Gratulacje dla Wiktorii [06 kwiecień 2021]

Wiktoria Łęcka uczennica, która wielokrotnie zdobywała nagrody w wielu konkursach informatycznych po raz kolejny potwierdziła swoje wysokie umiejętności z tej dziedziny. Tym razem znalazła się w gronie FINALISTÓW II Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2020/2021. Serdecznie gratulujemy sukcesu naszej FINALISTCE i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Lekcje z ekonomią [01 kwiecień 2021]

Przyszłość finansowa jest bardzo ważnym aspektem w życiu każdego człowieka. Jak można oszczędzać, korzystając z różnych ofert banków, jakie są zasady oszczędzania na lokacie i koncie oszczędnościowym, jak obliczyć odsetki i określić stan rachunku w danym momencie, o tym uczyli się uczniowie klas siódmych i ósmych na lekcjach matematyki. Zajęcia odbyły się on-line, 29.03.2021r. z klasą 8a i 8b oraz 30.03.2021r. z klasą 7a i 7b. Na lekcjach uczniowie ćwiczyli obliczanie procentu danej liczby przy wyznaczaniu odsetek, jakie do wpłaconej kwoty dopisuje bank. Poznali pojęcie inflacji oraz obliczali realną wartość przykładowych wynagrodzeń. Uczniowie zauważyli jak ważne jest planowanie i kontrola wydatków oraz że warto pomnażać oszczędności. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu ,,Złote Szkoły NBP”.

Małgorzata Krzysztoszek, Barbara Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wkrótce Wielkanoc! [27 marzec 2021]

Przedszkolaki przygotowują się do Wialkanocy...

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Eksperymenty z "jajami" [27 marzec 2021]

Świąteczne eksperymenty z jajkami musiały być przesunięte na piątek dzieci sprawdzały, które jajko jest gotowane poprzez obrócenie go w kółko, uczyły się oddzielać białko od żółtka za pomocą plastikowej butelki, zobaczyły co dzieje się ze skorupką jajka po wrzuceniu do octu sprawdzały świeżość jajka i co trzeba zrobić, by pływało w wodzie, jakie warunki trzeba spełnić, by jajko przecisnęło się przez wąski otwór, a na koniec same zrobiły pastę jajeczną, która wszystkim smakowała.

Wszystkie doświadczenia nadzorowała wychowawczyni grupy przedszkolnej

Joanna Nowicka

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Tydzień z liczbą Pi [25 marzec 2021]

14 marca od roku 1988 obchodzony jest jako Dzień Liczby Pi. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów tego dnia. Przez cały tydzień uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące tej pożytecznej liczby.  Naszą szkolną tygodniową przygodę z liczbą Pi zakończyła loteria, w której wzięli udział najbardziej zainteresowani uczniowie. Aby zostać jej uczestnikiem trzeba było poprawnie odpowiedzieć na pytania związane z liczbą Pi oraz przystąpić do tworzenia ciągu cyfr liczby Pi. Oto wyniki losowania: Nagrodę numer 1 otrzymuje Kinga Czaińska  (los nr 2), nagrodę numer 2 otrzymuje Amelia Pura (los nr 6) , nagrodę numer 3 otrzymuje Maja Rucińska  (los nr 8), nagrodę numer 4 otrzymuje Patryk Ruciński (los nr 22), nagrodę numer 5 otrzymuje  Lena Czarny Marszałek(los nr 20 ), nagrodę numer 6 otrzymuje  Kacper Pura (los nr 10), nagrodę numer 7 otrzymuje Eryk Ruciński (los nr 17). Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu szkoły.

Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Eksperymenty w Naszym Przedszkolu [23 marzec 2021]

W przedszkolu dzieci uczestniczą w cyklu zajęć pt. Poniedziałki z eksperymentami. Czekają na nie z niecierpliwością. Napełniały baloniki, mieszały masę solną i wykonywały z niej obrazki, przelewały olej do szklanki napełnionej wodą oraz jeszcze inne "czary".

Poniedziałki w przedszkolu są bardzo emocjonujące!

Zapraszamy na kolejne, zajęcia pt. eksperymenty z jajami!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolne Święto Wiosny [22 marzec 2021]

W piątek 19 marca przywitaliśmy Panią Wiosnę. Tego dnia dziewczynki przyozdobiły głowy własnoręcznie wykonanymi wiankami, chłopcy natomiast założyli kolorowe muchy i krawaty.  Ich wysiłek został nagrodzony niespodzianką. W tym dniu obchodziliśmy również Światowy Dzień Poezji. Była to doskonała okazja do rozstrzygnięcia konkursu literacko – plastycznego pod hasłem „Wiosna – poezją malowana...” skierowanego do wszystkich uczniów i przedszkolaków. Jego celem było wykonanie w formie plastycznej ilustracji do wybranego wiersza lub napisanie krótkiej rymowanki czy wierszyka o tematyce wiosennej.  Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie szczególnie wśród uczniów klas młodszych. Łącznie wpłynęły 44 prace. Jury wyłoniło zwycięzców.

Grupa przedszkolaków

1 miejsce -  Aleksandra Skrzypek

II miejsce – Natalia Karolczyk

Uczniowie klasy I

I miejsce – Marta Białkowska

II miejsce – Maja Ławińska

III miejsce – Martyna Dedek

Wyróżnienie – Amelia Stypka

Uczniowie klasy II

I miejsce – Dżesika Zeler

II miejsce – Liliana Owsikowska

III miejsce – Zuzanna Słoma

Wyróżnienie – Aleksandra Dobrowolska

Uczniowie klasy III „a”

I miejsce – Rafał Majecki

II miejsce – Małgorzata Łączek

Uczniowie klasy III „b”

I miejsce – Miłosz Wąsowicz

II miejsce – Wiktoria Karolczyk

III miejsce – Zofia Zawisza

Wyróżnienie – Mateusz Wicik

Uczniowie klas IV – VIII

I miejsce – Lena Czarny – Marszałek

II – miejsce – Kinga Czaińska i Aleksandra Janduła

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostały ufundowane przez panią dyrektor Irenę Orzechowską oraz  Samorząd Uczniowski. Ze względu na pandemię upominki dla uczniów klas IV – VIII zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Organizatorzy : Aleksandra Skórnicka – opiekun SU

Małgorzata Walasek – bibliotekarz

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przyszła do nas Pani Wiosna [19 marzec 2021]

Piosenkami, wierszykami, kolorowymi strojami i pięknymi dekoracjami przywitały przedszkolaki wiosnę. Na przyjście tej pięknej pory roku wszystkie grupy przedszkolne przygotowywały się już od kilku dni. Podczas spacerów obserwowaliśmy zmiany  zachodzące w przyrodzie i szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. Widzieliśmy pojawiające się pąki na drzewach, pierwsze wiosenne kwiaty, jak również słyszeliśmy radosne śpiewy ptaków.

PRZYSZŁA DO NAS PANI WIOSNA

CAŁA W SUKNI Z KWIATÓW.

UŚMIECHNIĘTA I RADOSNA

WŚRÓD LECĄCYCH PTAKÓW

 

Wychowawcy przedszkola: Alina Czarny- Marszałek, Agnieszka Piskorek, Jolanta Noga, Barbara Hyska

Zdjęcia TUTAJ:

Film (5-latki) - TUTAJ:

Film (3-4 latki) - TUTAJ:

Film (Odział "0") - TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ogromny sukces Siatkarek z Kluczewska! Wiktoria Łęcka Najlepszą Zawodniczką Sezonu! [15 marzec 2021]

Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko zostały Wicemistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej w kategorii „Młodziczka”.

W rozgrywanym 14 marca w Kluczewsku Turnieju Finałowym zwyciężyła drużyna FUN Sport Kielce przed SP Arką Kluczewsko i Galą Skarżysko Kamienna. Wyniki turnieju finałowego przedstawiają się następująco: SP Arka Kluczewsko – Gala Skarżysko Kam. 2:1, FUN Sport Kielce – Gala Skarżysko Kam. 2:0, SP Arka Kluczewsko – FUN Sport Kielce 1:2.

Najlepszą zawodniczką (MVP) Sezonu 2020/2021 została środkowa SP Arki Kluczewsko – Wiktoria Łęcka.

Na zakończenie turnieju wszystkie zespoły zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami i medalami, które wręczyli przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. Po części oficjalnej zaczęło się wspólne świętowanie zespołów Z Kluczewska i Kielc. Było słodko, było konfetti i była wspaniała atmosfera. Trzeba przyznać, że te dwa zespoły nadają na tych samych falach, wspierają się wzajemnie i to w sporcie jest najpiękniejsze.

W przekroju całego sezonu siatkarki z Kluczewska rozegrały 14 meczów. Ich bilans to 11 zwycięstw i 3 porażki. Zdobywając II miejsce w województwie kluczewianki znalazły się w gronie 48 najlepszych drużyn w Polsce i tym samych zagrają w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w kwietniu. SP Arka Kluczewsko swoje mecze najprawdopodobniej rozgrywać będzie w Wieliczce.

W sezonie 2020/2021 drużynę Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emila Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Klaudia Synowiec, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Młodziczek w sezonie 2020/2021: 1. FUN Sport Kielce, 2. SP Arka Kluczewsko, 3. Gala Skarżysko Kamienna, 4. Victoria Włoszczowa, 5. FUN Sport Kielce II, 6. KSZO SMS Ostrowiec Św., 7. MUKS Piątka Sandomierz, 8. OKS Volley Opatów.

Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego jest wspaniałym sukcesem młodych dziewcząt z Kluczewska. W założeniach przedsezonowych celem był awans do strefy medalowej i ten cel udało się zrealizować z nawiązką. Srebro zdobyte przez zespół SP Arki udowadnia, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy nawet w tak małych miejscowościach jak Kluczewsko można osiągać sukcesy i rywalizować z doświadczonymi drużynami jak równy z równym. Przypomnijmy, że drużynę SP Arki Kluczewsko można nazwać „nowicjuszem” jeśli chodzi o rozgrywki klubowe. Był to dla nich dopiero drugi sezon grania  w rozgrywkach związkowych i zakończony świetnym wynikiem. W zeszłym roku dziewczęta zajęły VI miejsce.

W przeciągu tych dwóch lat grania w młodziczkach trzy nasze zawodniczki: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska powoływane były do Kadry Województwa Świętokrzyskiego i reprezentowały województwo w rozgrywkach ogólnopolskich.

Chcemy, aby siatkówka dziewcząt w Kluczewsku rozwijała się jeszcze bardziej dlatego zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6-13 lat na treningi, które odbywają się w hali sportowej w godzinach popołudniowych. Przypomnijmy, że nasza drużyna w ostatnich kilku latach to regularny uczestnik Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Nasza Szkoła należy do Akademii PGE Skry Bełchatów.

Podsumowując sezon składamy ogromne podziękowania wszystkim Tym, którzy na wspierają i nam kibicują. Dziękujemy Gminie Kluczewsko z panem Wójtem Rafałem Pałką na czele, pani Irenie Orzechowskiej - Dyrektorowi Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, panu Mariuszowi Ochenduszka – Prezesowi PKS Arka Kluczewsko, Akademii PGE Skry Bełchatów, Państwu Agnieszce i Danielowi Łęckim (FBH Daniel), pani Monice Bakalarz sprawującej opiekę medyczną na wszystkich meczach oraz tym wszystkich, którzy nam mocno dopingują i motywują do pracy. Bez Was by nas nie było. My jesteśmy dla Was. Po raz kolejny potwierdzamy, że z dumą nosimy herb Naszej Gminy na koszulkach reprezentując i promując Kluczewsko na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiamy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Tydzień z liczbą Pi [15 marzec 2021]

14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi w związku z tym ogłaszamy Szkolny Tydzień liczby Pi. Wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcieliby dołączyć do obchodów tego tygodnia zapraszamy do udziału w loterii. Udział w loterii jest dobrowolny. Warunkiem udziału w naszej Loterii jest udzielenie odpowiedzi na 3 pytania oraz wysłanie swojego zdjęcia z wskazaną cyfrą liczby Pi.

Pytania:

1.W którym roku po raz pierwszy użyto greckiej litery jako symbolu liczby Pi?
2.Jaką inną nazwę nosi liczba Pi?
3.Podaj przynajmniej dwa wzory matematyczne, w których występuje liczba Pi.

Odpowiedzi należy wysłać na e-mail malipniak@gmail.com, w e-malu zwrotnym otrzymacie numer losu oraz cyfrę, z którą należy zrobić sobie zdjęcie. Fotografię odsyłamy na podany wyżej e-mail. Możecie podwoić lub potroić swoje szanse deklarując wykonanie 2 lub 3 zdjęć. Odpowiedzi na pytania i zdjęcia należy odesłać najpóźniej do 18 marca 2021. Wyniki losowania zostaną ogłoszone 22 marca, a nagrodę niespodziankę będzie można odebrać już 23 marca. 
Zapraszamy
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Powiatowy na ,,Najpiękniejszą palmę wielkanocną" [11 marzec 2021]

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, ogłasza konkurs powiatowy na ,,Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Celem konkursu jest popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Okresem Wielkanocy. Stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci, młodzież oraz stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich działające na terenie powiatu włoszczowskiego własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form ich zdobienia. Bukszpan, kwiaty, bibuła, czy wydmuszki – to jedynie nieliczne z elementów, z jakich wykonana może zostać konkursowa palma wielkanocna. Oceniana będzie zarówno pomysłowość i inwencja twórcza wykonawcy, jak i estetyka oraz bogactwo użytych materiałów.

Do udziału w konkursie szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych, członkinie kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń.

Praca konkursowa będzie oceniana w następujących kategoriach:

  • I kategoria: uczniowie szkół podstawowych (kl. 1 - 4)
  • II kategoria: uczniowie szkół podstawowych (kl. 5 - 8)
  • III kategoria: stowarzyszenia, KGW

Prace konkursowe muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej nie przedstawianymi na innych konkursach. Złożenie pracy na konkurs jest jednoznaczne ze złożeniem deklaracji o tych faktach (wypełniona Karta Zgłoszenia) – załącznik do Regulaminu).

Palmę należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10,
29-100 Włoszczowa (Biuro Podawcze) do dnia 29.03.2021 r. (poniedziałek) do godz. 17.30.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 1.04.2021 r.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Kobiet [04 marzec 2021]

"Świat bez kobiet byłby

jak ogród bez kwiatów."

Wszystkiego najlepszego

z okazji Dnia Kobiet!

 

Życzenia w wykonaniu naszych Przedszkolaków TUTAJ:

Życzenia w wykonaniu Klasy I: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszym przedszkolu [01 marzec 2021]

W dniu 1.03.2021r. w grupie 4 i 5 – latków przeprowadzone zostały zajęcia w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem zajęć była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Podczas zajęć zwrócono uwagę dzieci na netykietę, czyli zasady dobrego wychowania w wirtualnym świecie oraz jak należy zachować się będąc członkiem internetowej społeczności. Dzieci obejrzały kreskówkę pt. „Tajemniczy przyjaciel”, z której dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa mogą im grozić w trakcie korzystania z Internetu oraz z telefonów komórkowych.

Aleksandra Skórnicka, Agnieszka Piskorek, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PROJEKT - MY HAIR [01 marzec 2021]

PROJEKT - MY HAIR

Uczniowie klasy IIIB w miesiącu lutym realizowali blok tematyczny z zakresu - mój wygląd, wynikający z podstawy programowej. W trakcie zajęć poznawali nowe słownictwo, opisywali siebie, swoich rodziców, rodzeństwo i członków  rodziny. Jedną z opisywanych cech były włosy, które uczniowie określali jako proste, układające się, kręcone. Omawiali ich kolor i długość.  Oprócz opisu słownego, uczniowie przygotowali pokaz fryzur w różnych kombinacjach. Fryzury należało wykonać w domu i podzielić się efektem swojej pracy. Oczywiście,  warunkiem niezbędnym była konieczność wykazania się znajomością słówek. Łączenie nauki i zabawy to jedna z metod wykorzystywana w klasach I -III, która cieszy się dużym powodzeniem u dzieci. Nadrzędnym celem jest jednak przyswojenie słownictwa. Metoda działa wg zasady: ,,The children think  they are playing , we know they are learning”- „Dzieci myślą ,że się bawią , my wiemy, że się uczą.”  Zdjęcia, będące efektem pracy dzieci przedstawiają fryzury dwóch uczennic: Oliwii Klimczyk, Zuzanny Hyskiej oraz Tymoteusza Kowalczyka. Trzeba przyznać, że inwencja i twórczość  zaskakuje. Oby tak dalej.

                                                         Małgorzata Auguścik- Osicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie z ekspertem od finansów [26 luty 2021]

W dniu 24.02.21r.  w ramach realizacji programu „Złote Szkoły NBP” odbyły się zajęcia on-line za pośrednictwem portalu Teams z uczniami klas siódmych i ósmych. Gościem spotkania był dyrektor Banku Spółdzielczego w Kluczewsku pan Karol Glanda, który odpowiadał uczniom na pytania dotyczące bardzo istotnych i ważnych kwestii finansowych. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji dotyczących zakładania kont, od jakiego wieku mogą posiadać karty płatnicze. Uczniowie pytali o różnice pomiędzy pożyczką a kredytem oraz pomiędzy kartą kredytową a kartą płatniczą. Byli ciekawi gdzie znajdują się największe banki na świecie oraz gdzie powstał pierwszy bank. Dowiedzieli się co to jest zdolność kredytowa oraz jak działa giełda. Wszyscy stwierdzili, że warto oszczędzać aby zrealizować swój wymarzony cel.

            Małgorzata Krzysztoszek, Barbara Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [69192]