spotykania się, dawania nauczycielom okazji i pretekstu do wymiany doświadczeń między sobą oraz decydowania, np. która aplikacja, sprzęt jest dla nich najwygodniejszy i najefektywniejszy. W całej Polsce powstały 73 takie grupy. Nasza szkoła znalazła się w sieci nr 60 wraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 z Jędrzejowa, Szkołą Podstawowa Integracyjną Nr 11 z Kielc, Szkołą Podstawową Nr 12 z Kielc oraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 ze Stąporkowa. Podstawowym narzędziem komunikacji i koordynacji sieci są blogi. Każda z sieci posiada swój blog, który jest forum wymiany doświadczeń.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Edukacji Narodowej [10 październik 2013]

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy podziękować wszystkim Nauczycielom Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku za cierpliwość i wyrozumiałość. Wiemy ,że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, życzymy Wam ,drodzy Nauczyciele, samych radości i sukcesów .Dzięki Wam wiemy, że także porażki mogą nauczyć nas czegoś pożytecznego, że gdy przeżywamy trudności, odkrywamy jednocześnie naszą siłę, i że miłość oraz życzliwość często można znaleźć nawet w te najciemniejsze dni. Życzymy wszystkiego, co najlepsze! Jak najwięcej sił do pracy, spełnienia, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, sukcesów i radości każdego dnia.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Biegi Przełajowe [07 październik 2013]

newsy

W czwartek 3 października reprezentacja dziewcząt ZPS w Kluczewsku wzięła udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych które odbyły się we Włoszczowie. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce i tym samym awansowały do finału wojewódzkiego.
Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Katarzyna Włódzik, Monika Rak, Agata Musiał, Wiktoria Wójcik, Julia Prokop, Wiktoria Stępień, Zuzanna Glanda, Patrycja Wicik, Krystyna Kapitańska, Julia Borkowska oraz Kamila Parzuchowska.

Opiekun grupy: Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopca [01 październik 2013]

newsy

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ZPS w Kluczewsku zorganizował konkurs na najsympatyczniejszego chłopca w klasach IV - VI. Chłopcy byli wybierani przez koleżanki z danej klasy .

Oto wyniki konkursu:

Klasa IVa- Maciej Łuczyński

Klasa IVb- Adrian Synowski

Klasa Va- Patryk Dumin

Klasa Vb- Michał Strychalski

Klasa VIa- Krzysztof Gębka

Klasa VIb- Marcin Gotowicki

Wszystkim zwycięzcom ,którzy zyskali szczególne uznanie wśród koleżanek serdecznie gratulujemy.

Opiekun SU: M. Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Akcja "Sprzątanie Świata" na terenie naszej szkoły [30 wrzesień 2013]

newsy

Do tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” odbywającej się na terenie całej Polski przystąpiła również szkolna drużyna harcerska Orliki. Czując się odpowiedzialnymi za otaczające ich środowisko 25 września 2013 roku harcerze, wyposażeni w worki do segregacji śmieci, wyruszyli na plac szkolny i wspólnie z opiekunem mgr Martyną Jóźwik zebrali pozostawione na tym obszarze śmieci. Aby podkreślić znaczenie akcji „Sprzątanie Świata” oraz rolę segregacji śmieci, członkowie szkolnej drużyny harcerskiej Orliki wzięli udział w pogadance profilaktycznej na temat tego, jak ważne jest dbanie o czystość i porządek, a także jak wiele korzyści niesie ze sobą segregacja śmieci. Dlatego też, pamiętając o zasadach prawidłowego segregowania odpadów, harcerze dokonali zbiórki i segregacji śmieci na terenie placu szkolnego. Ponadto, ponieważ wśród zebranych odpadów znalazły się również plastikowe nakrętki, członkowie drużyny harcerskiej pamiętali, aby przekazać je na cele charytatywne.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie z przedstawicielami Policji i Koziołkiem Spoko [27 wrzesień 2013]

Spotkanie z przedstawicielami Policji i Koziołkiem Spoko

25 września przedszkolaków i uczniów klas I-III odwiedzili policjanci w towarzystwie koziołka Spoko. Przypomnieli najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy. Największą atrakcją był koziołek, który z uczniami klas pierwszych przeprowadził praktyczną lekcję przechodzenia przez jezdnię. Na koniec każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy i obiecało przestrzegać zalecanych zasad.
Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Płonie ognisko i szumią knieje" [26 wrzesień 2013]

newsy

Z nastaniem nowego roku szkolnego w naszej szkole powstała nowa drużyna harcerska Orliki, w szeregach której harcerki i harcerze dumnie krzewią wartości i ideały zawarte w prawach harcerskich. Jako iż to początek ich dalekiej drogi drużyna Orlików postanowiła przy ognisku przypieczętować swą przynależność do grona harcerzy. W tym celu, zaprosiwszy swoich rówieśników, wraz z opiekunami panią Martyną Jóźwik oraz panem Tomaszem Dębowskim harcerze wybrali się 19 września na strzelnicę sportową w miejscowości Pilczyca. Choć pogoda nie rozpieszczała, wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili. Poza pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem piosenek harcerskich nie zabrakło również akcentów sportowych. Harcerze i zaproszeni przez nich koledzy, podzieleni na dwie drużyny i zgodnie z zasadami fair play, stoczyli zaciekły bój podczas 20-minutowego meczu piłki nożnej. Po zakończeniu tej jakże ekscytującej wyprawy harcerze i ich goście zadbali o porządek w miejscu, w którym wspólnie spędzili czas. I jak wszyscy zgodnie stwierdzili, już czekają na kolejne wspólne wyprawy w poszukiwaniu nowych przygód- AHOJ, PRZYGODO!

Martyna Jóźwik

Zdjęcia z ogniska w galerii

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 739 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: "Wędrująca książka" ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [26538]