Zagłosuj na Naszych Reprezentantów w Plebiscycie Echa Dnia [26 listopad 2017]

Serdecznia zapraszamy do głosowania na Kandydatów z Naszej Szkoły, którzy biorą udział w Plebiscycie Sportowym'2017 w Powiecie Włoszczowskim organizowanym przez "Echo Dnia".

NAJPOPULARNIEJSZA DRUŻYNA SPORTOWA

SP Kluczewsko (7 drużyna Mistrzostw Polski)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/siatkarska-reprezentacja-szkoly-podstawowej-z-kluczewska,40872,1715170,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Karolina Jambor (Siatkówka)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/karolina-jambor-victoria-wloszczowa-siatkowka,40794,1712790,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Martyna Dudek (Siatkówka)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/martyna-dudek-victoria-wloszczowa-siatkowka,40794,1712786,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Dawid Szymczyk (Piłka Nożna)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/dawid-szymczyk-arka-kluczewsko-pilka-nozna,40794,1712784,t,id,kid.html

NAJPOPULARNIEJSZY TALENT SPORTOWY

Oliwer Gieroń (Piłka Nożna)

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/oliwier-gieron-arka-kluczewsko-pilka-nozna,40794,1712782,t,id,kid.html

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Tomasz Dębowski

Aby zagłosować kliknij w link: http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/tomasz-debowski,40846,1715188,t,id,kid.html

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Działalność Wolontariatu Szkolnego [26 listopad 2017]

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi

Jan Paweł II

Akcje charytatywne w szkole odgrywają dużą rolę- uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują również pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących. Uczniowie z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku bardzo chętnie uczestniczą w takich działaniach.

W bieżącym roku szkolnym wsparliśmy Fundację Jesteśmy Blisko w akcji charytatywnej Pluszaki.

W ramach akcji Spełniamy marzenia przygotowujemy mikołajkową paczkę dla chorego dziecka z okolic Włoszczowy.

Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nasz Dom przystąpiliśmy do XVIII Ogólnopolskiej Edycji Góry Grosza, której cel pozostaje od lat niezmienny - pomoc dzieciom z najuboższych rodzin.

Wspieramy także fundację Pomóż i Ty rozprowadzając cegiełki na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Cały czas trwa akcja Wkręć się w pomaganie  mająca na celu pokrycie kosztów leczenia osób niepełnosprawnych poprzez zbiórkę plastikowych zakrętek.

Współpracujemy również z fundacją Przyjazny Świat Dziecka przystępując do udziału w akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą Przywróćmy dzieciom uśmiech.

Pragniemy szczególnie podziękować Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za wrażliwość i otwarte serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

Samorząd Uczniowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Życzliwości [25 listopad 2017]

„Życzliwym być każdemu wypada,

Życzliwym być to  gratka nie lada,

Życzliwym być z uśmiechem na twarzy,

Życzliwym być niech często się zdarzy…”

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości  i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r.  kiedy to bracia Mc Cormack postanowili zareagować  na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem i Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka i zawiść szkodzą. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

W tym roku do obchodów Dnia Życzliwości włączyła się  nasza szkoła. Z tej okazji uczniowie wykonali wiele ciekawych zadań. Rozmawialiśmy o dobrych manierach, używaniu magicznych słów, życzliwym zachowywaniu się w szkole i poza nią. Oprócz rozmów wspólnie sporządziliśmy w świetlicy szkolnej gazetkę związaną z powyższą tematyką. Zwieńczeniem całej akcji było wykonanie plakatów promujących  „DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI”, które miały przypominać o wzajemnym pomaganiu i uśmiechu nie tylko od święta.

Pamiętajmy, że pozytywna energia , którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Marzena Sobczyk, Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pluszowy Miś Pomaga Dziś [25 listopad 2017]

Misie nasze kochane są pluszowo ubrane,

By przytulać dzieci słodkie, nawet w smutku miś was dotknie.

Świat uśmiecha się więc wkoło, bo z każdym misiem bywa wesoło.

Każde dziecko wam to powie, że misia warto mieć zawsze przy sobie.

 

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole zagościł dziś Superpies z Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Przyjechał z przedstawicielami Fundacji po odbiór pluszaków, które nasi uczniowie zbierali dla potrzebujących dzieci.
Społeczność szkolna licznie zgromadzona w sali gimnastycznej uczestniczyła w uroczystym przekazaniu maskotek. Uczniowie wystąpili w programie artystycznym przygotowanym na tę okazję, a przedstawiciele Dziecięco - Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zaprezentowali fragment swojej twórczości. Była to jedna z wielu akcji charytatywnych podejmowanych w ramach wolontariatu szkolnego.

Organizatorzy

 

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pokochaj Pluszowego Misia [25 listopad 2017]


24 listopada dzieci z przedszkola i grupy 0A wspólnie świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy maluch przyniósł do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, poznały też historię misia oraz bohaterów literackich i filmowych. Obejrzały jedną z najbardziej popularnych bajek „Miś Uszatek”. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych, zabawach z chustą animacyjną oraz tańczyły ze swoimi misiami. Na zakończenie spotkania Miś zaprosił dzieci na „słodkie, małe co nie co”.Wielką atrakcją był „Misiowy Tort” z fajerwerkami.

Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zajęcia kulinarne - pieczemy babeczki [25 listopad 2017]

Może nie każdy dorosły uważa, że gotowanie to przyjemność, ale z pewnością myśli tak każde dziecko. Mieszanie, ugniatanie, poznawanie nowych smaków i zapachów oraz dzielenie się wiedzą, sprawia dzieciom wiele radości.

Specjalnie na tą okazję zaplanowaliśmy różnorodne zajęcia kulinarne, podczas których młodzi kucharze będą samodzielnie przygotowywać pyszne i zdrowe potrawy, a w międzyczasie ciekawie spędzą czas na grach i zabawach towarzyszących wspólnemu gotowaniu.

Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu ciast, aż w końcu zabrały się za robienie babeczek. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Przedszkolaki świetnie się bawiły i z przyjemnością zajadały swoje  wypieki.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze drużyny grały o Puchar Marszałka [22 listopad 2017]

22 listopada w Busku –Zdroju odbył się Finał Wojewódzki V Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców w turnieju wystąpiły Reprezentacje Szkoły Podstawowej w Kluczewsku (zwycięzcy Półfinałów Wojewódzkich).

Bardzo dobry występ zaliczyły nasze dziewczęta, które zdobyły brązowe medale podtrzymując tym samym wspaniałą passę Szkoły z Kluczewska, która w Pucharze Marszałka występuje czwarty raz z rzędu i zawsze plasowała się na podium (2 złote medale, 1 srebro i 1 brąz).

Tegoroczny sukces jest tym większy iż drużynę stanowią dziewczyny z rocznika 2006 i młodsze a w turnieju rywalizowały z siatkarkami o rok od siebie starszymi. Nasze Reprezentantki zagrały trzy bardzo dobre mecze – 2 zwycięstwa (SP Nr 1 Busko Zdrój, SP Nr 2 Opatów) i jedna porażka (SP Nr 25 Kielce – późniejszy triumfator finału).

Troszkę słabszy występ odnotowali nasi chłopcy, którzy przegrali dwa mecze w grupie i ostatecznie zajęli V miejsce. Chłopakom z Kluczewska do awansu do strefy medalowej zabrakło bardzo niewiele. W decydującym meczu przegrali oni w tie-breeku 13:15 z PSP Rudki.

Wyniki grup z udziałem SP Kluczewsko w turnieju przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

Grupa „A”: SP Kluczewsko – SP Nr 1 Busko – Zdrój 2:0; SP Nr 25 Kielce – SP Nr 1 Busko – Zdrój 2:0; SP Kluczewsko – SP Nr 25 Kielce 1:2. Klasyfikacja Grupy „A”: 1. SP Nr 25 Kielce, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Nr 1 Busko Zdrój. Klasyfikacja Grupy „B”: 1. SP Nr 1 Skarżysko Kam., 2. SP Nr 2 Opatów, 3. SP Niekłań Wielki. Mecz o III miejsce: SP Kluczewsko – SP Opatów 2:1; Mecz o I miejsce: SP Nr 25 Kielce – SP Nr 1 Skarżysko Kam. 2:0. Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt: 1. SP Nr 25 Kielce, 2. SP Nr 1 Skarżysko Kam., 3. SP Kluczewsko, 4. SP Nr 2 Opatów, 5. SP Busko Zdrój, SP Niekłań Wielki.

Wiktoria Łęcka z SP Kluczewsko została przez organizatorów wybrana do najlepszej „czwórki ” zawodniczek całego turnieju.

Chłopcy:

Grupa „A”: SP Niekłań Wielki – PSP Rudki 2:1; SP Kluczewsko – SP Niekłań Wielki 0:2; SP Kluczewsko – PSP Rudki 1:2. Klasyfikacja grupy „A”: 1. SP Niekłań Wielki, 2. PSP Rudki, 3. SP Kluczewsko. Klasyfikacja grupy „B”: 1. SP Mirzec, 2. SP Nr 1 Busko Zdrój, 3. SP Nr 1 Skarżysko Kam. Mecz o III miejsce: PSP Rudki – SP Nr 1 Busko Zdrój 2:1. Mecz o I miejsce: SP Mirzec – SP Niekłań Wielki 2:0. Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców: 1. SP Mirzec, 2. SP Niekłań, 3. PSP Rudki, 4. SP Nr 1 Busko Zdrój, 5. SP Kluczewsko, SP Nr 1 Skarżysko Kam.

Jakub Walasek z SP Kluczewsko został wybrany przez organizatorów do grona wyróżniających się zawodników w całym turnieju.

SP Kluczewsko w Finale Wojewódzkim reprezentowali:

Dziewczęta: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Emilia Wójcik, Natalia Toborek, Nikola Olczyk, Natalia Wójcik, Kinga Turczyn, Aleksandra Teklak.

Chłopcy: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Walasek, Jakub Prokop, Oskar Glanda, Krystian Wróbel, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Krzysztof Bąk, Kacper Pura, Bartłomiej Marcinkowski.

Opiekunowie: Tomasz Dębowski, Urszula Jeziorska

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Korowód Niepodległości [21 listopad 2017]

W dniu 20 listopada br. uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczestniczyli w „Korowodzie Niepodległości" zorganizowanym w Domu Kultury we Włoszczowie przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Agatę Wojtyszek. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i ma na celu wzmacnianie więzi obywatelskich oraz wskazanie młodemu pokoleniu  Polaków wzorowych postaw patriotycznych. Korowód rozpoczął się ciekawą, multimedialną lekcją historii przeprowadzoną przez panią historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach, Edytę Krężołek. Następnie dzieci w trzyosobowych drużynach wzięły udział w quizie historycznym. Po bardzo wyrównanej walce drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce.

W dalszej części spotkania uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji przygotowanych na tę okazję. Oglądali wystawę, gdzie największym zainteresowaniem, szczególnie chłopców, cieszyła się prezentowana przez instruktorów broń i umundurowanie żołnierskie, robili pamiątkowe zdjęcia w fotobudce oraz przy fotościance. Mieli także możliwość strzelania z broni pneumatycznej.

Organizatorzy akcji przygotowali dla wszystkich uczestników biało- czerwone wiatraczki oraz „Elementarz Małego Patrioty", który przybliża historię naszej Ojczyzny.

Ta wspaniała lekcja historii na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Urszula Jeziorska, Aleksandra Skórnicka, Bożena Celebańska- Suliga

Zdjęcia autorstwa p. Aleksandry Skórnickiej TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Recepta na zdrowie w Naszej Szkole [21 listopad 2017]

W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 realizowana jest innowacja pedagogiczna „RECEPTA NA ZDROWIE”.

17 listopada 2017r. w godzinach popołudniowych grupa chętnych uczniów wzięła udział w warsztatach mających na celu promowanie zdrowego odżywiania.

Uczniowie obejrzeli krótkie filmiki pokazujące wpływ wyboru produktów spożywczych na nasze zdrowie. Następnie czytali składy zawarte w tzw. „zdrowych produktach” i w ten sposób uświadamiali sobie jak ważne jest czytanie składów kupowanych produktów.

Po szczegółowym zapoznaniu się z piramidą żywienia z chęcią przygotowywali sałatki, przekąski, pasty oraz dipy, które potem wspólnie z mamami i opiekunami w miłej atmosferze konsumowali.

Dużym powodzeniem cieszyła się sałatka z cieciorki i pęczaku, której przepis zamieszczamy  poniżej.

1 torebka kaszy pęczaku(100g)

1 puszka ciecierzycy

1 pomarańcza

kilka liści jarmużu

Całość polewamy sosem  – 1 łyżka miodu,1 łyżka octu jabłkowego i 1 łyżka oliwy z oliwek. Całość mieszamy.  SMACZNEGO

                              Opiekunowie: E.Glanda, U.Jeziorska i B.Bąk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Relaksujący dzień w przedszkolu [20 listopad 2017]

17 listopada przedszkolaki podczas zajęć w przedszkolu poznawały różne techniki masażu. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Stobienieckiej, dzieci  miały możliwość skorzystania z masażu wykonywanego lodem, olejkami, czekoladą oraz gorącymi kamieniami. Zajęcia  odbywały się przy dźwiękach hawajskiej muzyki, która niezwykle odprężała, a powietrzu czuć było piękne zapach aromatycznych olejków.  Najwięcej atrakcji dostarczył masaż twarzy wykonany z wykorzystaniem czekolady, a najwięcej nieuzasadnionej obawy wzbudzały bańki chińskie.  Podczas zabaw pobudzone zostały zmysły zapachu, słuchu, dotyku oraz smaku. Pani Małgosia z wielka pasją opowiadała o tajnikach masażu, zachęcała do korzystania z dobrodziejstw jakie niesie za sobą masaż leczniczy czy relaksacyjny. Zaprezentowała przyniesione przez siebie rekwizyty m.in. stół do masażu, chusty, hawajskie kwiaty.

Serdecznie dziękujemy naszemu miłemu gościowi za poświęconym nam czas oraz zafundowanie dnia pełnego pozytywnych wrażeń i dostarczenie wielu atrakcji.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III Rejonowy Konkurs Recytatorski "Otuleni Jesienią" [17 listopad 2017]

Szumiał las, śpiewał las,
Gubił złote liście,
Świeciło się jasne słonko
Chłodno a złociście…

Rano mgła w pole szła,
Wiatr ją rwał i strzępił…
Opadały ciężkie grona
Kalin i jarzębin…

W dniu 16 listopada 2017r. w Zespole Przedszkolno Szkolnym w Kluczewsku odbył się III Rejonowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Otuleni jesienią” zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną i Samorząd Uczniowski. Uczniowie recytatorzy wraz z opiekunami licznie przybyli z Bebelna, Bukowy, Czarncy, Dobromierza, Komornik, Konieczna, Krzętowa, Mieczyna i Oleszna. W konkursie wzięli udział także przedstawiciele naszej szkoły.
Młodych recytatorów oceniało jury w składzie: P. Justyna Kowalska- Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej we Włoszczowie,  P. Zbigniew Woldański - instruktor teatru i tańca Domu Kultury we Włoszczowie, P. Monika Bakalarz -  animator społeczny gminy Kluczewsko, P. Renata Dziedzic - opiekun świetlicy wiejskiej w Rączkach.

Do recytacji przystąpiło 23 uczniów w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród uczniów klas I – III laureatami zostali:

I miejsce – Zuzanna Gaik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzętowie,

II miejsce – Filip Ruszczyk z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu,

III miejsce – Adam Plich ze Szkoły Podstawowej w Czarncy.

Wyróżnienie otrzymała Judyta Drej ze Szkoły Podstawowej w Olesznie.

Wśród uczniów klas IV –V zwycięzcami zostali:

I miejsce – Aleksandra Kotwica z Zespołu Placówek Oświatowych w Bukowie,

II miejsce – Nina Parzuchowska z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku,

III miejsce-  Krzysztof Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Olesznie.

Wśród uczniów klas VI- VII laureatami zostali:

I miejsce – Maja Kantorosińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzętowie,

II miejsce- Daria Drej z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Komornikach,

III miejsce-  Wiktoria Wójcik z Zespołu Placówek Oświatowych w Bukowie.

Wyróżnienie otrzymała Kinga Puchowska z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Dobromierzu.

Rozstrzygnięcie konkursu poprzedził taniec w wykonaniu uczennic z klas VI do utworu „Deszczowa piosenka” oraz inscenizacja taneczno- ruchowa naszych przedszkolaków z grupy „0” B.
Podczas imprezy  harcerze pomagali w sprawach organizacyjnych a Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników poczęstunek.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu nagrody oraz dyplomy wręczył  Pan Sławomir Krzysztofik - Wizytator Kuratorium w Kielcach. Słowa uznania wyrazili także księża z naszej parafii, którzy  przekazali na ręce Pani Dyrektor kilka książek na rzecz biblioteki szkolnej.

Serdeczne podziękowania składamy  Pani Dyrektor ZPS w Kluczewsku – Irenie Orzechowskiej za ufundowanie nagród rzeczowych.

Aleksandra Skórnicka, Ewelina Dumin, Agnieszka Herczyńska, Małgorzata Walasek

Zdjęcia: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zapraszamy na Aerobik!!! [16 listopad 2017]

W każdą środę o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej

Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku odbywają się zajęcia aerobiku.

Zajęcia są bardzo atrakcyjne, pozytywnie wpływają na stan ciała i ducha.

Stanowią świetną formę spędzania wolnego czasu na długie jesienne i zimowe wieczory.

Skierowane są i dostosowane dla Pań i Panów w każdym wieku.


Serdecznie zapraszamy!
Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zagraj w Orkiestrze!!! [15 listopad 2017]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Udzielamy Pierwszej Pomocy [15 listopad 2017]

W ramach Rządowego programu ,,Bezpieczna +" zostały przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy z udziałem ratownika medycznego. Celem warsztatów było przekazanie dzieciom wiadomości o tym, jak dbać własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia oraz jak wezwać specjalistyczną pomoc i udzielić pomocy innym osobom będącym w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki spotkaniom uczniowie zdobyli nową wiedzę i umiejętności, w najlepszy i najciekawszy dla nich sposób, czyli poprzez bezpośrednie oddziaływanie.

          W efekcie uczniowie objęci warsztatami już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

Dziękujemy panu Pawłowi Jamrozowi za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Jeża w Naszym Przedszkolu [14 listopad 2017]

10. 11. 2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z okazji Dnia Jeża. Celem tego nietypowego święta było zapoznanie dzieci z życiem jeża i jego środowiskiem przyrodniczym. Przedszkolaki z radością obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek o bohaterze dnia. Chętnie rozwiązywały zagadki i bawiły się przy „jeżykowych” piosenkach. Aktywnie brały udział w zabawach. Na zakończenie zajęć wykonały jeże stosując różne techniki plastyczne. Niespodzianką były maskotki jeżyki, które dzieci zabrały do domów.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych
Zdjęcia TUTAJ:
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 591 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Ogólnopolski Turniej... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [16632]