"Sieciaki na wakacjach" [20 wrzesień 2017]

27 sierpnia 2017 r młodzież powiatu włoszczowskiego wzięła udział w Pikniku Edukacyjnym "Sieciaki na wakacjach". Impreza edukacyjna zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluczewsku i Szkołę Podstawową w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku, wspierana przez władze Gminy Kluczewsko, była wydarzeniem towarzyszącym Dożynkom Powiatowym. Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczący w Pikniku mogli (przy specjalnie do tego przygotowanych stanowiskach) spróbować swoich sił w zajęciach plastycznych lub informatycznych poświęconych bezpiecznemu korzystaniu z Internetu albo miło spędzić czas grając w gry planszowe, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę internetową. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się konkurs "Bądź bezpieczny w sieci". Uczestnicy - uczniowie szkoły podstawowej, mieli za zadanie wykazać się wiedzą dotyczącą bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z zasobów internetowych. Każdego z uczestników mogli w jego drodze do zwycięstwa wspomóc dorośli poddając egzaminowi swoją wiedzę i w ten sposób zdobywając dodatkowe punkty dla swoich młodych przyjaciół. Konkurs okazał się nie tylko ciekawym sprawdzianem, ale i okazją do dobrej zabawy i wspaniałej integracji komputerowych fanów w różnym wieku. Młodych informatyków wspierały rodziny, przyjaciele, strażacy, policjanci, członkowie zespołów regionalnych i wielu dorosłych, którzy chętnie zaangażowali się w akcję bezpieczeństwa internetowego.  Pierwsze miejsce zajęła Agata Żmuda z Bichniowa, drugie - Rafał Majecki z Kluczewska, trzecie - Tomasz Gębski z Kluczewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody. Ci, którzy zajęli dalsze lokaty dostali nagrody pocieszenia. O rozmachu całej akcji może świadczyć fakt, że wręczono ponad 20 nagród.
Mamy nadzieję, że połączenie dobrej zabawy i nauki wpłynęło na wzrost świadomości informatycznej nie tylko młodych, ale i dorosłych internetowców. Chętnie powtórzymy akcję w kolejnych latach.
Organizatorzy: Dagmara Strychalska i Małgorzata Lipniak
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Z wizytą w Muzeum Ziemi Włoszczowskiej w Seceminie [17 wrzesień 2017]

W dniu 16.09.2017r. harcerze oraz uczniowie należący do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki uczestniczyli w Dniach Otwartych Muzeum Ziemi Włoszczowskiej w Seceminie. Obiekt znajduje się na posesji Państwa Haliny i Sławomira Krzysztofików w Seceminie.
Na początku wizyty nasi uczniowie wpisali się do księgi pamiątkowej, otrzymali folder z podstawową informacją o muzeum oraz pamiątkową widokówkę. Następnie dzieci zwiedziły muzealne zbiory, wśród których znajdują się stare eksponaty oraz przedmioty codziennego użytku naszych przodków. Uczniowie uczestniczyli także w rozstrzygnięciu konkursu latawcowego oraz mieli okazję podziwiać  występy  zespołów ludowych z powiatu włoszczowskiego. W czasie zwiedzania dzieci częstowały się ciastem, kiełbaskami z grilla oraz pieczonką.

Dziękujemy Gospodarzom za serdeczne przyjęcie i miło spędzony czas.

Podziękowania kierujemy również do Wójta Gminy Kluczewsko- pana Rafała Pałki za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Aleksandra Skórnicka

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bezpiecznie w polu i na drodze [16 wrzesień 2017]

Dnia 13.09.2017 r. uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu informacyjnym na temat Zasad bezpieczeństwa pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, które przeprowadziły pracownice KRUS PT we Włoszczowie. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, jak należy zachowywać się podczas prac polowych i jakie skutki może przynieść zabawa w pobliżu maszyn rolniczych.

Następnie funkcjonariusz policji z KPP we Włoszczowie jeszcze raz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Swoją wiedzę dzieci mogły sprawdzić biorąc udział w quizie o ruchu drogowym. Uczniowie chętnie i prawidłowo udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.

Na zakończenie spotkania pierwszaki otrzymały upominki od gości. Dziękujemy za cenne uwagi i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.

Jolanta Noga

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze pierwszoklasistki rozpoczynają przygodę z mini-siatkówką!!! [12 wrzesień 2017]

W dniu 12 września 2017 r. dziewczęta z klas pierwszych SP Kluczewsko odbyły swoje premierowe zajęcia rekreacyjno - sportowe ukierunkowane na mini-siatkówkę. Sądząc po zaangażowaniu i dobrej zabawie można z całą pewnością stwierdzić, że przyszłość siatkarska przed Nimi! Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek na 5 godzinie lekcyjnej. Kibicujcie Nam. Pozdrawiamy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bezpiecznie z "Koziołkiem SPOKO" [11 wrzesień 2017]

06.09.2017r. odbyło się spotkanie funkcjonariusza policji  z uczniami klas pierwszych ZPS w Kluczewsku. Celem spotkania było przede wszystkim przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjanta, który przypominał o noszeniu odblasków, poruszaniu się lewą stroną drogi w terenie niezabudowanym, a przede wszystkim  uczulał pierwszoklasistów na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami

Następnie dzieci uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Pomagał im w tym Koziołek SPOKO, który  przypominał o zasadach i trzymając za rękę, przeprowadzał  każdego pierwszaka na druga stronę jezdni.

Serdecznie dziękujemy Panu Dzielnicowemu, że zawsze pamięta o uczniach naszej szkoły i troszczy się o ich bezpieczeństwo.

Barbara Włódzik

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 [04 wrzesień 2017]

Wakacyjny czas już za nami. Nadszedł wrzesień, a wraz z nim szkolne obowiązki.  Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się tradycyjnie mszą świętą. Następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie wprowadzony został sztandar i odśpiewany hymn Polski. Pani dyrektor Ewa Orzechowska powitała przybyłych gości: przewodniczącego rady gminy – pana Mateusza Strychalskiego, księdza proboszcza Wiesława Chęcinę,  przedstawicielki rady rodziców – panią A. Kapuściak oraz panią W. Pikulską, rodziców i uczniów. Szczególną uwagę skierowała do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją szkolną przygodę. Usłyszeliśmy również życzenia wielu sukcesów, zapału w zdobywaniu wiedzy i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu. Potem wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich klas, gdzie zapoznani zostali z planem zajęć, organizacją pracy szkoły w bieżącym roku oraz przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 [30 sierpień 2017]

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

8:30 - Msza Święta w Kościele pod Wezwaniem Św. Wawrzyńca w Kluczewsku

ok. 9:30 - Uroczyste Rozpoczęcie w Szkole Podstawowej i Oddziałach Gimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy...

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sparingowe granie Młodych Siatkarek SP Kluczewsko [20 sierpień 2017]

22 sierpnia najmłodsze siatkarki z Kluczewska rozegrały sparingowe spotkanie z drużyną UMKS Tuszyn - Brązowym Medalistą Mistrzostw Kinder+Sport Województwa Łódzkiego z zeszłego roku szkolnego w kategorii "dwójki" (Siatkarki z Kluczewska są Mistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w tej samej kategorii). Mecz rozgrywany był w kategorii "trójki". Rozegrano 7 setów, w których Tuszynianki ostatecznie zwyciężyły w stosunku 6:1 (18:25; 14:25; 20:25; 19:25; 25:27; 18:25; 25:18). Drużyna z województwa łódzkiego, która obecnie przebywa na obozie w Przedborzu, zwyciężyła zasłużenie. Dziewczęta prezentowały świetną zagrywkę i bardzo dobre przyjęcie. W naszym zespole wyraźnie "szwankowała" zagrywka. Mecz dla obu drużyn był jedną z pierwszych okazji do przestawienia się z grania "dwójkowego" na "trójkowe" i pokazał on, że nie jest to takie łatwe. Nas cieszy szczególnie to, że młode siatkarki chętnie uczestniczą w zajęciach i wykazują ogromne chęci do podnoszenia swoich umiejętności. Dziewczynki SP Kluczewsko już od 1 sierpnia trenują 2 razy w tygodniu a począwszy od wrześniu ich zajęcia odbywać się będą w ramach Akademii Siatkówki PGE SKRY Bełchatów.

UMKS Tuszyn - serdecznie dziękujemy za wspaniałe dwugodzinne granie. Pozdrawiamy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wspólne wycieczki i wyjazdy uczniów z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku [04 sierpień 2017]

W ostatnich tygodniach roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zwiedzili wiele ciekawych miejsc naszej okolicy. 

13 czerwca uczniowie klas III – łącznie 41 osób wraz z opiekunami odwiedzili Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie. Podczas wycieczki  dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą prawidłowego zachowania w czasie różnych niebezpiecznych sytuacji. Poszerzyły wiedzę na temat  udzielania pierwszej pomocy. Strażacy przybliżyli uczniom tajniki swojej trudnej pracy, pokazali jak wygląda, funkcjonuje i przebiega system zawiadamiania o zaistniałych wypadkach. Dużą atrakcją okazał się pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego.

W dniu 18 czerwca 27 uczniów klas III – VI w tym zuchy i harcerze wraz opiekunami i Paniami należącymi do DKK udała się do miejscowości Ciekoty(gmina Masłów), w której mieszkał pisarz – Stefan Żeromski. To urocze miejsce, znajdujące się  w  Górach Świętokrzyskich urzekło wszystkich swoim pięknem. Dzięki spotkaniu z przewodnikiem, poznaliśmy biografię pisarza, zwiedziliśmy  zrekonstruowany dworek, w którym przez pewien czas zamieszkiwał Stefan Żeromski. Mogliśmy również obejrzeć  „Szklany Dom”- Centrum Edukacji Kultury.

W poniedziałek 19 czerwca 43 uczniów z klas III wesoło spędziło czas w „Figloraju” w sali zabaw w Przedborzu.

We wtorek 20 czerwca 41 uczniów klas III – VI w tym zuchy i harcerze udała się na wycieczkę do Centrum Edukacji Kultury im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy.  Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego poznali historię wybitnego dowódcy wojskowego, zasłużonego dla naszego kraju - Stefana Czarnieckiego.

W środę 21 czerwca 45 uczniów klas III uczestniczyło w wyjeździe do kina we Włoszczowie. Uczniowie obejrzeli film pt. „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”.

Społeczność Szkolna ZPS Kluczewsko oraz członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki składają serdeczne podziękowania Panu Wójtowi – Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu na powyższe wycieczki.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WAKACYJNA MINISIATKÓWKA!!! [17 lipiec 2017]

Zajęcia z Minisiatkówki w miesiącu Sierpniu 2017r. (Grupa Zaawansowana)

Harmonogram zajęć oraz oświadczenie w zakładce: Sport>Minisiatkówka

Aby przejść do zakładki -  kliknij TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017 [05 lipiec 2017]

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętą. Następnie wszyscy uczniowie i zaproszeni goście zgromadzili się na placu szkolnym, gdzie pani dyrektor Ewa Orzechowska wręczyła nagrody i dyplomy najlepszym uczniom oraz sportowcom.  Nie obyło się też bez specjalnych podziękowań dla rodziców za wyjątkowe zaangażowanie się w działalność szkoły. 33 rodziców otrzymało również listy gratulacyjne za osiągnięcie wysokiej średniej i wzorowe zachowanie  swoich pociech.  Każdego roku przyznawana jest specjalna Nagroda Wójta Gminy Kluczewsko. W tym roku otrzymała ją Karolina Jambor za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia sportowe. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas, gdzie otrzymali z rąk swoich wychowawców świadectwa.

Wakacje stały się upragnioną rzeczywistością, nagrodą za ciężką pracę w ciągu całego roku.

Uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

Klasa IV a

Klasa IV b

1.Parzuchowska Nina - 5,55

2.Gieroń Mateusz - 5,36

3.Borowiecka Aleksandra - 5,27

4.Borowiecka Anna - 5,27

5.Szymczyk Julita - 5,18

6.Olczyk Nikola     - 5,0

7.Wrzeszcz Paulina - 4,91

8.Nowak Jakub - 4,82

1.Łęcka Wiktoria - 5,63

2.Migoń Lena - 5,45

3.Piskorek Weronika - 5,36

4.Turczyn Kamil - 5.27

5.Łączek Nina - 5,0

6.Wójcik Emilia     - 5,09

7.Stypka Kacper - 4,9

8.Toborek Natalia - 4,9

Klasa V

1. Gieroń Magdalena - 5,6

2. Turczyn Kacper - 5,18

3. Glanda Aleksandra - 5,09

4. Synowiec Klaudia - 5,09

5. Szymanek Karolina - 5,0

6. Szymczyk Dominik - 5,0

7. Łączek Julia - 4,8

Klasa VI a

Klasa VI b

1.Baran Magdalena - 5,63

2.Domoradzki Grzegorz - 5,27

3.Śpiechowicz Damian - 4,81

1.Bąk Mateusz - 5,36

2.Jambor Hubert - 5,09

3.Jambor Karolina - 5,55

4.Liczberska Paulina - 4,9

5.Marszałek Hubert - 5,09

6.Okoń Magdalena - 5,55

7.Pura Bartosz - 5,09

8.Teklak Aleksandra - 5,18

 

Cała Społeczność Szkolna ZPS w Kluczewsku życzy

Udanych, Słonecznych a przede wszystkim Bezpiecznych Wakacji!!!

Zdjęcia TUTAJ: 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko grały w największym turnieju w Europie! [29 czerwiec 2017]

W dniach 26-29 czerwca w Zabrzu odbył się Finał Ogólnopolski XXIII Turnieju Mini Siatkówki Kinder+ Sport 2017. Polski finał Kindera jest największym turniejem tego typu w Europie. Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po dwie najlepsze drużyny (klubowe i szkolne) z każdego województwa. W finale w Zabrzu wystąpiły 192 drużyny (ponad 1100 młodych siatkarek i siatkarzy) w trzech kategoriach wiekowych. Według danych PZPS w eliminacjach do turnieju wzięło udział 41880 uczestników.

W kategorii „dwójek” dziewcząt województwo świętokrzyskie miały zaszczyt reprezentować najmłodsze siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku (Mistrzynie Województwa) oraz zespół DMKS PLAS Kielce (Wicemistrzynie). Każda z drużyn na zawodach rozegrała po 11 meczów. Młode siatkarki z Kluczewska w poszczególnych spotkaniach uzyskały następujące wyniki: SP Kluczewsko – GTS Plas Gryfice 0:2 (14:16; 10:15), SP Kluczewsko – SP 7 Lublin 2:1 (15:12; 14:16; 11:6), SP Kluczewsko – UKS „Jasieniak” Gdańsk 0:2 (5:15;6:15), SP Kluczewsko – KPS Nowa Dęba 2:1 (15:10; 11:15; 11:5), SP Kluczewsko – UKS 15 Przemyśl 2:1 (15:7; 10:15; 12:10), SP Kluczewsko – UKS Remis Świdnik 2:0 (16:14; 15:13), SP Kluczewsko – SAS Sejny 0:2 (6:15; 8:15), SP Kluczewsko – KurianVolley 4 Olsztyn 0:2 5:15; 6:15), SP Kluczewsko – MKS Polonia Świdnica 0:2 (5:15; 3:15); SP Kluczewsko – SP 7 Lublin 2:1 (15:13; 11:15; 11:9), SP Kluczewsko – MKS Polonia Świdnica 0:2 (4:15; 12:15). 5 zwycięstw w turnieju pozwoliło Kluczewiankom na zajęcie 22 miejsca w końcowej klasyfikacji. Uzyskane miejsce jest niezłym wynikiem tych młodych siatkarek, które debiutowały na tak ogromnej imprezie. Rywalizacja z najlepszymi drużynami z całej Polski na pewno zaprocentuje w przyszłości. Warto nadmienić, że Reprezentacja SP Kluczewsko uzyskała najwyższe miejsce spośród drużyn z województwa świętokrzyskiego w kategorii dziewcząt, które występowały w Mistrzostwach. DMKS Kielce w kategorii „dwójki” zajął 32 miejsce natomiast w kategorii „czwórki” SMS Ostrowiec Św. uplasował się na 26 pozycji.

Zawody w Zabrzu stały na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Niewątpliwie jedną z największych była możliwość spotkania wielu wspaniałych sportowców - wybitnych reprezentantów Polski w siatkówce – Piotra Gruszki, Sebastiana Świderskiego, Pawła Woickiego, Wojciecha Grzyba czy Piotra Gacka a także Tomasza Majewskiego (dwukrotny Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą), Moniki Pyrek (multimedalistki w skoku o tyczce) czy Oktawii Nowackiej (brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym).

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i torbami pełnymi słodyczy ufundowanych przez sponsora głównego – firmę Ferrero Polska.

            Poziom turniejów Kinder + Sport doceniła światowa federacja siatkówki FIVB, nazywając go największym turniejem minisiatkówki na świecie. Jak mówi Jacek Sęk Wiceprezes PZPS – „W tym turnieju szukamy następców gwiazd. Emocje są ogromne, bo chociaż uczestnicy mają od 11 do 13 lat, to dla dzieci w tym wieku to jak walka o mistrzostwo świata. Zaangażowanie jest ogromne, skoro udział w rozgrywkach bierze ponad 40 tysięcy młodych adeptów dyscypliny. Co więcej – aktywizacja samych dzieci to nie wszystko, bo na trybunach kolorytu rywalizacji dodają kibice, z których znaczna większość to rodzice młodych sportowców.”

Szkołę Podstawową Kluczewsko w Turnieju reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska. Opiekunem drużyny był p. Tomasz Dębowski.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczewsku składa serdecznie podziękowania panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za pokrycie kosztów udziału w Mistrzostwach Polski – Kinder+Sport’2017.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkolaki "Pod Skałką" w Przybynowie [29 czerwiec 2017]

W dniu 21 czerwca przedszkolaki  wyruszyły na całodniową wycieczkę w nieznane … okolice Częstochowy czyli do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Skałką” w Przybynowie. Od samego początku dopisywała nam pogoda i dobre humory. I nic nie uległo zmianie, bo pobyt „ Pod Skałką” rozpoczął się od wspaniałego powitania i słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

Gdy już odpoczęliśmy po podróży rozpoczął się dzień atrakcji. Najpierw zaproszono nas na warsztaty edukacyjne „ W krainie miodu”, na których poznaliśmy tajemnice pszczół i tajniki pracy pszczelarza oraz popisaliśmy się wiedzą na ten temat bezbłędnie odpowiadając na wszystkie pytania. Warsztaty zakończyła degustacja miodu – dla dzieci lipowego/ by uspokoić emocje, a dla pań gryczanego dla poprawienia urody. Nie obyło się też bez zabawy na świeżym powietrzu – nasi uczniowie na chwilę stali się pracowitymi pszczółkami. Po zabawie wszyscy wyruszyli do mini zoo. Czekały na nas: kury i kaczki, wielbłąd Bazyl, oślica Helenka, lama, „długowłosa” krowa szkocka, stadko danieli, kozy, kucyki, a nawet świnka wietnamska. Wielką atrakcją okazała się możliwość ich karmienia. Po naszej wizycie najedzone zwierzęta udały się w cień drzew na odpoczynek, a my do , mini skansenu wsi jurajskiej. Tutaj obejrzeliśmy starą, 100-letnią chatę oraz jej zabytkowe wyposażenie. Niektórzy z nas po raz pierwszy zobaczyli tarę do prania, drewniany kołowrotek czy żelazko z duszą. Wszyscy z uwagą słuchali opowieści o zgromadzonych zbiorach, zwyczajach i dawnych czasach. Czekało na nas jeszcze wiele atrakcji ale nadszedł czas na posiłek. Wszyscy z ochotą zasiedli do pysznych kiełbasek z rożna i swojskiego chleba. Najedzeni rozpoczęliśmy kolejna przygodę, tym razem z końmi. Czekała nas godzinna przejażdżka powozami konnymi po okolicy. Było świetnie –mogliśmy podziwiać wapienne skały, oddychać świeżym, leśnym powietrzem, a przede wszystkim śpiewać. I śpiewaliśmy wszystkie znane nam piosenki do utraty tchu. Ostatnią atrakcją pobytu w Przybynowie był kolorowy, bezpieczny i duży plac zabaw z dmuchanymi cudami, trampoliną i parkiem linowym. Godzina zabawy szybko minęła i by uzupełnić stracone kalorie poczęstowano wszystkich watą cukrową. Nadszedł czas powrotu do domu. Z tym miejscem trudno było się rozstać bez żalu – wyprawa w nieznane okazała się fantastyczną i pouczającą przygodą dla dzieci. Wróciliśmy cali, zdrowi i pełni wrażeń z pamiątkami. Dziękujemy właścicielom i pracownikom  za ciekawe i sprawnie zorganizowane zajęcia. Mamy nadzieję tu jeszcze wrócić!

Marzena Sobczyk, Jolanta Noga, Agnieszka Piskorek

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Projekt "Umiem Pływać" w SP Kluczewsko zakończony... [25 czerwiec 2017]

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać" w Szkole Podstawowej w Kluczewsku zakończony!

Uczniowie klas III Szkoły Podstawowej w Kluczewsku wzięli udział w Projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt ten  powstał przy współpracy Ministerstwa Sporu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Gminy Kluczewsko.

Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania były przede wszystkim propozycją skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcania do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażania do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Nauka pływania odbywała się na basenie we Włoszczowie od 4 kwietnia do 15 czerwca 2017r. w łącznej ilości 20 godzin. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Pod kierunkiem ratowników, instruktorów: p. Pawła Małeckiego oraz p. Stanisława Skiby poznawali tajniki nauki pływania. Udział w projekcie dał uczniom wiele radości i satysfakcji z pokonania lęku i nabycia umiejętności pływania
Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało Certyfikat ukończenia podstawowego kursu nauki pływania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili dzieciom udział w tak wartościowych zajęciach.

Koordynator szkolny - Aleksandra Skórnicka

Opiekun - Małgorzata Walasek

Zdjęcia: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkoła Podstawowa z Kluczewska w Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów!!! [21 czerwiec 2017]

21 czerwca 2017 roku w Urzędzie Gminy w Kluczewsku zostało podpisane porozumienie w zakresie organizacji szkoleń w ramach Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów pomiędzy Gminą Kluczewsko a KPS Skra Bełchatów. Umowę o współpracy parafowali: pan Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko oraz pan Grzegorz Stawinoga – Wiceprezes Zarządu KPS Skra Bełchatów. W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli także przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która będzie beneficjentem w/w projektu - pani Irena Orzechowska – Dyrektor Szkoły, pan Tomasz Dębowski oraz młode siatkarki – Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska.

Najważniejszą inicjatywą projektu jest szkolenie dzieci i młodzieży w jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych czyli w siatkówce. Głównym celem jest objęcie szkoleniem dzieci klas IV-VII szkół podstawowych na terenie województwa łódzkiego, a także zainteresowanych ośrodków spoza województwa. Następnym etapem jest uruchamianie profesjonalnego szkolenia w gimnazjach przy wykorzystaniu wiedzy, doświadczenia i zaangażowania instruktorów i trenerów siatkówki.

Podstawowym i strategicznym celem szkolenia dzieci w Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów jest wyszkolenie przyszłego pokolenia siatkarzy, które będzie mogło zasilić kadrę pierwszej drużyny PGE Skry Bełchatów, a misją - promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, promowanie siatkówki jako pasji, tak aby stała się nieodłącznym elementem życia człowieka.

Współpraca z PGE Skrą Bełchatów niesie za sobą wiele korzyści. Młodzi siatkarze i siatkarki a także trenerzy podnoszą swoje umiejętności, zwiększa się prestiż szkoły a gmina zyskuje nową formę promocji.

Przypomnijmy, że drużyna PGE Skra Bełchatów jest najbardziej utytułowanym polskim klubem w XXI wieku. Skra m. in. ośmiokrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski, 7 razy Puchar Polski, 1 raz Wicemistrzostwo Ligi Mistrzów, 2 razy trzecie miejsce w Lidze Mistrzów, 2 razy Wicemistrzostwo w Klubowych Mistrzostwach Świata i raz trzecie miejsce w tychże rozgrywkach.

W barwach obecnego Wicemistrza Polski grają takie m. in. takie gwiazdy światowej siatkówki jak: Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Bartosz Kurek, Srećko Lisinac, Nikolay Penchev, Bartosz Bednorz i wielu, wielu innych wspaniałych siatkarzy.

Cała Społeczność Siatkarska Szkoły Podstawowej w Kluczewsku składa serdeczne podziękowania panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej inicjatywie. Mamy ogromną nadzieję, że treningi młodych siatkarek w ramach Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów zaowocują w przyszłości sukcesami naszych wychowanków, być może także w Mistrzostwach Polski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 515 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Dzień Papieski (Foto... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [13705]