WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ [20 grudzień 2017]

W ramach projektu” BEZPIECZNA +” 6 października b.r. uczniowie naszej szkoły mogli  zobaczyć jak z bliska wygląda praca strażaków. W tym celu udali się do  Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach obejrzały prezentację pod hasłem „Czad i ogień –obudź czujność”. Dowiedziały się co jest główna przyczyną zatruć tlenkiem węgla. Zapoznały się z wyglądem i sposobem działania czujników czadu. Jeden z uczniów wziął udział w pokazie umieszczania i przenoszenia na specjalistycznych noszach poszkodowanego. Wszyscy mieli okazję wejść do samochodu strażackiego i przeżyć próbny alarm.
Natomiast 17 listopada będąc w Komendzie Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie dokładnie obejrzeli wyposażenie samochodów. Dużą atrakcją było również przymierzenie stroju strażackiego. Dzieci wysłuchały opowiadań o trudach i niebezpieczeństwach podczas akcji ratowniczo - gaśniczych. Podczas oglądania filmów edukacyjnych przypomniały sobie dlaczego należy unikać zagrożeń, a w razie konieczności jak wezwać pomoc. Razem ze strażakami odbyli praktyczne zajęcia udzielania pierwszej pomocy dla dorosłego i małego dziecka. Na pożegnanie otrzymali pamiątkowe plany zajęć.
Uczniowie  również spotkali się z przedstawicielami Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Kluczewska. W czasie spotkania mieli możliwość zapoznania się z pracą strażaka, a także jak strażacy pomagają w sytuacjach niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu.
Podczas spotkań uczniom uświadomiono, że zawsze należy zachować ostrożność i czujność oraz nie bagatelizować nawet najmniejszych zagrożeń. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w próbnym alarmie przeciwpożarowym.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mikołaju Święty, przynieś nam prezenty [18 grudzień 2017]

6 grudnia, jak co roku przybył do naszej szkoły długo wyczekiwany- Święty Mikołaj. Widok tego wyjątkowego gościa, starca o siwej brodzie, w charakterystycznym czerwonym płaszczu i czerwonej czapce wzbudził powszechną radość na twarzach wszystkich dzieci.

Odwiedzając uczniów poszczególnych klas Święty Mikołaj mógł wysłuchać recytacji wierszyków i rymowanek, które przygotowane były specjalnie dla niego. Za te radosne chwile dzieci zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami. Tego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował też inną mikołajkowa atrakcję, głównie ku uciesze starszych już uczniów. Przedstawiciele SU ogłosili, że każdy kto przyjdzie ubrany w mikołajowe czerwone czapki nie będzie tego dnia pytany przez nauczycieli. Akcja ta udała się znakomicie.
Wszyscy  liczymy, że ze Świętym Mikołajem zobaczymy się ponownie już za rok.

Samorząd Uczniowski 

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

2017 Rokiem Rzeki Wisły [18 grudzień 2017]

Z okazji mikołajek Rada Rodziców ZPS Kluczewsko zaprosiła uczniów klas I- VI na koncert muzyczny pt. " 2017 Rokiem Rzeki Wisły", który odbył się w naszej szkole.

W muzycznych opowieściach o Wiśle artysta starał się ukazać piękno i żywiołowość królowej polskich rzek. Zwrócił uwagę na to, że dla każdego Polaka Wisła jest ważnym symbolem historycznym i powodem do dumy wielu pokoleń. Była to nietypowa lekcja muzyki i historii, w której uczniowie aktywnieuczestniczyli.

Aleksandra Skórnicka, Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki z Kluczewska najlepsze w Kielcach!!! [16 grudzień 2017]

16 grudnia w Kielcach odbył się trzeci z turniejów eliminacyjnych „Świętokrzyskiego Volley Cup”. W kategorii „trójek” wystąpiły dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, które na co dzień trenują w Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. W zmaganiach tej kategorii zagrało 9 drużyn. Grano systemem „każdy z każdym”, jeden set do 15 punktów.

Młode siatkarki z Kluczewska zaprezentowały się znakomicie. Pierwszy zespół z kompletem 8 zwycięstw zdobył 1 miejsce natomiast drugi zespół uplasował się na III pozycji (6 zwycięstw, 2 porażki)

Wyniki poszczególnych meczów drużyny z Kluczewska przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – SP II Chęciny 15:5; SP I Kluczewsko – Plas Kielce 15:9; SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko – Kamienna 15:13; SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 17:15; SP I Kluczewsko – SP I Ćmińsk 15:6; SP I Kluczewsko – SP I Chęciny 15:7; SP I Kluczewsko – AS Radoszyce 15:5; SP I Kluczewsko – SP II Ćmińsk 15:8. SP II Kluczewsko – SP II Chęciny 15:4; SP II Kluczewsko – Gala Skarżysko – Kamienna 7:15; SP II Kluczewsko – SP II Ćmińsk 15:6; SP II Kluczewsko – SP II Chęciny 15:9; SP II Kluczewsko – Plas Kielce 15:6; SP II Kluczewsko – AS Radoszyce 15:10; SP II Kluczewsko – SP I Ćmińsk 15:4.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP I Kluczewsko, 2. Gala Skarżysko – Kamienna, 3. SP II Kluczewsko, 4. AS Radoszyce, 5. PLAS Kielce, 6. SP II Ćmińsk, 7. SP I Ćmińsk, 8. SP I Chęciny, 9. SP II Chęciny.

Amelia Mazur z Kluczewska została MVP całego turnieju.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w następującym składzie:

Pierwszy zespół: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Natalia Wójcik Drugi zespół: Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Dziękujemy pani Justynie Wójcik – właścicielce Stacji Paliw „Kuźnia” za słodkie upominki.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Łączy nas kolarska pasja [14 grudzień 2017]

„Łączy nas kolarska pasja” – pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Kluczewsku odbyło się spotkanie z Zenonem Jaskułą - jednym z najbardziej utytułowanych kolarzy reprezentujących kiedyś Polskę. Jaskuła jest m. in. Wicemistrzem Olimpijskim (Seul 1988), Wicemistrzem Świata (Chambery 1989) oraz pierwszym polskim kolarzem, który odniósł etapowe zwycięstwo w najbardziej prestiżowym wyścigu na Świecie – w Tour de France (1993).

Pan Zenon opowiadał uczestnikom spotkania m. in. o tym jak zaczęła się jego przygoda z kolarstwem, o podróżach po całym Świecie oraz o diecie stosowanej dla utrzymywania jak najlepszej kondycji.

Spotkanie z wybitnym sportowcem zorganizowane było w ramach promocji kolarstwa w Gminie Kluczewsko gdzie w wyniku porozumienia Wójta Gminy Kluczewsko – pana Rafała Pałki i Dyrektora sportowego zawodowej grupy kolarskiej DOMIN Sport pana Andrzeja Domina powstaje Szkółka Kolarska. Zajęcia z najmłodszymi cyklistami będzie prowadził pan Jerzy Dumin.

Podczas spotkania przeprowadzony był quiz o tematyce kolarskiej, w którym do wygrania były trzy rowery ufundowane przez pana Andrzeja Domina.

W spotkaniu z Zenonem Jaskułą wzięli także udział wielcy pasjonaci „dwóch kółek” z naszego powiatu – p. Henryk Ludynia oraz pan Sylwester Kowalski – dyrektor Domu Kultury we Włoszczowie.

Wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VII z terenu Naszej Gminy zapraszamy do udziału w treningach prowadzonych w ramach szkółki. Informacje o zajęciach można uzyskać u pana Jerzego Dumina lub u nauczycieli wychowania fizycznego.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki ZPS Kluczewsko drugie w Kielcach [13 grudzień 2017]

13 grudnia Reprezentacja Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku uczestniczyła w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców Gimnazjum Nr 9 w Kielcach zorganizowanego w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W zawodach zagrało 5 zespołów: SOS I Gimnazjum Nr 9 Kielce (Klasy III), SOS II Gimnazjum Nr 9 Kielce, Gimnazjum Nr 26 Kielce, ZPS Kluczewsko i ZPS Dobromierz. Drużynę z Kluczewska stanowią dziewczyny z klas II Oddziałów Gimnazjalnych oraz z klas VII Szkoły Podstawowej. Był to dla nich pierwszy turniej jaki rozgrywały w tym roku szkolnym. Mimo gry w specyficznej Sali Gimnastycznej nasze siatkarki pokazały się z bardzo dobrej strony odnosząc 3 zwycięstwa i notując 1 porażkę. Wyniki kluczewskiej drużyny przedstawiają się następująco: SOS I Gimnazjum Nr 9 Kielce – ZPS Kluczewsko 2:0 (15:8; 15:10), SOS II Gimnazjum Nr 9 Kielce – ZPS Kluczewsko 0:2 (7:15; 12:15), ZPS Kluczewsko – Gimnazjum Nr 26 Kielce 2:0 (15:10; 15:8), ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (15:10; 15:6). Klasyfikacja końcowa: 1. SOS I Gimnazjum Nr 9 Kielce, 2. ZPS Kluczewsko, 3. ZPS Dobromierz, 4. Gimnazjum Nr 26 Kielce, 5. SOS II Gimnazjum Nr 9 Kielce.

Martyna Dudek (ZPS Kluczewsko) została Najlepszą Atakującą Zawodniczką Turnieju.

ZPS Kluczewsko w Kielcach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Martyna Dudek, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Kinga Walasek, Aleksandra Teklak, Magdalena Okoń. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Święty Mikołaj w Naszym Przedszkolu [08 grudzień 2017]

3 -4 latki

Zdjęcia TUTAJ:

Klasa 0A

Zdjęcia TUTAJ:

Klasa 0B

Zdjęcia TUTAJ:

Autor zdjęć: p. Sławomir Orzechowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

OBSERWACJA POGODY [07 grudzień 2017]

W ramach projektu „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Kluczewsko” nasza szkoła pozyskała stację pogody dydaktyczną, drewnianą, typu ,,domek”. Uczniowie klas czwartych zapoznali się z jej budową i zasadami  działania. Poznali również znajdujące się w niej przyrządy meteorologiczne.

Uczniowie mierzyli temperaturę powietrza za pomocą termometru maksymalnego i  termometru minimalnego. Odczytywali na barometrze wartość ciśnienia atmosferycznego. Określali rodzaj i ilość opadów atmosferycznych za pomocą deszczomierza. Higrometr pozwolił na określenie wilgotności powietrza. Uczniowie prowadzili również bezpośrednią obserwację pogody. Określali stopień zachmurzenia nieba chmurami i rodzaj osadów atmosferycznych.

E. Glanda
B. Celebańska-Suliga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEJ [07 grudzień 2017]

PRACOWNIA EDUKACJI EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEJ

W  bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku przystąpiła do projektu „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej  w szkole podstawowej w Gminie Kluczewsko” w ramach działania: INNE DZIAŁANIA OCHRONY ŚRODOWISKA - EDUKACJA EKOLOGICZNA, priorytet: V.2 Rozwój infrastruktury służącej edukacji ekologicznej, Typ zadania "Projekty edukacyjne realizowane w ramach programów i konkursów ogłaszanych przez Fundusz".

Celem projektu jest:

 • polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo-środowiskowych w szkołach podstawowych poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych;
 • podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkołach podstawowych, kształcenie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska;
 • poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych/środowiskowychw szkole podstawowej;
 • integracja, komplementarność działań w zakresie edukacji ekologicznej na terenie gminy poprzez współpracę szkoły, urzędu gminy, społeczności lokalnej i innych jednostek;

W ramach tego projektu w szkole została utworzona pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz  zostali przeszkoleni nauczyciele w związku z realizacją projektu.

Zaplanowane działania edukacyjne w oparciu o pracownię edukacji ekologiczno-przyrodniczej będą realizowane w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Uczniowie poznają następujące zagadnienia:

 • pogodę i jej składniki;
 • badanie zanieczyszczeń powietrza, wody i gleby;
 • sposoby ograniczenia zanieczyszczeń;
 • segregacja odpadów i recykling;
 • poznanie biocenozy lasu, łąki, pola i wody;
 • rozpoznawanie rośli i zwierząt;
 • prowadzenie obserwacji i doświadczeń;
 • wykonywanie doświadczeń mających na celu wyjaśnienie przebiegu procesu wywołującego:

- efekt cieplarniany;

- kwaśne deszcze;

- dziurę ozonową;

 • zasady zdrowego odżywiania, dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo;
 • włączenie się w akcję „Sprzątanie świata”;
 • przegląd tablic biologicznych, atlasów zwierząt i roślin chronionych;
 • projekcja filmów i przeźroczy dotyczących tematów proekologicznych;

W okresie wiosenno-letnim planowane są:

 • wycieczki do najbliższych parków krajobrazowych, rezerwatów, nadleśnictwa;
 • przyrodniczy rajd pieszy po najbliższej okolicy;
 • wycieczki do oczyszczalni ścieków związanych z ochroną środowiska w najbliższej okolicy;

Zwieńczeniem projektu będzie przedstawienie ekologiczne oparte na wiedzy uzyskanej podczas zajęć w pracowni oraz z wykorzystaniem artykułów będących na wyposażeniu pracowni.

Całkowity koszt zadania będzie wynosił 25 023,00 zł, w tym dotacja 20 000,00 zł i środki własne 5 023,00 zł.

E. Glanda
B. Celebańska-Suliga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kolejne podium Siatkarek z Kluczewska! [06 grudzień 2017]

6 grudnia w Chęcinach odbył się kolejny z eliminacyjnych turniejów do „Świętokrzyskiego Volley Cup”. Rywalizowały w nim dziewczęta z rocznika 2004. W zawodach zagrało 12 drużyn a wśród nich Reprezentacja SP Kluczewsko, która ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym III miejscu. Rozgrywki toczyły się w czterech trzyzespołowych grupach, gdzie grano do dwóch wygranych setów (set do 15 punktów, tie-break do 11 pkt.). SP Kluczewsko w grupie „A” mierzyło się z SP Nr 24 Kielce oraz SP Nr 25 II Kielce. Wyniki meczów  grupowych przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP 24 Kielce 2:0, SP Kluczewsko – SP 25 II Kielce 2:0, SP 25 II Kielce – SP 24 Kielce 2:0. Klasyfikacja grupy „A”: 1. SP Kluczewsko, 2. SP 25 II Kielce, 3. SP 24 Kielce. Ćwierćfinał: SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:0. Półfinał: SP Kluczewsko – SMS KSZO Ostrowiec Św. 0:2, Mecz o III miejsce: SP Kluczewsko – SP 25 Kielce 2:0. Finał: SMS KSZO Ostrowiec Św. – SOS SP 24 Kielce 2:0. Pierwsza „czwórka” turnieju przedstawia się następująco: 1. SMS KSZO Ostrowiec Św., 2. SOS SP 24 Kielce, 3. SP Kluczewsko, 4. SP 25 Kielce.

Dziewczętom z Kluczewska gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

SP Kluczewsko w Chęcinach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Kinga Walasek, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Podziel się dobrem" [05 grudzień 2017]

W dniu 05-12-2017 roku w ZPS w Kluczewsku zaprezentowano przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas gimnazjalnych i siódmych. Program zatytułowany Podziel się dobrem dotyczył problemu uzależnienia wśród młodzieży. Spotkanie rozpoczął Wiesław Błażkiewicz od przypomnienia krótkiej historii bębnów i ich roli w muzyce. Swój program uatrakcyjnił grą na tym instrumencie. Ponadto na gitarze towarzyszył mu Leszek Żegłowicz.

            Następnie prowadzący przedstawił swoje losy. Szczególną uwagę poświęcił czasom szkolnym, podczas których zaczął palić papierosy i próbować narkotyki. Opowiedział jak z chłopaka odnoszącego sukcesy sportowe i muzyczne stał się bezdomnym narkomanem. Podkreślił, że do niego osoby skazanej na śmierć z własnej woli, ktoś wyciągnął rękę i pomógł mu wyjść z nałogu. Następnie przytoczył historie ludzi, którzy przegrali walkę o własne życie. Przedstawił jedno wydarzenie z życia Michała, który miał zaszczyt wystąpić w katowickim Spodku ze znanym zespołem, podczas jego tournée po Europie. Młody człowiek spróbował po raz pierwszy narkotyków i pod ich wpływem spowodował śmiertelny wypadek. Zabił 3 osoby, w tym małe dziecko. Został skazany na 12 lat więzienia, które przerwało świetnie zapowiadającą się karierę muzyczną. Podsumowując podkreślił, że jedna zła decyzja może zaważyć na całym życiu. Uzależnienie nie jest tylko problemem chorego ale także jego bliskich i znajomych. Zawsze prowadzi do zguby.

            Prowadzący muzyk zaprosił do udziału w przedstawieniu osoby z widowni. Uczniowie mogli zagrać na instrumentach, zaśpiewać oraz zatańczyć. Ta ostatnia konkurencja okazała się dla uczestników zbyt trudna.

Agnieszka Gębka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejki w Przedszkolu (Fotorelacja) [05 grudzień 2017]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejkowe wróżby [04 grudzień 2017]

30 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna, andrzejkowa atmosfera. Harcerki w przebraniu wróżek wprowadziły trzecioklasistów oraz przedszkolaków z grupy 0 „b” w świat wróżb i zabaw andrzejkowych, dzięki którym dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku, wróżb z wykorzystaniem daty urodzin, zabaw z kostkami do gry. Wielką radość sprawiła dzieciom również zabawa w kalambury. Na zakończenie dnia wróżki pojawiły się także na zbiórce harcerskiej świętując andrzejki wspólnie z kolegami i koleżankami z drużyny.

Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin, Agnieszka Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dobry występ Siatkarek z Kluczewska w Tuszynie [03 grudzień 2017]

W dniach 2-3 grudnia młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Burmistrza Tuszyna. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach: „dwójki”, „trójki” i  „czwórki”. Dwa zespoły dziewcząt z Kluczewska grały w kategorii „trójki”, gdzie w sumie zagrały 33 zespoły. Rozgrywki toczyły się systemem grupowym (1 set do 15 punktów). Wszystkie drużyny rozegrały po kilkanaście spotkań.

Wyniki spotkań kluczewskich drużyn przedstawiają się następująco:

Etap I                                                                              

Grupa „A”: SP II Kluczewsko – Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza 15:10; SP II Kluczewsko – ECO UNI I Opole 7:15; SP II Kluczewsko – UKS Środa Wielkopolska 15:10; SP II Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 9:15; SP II Kluczewsko – Joker I Świecie 9:15; SP II Kluczewsko – Szóstka I Rawicz 15:8; SP II Kluczewsko – ZKS Włókniarz Zgierz 15:10; SP II Kluczewsko – MICRO II Ełk 15:7.

SP II Kluczewsko zajęło IV miejsce w grupie „A” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-16).

Grupa „D”: SP I Kluczewsko – Siatkarz Jarocin 15:9; SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 8:15; SP I Kluczewsko – Spartakus II Września 15:3; SP I Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 11:15; SP I Kluczewsko – UKS I Ozorków 15:10; SP I Kluczewsko – SL SALOS II Staniątki 15:6; SP I Kluczewsko – Łaskovia II Łask 15:11;

SP I Kluczewsko zajęło II miejsce w grupie „D” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-16).

Etap II

Grupa „J”: SP II Kluczewsko – Start I Kłobuck 16:14; SP II Kluczewsko – MICRO I Ełk 15:10; SP II Kluczewsko – ECO UNI I Opole 2:15.

SP II Kluczewsko zajęło II miejsce w grupie „J” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-8).

Grupa „M”: SP I Kluczewsko – Tytan I Ostrowy 21:23; SP I Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 15:10; SP I Kluczewsko – Siatkarz I Jarocin 15:10.

SP I Kluczewsko zajęło II miejsce w grupie „M” i awansowało do kolejnego etapu (miejsca 1-8)

Etap III

Grupa „R”: SP II Kluczewsko – Tytan I Ostrowy 10:15; SP II Kluczewsko – KS Gorce II Nowy Targ 15:11; SP II Kluczewsko – Joker Świecie 5:15.

SP II Kluczewsko zajęło IV miejsce w grupie i kolejnym etapie grało o miejsca 5-8.

Grupa „S”: SP I Kluczewsko – UMKS I Tuszyn 4:15; SP I Kluczewsko – ECO UNI I Opole 5:15; SP I Kluczewsko – Lider Konstantynów Łódzki 7:15.

SP I Kluczewsko zajęło IV miejsce w grupie i kolejnym etapie grało o miejsca 5-8.

Etap IV (Miejsca 5-8)

Grupa „AB”: SP II Kluczewsko – UNI ECO I Opole 9:15; SP I Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 10:15; SP I Kluczewsko – ECO UNI I Opole 6:15; SP II Kluczewsko – KS GORCE II Nowy Targ 9:15; SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 15:9.

Pierwsza dziesiątka turnieju przedstawia się następująco: 1. JOKER Świecie, 2. UMKS II Tuszyn, 3. Lider Konstantynów Łódzki, 4. Tytan Ostrowy, 5. KS GORCE II Nowy Targ, 6. ECO UNI I Opole, 7. SP I Kluczewsko, 8. SP II Kluczewsko, 9. Łaskovia I Łask, 10. JOKER II Świecie.

Występ w Tuszynie dla dziewcząt z Kluczewska był bez wątpienia wspaniałą lekcją siatkówki. Mogły one skonfrontować swoje umiejętności z bardzo silnymi klubowymi drużynami i trzeba przyznać, że w niektórych momentach bardzo dobrze sobie radziły. Pokazały one, że „drzemie” w nich spory potencjał ale do najlepszych im jeszcze trochę brakuje i tylko przez zaangażowanie i ciężką pracę na treningach można wejść na „wyższy poziom”.

SP Kluczewsko w Tuszynie zagrało w składzie: I Zespół – Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, II Zespół – Klaudia Synowiec, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Kinga Turczyn. Opiekunem obu zespołów jest p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs plastyczny "Czyste powietrze powiatu włoszczowskiego" [03 grudzień 2017]

Tematem prac plastycznych w tegorocznym konkursie było czyste powietrze, które na co dzień nas otacza. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży w IV kategoriach:                      

I - dzieci od 6 do 9 lat

II – dzieci od 10 do 12 lat

III –młodzież od 13 da 15 lat

IV – młodzież od 16 do 18 lat

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań problematyką ochrony środowiska, kształtowanie postaw proekologicznych, zrozumienie znaczenia czystego powietrza dla zdrowia ludzi, roślin i zwierząt oraz zachęcania do wspólnego spędzania czasu podczas wykonywania prac konkursowych z rodzicami lub opiekunami.

Z radością oznajmiamy, że uczeń naszej szkoły Adrian Budzowski kl.VIIa zajął I miejsce  w III kategorii - młodzież od 13 do 15 lat w konkursie plastycznym pt. „ Czyste powietrze powiatu włoszczowskiego” organizowanego przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.   

23 listopada 2017r. laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni na uroczystość rozdania nagród do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, gdzie osobiście pan starosta Jerzy Suliga gratulował nagrodzonym, wręczał cenne nagrody i pamiątkowe dyplomy.    

Do tegorocznego konkursu nadesłano ponad 230 prac, więc konkurencja była bardzo duża i tym bardziej gratulujemy naszemu uczniowi wygranej.               

                                                                      Opiekun: Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 591 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Ogólnopolski Turniej... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [16632]