Dzień Mamy w Przedszkolu [28 maj 2018]

Jak co roku dzieci z przedszkola przedstawiły dla swoich mam program artystyczny. Przedszkolaki w obecności zaproszonych gości recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Mamy z dumą i ze wzruszeniem słuchały  swoich pociech. Po zakończonej części artystycznej otrzymały laurki, kwiatki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci. Przy słodkim poczęstunku wraz z dziećmi spędziły miłe chwile na rozmowach. Pani dyrektor I. Orzechowska i pan dyrektor J.Zięba podziękowali wszystkim mamom za przybycie na uroczystość, życząc dużo radości, uśmiechu na co dzień i pociechy z dzieci.

Anna Błotnicka, Ewelina Dumin, Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy na Festyn Rodzinny [26 maj 2018]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szczypiorniak IV [23 maj 2018]

16 maja 2018 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbył się Turniej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej „Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.   Pani dyrektor Irena Orzechowska powitała wszystkich zebranych oraz dokonała uroczystego otwarcia rozgrywek. Zawody poprowadzili organizatorzy, p. Wiesław Stanisławiak oraz p. Jolanta Sabat. Początek spotkania uświetnił występ uczennic klas III – IV. Następnie przedstawicielki Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaprezentowały wiersz własnego autorstwa pt. „Szczypiorniak”. W sportowych zmaganiach uczestniczyło 6 drużyn reprezentujących powiat włoszczowski i konecki. Wyniki klasyfikacji końcowej:

I miejsce – SP Królewiec, II miejsce –SP Radoszyce, III miejsce – SP Moskorzew, IV miejsce – SP Kluczewsko, V miejsce – SP Fałków, VI – miejsce SP Stąporków.

Na zakończenie rozgrywek zwycięskie drużyny otrzymały puchary a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy.

IV miejsce w turnieju jest dla naszych szczypiornistów dużym sukcesem. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza drużyna grała w mocno osłabionym składzie (równoległy turniej piłki nożnej).

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Nowak (kpt.), Dawid Szymczyk, Filip Barabasz, Daniel Kapuściak, Marta Zięcik, Fabiola Barabasz, Magdalena Musiał oraz Zuzanna Olczyk.

Beata Bąk, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

18 maja - 98. rocznica urodzin przyszłego Patrona naszej szkoły [22 maj 2018]

Minęło  98. lat od narodzin  św. Jana Pawła II. Dla uczczenia tego wydarzenia    przygotowaliśmy internetowy quiz wiedzy o  polskim papieżu. Był to jeden z etapów realizacji projektu edukacyjnego pt. ,,Św. Jan Paweł II – przyszły Patron naszej szkoły. 18 maja przeprowadziliśmy w klasach  minikonkurs  z wykorzystaniem  internetowej platformy edukacyjnej.  Uczestnicy  mogli sprawdzić i pogłębić swą wiedzę o przyszłym Patronie  naszej szkoły. 

Ponadto  wykonaliśmy okolicznościową  gazetkę ścienną  o św. Janie Pawle II, a 21 maja  przeprowadziliśmy zbiórkę funduszy dla wsparcia Papieskich Dzieł Misyjnych.

Kl. II a  gimnazjum, Małgorzata Stróżykowska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Mistrzostwach Polski!!! [21 maj 2018]

21 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+Sport’2018. W kategorii „trójek” wystąpiły trzy zespoły Szkoły Podstawowej z Kluczewska, które zaprezentowały się wyśmienicie, zdobywając złote (I zespół) i brązowe (II zespół) medale.

                Zawody w pierwszej fazie odbywały się w trzech grupach, które tworzyły: Grupa „A”: SP III Kluczewsko, PSP Niekłań Wielki, MUKS Jedynka II Ostrowiec Św., ULKS Chobrzany; Grupa „B”: SP I Kluczewsko, PLAS Kielce, SP Dobromierz, GALA Skarżysko Kamienna; Grupa „C”: SP II Kluczewsko, FUN SPORT Kielce, MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. Wyniki poszczególnych meczów drużyn z Kluczewska (grano 1 set do 25 punktów): Grupa „A”: SP III Kluczewsko – ULKS Chobrzany 25:20, SP III Kluczewsko – PSP Niekłań Wielki 19:25, SP III Kluczewsko – MUKS Jedynka II Ostrowiec Św. 19:25. Grupa „B”: SP I Kluczewsko – GALA Skarżysko Kam. 25:20, SP I Kluczewsko – SP Dobromierz 25:9, SP I Kluczewsko – PLAS Kielce 25:23. Grupa „C”: SP II Kluczewsko – FUN SPORT Kielce 25:12, SP II Kluczewsko – MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. 25:21. Ćwierćfinały: SP I Kluczewsko – MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. 25:15, SP II Kluczewsko – MUKS Jedynka II Ostrowiec Św. 25:19.

                Oba zespołu z Kluczewska awansowały do strefy medalowej, gdzie zmierzyły się trzy najlepsze drużyny turnieju: SP I Kluczewsko, SP II Kluczewsko i GALA Skarżysko Kam. Wyniki fazy finałowej przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – GALA Skarżysko Kam. 25:21, SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 25:23, SP II Kluczewsko – GALA Skarżysko Kam. 18:25.

                SP I Kluczewsko z kompletem zwycięstw zostało Mistrzem Województwa Świętokrzyskiego w kategorii „trójki” natomiast SP II Kluczewsko zajęło III miejsce. Mistrz i wicemistrz (GALA Skarżysko Kam.) awansowały na Mistrzostwa Polski Kinder+Sport’2018, które odbędą się w dniach 6-8 lipca w Zabrzu.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP I Kluczewsko, 2. GALA Skarżysko, 3. SP II Kluczewsko, 4. MUKS Jedynka I Ostrowiec Św., 5. ULKS Chobrzany, 6. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św. 7. SP III Kluczewsko, 8. FUN SPORT Kielce, 9. PLAS Kielce, 10. SP Dobromierz, 11. PSP Niekłań Wielki.

                Rozgrywki Minisiatkówki Kinder+Sport są największym tego typu turniejem w Europie. W całym cyklu bierze w nim udział ponad 40 tysięcy młodych adeptów siatkówki. Niezmiernie cieszy to, że w tych prestiżowych zawodach już po raz trzeci z rzędu zagrają młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska.

SP Kluczewsko w turnieju reprezentowały: I zespół: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska; II zespół: Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Toborek; III zespół: Kinga Turczyn, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik, Anna Borowiecka. Opiekun zespołów – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs ekologiczny [18 maj 2018]

„Kto przyrodę szanuje, ten odpady segreguje i Ziemię ratuje” pod takim hasłem Samorząd Uczniowski  przeprowadził w naszej szkole konkurs plastyczny. W czasie dwóch pierwszych godzin lekcyjnych uczniowie klas I –III i IV – VII pod kierunkiem nauczycieli prowadzących zajęcia wykonali plakaty promujące zachowania proekologiczne. Uczniowie wykorzystując różne techniki i dowolne  materiały przygotowali ciekawe prace.

Zwycięzcami zostali:

w kategorii klas I – III 

I miejsce-  klasa Ib
II miejsce-  klasa III
III miejsce- klasa Ia

w kategorii klas IV– VII

I miejsce- klasa VIb
II miejsce- klasa VIIa
III miejsce- klasa IVc

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

W 98 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II [18 maj 2018]

 18 maja wszystkie przedszkolaki uczciły rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia w każdej grupie odbyły się rozmowy na temat naszego wielkiego rodaka. Dzieci poznały wiele ciekawostek z Jego życia, oglądały zdjęcia oraz prezentację. Słuchały ulubioną pieśń św. Jana Pawła II - ,,Barkę”. Dla ukochanego papieża dzieci pokolorowały kwiaty, którymi ozdobiły Jego portret.

Anna Błotnicka, Alina Czarny Marszałek, Ewelina Dumin, Małgorzata Stróżykowska

Zdjęcia Tutaj:

 

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Hej Zakopane! [18 maj 2018]

Dnia 14 maja 2018 roku wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. O szóstej rano wyjechaliśmy autobusem spod szkoły w Kluczewsku i o 11:00 dojechaliśmy na miejsce spotkania z przewodnikiem. Przywitała nas słoneczna aura, zatem postanowiliśmy dobrze wykorzystać ten dzień.

Pierwszy dzień okazał się dla nas prawdziwą górską wyprawą! Cel – Sarnia Skała. Po kilkugodzinnej wspinaczce dotarliśmy do upragnionego celu. Przepiękne widoki po drodze i z samego szczytu wynagrodziły nam trudy wyprawy. Po chwili odpoczynku wróciliśmy trasą Ścieżka nad Reglami do Polany Kalatówki. Następnie udaliśmy się autobusem do Poronina, gdzie znajdował się nasz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy LIMBA.

We wtorek poszliśmy do Doliny Kościeliskiej. Po dwugodzinnym spacerze dotarliśmy do schroniska Ornak, gdzie każdy  z nas mógł skosztować tamtejszych przysmaków. Niestety nieustannie padający deszcz zmusił nas do rezygnacji z zaplanowanych, kolejnych punktów programu (Smreczyński Staw i Jaskinia Mroźna). W drodze powrotnej pan przewodnik, Jakub, opowiadał nam o zwyczajach górali. Ciekawym wydarzeniem było zobaczenie  produkcji tradycyjnych, góralskich oscypków oraz możliwość ich zakupu w przydrożnej bacówce. Na koniec tego dnia udaliśmy się do Kaplicy w Jaszczurówce. Jest to jedna z najpiękniejszych kaplic w Polsce, przykład idealnego zastosowania stylu zakopiańskiego do drewnianych budowli sakralnych. Wieczór spędziliśmy w Białce Tatrzańskiej, korzystając z atrakcji nowoczesnego parku wodnego - Terma Bania.

Punktem ostatniego dnia wycieczki była Gubałówka. Po dotarciu kolejką na szczyt, przespacerowaliśmy się grzbietem Gubałówki w kierunku Butorowego Wierchu. Na górnej polanie mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego. W związku z nadchodzącym nadaniem naszej szkole imienia Jana Pawła II, postanowiliśmy pojechać do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach – które zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Na koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się na słynne Krupówki, aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich, a także zjeść posiłek. Po wykorzystaniu wolnego czasu zebraliśmy się w ustalonym miejscu i wróciliśmy do Kluczewska.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr i Zakopanego.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku za dofinansowanie kosztów wycieczki.

Dziękujemy

Uczestnicy wycieczki :-)

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Chłopcy z Kluczewska piątą drużyną województwa w minisiatkówce! [17 maj 2018]

17 maja w Mircu odbył się Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców. W zawodach zagrało 6 najlepszych zespołów z województwa wyłonionych w półfinałach. Jednym z uczestników była po raz pierwszy w historii Szkoła Podstawowa w Kluczewsku. Oprócz Kluczewska w finale zagrały jeszcze następujące szkoły: SP Niekłań, SP Nr 1 Busko Zdrój, SP Rudki, SP Nieświń i SP Mirzec.

W wyniku losowania chłopcy z Kluczewska trafili do bardzo trudnej grupy „B”, gdzie ich przeciwnikami byli: SP Niekłań i SP Nieświń. W pierwszym meczu Kluczewsko zagrało z Niekłaniemi niestety musiało uznać wyższość jednych z głównych faworytów całego finału, przegrywając 0:2 (21:25; 13:25). Znacznie bardziej wyrównany był mecz z kolegami z Nieświnia, który zakończył się po pasjonującym tie-breku, niestety dla nas przegranym 15:17. SP Kluczewsko – SP Nieświń 1:2 (17:25; 26:24; 15:17). Porażka w tym meczu oznaczała brak awansu do strefy medalowej i ostateczną klasyfikację naszej drużyny na V miejscu.

Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego: 1. SP Mirzec, 2. SP Niekłań, 3. SP Nieświń, 4. SP Rudki, 5. SP Kluczewsko, SP Nr 1 Busko Zdrój.

Chłopcy z Kluczewska zaprezentowali się bardzo przyzwoicie na tle silnych rywali i w ocenie obserwatorów pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

SP Kluczewsko na Finale Wojewódzkim reprezentowali: Jakub Walasek (kpt.), Damian Barczyński, Jakub Prokop, Oskar Glanda, Krzysztof Bąk, Kacper Pura, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Jakub Łączek, Bartłomiej Marcinkowski. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko Wicemistrzyniami Województwa!!! [16 maj 2018]

16 maja w miejscowości Wzdół Rządowy odbył się Finał Wojewódzki Minisiatkówki Dziewcząt. Ogromny sukces w tych zawodach osiągnęły młode siatkarki z Kluczewska, które zdobyły Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego! Tegoroczny srebrny medal jest 4 z rzędu jaki zdobywa Szkoła Podstawowa z Kluczewska. Po brązowym medalu w 2015 roku, złotym w 2016, srebrnym w 2017, w 2018 dołożyły kolejny, ponownie srebrny!

We Wzdole Rządowym zagrało 7 najlepszych drużyn w województwie wyłonionych we wcześniejszych półfinałach. Uczestnikami wielkiego finału były następujące reprezentacje siatkarskie: SP Nr 25 Kielce, SP Kluczewsko, SP Radoszyce, SP Nr 7 Skarżysko Kamienna, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna, SP Nr 2 Opatów oraz SP Wzdół Rządowy.

Siatkarki z Kluczewska trafiły do 3-zespołowej grupy „B”, w której mierzyły się z SP Nr 7 Skarżysko Kam. oraz SP Nr 13 Skarżysko Kam. a ich wyniki przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Nr 7 Skarżysko Kam. 2:0 (25:8, 25:8), SP Kluczewsko – SP Nr 8 Skarżysko Kam. 2:1 (25:27, 25:17, 15:9).

SP Kluczewsko wygrało grupę „B” i w półfinale zmierzyło się z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Radoszyc, która zajęła 2 miejsce w grupie „A”. Nasze siatkarki pokonały swoje rywalki 2:1 (25:7; 17:25; 15:9) i pewnie zameldowały się w wielkim finale gdzie czekała już na nie świetnie dysponowana tego dnia drużyna Szkoły Podstawowej Nr 25 Kielce. Kielczanki w meczu o I miejsce pewnie pokonały nasz zespół 2:0 (25:11; 25:7) i sięgnęły po złoto.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Nr 25 Kielce, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Radoszyce, 4. SP Nr 13 Skarżysko Kam., 5-7. SP Nr 2 Opatów, SP Nr 7 Skarżysko Kam., SP Wzdół Rządowy.

Amelia Mazur z Kluczewska została wybrana jako jedna z najlepszych zawodniczek turnieju.

Tegoroczne srebro smakuje wyjątkowo ponieważ zdobyła go drużyna dziewcząt w całości złożona z rocznika 2006 i 2007 czyli o rok młodszych od większości swoich przeciwniczek. Trzeba też przyznać, że w Finale kluczewskie siatkarki były osłabione brakiem naszej podstawowej rozgrywającej – Niny Parzuchowskiej, którą niestety zmogła choroba.

SP Kluczewsko w Finale Województwa zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn, Natalia Wójcik, Emilia Wójcik, Anna Borowiecka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kino Szkoła [16 maj 2018]

Uczniowie klasy Ia i Ib po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła, organizowanego przez Dom Kultury we Włoszczowie.

W dniu 15 maja odbyły się zajęcia z cyklu Społeczno-Profilaktycznego ,,Filmowe Drogowskazy”, poprzedzone prelekcją na temat: Ile mogę zrobić dla drugiego człowieka. O poświęceniu. Uczniowie dyskutowali o pracy w różnych zawodach, o ludziach, którzy bezinteresownie opiekują się drugim człowiekiem, wreszcie o najbliższych, którzy od najmłodszych lat się o nas troszczą.

 Następnie obejrzeli film pt. ,,Tęcza” o 10-letniej dziewczynce i jej młodszym bracie, który nie widzi. Siostra obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Porzuca swoje marzenia i postanawia za wszelką cenę tej obietnicy dotrzymać.

Ta piękna opowieść skłania nas do wielu przemyśleń na temat niesienia pomocy drugiemu człowiekowi często połączonej z ogomnym poświęceniem.

Jolanta Noga, Barbara Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mistrzostwa ZPS Kluczewsko w Bocci [15 maj 2018]

W dniu 15 maja 2018 roku  odbyły się  pierwsze szkolne zawody w BOCCI. Grę rzutną szczególnie rozpowszechnioną we Włoszech, Szwajcarii, w obu Amerykach oraz dyscyplinę paraolimpijską. Zestaw do gry zakupiony został do projektu „Gra i granie” realizowanego przez OSP W Dobromierzu.

W zawodach wzięło udział 54 uczniów klas IV-VI. Mecze rozgrywane były systemem pucharowym, a wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

I miejsce - Andżelika Glanda:

II miejsce – Karolina Szymanek:

III miejsce Karolina Karbownik oraz Kacper Turczyn.

W/w uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w zawodach gminnych.

Była to doskonała gra integracyjna, wciągająca zabawa w której oprócz celności liczyła się koncentracja i taktyka.

Beata Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs ekologiczny [15 maj 2018]

Uczniowie klas I – III  na zajęciach świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym pt.”Jestem ekologiem”. Spośród wielu prac jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce – Blanka Celebańska -  kl.Ib

II miejsce – Lena Czarny Marszałek – kl.1b

III miejsce – Julia Zięcik – kl. 1a

Wyróżnienie otrzymały:

Małgorzata Gacek – kl.1a, Martyna Teklak – kl.1a, Milena Gąsior – kl.1a

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Wychowawcy świetlicy

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Śladami Władysława Stanisława Reymonta [14 maj 2018]

W dniu 12 maja br. zorganizowano wycieczkę do Lipiec Reymontowskich. Wieś, w której żył i tworzył pisarz – Władysław Stanisław Reymont  położona jest w województwie łódzkim, w powiecie skierniewickim. Uczestnikami wycieczki była 40-osobowa grupa. Byli to uczniowie klasy V, VII w tym harcerze, młodzież   Dziecięco- Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki wraz  z opiekunami oraz Panie należące do Dyskusyjnego Klubu Książki z Dobromierza i Kluczewska.

Lipce są pierwowzorem wsi z powieści „Chłopi”, za którą Reymont otrzymał nagrodę Nobla. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Regionalne. Mieszczą się w nim  pamiątki z życia pisarza. W ogrodzie przed muzeum stoją naturalnej wielkości drewniane rzeźby postaci z „Chłopów”. Tutaj zgromadzone są również eksponaty takie jak: stroje, tkaniny, sprzęty domowe, narzędzia rolnicze, wytwory sztuki ludowej kultury łowickiej. Następnie udaliśmy się do Muzeum Czynu Zbrojnego, które w swoich ekspozycjach prezentuje walkę o niepodległość w okresie II wojny światowej oraz powojenną historię garnizonu skierniewickiego. Byliśmy także w tamtejszej Galerii Staroci i Pamiątek Regionalnych, w której obejrzeliśmy m.in. bogate zbiory kultury ludowej, obyczajowości       i życia mieszkańców okolicznych wsi. W swoich zbiorach właściciel, pasjonat posiada ponad 100 wydań „Chłopów”, w tym pierwsze wydania polskie, amerykańskie, angielskie, włoskie, hiszpańskie, czeskie i inne oraz wpisy do kronik i autografy aktorów odtwarzających role      w filmie „Chłopi” z 1973r.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy okolice Tomaszowa Mazowieckiego. Mieliśmy okazję zachwycić się widokiem Niebieskich Źródeł. Byliśmy również w pobliskiej Spale, gdzie zwiedziliśmy drewniany kościół pw. NMP Królowej oraz Halę Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Dzięki przewodnikowi mogliśmy dowiedzieć się wiele interesujących faktów dotyczących tego regionu.

Ciekawy program wycieczki zadowolił każdego uczestnika.      

Serdeczne podziękowania składamy p. Wójtowi – Rafałowi Pałce za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świetny występ Siatkarek SP Kluczewsko na turnieju w Wieliczce!!! [12 maj 2018]

12 maja młode siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Fundacji Małgorzaty Glinki*, który odbywał się w Wieliczce. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych a szkołę z Kluczewska reprezentowała drużyna „trójek” (Rocznik 2006). W „trójeczkach” zagrały 22 zespoły z różnych stron Polski, podzielone w pierwszej fazie na 4 grupy: Grupa „A” -  MKS MOS I Wieliczka, SETBOL II Oświęcim, SP Kluczewsko, UKS MOSM I Bytom, Prądniczanka Kraków, STS Sandecja Nowy Sącz Grupa „B” – SETBOL Oświęcim I, MKS MOS II Wieliczka, UKS MOSM II Bytom,  LUKS Sukces Komrachcice, MKS II Andrychów, UKS Jedynka I Tarnów. Grupa „C” -  UKS Źródełko Katowice, ECO UNI II Opole, MKS MOS III Wieliczka, MKS I Andrychów, UKS 22 I Kraków. Grupa „D” – ECO UNI I Opole, UKS 22 II Kraków, SL Salos Staniątki, UKS Jedynka II Tarnów, UKS Wieża Radków.

W pierwszej fazie turnieju grano jeden set do 15 punktów a wyniki meczów SP Kluczewsko w grupie „A” przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – MOSM I Bytom 15:12, SP Kluczewsko – Prądniczanka Kraków 15:8, SP Kluczewsko – MKS MOS I Wieliczka 4:15, SP Kluczewsko – SETBOL II Oświęcim 15:6, Sandecja Nowy Sącz 15:4. Dzięki czterem wygranym meczom kluczewianki zajęły II miejsce w grupie i awansowały do fazy gier o miejsca 1-8. Tutaj grano w dwóch 4 zespołowych grupach: Grupa A1: MKS MOS I Wieliczka, UKS Jedynka I Tarnów, UKS 22 I Kraków, UKS Wieża Radków. Grupa A2: SP Kluczewsko, MKS MOS II Wieliczka, MKS I Andrychów, ECO UNI I Opole.

W tej fazie grano jeden set do 21 punktów i wszystkie mecze SP Kluczewsko to prawdziwe „thrillery”, które kończyły się grą na przewagi. W pierwszym spotkaniu spotykamy się z ECO UNI I Opole, z którym niestety przegrywamy 21:23 mimo, że mieliśmy 3 piłki meczowe. W kolejnym pokonujemy MKS I Andrychów 21:19 by na koniec wygrać z MKS MOS II Wieliczka 26:24. Zajęcie II miejsca w grupie A2 pozwoliło na zagrać o III miejsce w całym turnieju. Tutaj spotykamy się z jednym z faworytów turnieju – drużyną UKS Wieża Radków (woj. dolnośląskie), z którą niestety przegrywamy 12:21 i ostatecznie zajmujemy IV miejsce.

Pierwsza 8 zawodów przedstawia się następująco: 1. MKS MOS I Wieliczka, 2. ECO UNI I Opole, 3. UKS Wieża Radków, 4. SP Kluczewsko, 5. MKS MOS II Wieliczka, 6. UKS Jedynka I Tarnów, 7. UKS 22 I Kraków, MKS I Andrychów.

IV miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju jest ogromnym sukcesem i wspaniałą motywacją dla tych młodych siatkarek, które kochają siatkówkę i chcą się w tym kierunku doskonalić. Takimi występami dziewczęta udowadniają, że nawet w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko można rozwijać swoje pasje i dążyć do wyznaczonego sobie celu.

Turniej w Wieliczce był zorganizowany na bardzo profesjonalnym poziomie. Z przyjemnością się tutaj grało i bawiło. Serdecznie dziękujemy klubowi MKS MOS Wieliczka za zaproszenie na ten wspaniały turniej.

SP Kluczewsko w Wieliczce zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

*Małgorzata Glinka – 286-krotna reprezentantka Polski w latach 1996-2014, olimpijka (Pekin 2008), dwukrotna mistrzyni Europy (2003, 2005), dwukrotna triumfatorka Ligi Mistrzyń (2011, 2013), zdobywczyni Pucharu CEV (2001) i Pucharu Top Teams (2007), najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, laureatka CEV Lifetime Award 2013 za całokształt kariery sportowej, MVP (najlepsza zawodniczka) m.in. Pucharu Świata, Mistrzostw Europy, Ligi Mistrzyń czy Pucharu CEV, najlepsza polska siatkarka pierwszej dekady XXI wieku i jedna z najlepszych w tym czasie zawodniczek na świecie (źródło: www.wikipedia.org)

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 671 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zielona Szkoła'2018 ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [22662]