Najmłodsze Siatkarki z Kluczewska Mistrzyniami Województwa!!! [22 maj 2017]

22 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport’2017 dziewcząt. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: „dwójki” (klasy IV), „trójki” (klasy V) i „czwórki” (klasy VI). Szkołę Podstawową z Kluczewska w rozgrywkach wystawiła 4 drużyny – trzy w kategorii „dwójek” oraz jedną w kategorii „czwórek”. Bezkonkurencyjny wśród najmłodszych okazał się pierwszy zespół z Kluczewska (Amelia Mazur, Wiktoria Łecka, Nina Parzuchowska), który zwyciężył we wszystkich meczach i pewnie zdobył Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego! Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza druga drużyna (Natalia Toborek i Natalia Wójcik). Niestety w grupie półfinałowej SP I Kluczewsko i SP II Kluczewsko trafiły na siebie co musiało wyeliminować jedną z naszych drużyn z walki o medale. Ostatecznie doznając tylko jednej porażki (z Kluczewskiem I) dziewczynki z II zespołu zajęły IV miejsce. Trzeci zespół (Nikola Olczyk, Kinga Turczyn i Emilia Wójcik) został sklasyfikowany na 7 miejscu w gronie 20 startujących zespołów.

                W kategorii „czwórek” dzielnie rywalizowały nasze starsze dziewczyny (Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska). Zagrały one bardzo dobre zawody i ulegając tylko koleżankom z Ostrowca Św. i Chobrzan zajęły miejsce na najniższym stopniu podium.

                Drużyna SP I Kluczewsko w kategorii „dwójki” zakwalifikowała się na Finał Ogólnopolski Turnieju Kinder+Sport’2017, który odbędzie się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu.

Wyniki naszych zespołów przedstawiają się następująco:

Kategoria „dwójki”:

Grupa „A”:

SP III Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 21:19; SP III Kluczewsko – PSP Fałków 16:14; SP III Kluczewsko – Plas I Kielce 15:17.

Grupa „D”

SP II Kluczewsko – Victoria Kazimierza Wlk. 15:5; SP II Kluczewsko – MUKS Piątka V Sandomierz 15:1; SP II Kluczewsko – Gala Skarżysko 15:8

Grupa „E”

SP I Kluczewsko – MUKS Piątka II Sandomierz 15:0; SP I Kluczewsko – SP III Ćmińsk 15:3; SP I Kluczewsko – Plas II Kielce 15:5

Grupa Półfinałowa:

SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 15:9; SP I Kluczewsko – SP I Ćmińsk 15:4; SP I Kluczewsko – Plas II Kielce 15:5

SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 9:15; SP II Kluczewsko – SP I Ćmińsk 15:8; SP II Kluczewsko – Plas II Kielce 15:7

Mecze o miejsca 4-6:

SP II Kluczewsko – SP II Ćmińsk 16:14; SP II Kluczewsko – MUKS Jedynka II Ostrowiec Św. 15:11

Mecze o miejsca 1-3:

SP I Kluczewsko – Plas I Kielce 15:7; SP I Kluczewsko – MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. 15:9

Klasyfikacja: 1. SP I Kluczewsko, 2. Plas I Kielce, 3. MUKS Jedynka I Ostrowiec Św., 4. SP II Kluczewsko, 5. SP II Ćmińsk, 6. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św., 7. SP III Kluczewsko

Kategoria „czwórki”

Grupa „C”

SP Kluczewsko – MUKS „1” II Ostrowiec Św. 21:6, SP Kluczewsko – Plas Kielce 21:12; SP Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 21:12

Półfinał:

SP Kluczewsko – Integro PSP Nr 3 Staszów 21:19

Mecze o miejsca 1-3:

SP Kluczewsko – SMS Ostrowiec Św. 16:21; SP Kluczewsko – ULKS Chobrzany 21:12

Klasyfikacja: 1. ULKS Chobrzany, 2. SMS Ostrowiec Św., 3. SP Kluczewsko, 4. Integro PSP Nr 3 Staszów., 5. MUKS Piątka Sandomierz

Składy naszych drużyn:

„Dwójki” – SP I Kluczewsko (Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska), SP II Kluczewsko (Natalia Toborek, Natalia Wójcik), SP III Kluczewsko (Nikola Olczyk, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik);

„Czwórki” – SP Kluczewsko (Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Paulina Liczberska, Wioleta Kuliś)

Opiekunem wszystkich drużyn jest p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

BRĄZOWY MEDAL MA MINI - OLIMPIADZIE [22 maj 2017]

Trzecie miejsce udało się wywalczyć reprezentacji Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w III Świętokrzyskiej  Mini – Olimpiadzie Turnieju Gier i Zabaw dla uczniów klas I -III, organizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa.

Uczniowie naszej szkoły dzielnie rywalizowali z reprezentantami klas młodszych szkół z naszego  powiatu w konkurencjach sportowych.  Zespoły  miały do pokonania  tor przeszkód, bieg sztafetowym, gdzie musieli wykazać się zwinnością i szybkością. Opanowanie, celność przydały się przy zakładaniu kółek ringo na pachołki oraz rzucaniu kółkami  na materac.
Całym zawodom przysparzał duch czystej, sportowej rywalizacji. Turniej odbył się w miłej atmosferze, a krzyki dopingu słychać było w całym Koniecznie, bo właśnie szkoła z Konieczna była gospodarzem tegorocznych rozgrywek.  Zadowoleni ze swojego sukcesu zawodnicy przekazali zdobyty puchar na ręce Pani Dytektor.

E. Dumin, U. Jeziorska, A. Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młode Piłkarki i Piłkarze Ręczni z Kluczewska zagrają w Finale Województwa!!! [19 maj 2017]

16 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 we Włoszczowe odbył się Powiatowy Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

W sportowych zmaganiach uczestniczyło 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z klas I-III  powiatu włoszczowskiego. Uczniowie przystąpili do rywalizacji, która przebiegała w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Zwycięzcy rozegrali mecz finałowy.

Nasza drużyna trafiła na  silne  zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowe oraz Szkoły Podstawowej w Bukowej. Obydwa mecze zakończyły się wygraną naszych sportowców i mogliśmy cieszyć się z awansu do rozgrywki finałowej. Ostatni mecz stoczyli  z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Moskorzewie. Nasi zawodnicy zagrali naprawdę świetnie, dali z siebie wszystko. Bardzo dzielnie walczyli o punkty. Rywale okazali się jednak wymagającym przeciwnikiem. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Poczuliśmy mały niedosyt, ale i wielką radość. Uczniowie otrzymali puchar i pamiątkowe dyplomy.  Najważniejsza była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

Drużyna Szkoły Podstawowej w Kluczewsku zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego, który już wkrótce odbędzie się w Kielcach.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Barabasz Fabiola, Barabasz Filip, Cegieła Maciej, Czaiński Kacper, Dumin Kuba, Kapuściak Daniel, Karbownik Karolina, Łączek Szymon, Nowak Jakub, Olczyk Zuzanna. Opiekunowie – p. Barbara Włódzik i Urszula Jeziorska.

Zdjęcia autorstwa p. Urszuli Jeziorskiej TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko Wicemistrzyniami Województwa!!!... Z Awansem na Mistrzostwa Polski!!! [17 maj 2017]

17 maja w hali OSiR w Staszowie odbył się Finał Wojewódzki Mini-Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W powyższym finale bardzo dobrze spisały się młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, które po raz 3 z rzędu stanęły na podium Mistrzostw Województwa. Po brązowym medalu w 2015 roku, złotym w 2016 tym razem do kolekcji dołączyły medal srebrny.

W staszowskich zawodach zagrało 6 najlepszych drużyn w województwie wyłonionych we wcześniejszych półfinałach. Uczestnikami wielkiego finału były następujące reprezentacje siatkarskie: PSP Nr 3 Staszów, SP Nr 25 Kielce, SP Kluczewsko, SP Chobrzany, SP Niekłań i SP Nr 2 Opatów.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Chobrzany – Kielce 2:1; Kielce – Staszów 1:2; Staszów – Chobrzany 1:2. Grupa „B”: Kluczewsko – Opatów 2:0; Opatów – Niekłań 2:1; Niekłań – Kluczewsko 0:2. Półfinały: Kluczewsko – Staszów 2:0; Chobrzany – Opatów 2:1. Mecz o V miejsce: Kielce – Niekłań 2:1; Mecz o III miejsce: Staszów – Opatów 2:0; Finał: Chobrzany – Kluczewsko 2:1.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Chobrzany, 2. SP Kluczewsko, 3. PSP Nr 3 Staszów, 4. SP Nr 2 Opatów, 5. SP Nr 25 Kielce, 6. SP Niekłań.

Karolina Jambor z Kluczewska została wybrana jako jedna z najlepszych zawodniczek turnieju.

Siatkarki SP Kluczewsko zdobywając Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego uzyskały awans do Mistrzostw Polski w Mini-Siatkówce Dziewcząt, które odbędą się w Głuchołazach w województwie opolskim.

SP Kluczewsko w Finale Województwa zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak, Wiktoria Łęcka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Jak to Sobieski pod Wiedniem... i w Kluczewsku wojował [12 maj 2017]

12 maja w Szkole w Kluczewsku odbył się spektakl pt.: „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Treść tego przedstawienia do żywa lekcja historii obejmująca informację, dotyczące kultury duchowej i materialnej polskiej szlachty z XVII w. Aktorzy przybliżyli we wspaniały sposób historię Polski, od panowania Stefana Batorego po „Odsiecz Wiednia” Jana III Sobieskiego. Program przedstawienia obejmował pokazy walk szlachty na szable w strojach i uzbrojeniu, właściwych temu okresowi. Widzowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia używanych w dawnej Polsce.

Elementy interaktywne spektaklu oraz świetna współpraca animatorów z młodymi widzami była świetną lekcją historii, która sądząc po reakcji bardzo przypadła do gustu naszym uczniom.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasi uczniowie w Paradzie Schumana [12 maj 2017]

Tradycyjnie jak co roku, drugiego maja we Włoszczowie odbyła się uroczysta Parada Schumana. Sprzed Urzędu Gminy reprezentacje państw należących do wspólnoty europejskiej przemaszerowały do rynku, gdzie odbyły się uroczystości. W tym roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali Austrię. W krótkiej prezentacji przedstawili twórczość dwóch kompozytorów – Johanna Straussa ojca i syna. Do utworów „Polka kathinka” i „Marsza Radeckiego” uczennice klas VI zaprezentowały układ taneczny. Natomiast do „Odgłosów wiosny” i walca „Nad pięknym modrym Dunajem” dzieci z klasy IIIc i II wykonały inscenizację ruchową. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie ułożyli flagę Polski.  

Udział w Paradzie Schumana był dla uczniów aktywnym spędzeniem czasu oraz dobrą lekcją patriotyzmu.

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II Miejsce Siatkarzy SP Kluczewsko w Półfinale Wojewódzkim [11 maj 2017]

11 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Siatkówce Chłopców. W zawodach zagrały 4 zespoły: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Włoszczowa 2:0 (25:11; 25:15), Dobromierz – Secemin 2:0, Kluczewsko – Secemin 2:0 (25:17; 25:5), Dobromierz – Włoszczowa 2:0, Kluczewsko – Dobromierz 1:2 (14:25; 25:21; 9:15), Secemin – Włoszczowa 2:1. Klasyfikacja końcowa: 1. SP Dobromierz, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Secemin, 4. SP Nr 2 Włoszczowa.

Siatkarze z Kluczewska zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zdecydowaną większość drużyny tworzą chłopcy z klasy V i młodsi i miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku szkolnym.

SP Kluczewsko w półfinale wystąpiło w składzie: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Prokop, Oskar Glanda, Hubert Jambor, Dawid Bąk, Jakub Walasek, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Krzysztof Bąk, Damian Śpiechowicz. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Finale Województwa! [09 maj 2017]

9 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Siatkówce Dziewcząt. W zawodach zagrały 4 zespoły: SP Konieczno, SP Secemin, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Dobromierz – Konieczno 2:0, Kluczewsko – Secemin 2:0 (25:5; 25:14), Dobromierz – Secemin 2:0, Kluczewsko – Konieczno 2:0 (25:5; 25:21), Konieczno – Secemin 0:2, Kluczewsko – Dobromierz 2:0 (25:13; 25:19). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Secemin, 4. SP Konieczno.

Zwycięzca Półfinału – dziewczęta z Kluczewska już w środę 17 maja w Staszowie zagrają w Finale Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku w Finale Województwa Świętokrzyskiego zagrają po raz czwarty z rzędu.

SP Kluczewsko w półfinale wystąpiło w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Magdalena Okoń, Wiktoria Łęcka, Aleksandra Teklak, Emilia Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Z wizytą w Stolicy... [08 maj 2017]

Dnia 29 kwietnia 2017 r. została zorganizowana wycieczka do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie kl. IVa oraz  IVb wraz z opiekunami: p. U. Jeziorską, p. M. Krzysztoszek, p. M. Sobczyk oraz p. M. Auguścik-Osicką. Wyjazd owocował w liczne atrakcje. Pomimo wczesnej godziny wyjazdu nikt z uczniów nie narzekał na brak energii i zapału do zwiedzania. Nasz pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzania Starego Miasta oraz Zamku Królewskiego. Kolejnym punktem wycieczki był smaczny obiad i pobyt w Centrum Nauki Kopernik, które wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Zadowoleni i zmęczeni dniem pełnym wrażeń wróciliśmy do domu. 

M. Krzysztoszek, U. Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II Miejsce Siatkarzy SP Kluczewsko w Fałkowie [08 maj 2017]

Reprezentacja Chłopców Szkoły Podstawowej w Kluczewsku zajęła II miejsce w XI Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. Zawody odbyły się 8 maja z udziałem 4 drużyn: SP Czermno, ZPS Dobromierz, ZPS Kluczewsko i PSP Fałków. Grano systemem „każdy z każdym” – sety do 25 punktów, tie-break do 15 punktów. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Fałków 2:0 (25:21; 25:12), Dobromierz – Czermno 2:0, Kluczewsko – Czermno 2:0 (27:25; 25:14), Fałków – Dobromierz 0:2, Kluczewsko – Dobromierz 0:2 (12:25; 13:25), Fałków – Czermno 2:1. Klasyfikacja końcowa: 1. ZPS Dobromierz, 2. ZPS Kluczewsko, 3. PSP Fałków, 4. SP Czermno.

Damian Barczyński z Kluczewska został wybrany jednym z najlepszych zawodników turnieju.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i dyplomami oraz słodkimi upominkami.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Prokop, Oskar Glanda, Hubert Jambor, Dawid Bąk, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Damian Śpiechowicz, Krzysztof Bąk, Jakub Walasek. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA [28 kwiecień 2017]

W piątek 28 kwietnia w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Uczniowie klas IVa i IVb pod kierunkiem pani Małgorzaty Krzysztoszek i pani Urszuli  Jeziorskiej zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawili - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to tak ważny dzień dla Polski. Usłyszeliśmy również piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu gimnazjalistów, które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych dni.

M. Krzysztoszek, U. Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Naszej Szkole [26 kwiecień 2017]

26.04.2017 roku obchodziliśmy po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię z okazji tego święta. Apel miał na celu ukazanie i uświadomienie społeczeństwu jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Uczniowie w sposób zabawny, humorystyczny i prosty podawali przykłady codziennych proekologicznych zachowań, które pomogą chronić środowisko.

Podkreślono również ważność postaw proekologicznych i podejmowanych wszelkiego rodzaju inicjatyw, które mają służyć ochronie przyrody. Zwrócono uwagę na to, iż o Ziemię należy dbać stale, a nie tylko w dniu jej święta.

B. Celebańska - Suliga, M. Lipniak

Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko bezkonkurencyjne w Fałkowie [25 kwiecień 2017]

Reprezentacja Dziewcząt Szkoły Podstawowej w Kluczewsku triumfowała w XI Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. Zawody odbyły się 25 kwietnia z udziałem 5 drużyn: SP Czermno, ZPS Dobromierz, ZPS Kluczewsko, ZPS Komorniki i PSP Fałków. Grano systemem „każdy z każdym” – sety do 21 punktów, tie-break do 15 punktów. Nasze siatkarki bez straty seta wygrały wszystkie swoje spotkania. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Czermno – Komorniki 2:1, Dobromierz – Fałków 2:1, Komorniki – Dobromierz 0:2, Kluczewsko – Czermno 2:0 (21:7; 21:12), Dobromierz – Kluczewsko 0:2 (10:21; 19:21), Fałków – Komorniki 2:1, Kluczewsko – Fałków 2:0 (21:3; 21:7), Czermno – Dobromierz 1:2, Fałków – Czermno 2:1, Kluczewsko – Komorniki 2:0 (21:3; 21:13). Klasyfikacja końcowa: 1. ZPS Kluczewsko, 2. ZPS Dobromierz, 3. PSP Fałków, 4. SP Czermno, 5. ZPS Komorniki.

Paulina Liczberska z Kluczewska została wybrana jedną z najlepszych zawodniczek turnieju.

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i dyplomami oraz słodkimi upominkami, które wręczyła pani Mirosława Palus – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur, Magdalena Okoń, Emilia Turczyn, Aleksandra Teklak, Klaudia Synowiec. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - PANDA [21 kwiecień 2017]

W dniu 05.04.2017 uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku wzięli udział w OGLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - PANDA.

Konkurs z języka angielskiego przeprowadzony został  w formie testu jednokrotnego wyboru. Każdy test to 30 pytań z czterema wariantami odpowiedzi. Test badał znajomość słownictwa, struktur językowych, umiejętność czytania ze rozumieniem, tłumaczenia tekstu oraz szereg zagadnień z gramatyki. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów.
Przygotowując się do konkursu uczniowie brali udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego, które odbywały się dwa razy w tygodniu. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań lingwistycznych uczniów, oraz poszerzenie wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Zajęcia te będą trwały aż do końca bieżącego roku szkolnego. Wyniki konkursu już na początku czerwca. Trzymamy kciuki.
                                                             
                                                                          koordynator konkursu:
                                                                                    Małgorzata Auguścik-Osicka
 
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki tuż za podium! [10 kwiecień 2017]

9 kwietnia w Kazimierzy Wielkiej odbył się Ogólnopolski Turniej Mini-Siatkówki Dziewcząt „Victoria Mini Volley Cup 2017” w kategorii „czwórki”. W zawodach zagrało 11 drużyn a wśród nich Reprezentacja Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dwa sety do 15 punktów, bez tie-breaków. Wyniki naszej drużyny przedstawiają się następująco: ZPS Kluczewsko – AZS UNI II Opole 0:2 (15:17; 8:15), ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (15:10; 15:6), ZPS Kluczewsko – MKS MOS Wieliczka 0:2 (5:15; 5:15), ZPS Kluczewsko – PMOS I Busko – Zdrój 2:0 (15:1; 15:11), ZPS Kluczewsko – AZS UNI I Opole 0:2 12:15; 13:15), ZPS Kluczewsko – GALA I Skarżysko – Kamienna 1:1 (11:15; 15:7), ZPS Kluczewsko – GALA II Skarżysko – Kamienna 2:0 (15:4; 15:9), ZPS Kluczewsko – PMOS II Busko – Zdrój 2:0 (15:0; 15:5), ZPS Kluczewsko – Victoria I Kraków 2:0 (15:12; 15:6), ZPS Kluczewsko – Victoria II Kraków 2:0 (15:5; 15:8). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. AZS UNI I Opole, 2. MKS MOS Wieliczka, 3. AZS UNI II Opole, 4. ZPS Kluczewsko, 5. GALA I Skarżysko Kam., 6. ZPS Dobromierz, 7. Victoria I Kraków, 8. GALA II Skarżysko – Kam., 9. PMOS II Busko – Zdrój, 10. Victoria II Kraków, 11. PMOS II Busko Zdrój.

ZPS Kluczewsko w Kazimierzy Wielkiej grało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Kinga Walasek. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 493 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarski Sparing | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [13050]