Szkolny Dzień bez Przemocy [08 listopad 2017]

Przemoc jest poważnym problemem w szkołach. Agresywne zachowanie uczniów można obserwować nawet wśród najmłodszych. Nasza szkoła bardzo poważnie traktuje ten problem. 
Z tej okazji  30 października obchodziliśmy „Szkolny Dzień bez Przemocy”. Każdy nauczyciel otrzymał scenariusz lekcji wychowawczej o tematyce przeciwdziałania agresji i przemocy do przeprowadzenia w swojej klasie. Zadaniem uczniów natomiast było  wykonanie plakatu  i logo pod hasłem ,, Stop przemocy”.  Po dwóch godzinach zajęć lekcyjnych wszyscy nauczyciele i uczniowie spotkali się  w sali gimnastycznej, by obejrzeć wykonane przez siebie prace.

 Powyższy problem był także poruszany na spotkaniu z założycielem Sportowej Grupy Kolarskiej Domin Sport p. Andrzejem Dominem, który zachęcając dzieci do uprawiania kolarstwa zwrócił uwagę, na fakt, iż sport jest świetnym sposobem na rozładowanie negatywnych emocji. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z absolwentem naszej szkoły, Krzysztofem Dominem uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w  Kolarstwie w Świdnicy. Krzysztof zaprezentował rower wraz z wyposażeniem oraz odpowiedni strój używany podczas treningów.

Nauczyciele i uczniowie naszej placówki zgodnie podkreślają, że taki dzień jest w szkole bardzo potrzebny i na pewno zapisze się na stałe w naszym kalendarzu. Nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok pamiętajmy, że

KAŻDY Z NAS JEST INNY.   

WSZYSCY JESTEŚMY WAŻNI I POTRZEBNI.

PAMIĘTAJMY O TYM, ABY USZANOWAĆ INNYCH.

STARAJMY SIĘ ŻYĆ TAK, ABY INNYM BYŁO Z NAMI DOBRZE.

Samorząd Uczniowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Rozpoczynamy przygodę z pantomimą [06 listopad 2017]

Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym naszej szkoły oraz bardzo chętnie biorą udział w licznych imprezach szkolnych i pozaszkolnych chcą stworzyć przedstawienie oparte na gestach. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom opracowaliśmy innowację pedagogiczną „Teatr NIE TAKI zwyczajny- pantomima”. Głównym celem przedsięwzięcia jest poznanie i nauka technik pantomimy oraz ruchu scenicznego pozwalającego na wyrażanie stanów emocjonalnych gestem i mimiką. Ćwiczenia tego typu zwiększą koordynację oraz świadomość własnego ciała, rozwiną jego twórczy potencjał. Nauczą koncentracji oraz wyrażania i rozpoznawania emocji. Pantomima daje świetny efekt w zespole, integruje grupę pozwalając otwierać się na drugiego człowieka.


Zaplanowane działania obejmować będą:

  • Udział w warsztatach pantomimy z doświadczonym aktorem, instruktorem z Krakowa p. Tadeuszem Dylawerskim, który podczas trzech spotkań przeprowadzi dwunastogodzinne zajęcia.
  • Wyjazd do Krakowa na spektakl teatralny- pantomimiczny pt. „Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego jak siebie samego”.
  • Przygotowanie własnego przedstawienia teatralnego opartego na gestach.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ślubowanie Klas I [27 październik 2017]

,,Dzień to ważny szalenie

Dziś złożymy przyrzeczenie…

Być uczniami , prymusami.”

Tymi słowami piosenki uczniowie klas I, w dniu 25 października 2017r, potwierdzili swoją gotowość złożenia ślubowania. Wcześniej jednak, wierszem i piosenką, dzieci przedstawiły, czego uczą się w szkole, co wiedzą o swojej Ojczyźnie, o ruchu ulicznym, o przyrodzie. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a  pani dyrektor Irena Orzechowska, przy użyciu symbolicznej kredki,  pasowała każde dziecko na ucznia Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku. Na zakończenie uczniowie klasy III złożyli swoim młodszym kolegom i koleżankom życzenia oraz wręczyli upominki. Po uroczystym apelu dzieci udały się do swoich klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.   

Jolanta Noga

Barbara Włódzik

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przyjemne spotkanie w naszej bibliotece... [27 październik 2017]

Spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

19 października 2017r. w Bibliotece Szkolnej w Kluczewsku odbyło się spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy szkolnych z terenu powiatu włoszczowskiego.

Na początku spotkania przybyli goście zwiedzili budynek naszej szkoły. Następnie Panie obejrzały prezentację multimedialną „Jak zachęcić uczniów do czytania?”, na której przedstawiłam formy promocji czytelnictwa organizowane w bibliotece szkolnej w Kluczewsku. W kolejnej części wymieniłyśmy się doświadczeniami na temat rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży. To pobudziło nas do dyskusji na temat preferencji czytelniczych uczniów.

W naszej placówce po przeprowadzonej ankiecie dotyczącej ulubionych przez uczniów książek wynika, iż przedszkolaki najchętniej sięgają po bajeczki, wierszyki i baśnie. W grupie uczniów należących do klas I-III przodują baśnie i opowiadania. Uczniowie należący do klas IV-VII lubią czytać książki przygodowe, baśnie oraz książki biograficzne(zwłaszcza biografie słynnych sportowców), a gimnazjaliści zdecydowanie fantastykę.

Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie – Pani Justyna Kowalska przedstawiła ofertę lekcji prowadzonych w PBW Filii we Włoszczowie z zakresu tematyki regionalnej i literackiej.

Takie wspólne spotkania dają możliwość dzielenia się naszym doświadczeniem, co wpływa na dalszy rozwój naszych bibliotek.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Światowy Dzień Origami [27 październik 2017]

24 października 2017 r. w świetlicy szkolnej obchodzony był Światowy Dzień Origami. Sztuka ta polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce geometrii i matematyki. Poprzez zginanie ćwiczymy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały piękne jesienne liście. Wszyscy przekonaliśmy się, że origami to doskonały sposób na kreatywne spędzanie wolnego czasu, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarze SP Kluczewsko meldują się w Finale Wojewódzkim!!! [26 październik 2017]

26 października w hali w Kluczewsku odbył się Półfinał Wojewódzki V Festiwalu Mini-Siatkówki Chłopców o Puchar Marszałka Woj. Świętokrzyskiego (kategoria „czwórki”). Pewne zwycięstwo w zawodach oraz awans do Finału Wojewódzkiego zapewniła sobie Reprezentacja Chłopców ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska. W turnieju zagrało 5 drużyn: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:1 (25:7; 18:25; 15:10), SP 1 Włoszczowa – SP 2 Włoszczowa 2:0, SP Secemin – SP 2 Włoszczowa 0:2, SP Dobromierz – SP 1 Włoszczowa 2:1, SP Kluczewsko – SP 2 Włoszczowa 2:0 (25:16; 25:11), SP Secemin- SP Nr 1 Włoszczowa 1:2, SP Kluczewsko – SP 1 Włoszczowa 2:0 (25:11; 25:14), SP Dobromierz – SP 2 Włoszczowa 2:1, SP Secemin – SP Dobromierz 1:2, SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0 (25:12; 25:14). Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Nr 2 Włoszczowa, 4. SP Nr 1 Włoszczowa, 5. SP Secemin.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Glanda z Kluczewska.

Chłopcy z Kluczewska powtórzyli sukces swoich koleżanek i już w listopadzie obie reprezentacje wystąpią w Finale Wojewódzkim V Festiwalu Mini-Siatkówki o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

SP Kluczewsko w turnieju reprezentowali: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Walasek, Oskar Glanda, Jakub Prokop, Kacper Czaiński, Jakub Nowak, Kacper Pura, Bartłomiej Marcinkowski, Krystian Wróbel. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia: Tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dziewczęta SP Kluczewsko zagrają w Finale Wojewódzkim Pucharu Marszałka!!! [25 październik 2017]

Super niespodziankę sprawiły nasze siatkarki, które pewnie zwyciężyły w Półfinale Wojewódzkim V Festiwalu Mini-Siatkówki Dziewcząt o Puchar Marszałka Woj. Świętokrzyskiego (kategoria „czwórki”). W rozgrywanym w kluczewskiej hali turnieju zagrały 4 drużyny: SP Secemin, SP Dobromierz, SP Komorniki oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP Secemin 2:0 (25:6; 25:10), SP Komorniki – SP Dobromierz 2:1, SP Kluczewsko – SP Dobromierz 2:0 (25:13; 25:6), SP Secemin – SP Komorniki 1:2 (25:17; 5:25; 8:15), SP Kluczewsko – SP Komorniki 2:1 (25:8; 23:25; 15:4), SP Dobromierz – SP Secemin 2:0. Klasyfikacja końcowa: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Komorniki, 3. SP Dobromierz, 4. SP Secemin.

Drużynę z Kluczewska stanowią dziewczynki z rocznika 2006 i 2007 (klasa V) a ich docelową imprezą w tym roku szkolnym są eliminacje do Mistrzostw Polski „Kinder+Sport’2018” w kategorii „trójki”. Dlatego też należy się cieszyć, że dziewczęta pewnie pokonały swoje koleżanki, w większości o rok starsze i zapewniły sobie awans do Finału Wojewódzkiego. Na pewno rozegranie kilku dodatkowych meczów z silnymi przeciwnikami przyniesie im tylko same korzyści.

Przypomnijmy, że dziewczęta z Kluczewska w Wojewódzkim Finale Pucharu Marszałka wystąpią czwarty raz z rzędu. W swoich trzech poprzednich edycjach dwukrotnie triumfowały i raz zdobyły wicemistrzostwo.

SP Kluczewsko zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Emilia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Natalia Wójcik, Kinga Turczyn, Aleksandra Teklak. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II i IV miejsce Naszych Chłopców w "Świętokrzyskim Volley Cup" [24 październik 2017]

24 października w Gowarczowie odbył się pierwszy z turniejów eliminacyjnych „Świętokrzyskiego Volley Cup”. Grały „single”, „dwójki”, „trójki” i „czwórki” chłopców. Szkołę Podstawową z Kluczewska reprezentowały dwie drużyny – Jakub Nowak i Kacper Czaiński (dwójki) oraz Damian Barczyński, Jakub Walasek, Jakub Prokop i Oskar Glanda (czwórki). W najstarszej kategorii zagrało 5 drużyn: Niekłań, Gowarczów, Mirzec I, Mirzec II i Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym”, jeden set do 21 punktów. Wyniki kluczewskiej drużyny przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Niekłań 17:21; Kluczewsko – Mirzec II 9:21; Gowarczów – Kluczewsko 9:21; Kluczewsko – Mirzec I 17:21. Klasyfikacja końcowa „czwórek”: 1. Mirzec I, 2. Mirzec II, 3. Niekłań, 4. Kluczewsko, 5. Gowarczów. Chłopcy z klasy szóstej mimo zajęcia IV miejsca zaprezentowali się bardzo solidnie na tle silnych rywali, którzy w większości trenują w jednym z najlepszych młodzieżowych klubów w Polsce, w Plasie Kielce.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza druga drużyna w turnieju czyli Jakub Nowak i Kacper Czaiński, którzy w kategorii „dwójki”, w swoim debiucie wywalczyli II miejsce. W rozgrywkach „czwartoklasistów” zagrało 7 zespołów podzielonych na dwie grupy: Grupa „A”: Mirzec I, Dobromierz I, Kluczewsko, Mirzec III. Grupa „B”: Mirzec II, Skarżysko – Kamienna, Dobromierz II. Wyniki grupowe Jakuba i Kacpra: Kluczewsko – Dobromierz 21:9; Mirzec I – Kluczewsko 21:19; Kluczewsko – Mirzec III 20:10. Zajmując drugie miejsce w grupie nasi chłopcy w półfinale trafili na drużynę Mirzec II, którą pewnie pokonali 20:10. W finale doszło do ponownego pojedynku Kluczewska z Mircem I. Tym razem grano do dwóch wygranych setów. Mecz zakończył się naszą porażką 1:2 (8:15; 15:10; 4:11). II miejsce jest ogromnym sukcesem tych młodych chłopaków, który mamy nadzieję zaprocentuje w kolejnych turniejach. Klasyfikacja „dwójek”: 1. Mirzec I, 2. Kluczewsko, 3. Dobromierz II, 4. Mirzec II, 5-6. Dobromierz I, Skarżysko – Kamienna, 7. Mirzec III.

Już wkrótce kolejne turnieje w ramach „Świętokrzyskie Volley Cup”, w których także postaramy się pokazać z jak najlepszej strony:

SP Kluczewsko w Gowarczowie reprezentowali: „Dwójki”: Jakub Nowak, Kacper Czaiński. „Czwórki”: Damian Barczyński, Jakub Walasek, Jakub Prokop, Oskar Glanda. Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bardzo dobry występ siatkarek z Kluczewska w "Świętokrzyskim Volley Cup" [22 październik 2017]

21 października w Kazimierzy Wielkiej odbył się pierwszy z turniejów eliminacyjnych „Świętokrzyskiego Volley Cup”. Grały „single”, „dwójki”, „trójki” i „czwórki” dziewcząt. W kategorii „trójek” wystąpiły dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, które na co dzień trenują w Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Oprócz kluczewianek w zawodach zagrały jeszcze: MOS I Wieliczka, MOS II Wieliczka, MOS III Wieliczka, Salos I Staniątki, Salos II Staniątki (woj. małopolskie), Gala Skarżysko Kamienna, Ćmińsk I, Ćmińsk II, SP Dobromierz (woj. świętokrzyskie).

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”, jeden set do 20 punktów. Zarówno pierwszy jak i drugi zespół z Kluczewska zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. SP I Kluczewsko odniosło 8 zwycięstw i zostało sklasyfikowane na III miejscu, SP II Kluczewsko wygrało 7 razy i ostatecznie zajęło IV miejsce. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. MOS II Wieliczka, 2. MOS I Wieliczka, 3. SP I Kluczewsko, 4. SP II Kluczewsko, 5. Gala Skarżysko Kamienna, 6. MOS III Wieliczka, 7. Salos I Staniątki, 8. Ćmińsk II, 9. Ćmińsk I, 10. SP Dobromierz, 11. Salos II Staniątki.

SP I Kluczewsko jako najlepsza drużyna z województwa świętokrzyskiego zapewniła sobie awans do Wielkiego Finału „Świętokrzyskiego Volley Cup”, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Kielcach.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w następującym składzie:

Pierwszy zespół: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Natalia Wójcik. Drugi zespół: Klaudia Synowiec, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Kinga Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasi uczniowie kibicowali Siatkarzom Skry Bełchatów [22 październik 2017]

20 października grupa 40 uczniów Szkoły Podstawowej z Kluczewska uczestniczyła w wyjeździe na mecz Plus Ligi pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Cuprum Lubin.

Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać w akcji jednych z najlepszych siatkarzy występujących w Polsce, takich jak m. in. Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Srećko Lisinac, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Patryk Czarnowski, Bartosz Bednorz z PGE Skry Bełchatów czy Łukasz Kaczmarek z Cuprum.

Wyjazd na mecz odbył się w ramach Projektu Akademii Siatkówki Skry Bełchatów, w którym to szkoła z Kluczewska uczestniczy od tego roku szkolnego.

Wspaniała atmosfera panująca w bełchatowskiej hali oraz możliwość wspierania dopingiem swoich idoli na pewno przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji siatkówki w naszym szkolnym środowisku. Kulturalny doping jaki panuje na meczach siatkówki z pewnością kształtuje pozytywne motywacje i postawy uczniów wobec aktywności fizycznej.

Cieszymy się, że SKRA pewnie pokonała drużynę z Lubina i już obiecujemy, że w tym sezonie jeszcze w hali „Energia” zagościmy aby dopingować wspaniałych siatkarzy.

Dziękujemy serdecznie Zarządowi PGE Skry Bełchatów za możliwość bezpłatnego obejrzenia meczu oraz panu Rafałowi Pałce – Wójtowi Gminy Kluczewsko za udostępnienie darmowego transportu.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Papieski (Fotogaleria) [19 październik 2017]

      Z okazji 39 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową,

16 .10.2017r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym. Siedmioro uczniów z klas IV – V wzięło w nim udział.

       Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II, i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymki papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie :   testy polegające  na wybraniu  prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II.” , i  pytania otwarte. Łącznie pytań było trzydzieści siedem.

           Do konkursu przystąpiło siedmioro uczniów. Spośród uczestników wyłoniono trzech  z największą ilością punktów.  Byli to uczniowie : Nina Parzuchowska z klasy Va. Adrianna Prokop z klasy IVa, Wiktoria Łęcka z klasy Vb .

      Aby bardziej uczcić rocznicę wyboru Ojca świętego Jana Pawła II,    uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum  dodatkowo wystawili dnia 19.10.2017r. dla społeczności szkolnej  montaż słowno – muzyczny pt. ” Wspomnienia o Janie Pawle II” 

     Przeprowadzony konkurs papieski i zaprezentowane przedstawienie pozwoliło społeczności szkolnej pogłębić i przypomnieć wiedzę o wielkim Papieżu Janie Pawle II i uświadomić nam, że mamy świętego  naszych czasów, gdzie za jego pośrednictwem,  Bóg obdarza  nas łaskami.

     Po zakończonej akademii, ks. Proboszcz Wiesław Chęcina  wręczył uczestnikom konkursu ufundowane przez niego dyplomy oraz  nagrody książkowe, upamiętniające naszego rodaka Jana Pawła II .

Opracowała: Barbara Dumin.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sezon Siatkarski czas zacząć! III Miejsce Naszych Dziewcząt na początek... [18 październik 2017]

W dniu dzisiejszym w Gowarczowie odbył się pierwszy z eliminacyjnych turniejów do „Świętokrzyskiego Volley Cup”. Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły dziewczęta z rocznika 2004. W zawodach zagrało 8 drużyn a wśród nich Reprezentacja SP Kluczewsko. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, gdzie rozgrywano 2 sety do 21 punktów. SP Kluczewsko w grupie „A” mierzyło się z SP Nr 1 Skarżysko Kamienna, SOS SP Nr 24 Kielce oraz SP Dobromierz. Wyniki meczów  grupowych przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Skarżysko Kam. 1:1, Dobromierz – Kielce 0:2, Kluczewsko – Kielce 1:1, Dobromierz – Skarżysko 1:1, Kluczewsko – Dobromierz 2:0, Kielce – Skarżysko Kam. 2:0. Klasyfikacja grupy „A”: 1. Kielce, 2. Kluczewsko, 3. Skarżysko Kam., 4 Dobromierz. W meczu o III miejsce w całych rozgrywkach nasze dziewczęta pokonały 2:0 drużynę z Gowarczowa (II miejsce w grupie „B”).

Do przyszłorocznego finału zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny (SOS SP Nr 24 Kielce, SOS SP Nr 25 Kielce). Nasze dziewczęta będą miały okazję awansować do Wielkiego Finału w kolejnych turniejach eliminacyjnych.

Mamy ogromną nadzieję, że już niebawem powróci do naszej drużyny niezastąpiona Karolina Jamróz, która z całą pewnością wzmocni siłę tej drużyny i awans do Finału będzie tylko formalnością.

Karolinie życzymy jak najszybszego  powrotu do zdrowia i oczywiście serdecznie Ją pozdrawiamy…

SP Kluczewsko w Gowarczowie zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Kinga Walasek, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Martyna Dudek w Turnieju Nadziei Olimpijskich!!! [17 październik 2017]

14 i 15 października w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku rozgrywany był 28. Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt. Uczestniczyły w nim kadry szesnastu województw.

Niezmiernie miło nam jest poinformować, że w tymże turnieju jako Reprezentantka Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyła uczennica II klasy oddziału gimnazjalnego w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku – Martyna Dudek.

Podstawowym celem tych zawodów jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży pod kątem szkolenia centralnego. Jest to pierwszy nabór do młodzieżowych reprezentacji narodowych w piłce siatkowej halowej oraz piłce siatkowej plażowej.

Turniej Nadziei Olimpijskich to zawody, których głównym celem jest wybór jak najlepszych zawodniczek, które mają trafić do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dotyczy to zarówno dziewcząt jak i chłopców. Mamy świadomość tego, że każdy chce wygrać ten turniej. Chcę jednak podkreślić, że główną ideą jest wybór najlepszych młodych siatkarek, które staną przed szansą nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku – powiedział Waldemar Wspaniały, Szef Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Oprócz rozgrywanych meczów dziewczęta uczestniczące w turnieju uczestniczyły w testach sprawnościowych, które nadzorowali trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportu oraz koordynatorzy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, m.in. Wiesław Popik, Grzegorz Wagner, Jacek Siatarek, Andrzej Peć i Marek Kwieciński.

W końcowym rozrachunku Reprezentacja Województwa Świętokrzyskiego w Turnieju Nadziei Olimpijskich uplasowała się na 14 miejscu.

Przypomnijmy, że Martyna jako uczennica Szkoły Podstawowej w Kluczewsku zdobywała brązowy oraz złoty medal Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Piłce Siatkowej. Reprezentowała także naszą szkołę w Mistrzostwach Polski „Kinder+Sport”- Częstochowa’2016. Obecnie jest ona zawodniczką UKS Victoria Włoszczowa.

Sukces Martyny jest wspaniałą motywacją do pracy dla jej młodszych koleżanek, które trenują siatkówkę na zajęciach popołudniowych w ramach Akademii Skry Bełchatów. Udowadnia ona, że nawet w tak małej miejscowości jak Kluczewsko, dzięki pasji i zaangażowaniu na treningach można spełniać swoje najskrytsze marzenia.

Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

Materiały źródłowe: http://www.orlikvolleymania.pl/

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Edukacji Narodowej [17 październik 2017]

W piątek 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia zorganizowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Trzecioklasiści  zaprosili wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły do baśniowego świata. Wcieleni w ulubione postacie przekazali słowa wdzięczności za trud, uśmiech i serce włożone w ich wychowanie. Jaś i Małgosia przynieśli kosze słodyczy, wróżki przekazały swoje magiczne dary, natomiast rybak obiecał złowić złotą rybkę. Życzenia złożyły też krasnale na czele z królewną Śnieżką, Calineczka, Czerwony Kapturek, wilk, elf i czarownica. Para królewska ogłosiła wielki bal, a dzieci z oddziału przedszkolnego wspaniale wykonały układ taneczny. Wszystko po to, by ten dzień był najwspanialszy w roku, by wszyscy zgromadzeni goście poczuli się wyjątkowo.

A.Skórnicka i A.Herczyńska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wyjątkowy Gość w Naszej Szkole [11 październik 2017]

11 października Szkołę Podstawową w Kluczewsku odwiedził wyjątkowy gość – siatkarz PGE Skry Bełchatów -  Patryk Czarnowski, wielokrotny Reprezentant Polski w siatkówce.

W hali sportowej na p. Patryka czekali uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Oficjalnego przywitania wszystkich uczestników dokonał pan Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko oraz pani Irena Orzechowska –Dyrektor ZPS w Kluczewsku. Następnie przyszedł czas na „bliższe” poznanie pana Patryka. Rozpoczęła się seria pytań, w których „brylowali” najmłodsi. Padło wiele konkretnych pytań oraz wiele takich, które rozbawiły wszystkich uczestników spotkania do łez.

Kolejnym etapem spotkania były oczywiście wspólne zdjęcia oraz autografy. Każda klasa oraz grupa treningowa wykorzystały okazję aby zrobić sobie pamiątkową fotografię. Wszyscy uczestnicy otrzymali autografy naszego szacownego gościa.

Niestety, bycie sławnym siatkarzem to nie tylko zdjęcia i autografy, ale przede wszystkim trening i ciężka praca. Po godzinnym pobycie pan Patryk musiał wracać do swojego klubu, aby przygotowywać się do niezwykle prestiżowego spotkania PGE Skry Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję gościć w naszej placówce tak wspaniałych siatkarzy. Już wkrótce udajemy się do naszych przyjaciół z Bełchatowa z rewizytą aby wspierać ich swoim dopingiem w meczu ligowym.

Przypomnijmy, że uczniowie Szkoły Podstawowej z Kluczewska od września tego roku trenują siatkówkę w ramach Akademii Skry Bełchatów. W treningach biorą udział dziewczynki z klasy V i młodsze. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych w hali sportowej.

Cieszy też to, że przygodę z siatkówką rozpoczęły już także dziewczynki z klasy I (6 i 7 – latki), które raz w tygodniu spotykają się na zajęciach rekreacyjno – sportowych ukierunkowanych na mini-siatkówkę.

PGE SKRA Bełchatów – Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy…

Społeczność Siatkarska SP Kluczewsko

Zdjęcia TUTAJ:

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 555 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Święty Mikołaj w Nas... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [14561]