THE CHAMPION OF THE VOCABULARY [21 czerwiec 2017]

SZKOLNY  KONKURS Z JĘZYKA  ANGIELSKIEGO

THE CHAMPION OF THE VOCABULARY

W maju 2017 roku odbył się w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego ,,The Champion of the vocabulary”.

Konkurs odbywał się w każdej z klas II-VI.Uczniowie wykazywali się znajomością słownictwa z podstawy programowej oraz słownictwa dodatkowego dotyczacego różnych bloków tematycznych. Cieszy fakt, że potyczki słowne cieszą się coraz większą popularnością wsrod uczniow z naszej szkoły. Laureatami zostali:

klasa II- Dawid Łączek

klasa IIIa- Adrianna Prokop

klasa IIIb- Igor Ławiński

klasa IIIc- Nadia Wojtczyk

klasa IVa- Mateusz Gieroń

klasaIVb-Wiktoria Łęcka

klasa V- Kacper Turczyn

klasaVI a-Grzegorz Domoradzki

klasa VIb-Magdalena Okoń

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Szkolny koordynator konkursu: Małgorzata Auguscik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

CERTYFIKAT DLA SZKOŁY W KLUCZEWSKU [21 czerwiec 2017]

Już po raz drugi Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku otrzymał certyfikat „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”.

Celem programu była zmiana postrzegania chorób nowotworowych w społeczeństwie, budowanie kultury onkologicznej, zwiększenie wiedzy i kształtowanie u młodych ludzi nawyków związanych ze zdrowym stylem życia.

Uroczyste rozdanie certyfikatów dla szkół biorących udział w programie odbyło się w głównej auli im. Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

                                                                                                         Urszula Jeziorska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka: Biskupin - Kórnik - Gołuchów [21 czerwiec 2017]

Zdjecia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie z książką... [21 czerwiec 2017]

W miesiącach kwietniu i maju na kartkach w kalendarzu znajduje się wiele świąt związanych z książką i biblioteką. Należą do nich między innymi :

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, który obchodzimy 23  kwietnia,

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który świętujemy 2 maja, oraz Dzień Bibliotekarza, który obchodzony jest 8 maja.

W związku z tym,w dniu 13 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie promujące czytanie książek. Uczestniczyła w nim cała społeczność szkolna.

 Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli, postanowili podkreślić znaczenie tych świąt i  zaangażowali się w różnego rodzaju działania.

  • Uczniowie klas III wzięli udział w konkursie pt. „Mistrz ortografii”.

      Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i wziąć udział w sportowej rywalizacji. Przecież każdy z nich lubi bawić się, współzawodniczyć z innymi- nawet jeśli jest to "ortograficzne łamanie głowy".

       W pierwszym etapie konkursu wszyscy uczniowie klas trzecich  pisali  tekst ze słuchu. Dziesięcioro dzieci, które najlepiej napisały dyktando w klasie, przystąpiły do drugiego etapu polegającego na rozwiązywaniu różnorodnych zadań testowych. Uczestnicy konkursu uzupełniali tekst z lukami, rozwiązywali krzyżówkę, musieli wykazać się umiejętnością sformułowania zasady ortograficznej. Każde zadanie, w odróżnieniu od dyktanda, wykonywali w swoim tempie, mogli wracać do poprzednich poleceń, mieli czas na zastanowienie się. Ta forma  pozwoliła na obiektywne sprawdzenie testów przez komisję konkursową.

Oto laureaci:

        I miejsce - Adrianna Prokop , kl.IIIa

        II miejsce- Marta Zięcik , kl.IIIa

        III miejsce Mateusz Sobański , kl. IIIc

Wyróżnienia:

       Julia Gieroń, kl. IIIa

       Fabiola Barabasz, kl. IIIb

  • Uczniowie klasy VI „a” wzięli udział w projekcie pt. „Z książką za pan brat”, w którym po przeczytaniu wybranych przez siebie książek przygotowali plakaty reklamujące je.
  • Uczniowie należący do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki przedstawili prezentację wiersza pt. „Dwie książeczki”, który wcześniej wspólnie napisali.
  • Uczennice klasy IV „b” przygotowały…. taniec  z książkami!
  • Każdy przedszkolak, uczeń należący do  Zespołu Przedszkolno- Szkolnego oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum mieli możliwość wskazania , która książka, pisarz lub pisarka należą do jego ulubionych. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosowaliśmy nagrody książkowe w czterech kategoriach wiekowych.

Do pierwszej grupy, w której przeprowadziliśmy losowanie należały dzieci z trzech grup przedszkolnych. Nagrody otrzymali: Zuzanna Okoń, Blanka Celebańska oraz Tomasz Rokosa.

Drugą grupę stanowili uczniowie klasy II oraz klas III. Nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Piotr Florczyk, Julia Gieroń, Miłosz Domoradzki.

Do trzeciej grupy, w której odbyło się losowanie należeli uczniowie  klas IV- VI. Nagrody otrzymali: Weronika Piskorek, Oskar Glanda, Brajan Pury.

Do ostatniej grupy, w której przeprowadziliśmy losowanie należeli uczniowie Publicznego Gimnazjum. Nagrodzeni zostali: Maciej Łuczyński, Norbert Szczukocki i Szymon Grot.

Fundatorem nagród zarówno w konkursie ortograficznym jak i w loterii książkowej był Samorząd Uczniowski.

Dzięki przeprowadzonej loterii dowiedzieliśmy się jakie są preferencje czytelnicze uczniów.

W grupie przedszkolaków dzieci najchętniej sięgają po  bajeczki, potem wierszyki i baśnie.

W grupie uczniów należących do klasy II-ej i klas III przodują baśnie po nich opowiadania.

Uczniowie należący do klas IV- VI lubią czytać książki przygodowe , baśnie oraz książki biograficzne (zwłaszcza biografie słynnych sportowców).

W grupie gimnazjalistów zdecydowanie przoduje  fantastyka.

Informacje pozyskane od uczniów będą przydatne podczas zakupu książek do biblioteki.

Już wkrótce wakacje. W czasie relaksu i odpoczynku pamiętajmy też o…. czytaniu książek!

 Organizatorzy

Zdjecia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młode Piłkarki i Piłkarze Ręczni z Kluczewska grali w Finale Województwa!!! [17 czerwiec 2017]

10 czerwca 2017r. w Hali Legionów w Kielcach odbył się finał Turnieju w Dziecięcej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
W sportowych zmaganiach uczestniczyło 16 drużyn reprezentujących swoje powiaty z całego województwa. Uczniowie przystąpili do rywalizacji, która przebiegała w IV grupach systemem ,,każdy z każdym”.Do naszej grupy „C”trafiły zespoły z Chęcin, Kunowa i Działoszyc. Z grupy wyszliśmy z II z drugiego miejsca wygrywając dwa mecze z Kunowem i Działoszycami, natomiast z Chęcinami przegraliśmy 6:4. W ćwierćfinałach zagraliśmy z Kielcami i po dramatycznej końcówce zostaliśmy pokonani 4:5 i niestety na tym poziomie zakończyliśmy rozgrywki.
Nasi zawodnicy zagrali naprawdę świetnie i dali z siebie wszystko. Bardzo dzielnie walczyli o punkty. Rywale okazali się jednak wymagającym przeciwnikiem. Poczuliśmy duży niedosyt (półfinał był tak blisko), ale i wielką radość, ostatecznie zajęliśmy V miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, pamiątkowe dyplomy i wiele innych upominków ale prezent, z którego najbardziej się ucieszyliśmy to wyjazd  na wybrany  mecz szczypiornistów Vive.

Równolegle do rozgrywek sportowych odbył się konkurs z języka angielskiego Bilingual Handball.             

16 dwuosobowych zespołów  stanęło do rywalizacji i tutaj też sukces. Nasza dwójka w składzie (Kacper Czaiński i Kuba Dumin) zajęli 4 miejsce. W nagrodę otrzymali statuetkę, piłki i dyplomy.
Drużyna Szkoły Podstawowej w Kluczewsku godnie zaprezentowała swój powiat .

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Barabasz Fabiola, Barabasz Filip, Cegieła Maciej, Czaiński Kacper, Dumin Kuba, Kapuściak Daniel, Karbownik Karolina, Łączek Szymon, Nowak Jakub, Olczyk Zuzanna.

Opiekunowie – p. Barbara Włódzik i Urszula Jeziorska.

Autor zdjęć - p. Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Manufaktura Słodyczy i Park Miniatur [17 czerwiec 2017]

10 czerwca uczniowie z klas II i IIIc wyruszyli autobusem szkolnym na wycieczkę. W Kielcach uczestniczyli w warsztatach, gdzie poznali ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu i samodzielnie wyrabiali lizaka. Na zakończenie zajęć otrzymali  opakowanie wykonywanych tam słodyczy oraz dyplom Małego Karmelarza. Było to słodkie połączenie nauki i zabawy. Następnie grupa pojechała do pobliskiego Krajna. Tam na malowniczym wzgórzu dzieci spacerowały wśród najpiękniejszych miejsc na ziemi. Aleja miniatur zrobiła na nich ogromne wrażenie. Po wspólnym posiłku pojechali do kieleckiej Hali Legionów, gdzie drużyna trzecioklasistów z Kluczewska brała udział w finałach turnieju Dziecięcej Piłki Ręcznej. Pełni bogatych wrażeń i pamiątek drugo  i trzecioklasiści wrócili do swoich domów.

                                                                                                          A.Herczyńska, M.Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Matematyczny - "Mistrz Logicznego Myślenia" [17 czerwiec 2017]

Dnia 23 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „Mistrz Logicznego Myślenia”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV  szkoły podstawowej. Jego celem było popularyzacja matematyki, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych, ujawnianie talentów oraz stworzenie uczniom okazji do sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki.

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce Ania Borowiecka IVa

II miejsce Ola Borowiecka IVa

III miejsce Lena Migoń IVb

Wszystkich uczestników nagrodzono drobnymi upominkami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski ZPSz.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, a zwycięzcom konkursu serdecznie gratuluję.

M. Krzysztoszek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejny triumf piłkarzy SP Kluczewsko [09 czerwiec 2017]

9 czerwca odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie. Zwycięzcą zawodów została Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. W rozgrywkach zagrało 5 drużyn: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Kurzelów, SP Komorniki, SP Kluczewsko i SP Konieczno. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Włoszczowa – Kluczewsko 1:2 (Oliwer Gieroń, Jakub Walasek), Konieczno – Komorniki 3:1, Kurzelów – Włoszczowa 0:1, Kluczewsko – Komorniki 6:0 (Jakub Walasek 4, Damian Barczyński, Oliwer Gieroń), Konieczno – Kurzelów 1:1, Włoszczowa – Komorniki 5:1, Kurzelów – Kluczewsko 3:1 (Damian Barczyński), Włoszczowa – Konieczno 1:0, Kurzelów – Komorniki 3:0, Kluczewsko – Konieczno 1:0 (Damian Barczyński). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Nr 2 Włoszczowa, 3. SP Kurzelów, 4. SP Konieczno, 5. SP Komorniki. 

Oskar Glanda z Kluczewska został wybrany Najlepszym Bramkarzem Turnieju. Na zakończenie zawodów pani Dyrektor ZPO w Koniecznie – Anna Kowal uhonorowała wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz medalami. Wyróżniający się zawodnicy otrzymali statuetki.

Przypomnijmy, że młodzi piłkarze z Kluczewska triumfowali także w podobnym turnieju, który rozgrywany był dwa dni wcześniej w Kluczewsku.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko grała w następującym składzie: Oskar Glanda, Jakub Walasek, Damian Barczyński, Oliwer Gieroń, Jakub Prokop, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Hubert Jambor, Dawid Bąk, Łukasz Borowiecki. Opiekun -  pan Tomasz Dębowski.

Zdjecia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Piłkarze SP Kluczewsko najlepsi w Turnieju Majowym [07 czerwiec 2017]

Zwycięstwem gospodarzy zakończyła się XV Jubileuszowa Edycja Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego we Włoszczowie/Oddział w Kluczewsku. W zawodach, które odbyły się w hali sportowej w Kluczewsku wzięło udział 5 zespołów: ZPS Dobromierz, ZPS Komorniki, SP Konieczno, SP Kurzelów oraz ZPS Kluczewsko. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” a wyniki przedstawiają się następująco: Konieczno – Kluczewsko 1:2 (Jakub Prokop, Hubert Jambor), Komorniki – Kurzelów 0:6, Kluczewsko – Komorniki 3:0 (Oliwer Gieroń, Barczyński Damian, samobójcza), Dobromierz – Konieczno 0:1, Komorniki – Dobromierz 0:4, Kurzelów – Kluczewsko 0:3 (Jakub Walasek 2, Barczyński Damian), Dobromierz – Kurzelów 1:0, Konieczno – Komorniki 1:0, Kurzelów – Konieczno 3:0, Kluczewsko – Dobromierz 1:1 (Jakub Walasek). Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Kluczewsko, 2. ZPS Dobromierz, 3. SP Kurzelów, 4. SP Konieczno, 5. ZPS Komorniki.

Tabela końcowa Turnieju:

1

SP Kluczewsko

10 pkt.

9 - 2

+7

2

ZPS Dobromierz

7 pkt.

5 - 2

+3

3

SP Kurzelów

6 pkt.

9 - 4

+5

4

SP Konieczno

6 pkt.

6 - 6

-

5

ZPS Komorniki

0 pkt.

0 - 14

-14

 

Królem Strzelców Turnieju został Rafał Janus z SP Kurzelów – zdobywca 6 goli. Statuetkę Najlepszego Bramkarza odebrał Dawid Bąk z ZPS Komorniki, Najlepszym Piłkarzem (MVP) został Jakub Walasek z ZPS Kluczewsko. Wszystkie drużyny na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami i medalami, które wręczyła pani dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Tradycyjnie w sponsorowanie Imprezy włączył się kierownik Gminnego Klubu Sportowego GKS Kluczewsko – pan Sławomir Orzechowski, który ufundował nagrodę indywidualną w postaci piłki. Nagrodę tą otrzymał Jakub Walasek (Najlepszy Piłkarz Turnieju). Organizatorami XV Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych był Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku, UKS „SFINX” Kluczewsko.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko grała w następującym składzie: Oskar Glanda, Jakub Walasek, Damian Barczyński, Oliwer Gieroń, Jakub Prokop, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Hubert Jambor, Dawid Bąk, Łukasz Borowiecki. Opiekun -  pan Tomasz Dębowski.

Społeczność uczniowska ZPS Kluczewsko składa serdeczne podziękowania Sponsorowi Strategicznemu Turnieju, czyli Dyrekcji Banku Spółdzielczego we Włoszczowie – Oddział w Kluczewsku.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚLADAMI KRAKA [05 czerwiec 2017]

31 maja uczniowie klas III  wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę klasową do Krakowa. Zwiedzanie legendarnego miasta rozpoczęli od Wawelu, gdzie w skupieniu przemierzali zabytkowe komnaty królewskie, skarbiec i zbrojownię wsłuchując się w interesujące opowieści przewodnika.  Po opuszczeniu murów zamku udaliśmy się do Wawelskiego Smoka gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz z niecierpliwością czekaliśmy na moment kiedy ze smoczej paszczy zionie ogień.

Po „spotkaniu ze smokiem”,  spacerując Bulwarami Wiślanymi dotarliśmy na statek, którym pływaliśmy po Wiśle,  poznając przy tym najpiękniejsze miejsca oraz mosty Krakowa. Po rejsie udaliśmy się na pyszny obiad, który mieliśmy okazję zjeść na przybrzeżnej barce . Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił wyruszyliśmy na Krakowski Rynek, spacerując oglądaliśmy pomnik Mickiewicza oraz Sukiennice. Ogromne wrażenie zrobił na małych turystach Kościół Mariacki.

Kraków urzekł naszych uczniów swoim pięknem a słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez cały dzień pozwoliła na podziwianie urokliwych zabytków oraz  poczucie atmosfery tajemniczości i niepowtarzalności jaką otacza się to historyczne miasto.

E.Dumin, M.Walasek, B. Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚWIATOWY DZIEŃ SOKU [05 czerwiec 2017]

Soki i musy owocowe to witaminy i energia w poręcznej  formie.  Wszystko, co nas teraz otacza, jest coraz lepsze, wygodniejsze i sprytniejsze, możemy z tych  rozwiązań korzystać w każdym miejscu i o każdej porze. Skoro więc świat robi się coraz wygodniejszy, to i witaminy mogą być  zamknięte w poręcznych butelkach i saszetkach! Soki i musy to witaminy w prostej formie!

To główna idea, która przyświeca całej akcji „Soki i musy”, która  ma nas przekonać, że soki i musy owocowe to bardzo wygodna forma witamin, którą możecie zabrać ze sobą na spacer, do pracy i do szkoły. To witaminy dostępne przez cały rok, których nie musicie myć ani obierać (wystarczy odkręcić).

Uczniowie Zespołu – Przedszkolno Szkolnego uczestniczą w programie „Soki i musy”
i 30 maja obchodzili Światowy Dzień Soku.  Kosztowali soków oraz rozmawiali o znaczeniu witamin w życiu człowieka. Uczyli się rozpoznawania  soków dobrej jakości, które maja dobry wpływ na nasze zdrowie.

Wychowawcy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Festyn Rodzinny'2017 - OTWÓRZMY SERCA NA POTRZEBY INNYCH [04 czerwiec 2017]

4 czerwca w Kluczewsku na stadionie odbył się coroczny festyn rodzinny zorganizowany przez Zespół Przedszkolno-Szkolny i Publiczne Gimnazjum ze wsparciem Rad Rodziców. Hasło przewodnie tej imprezy brzmiało: „OTWÓRZMY SERCA NA POTRZEBY INNYCH”.
Uroczystość rozpoczęły dzieci z kl. II i uczennice gimnazjum montażem słowno-muzycznym przygotowanym dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kluczewsko, aby uczcić ich święto. Potem na scenie pojawili się nauczyciele i rodzice z inscenizacją wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Całe przedstawienie odbyło się w pięknej scenerii wzbudzając pozytywne emocje zarówno wśród dzieci jak i dorosłych odbiorców. W  zabawny sposób pokazane zostało, że współpraca i wzajemna pomoc zawsze kończy się sukcesem.
Następnie wręczone zostały medale uczennicom naszej szkoły za wysokie, ogólnopolskie osiągnięcia w mini siatkówce. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum kolejno prezentowali się w piosenkach i tańcach specjalnie przygotowanych na okoliczność festynu. W przerwie występów strażacy z Kluczewska  przeprowadzili pokazową akcję rozcinania samochodu specjalistycznym sprzętem i udzielania pierwszej pomocy w ratowaniu życia ludzkiego. Duże podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wsparli naszą imprezę cennymi nagrodami.

Wśród fundatorów znaleźli się:

Zawodowa Grupa Kolarska „Domin Sport”- Andrzej Domin

Firma Budowlano- Handlowa- „Daniel”- Daniel Łęcki

Gmina Kluczewsko,

Rady Rodziców przy ZPS i PG w Kluczewsku

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka - Kielecki Park Technologiczny i Park Miniatur Krajno [04 czerwiec 2017]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO -PANDA [02 czerwiec 2017]

W dniu 05.04.2017 uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku wzięli udział w OGLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO -PANDA.

Konkurs  przeprowadzony został  w formie testu ,który badał znajomość słownictwa, struktur językowych, umiejętność czytania ze rozumieniem, tłumaczenia tekstu oraz szereg zagadnień z gramatyki .

Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Oto wyniki:

Klasy IV

Mateusz Gieroń -13 miejsce w Polsce

Julita Szymczyk - 16 miejsce w Polsce

Wiktoria Łęcka - 17 miejsce w Polsce

Nina Parzuchowska - 17 miejsce w Polsce

Lena Migoń -17 miejsce w Polsce

Weronika Piskorek-  23 miejsce w Polsce

Natalia Toborek-  26 miejsce w Polsce

Nina Parzuchowska – 33 miejsce w Polsce 

Liczba uczniów biorących udział w konkursie z kl IV w skali kraju to 1441 uczestników.

Klasy VI

Aleksandra Teklak-  24 miejsce w Polsce

Magdalena Okoń- 27 miejsce w Polsce

Magdalena Baran – 34 miejsce w Polsce

Liczba uczniów biorących udział  w konkursie z kl VI w skali kraju to 1676 uczestników.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

koordynator konkursu: Małgorzata Auguścik - Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Tytuł laureata i wyróżnienia dla uczniów z ZPS w Kluczewsku [02 czerwiec 2017]

W maju bieżącego roku uczniowie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wzięli udział w konkursie promującym zasady zdrowego stylu życia, bez uzależnień -bez papierosów, organizowanym przez Państwowego  Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Włoszczowie.

Laureatem konkursu został:

MATEUSZ ŚPIECHOWICZ- KL IVA uzyskując III miejsce w konkursie.

Wyróżnienia otrzymali:

MAGDALENA OKOŃ -KL VI B

EMILIA TURCZYN -KL VIA

Należy podkreślić ,że konkurs odbywał się w ramach projektu edukacyjnego ,w którym kolejny już rok uczestniczy nasza szkoła ,,Znajdź właściwe rozwiązanie.”Celem programu jest nie tylko przyswojenie wiedzy dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu ale również kształtowanie właściwych postaw , wolnych od uzależnień.

Cieszy fakt ,że coraz więcej uczniów interesuje się ideą zdrowego trybu życia i świadomie bierze odpowiedzialność za własne zdrowie. 

Szkolny koordynator programu: Małgorzata Auguścik -Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 515 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Dzień Papieski (Foto... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [13705]