Kolejny triumf piłkarzy SP Kluczewsko [09 czerwiec 2017]

9 czerwca odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie. Zwycięzcą zawodów została Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. W rozgrywkach zagrało 5 drużyn: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Kurzelów, SP Komorniki, SP Kluczewsko i SP Konieczno. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Włoszczowa – Kluczewsko 1:2 (Oliwer Gieroń, Jakub Walasek), Konieczno – Komorniki 3:1, Kurzelów – Włoszczowa 0:1, Kluczewsko – Komorniki 6:0 (Jakub Walasek 4, Damian Barczyński, Oliwer Gieroń), Konieczno – Kurzelów 1:1, Włoszczowa – Komorniki 5:1, Kurzelów – Kluczewsko 3:1 (Damian Barczyński), Włoszczowa – Konieczno 1:0, Kurzelów – Komorniki 3:0, Kluczewsko – Konieczno 1:0 (Damian Barczyński). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Nr 2 Włoszczowa, 3. SP Kurzelów, 4. SP Konieczno, 5. SP Komorniki. 

Oskar Glanda z Kluczewska został wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju. Na zakończenie zawodów pani Dyrektor ZPO w Koniecznie – Anna Kowal uhonorowała wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz medalami. Wyróżniający się zawodnicy otrzymali statuetki.

Przypomnijmy, że młodzi piłkarze z Kluczewska triumfowali także w podobnym turnieju, który rozgrywany był dwa dni wcześniej w Kluczewsku.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko grała w następującym składzie: Oskar Glanda, Jakub Walasek, Damian Barczyński, Oliwer Gieroń, Jakub Prokop, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Hubert Jambor, Dawid Bąk, Łukasz Borowiecki. Opiekun -  pan Tomasz Dębowski.

Zdjecia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Piłkarze SP Kluczewsko najlepsi w Turnieju Majowym [07 czerwiec 2017]

Zwycięstwem gospodarzy zakończyła się XV Jubileuszowa Edycja Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego we Włoszczowie/Oddział w Kluczewsku. W zawodach, które odbyły się w hali sportowej w Kluczewsku wzięło udział 5 zespołów: ZPS Dobromierz, ZPS Komorniki, SP Konieczno, SP Kurzelów oraz ZPS Kluczewsko. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” a wyniki przedstawiają się następująco: Konieczno – Kluczewsko 1:2 (Jakub Prokop, Hubert Jambor), Komorniki – Kurzelów 0:6, Kluczewsko – Komorniki 3:0 (Oliwer Gieroń, Barczyński Damian, samobójcza), Dobromierz – Konieczno 0:1, Komorniki – Dobromierz 0:4, Kurzelów – Kluczewsko 0:3 (Jakub Walasek 2, Barczyński Damian), Dobromierz – Kurzelów 1:0, Konieczno – Komorniki 1:0, Kurzelów – Konieczno 3:0, Kluczewsko – Dobromierz 1:1 (Jakub Walasek). Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Kluczewsko, 2. ZPS Dobromierz, 3. SP Kurzelów, 4. SP Konieczno, 5. ZPS Komorniki.

Tabela końcowa Turnieju:

1

SP Kluczewsko

10 pkt.

9 - 2

+7

2

ZPS Dobromierz

7 pkt.

5 - 2

+3

3

SP Kurzelów

6 pkt.

9 - 4

+5

4

SP Konieczno

6 pkt.

6 - 6

-

5

ZPS Komorniki

0 pkt.

0 - 14

-14

 

Królem Strzelców Turnieju został Rafał Janus z SP Kurzelów – zdobywca 6 goli. Statuetkę Najlepszego Bramkarza odebrał Dawid Bąk z ZPS Komorniki, Najlepszym Piłkarzem (MVP) został Jakub Walasek z ZPS Kluczewsko. Wszystkie drużyny na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami i medalami, które wręczyła pani dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Tradycyjnie w sponsorowanie Imprezy włączył się kierownik Gminnego Klubu Sportowego GKS Kluczewsko – pan Sławomir Orzechowski, który ufundował nagrodę indywidualną w postaci piłki. Nagrodę tą otrzymał Jakub Walasek (Najlepszy Piłkarz Turnieju). Organizatorami XV Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych był Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku, UKS „SFINX” Kluczewsko.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko grała w następującym składzie: Oskar Glanda, Jakub Walasek, Damian Barczyński, Oliwer Gieroń, Jakub Prokop, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Hubert Jambor, Dawid Bąk, Łukasz Borowiecki. Opiekun -  pan Tomasz Dębowski.

Społeczność uczniowska ZPS Kluczewsko składa serdeczne podziękowania Sponsorowi Strategicznemu Turnieju, czyli Dyrekcji Banku Spółdzielczego we Włoszczowie – Oddział w Kluczewsku.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚLADAMI KRAKA [05 czerwiec 2017]

31 maja uczniowie klas III  wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę klasową do Krakowa. Zwiedzanie legendarnego miasta rozpoczęli od Wawelu, gdzie w skupieniu przemierzali zabytkowe komnaty królewskie, skarbiec i zbrojownię wsłuchując się w interesujące opowieści przewodnika.  Po opuszczeniu murów zamku udaliśmy się do Wawelskiego Smoka gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz z niecierpliwością czekaliśmy na moment kiedy ze smoczej paszczy zionie ogień.

Po „spotkaniu ze smokiem”,  spacerując Bulwarami Wiślanymi dotarliśmy na statek, którym pływaliśmy po Wiśle,  poznając przy tym najpiękniejsze miejsca oraz mosty Krakowa. Po rejsie udaliśmy się na pyszny obiad, który mieliśmy okazję zjeść na przybrzeżnej barce . Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił wyruszyliśmy na Krakowski Rynek, spacerując oglądaliśmy pomnik Mickiewicza oraz Sukiennice. Ogromne wrażenie zrobił na małych turystach Kościół Mariacki.

Kraków urzekł naszych uczniów swoim pięknem a słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez cały dzień pozwoliła na podziwianie urokliwych zabytków oraz  poczucie atmosfery tajemniczości i niepowtarzalności jaką otacza się to historyczne miasto.

E.Dumin, M.Walasek, B. Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU [05 czerwiec 2017]

Soki i musy owocowe to witaminy i energia w poręcznej  formie.  Wszystko, co nas teraz otacza, jest coraz lepsze, wygodniejsze i sprytniejsze, możemy z tych  rozwiązań korzystać w każdym miejscu i o każdej porze. Skoro więc świat robi się coraz wygodniejszy, to i witaminy mogą być  zamknięte w poręcznych butelkach i saszetkach! Soki i musy to witaminy w prostej formie!

To główna idea, która przyświeca całej akcji „Soki i musy”, która  ma nas przekonać, że soki i musy owocowe to bardzo wygodna forma witamin, którą możecie zabrać ze sobą na spacer, do pracy i do szkoły. To witaminy dostępne przez cały rok, których nie musicie myć ani obierać (wystarczy odkręcić).

Uczniowie Zespołu – Przedszkolno Szkolnego uczestniczą w programie „Soki i musy”
i 30 maja obchodzili Światowy Dzień Soku.  Kosztowali soków oraz rozmawiali o znaczeniu witamin w życiu człowieka. Uczyli się rozpoznawania  soków dobrej jakości, które maja dobry wpływ na nasze zdrowie.

Wychowawcy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Festyn Rodzinny'2017 - OTWÓRZMY SERCA NA POTRZEBY INNYCH [04 czerwiec 2017]

4 czerwca w Kluczewsku na stadionie odbył się coroczny festyn rodzinny zorganizowany przez Zespół Przedszkolno-Szkolny i Publiczne Gimnazjum ze wsparciem Rad Rodziców. Hasło przewodnie tej imprezy brzmiało: „OTWÓRZMY SERCA NA POTRZEBY INNYCH”.
Uroczystość rozpoczęły dzieci z kl. II i uczennice gimnazjum montażem słowno-muzycznym przygotowanym dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kluczewsko, aby uczcić ich święto. Potem na scenie pojawili się nauczyciele i rodzice z inscenizacją wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Całe przedstawienie odbyło się w pięknej scenerii wzbudzając pozytywne emocje zarówno wśród dzieci jak i dorosłych odbiorców. W  zabawny sposób pokazane zostało, że współpraca i wzajemna pomoc zawsze kończy się sukcesem.
Następnie wręczone zostały medale uczennicom naszej szkoły za wysokie, ogólnopolskie osiągnięcia w mini siatkówce. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum kolejno prezentowali się w piosenkach i tańcach specjalnie przygotowanych na okoliczność festynu. W przerwie występów strażacy z Kluczewska  przeprowadzili pokazową akcję rozcinania samochodu specjalistycznym sprzętem i udzielania pierwszej pomocy w ratowaniu życia ludzkiego. Duże podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wsparli naszą imprezę cennymi nagrodami.

Wśród fundatorów znaleźli się:

Zawodowa Grupa Kolarska „Domin Sport”- Andrzej Domin

Firma Budowlano- Handlowa- „Daniel”- Daniel Łęcki

Gmina Kluczewsko,

Rady Rodziców przy ZPS i PG w Kluczewsku

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka - Kielecki Park Technologiczny i Park Miniatur Krajno [04 czerwiec 2017]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO -PANDA [02 czerwiec 2017]

W dniu 05.04.2017 uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku wzięli udział w OGLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO -PANDA.

Konkurs  przeprowadzony został  w formie testu ,który badał znajomość słownictwa, struktur językowych, umiejętność czytania ze rozumieniem, tłumaczenia tekstu oraz szereg zagadnień z gramatyki .

Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Oto wyniki:

Klasy IV

Mateusz Gieroń -13 miejsce w Polsce

Julita Szymczyk - 16 miejsce w Polsce

Wiktoria Łęcka - 17 miejsce w Polsce

Nina Parzuchowska - 17 miejsce w Polsce

Lena Migoń -17 miejsce w Polsce

Weronika Piskorek-  23 miejsce w Polsce

Natalia Toborek-  26 miejsce w Polsce

Nina Parzuchowska – 33 miejsce w Polsce 

Liczba uczniów biorących udział w konkursie z kl IV w skali kraju to 1441 uczestników.

Klasy VI

Aleksandra Teklak-  24 miejsce w Polsce

Magdalena Okoń- 27 miejsce w Polsce

Magdalena Baran – 34 miejsce w Polsce

Liczba uczniów biorących udział  w konkursie z kl VI w skali kraju to 1676 uczestników.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

koordynator konkursu: Małgorzata Auguścik - Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Tytuł laureata i wyróżnienia dla uczniów z ZPS w Kluczewsku [02 czerwiec 2017]

W maju bieżącego roku uczniowie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wzięli udział w konkursie promującym zasady zdrowego stylu życia, bez uzależnień -bez papierosów, organizowanym przez Państwowego  Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie.

Laureatem konkursu został:

MATEUSZ ŚPIECHOWICZ- KL IVA uzyskując III miejsce w konkursie.

Wyróżnienia otrzymali:

MAGDALENA OKOŃ -KL VI B

EMILIA TURCZYN -KL VIA

Należy podkreślić ,że konkurs odbywał się w ramach projektu edukacyjnego ,w którym kolejny już rok uczestniczy nasza szkoła ,,Znajdź właściwe rozwiązanie.”Celem programu jest nie tylko przyswojenie wiedzy dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu ale również kształtowanie właściwych postaw , wolnych od uzależnień.

Cieszy fakt ,że coraz więcej uczniów interesuje się ideą zdrowego trybu życia i świadomie bierze odpowiedzialność za własne zdrowie. 

Szkolny koordynator programu: Małgorzata Auguścik -Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkolaki w Figloraju [02 czerwiec 2017]

W roku szkolnym 2016/2017 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych w Z.P.S. Kluczewsko kilkakrotnie wyjeżdżały do sali zabaw „Figloraj” w Przedborzu. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazdy związane były z wielkimi emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszych wycieczek była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stwarzanie możliwości radosnego spędzania czasu. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini-pojazdów, armatek na piłeczki, tuneli, pociągu i koników. Przedszkolaki były zachwycone nowo poznanym miejscem.

Dziękujemy władzom Urzędu Gminy w Kluczewsku za udostępnienie autokaru i sponsorowanie przejazdu do sali zabaw „Figloraj”. 

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjecia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Piękno naszej okolicy w obiektywie [31 maj 2017]

W niedzielę 28.05.2017r. podczas Pikniku Rodzinnego przy PCKR we Włoszczowie odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „ Zabytki znane i nieznane- ODKRYWAMY SKARBY KULTURY MATERIALNEJ POWIATU WŁOSZCZOWSKIEGO”,  w którym brały udział harcerki z naszej szkoły.
Podczas zbiórek harcerskich dziewczynki z dużym zaangażowaniem poszukiwały ciekawych obiektów znajdujących się w najbliższej okolicy.  Do konkursu  wybrały i zgłosiły cztery prace  z czego dwie zostały nagrodzone.  
Laureatką II miejsca  została Magdalena Baran ucz. kl. VIa, która sfotografowała kapliczkę przy wejściu do parku podworskiego w Stanowiskach.

Wyróżnienie otrzymała Wioleta Kuliś ucz. kl. VIa za wykonanie zdjęcia Kaplicy
w Stanowiskach (Koprusza), miejsca spoczynku Czaplickich .
Dyplomy i nagrody wręczył Starosta Włoszczowski Pan Jerzy Suliga.

Opiekun- Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Matki [31 maj 2017]

„Żyj mamusiu moja miła
Sto lat, albo dłużej
Bądź wesoła i szczęśliwa
Zdrowie niech Ci służy”

26 maja uczniowie z klasy II, III i przedszkola słowami wierszy i piosenek przekazały najlepsze życzenia swoim kochanym mamom. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w pięknych układach tanecznych. Wręczyły również samodzielnie wykonane  prezenty i laurki. Po części artystycznej wszyscy goście wraz ze swoimi pociechami udali się do sal lekcyjnych, gdzie mieli okazję przy słodkim poczęstunku spędzić miłe chwile w tym uroczystym dniu.

 Wychowawcy 

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko Siódmą drużyną w Polsce!!! [29 maj 2017]

W dniach 25-28 maja 2017 r. w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział 16 reprezentacji (Mistrzów lub Wicemistrzów Województw), a wśród nich Szkoła Podstawowa z Kluczewska, która jako Wicemistrz Województwa Świętokrzyskiego reprezentowała Nasze Województwo i Gminę Kluczewsko w tak prestiżowych zawodach.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego losowania, po którym to SP Kluczewsko trafiło do  grupy „D”. Przeciwniczkami kluczewianek w pierwszej fazie zawodów były: SP 1 Rawa Mazowiecka, SP Chobrzany oraz SP 19 Kędzierzyn – Koźle. Poszczególne wyniki naszych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP 19 Kędzierzyn – Koźle 2:1 (27:25; 13:25; 15:12), SP Kluczewsko – SP Chobrzany 1:2 (15:25; 25:13; 8:15), SP Kluczewsko – SP 1 Rawa Mazowiecka 2:1 (25:12; 24:26; 15:1). Dziewczęta z Kluczewska zajmując 2 miejsce w grupie awansowały do rywalizacji o miejsca 1-8. Na początku tej fazy rozgrywek przyszło im rywalizować w grupie „F” wraz z SP 34 Łódź, SP Szlichtingowa i SP Chobrzany (wynik zaliczony z pierwszej fazy rozgrywek). Wyniki grupy „F”: SP Kluczewsko – SP 34 Łódź 0:2 (12:25; 14:25), SP Kluczewsko – SP Szlichtingowa 0:2 (16:25; 17:25). Po dwóch porażkach kluczewianki trafiły do gry o miejsca 5-8. Tutaj ich rywalem była drużyna SP 4 Ełk, która pokonała nasze siatkarki w stosunku 2:0 (25:16; 25:9). Przegrana w tym meczu spowodowała, że SP Kluczewsko w ostatnim meczu zawodów zagrało o miejsce 7, ponownie spotykając się ze Szkołą Podstawową ze Szlichtingowej. Nasze siatkarki po pasjonującym meczu pokonały swoje rówieśniczki ze Szlichtingowej 2:1 (25:22; 21:25; 17:15), rewanżując się za grupową porażkę i dzięki temu zdobyły 7 miejsce w Polsce w Mini-Siatkówce.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski przedstawia się następująco: 1. SP 3 Starogard Gdański, 2. SP 87 Kraków, 3. SP Chobrzany, 4. SP 34 Łódź, 5. PSP 34 Radom, 6. SP 4 Ełk, 7. SP Kluczewsko, 8. SP Szlichtingowa, 9. SP 6 Mielec, 10. SP 4 Wałcz, 11. SP 3 Kłodzko, 12. SP 19 Kędzierzyn – Koźle, 13. SP 21 Grudziądz, 14. SP 43 Lublin, 15. SP Jedlicze, 16. SP 1 Rawa Mazowiecka.

SP Kluczewsko w Mistrzostwach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak, Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Przypomnijmy, że siatkarki z Kluczewska w tym roku czeka jeszcze jeden Finał Ogólnopolski w Mini-Siatkówce. Będzie to prestiżowy KINDER+SPORT a zagra w nim drużyna „dwójek” z naszej szkoły w składzie: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska. Finał odbędzie się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu.

Siódme miejsce naszych siatkarek w Polsce jest ich kapitalnym osiągnięciem. Dziewczęta z Kluczewska w Mistrzostwach Polski zagrały drugi raz z rzędu. Po ubiegłorocznym piętnastym miejscu w tym roku poprawiły się aż o 8 miejsc mimo, że skład praktycznie w całości uległ zmianie. Po raz kolejny dały dowód, że małe szkoły też mogą osiągać sukcesy w walce z wielkimi miejskimi aglomeracjami, i że ciężka praca i zaangażowanie na treningach pozwalają spełnić swoje marzenia.  

4-dniowy pobyt na takiej imprezie był dla dziewcząt niezapomnianą przygodą, sposobem na zdobycie nowych doświadczeń. W zawodach uczestniczyło ponad 400-tu młodych adeptów siatkówki – chłopców i dziewcząt. Panowała bardzo wspaniała atmosfera co skutkowało nawiązywaniem nowych przyjaźni, które kontynuowane będę na pewno  za pomocą portali społecznościowych.

Oprócz emocji sportowych na zawodniczki czekało wiele innych atrakcji – wycieczka do Czech, płukanie złota, sesja w jaskini solnej czy wspaniałe warsztaty z Marcinem Prusem, wielokrotnym Reprezentantem Polski w Siatkówce.

Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kluczewsko – panu Rafałowi Pałce za pokrycie kosztów wyjazdu na Mistrzostwa Polski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu [29 maj 2017]

Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy u nich pielęgnować i rozwijać.

Tematyka zajęć dodatkowych dobierana jest stosownie do pór roku oraz zainteresowań dzieci. Ta różnorodność tematyczna stwarza możliwość do wprowadzania i poznawania przez dzieci wielu technik plastycznych. Przedszkolaki eksperymentują, tworząc ciekawe i pomysłowe prace. Kształcą zmysły, rozwijają wrażliwość estetyczną, wyzwala się u nich radość tworzenia. Systematycznie prowadzona wystawa prac plastycznych jest promocją uzdolnień dzieci.

Agnieszka Piskorek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolny ogródek uczniów z Kluczewska [29 maj 2017]

Nadszedł czas porządków w naszych ogródkach. Uczniowie klasy IIIb i IIIc z potrzebnymi akcesoriami wyruszyli do naszego szkolnego ogródka. Tam po wykonaniu prac porządkowych  posadzili fasolkę, zasiali pietruszkę, marchewkę, buraczki oraz aksamitkę. Miłym zaskoczeniem dla młodych ogrodników były warzywa i byliny, które przetrwały zimę i pięknie prezentują się na grządce. Są to: szczypiorek, cebula, pietruszka, sałata oraz floksy i orliki.

Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukces Biblijny ucznia z Kluczewska [23 maj 2017]

22 kwietnia 2017r. w auli WSD w Kielcach odbył się finał XXII – go Konkursu Biblijnego na etapie diecezjalnym. Konkurs dotyczył znajomości treści listów św. Pawła do: Filipian, Kolosan, Efezjan i Filemona, włącznie z przypisami oraz wstępy i odniesienia do innych ksiąg. Do konkursu przystąpiło 40 finalistów z całej diecezji kieleckiej. Ze szkoły Podstawowej z Kluczewska wzięło udział  troje uczniów: Kamil Turczyn z klasy IVb, Parzuchowska Nina z klasy IVa, Baran Magda z klasy VIa.

Komisja wytypowała 13 uczniów z najwyższą punktacją. Ku naszej radości wśród nich znalazł się uczeń – Kamil Turczyn, który został laureatem tego konkursu.

17 maja o godzinie 10.00 w Muzeum Narodowym w Kielcach, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród połączona z czytaniem Pisma świętego. Pani Agnieszka Kowalska Lasek – Wicedyrektor Muzeum powitała serdecznie wszystkich zebranych. Fragmenty Pisma świętego czytały wyznaczone osoby między innymi ks. biskup ordynariusz – Jan Piotrowski. Teksty mówiły o mądrości, waleczności, miłości, męstwie i pobożności. Dwie uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego zaprezentowały kilka utworów muzycznych.

Spotkaniu przewodniczył organizator konkursu ks. dr Paweł Ścisłowicz – doradca metodyczny i wizytator Wydziału Katechetycznego. W swoim wystąpienia nawiązał do hasła przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego „ Idźcie i głoście”, że  każdy ochrzczony jest zobowiązany naśladować św. Pawła i głosić Słowo Boże. Wśród tych głosicieli są Biskupi, kapłani, katecheci, rodzice, instytucje kulturalne i edukacyjne”.

W drugiej części naszego spotkania głos zabrał ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. W swoim przemówieniu podziękował za trud i pracę uczestnikom konkursu, opiekunom, Dyrekcji szkół, katechetom i organizatorom Konkursu. Wskazał na ogromną wartość Słowa Bożego w życiu człowieka. Powołał się na słowa św. Jana Pawła II: „Brak odwagi w głoszeniu Słowa Bożego byłoby brakiem odwagi w życiu. Odwaga jest potrzebna do głoszenia prawdy i miłości”.

Następnie odbyło się wręczenie laureatom dyplomów i nagród przez zaproszonych gości. Dokonali tego: Kazimierz Mądzik – Kurator Oświaty i Wychowania, Pani Elżbieta Czerwonka – przedstawiciel Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podziękowali katechetom oraz rodzicom. Pogratulowali laureatom, podkreślając wielkość Słowa Bożego, które jest odniesieniem do życia, nadaje mu sens i uszlachetnia człowieka. Ks. dr. Karol Zegan – Dyrektor Wydziału katechetycznego dodał, że uczestnicy konkursu stają się apostołami Jezusa i realizują hasło: Idźcie i głoście”. Całość uroczystości zakończyło błogosławieństwo ks. biskupa, po czym wszyscy uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Po uroczystości wszyscy chętni mogli także zwiedzić Muzeum Narodowe.

         Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 493 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarski Sparing | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [13050]