Przedszkolaki w Figloraju [02 czerwiec 2017]

W roku szkolnym 2016/2017 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych w Z.P.S. Kluczewsko kilkakrotnie wyjeżdżały do sali zabaw „Figloraj” w Przedborzu. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza podróż autokarem, dlatego wyjazdy związane były z wielkimi emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszych wycieczek była przede wszystkim integracja grup, rozwijanie motoryki dużej i małej oraz stwarzanie możliwości radosnego spędzania czasu. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini-pojazdów, armatek na piłeczki, tuneli, pociągu i koników. Przedszkolaki były zachwycone nowo poznanym miejscem.

Dziękujemy władzom Urzędu Gminy w Kluczewsku za udostępnienie autokaru i sponsorowanie przejazdu do sali zabaw „Figloraj”. 

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Zdjecia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Piękno naszej okolicy w obiektywie [31 maj 2017]

W niedzielę 28.05.2017r. podczas Pikniku Rodzinnego przy PCKR we Włoszczowie odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „ Zabytki znane i nieznane- ODKRYWAMY SKARBY KULTURY MATERIALNEJ POWIATU WŁOSZCZOWSKIEGO”,  w którym brały udział harcerki z naszej szkoły.
Podczas zbiórek harcerskich dziewczynki z dużym zaangażowaniem poszukiwały ciekawych obiektów znajdujących się w najbliższej okolicy.  Do konkursu  wybrały i zgłosiły cztery prace  z czego dwie zostały nagrodzone.  
Laureatką II miejsca  została Magdalena Baran ucz. kl. VIa, która sfotografowała kapliczkę przy wejściu do parku podworskiego w Stanowiskach.

Wyróżnienie otrzymała Wioleta Kuliś ucz. kl. VIa za wykonanie zdjęcia Kaplicy
w Stanowiskach (Koprusza), miejsca spoczynku Czaplickich .
Dyplomy i nagrody wręczył Starosta Włoszczowski Pan Jerzy Suliga.

Opiekun- Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Matki [31 maj 2017]

„Żyj mamusiu moja miła
Sto lat, albo dłużej
Bądź wesoła i szczęśliwa
Zdrowie niech Ci służy”

26 maja uczniowie z klasy II, III i przedszkola słowami wierszy i piosenek przekazały najlepsze życzenia swoim kochanym mamom. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w pięknych układach tanecznych. Wręczyły również samodzielnie wykonane  prezenty i laurki. Po części artystycznej wszyscy goście wraz ze swoimi pociechami udali się do sal lekcyjnych, gdzie mieli okazję przy słodkim poczęstunku spędzić miłe chwile w tym uroczystym dniu.

 Wychowawcy 

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko Siódmą drużyną w Polsce!!! [29 maj 2017]

W dniach 25-28 maja 2017 r. w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział 16 reprezentacji (Mistrzów lub Wicemistrzów Województw), a wśród nich Szkoła Podstawowa z Kluczewska, która jako Wicemistrz Województwa Świętokrzyskiego reprezentowała Nasze Województwo i Gminę Kluczewsko w tak prestiżowych zawodach.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego losowania, po którym to SP Kluczewsko trafiło do  grupy „D”. Przeciwniczkami kluczewianek w pierwszej fazie zawodów były: SP 1 Rawa Mazowiecka, SP Chobrzany oraz SP 19 Kędzierzyn – Koźle. Poszczególne wyniki naszych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP 19 Kędzierzyn – Koźle 2:1 (27:25; 13:25; 15:12), SP Kluczewsko – SP Chobrzany 1:2 (15:25; 25:13; 8:15), SP Kluczewsko – SP 1 Rawa Mazowiecka 2:1 (25:12; 24:26; 15:1). Dziewczęta z Kluczewska zajmując 2 miejsce w grupie awansowały do rywalizacji o miejsca 1-8. Na początku tej fazy rozgrywek przyszło im rywalizować w grupie „F” wraz z SP 34 Łódź, SP Szlichtingowa i SP Chobrzany (wynik zaliczony z pierwszej fazy rozgrywek). Wyniki grupy „F”: SP Kluczewsko – SP 34 Łódź 0:2 (12:25; 14:25), SP Kluczewsko – SP Szlichtingowa 0:2 (16:25; 17:25). Po dwóch porażkach kluczewianki trafiły do gry o miejsca 5-8. Tutaj ich rywalem była drużyna SP 4 Ełk, która pokonała nasze siatkarki w stosunku 2:0 (25:16; 25:9). Przegrana w tym meczu spowodowała, że SP Kluczewsko w ostatnim meczu zawodów zagrało o miejsce 7, ponownie spotykając się ze Szkołą Podstawową ze Szlichtingowej. Nasze siatkarki po pasjonującym meczu pokonały swoje rówieśniczki ze Szlichtingowej 2:1 (25:22; 21:25; 17:15), rewanżując się za grupową porażkę i dzięki temu zdobyły 7 miejsce w Polsce w Mini-Siatkówce.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski przedstawia się następująco: 1. SP 3 Starogard Gdański, 2. SP 87 Kraków, 3. SP Chobrzany, 4. SP 34 Łódź, 5. PSP 34 Radom, 6. SP 4 Ełk, 7. SP Kluczewsko, 8. SP Szlichtingowa, 9. SP 6 Mielec, 10. SP 4 Wałcz, 11. SP 3 Kłodzko, 12. SP 19 Kędzierzyn – Koźle, 13. SP 21 Grudziądz, 14. SP 43 Lublin, 15. SP Jedlicze, 16. SP 1 Rawa Mazowiecka.

SP Kluczewsko w Mistrzostwach zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak, Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec. Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Przypomnijmy, że siatkarki z Kluczewska w tym roku czeka jeszcze jeden Finał Ogólnopolski w Mini-Siatkówce. Będzie to prestiżowy KINDER+SPORT a zagra w nim drużyna „dwójek” z naszej szkoły w składzie: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska. Finał odbędzie się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu.

Siódme miejsce naszych siatkarek w Polsce jest ich kapitalnym osiągnięciem. Dziewczęta z Kluczewska w Mistrzostwach Polski zagrały drugi raz z rzędu. Po ubiegłorocznym piętnastym miejscu w tym roku poprawiły się aż o 8 miejsc mimo, że skład praktycznie w całości uległ zmianie. Po raz kolejny dały dowód, że małe szkoły też mogą osiągać sukcesy w walce z wielkimi miejskimi aglomeracjami, i że ciężka praca i zaangażowanie na treningach pozwalają spełnić swoje marzenia.  

4-dniowy pobyt na takiej imprezie był dla dziewcząt niezapomnianą przygodą, sposobem na zdobycie nowych doświadczeń. W zawodach uczestniczyło ponad 400-tu młodych adeptów siatkówki – chłopców i dziewcząt. Panowała bardzo wspaniała atmosfera co skutkowało nawiązywaniem nowych przyjaźni, które kontynuowane będę na pewno  za pomocą portali społecznościowych.

Oprócz emocji sportowych na zawodniczki czekało wiele innych atrakcji – wycieczka do Czech, płukanie złota, sesja w jaskini solnej czy wspaniałe warsztaty z Marcinem Prusem, wielokrotnym Reprezentantem Polski w Siatkówce.

Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kluczewsko – panu Rafałowi Pałce za pokrycie kosztów wyjazdu na Mistrzostwa Polski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu [29 maj 2017]

Kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy u nich pielęgnować i rozwijać.

Tematyka zajęć dodatkowych dobierana jest stosownie do pór roku oraz zainteresowań dzieci. Ta różnorodność tematyczna stwarza możliwość do wprowadzania i poznawania przez dzieci wielu technik plastycznych. Przedszkolaki eksperymentują, tworząc ciekawe i pomysłowe prace. Kształcą zmysły, rozwijają wrażliwość estetyczną, wyzwala się u nich radość tworzenia. Systematycznie prowadzona wystawa prac plastycznych jest promocją uzdolnień dzieci.

Agnieszka Piskorek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolny ogródek uczniów z Kluczewska [29 maj 2017]

Nadszedł czas porządków w naszych ogródkach. Uczniowie klasy IIIb i IIIc z potrzebnymi akcesoriami wyruszyli do naszego szkolnego ogródka. Tam po wykonaniu prac porządkowych  posadzili fasolkę, zasiali pietruszkę, marchewkę, buraczki oraz aksamitkę. Miłym zaskoczeniem dla młodych ogrodników były warzywa i byliny, które przetrwały zimę i pięknie prezentują się na grządce. Są to: szczypiorek, cebula, pietruszka, sałata oraz floksy i orliki.

Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukces Biblijny ucznia z Kluczewska [23 maj 2017]

22 kwietnia 2017r. w auli WSD w Kielcach odbył się finał XXII – go Konkursu Biblijnego na etapie diecezjalnym. Konkurs dotyczył znajomości treści listów św. Pawła do: Filipian, Kolosan, Efezjan i Filemona, włącznie z przypisami oraz wstępy i odniesienia do innych ksiąg. Do konkursu przystąpiło 40 finalistów z całej diecezji kieleckiej. Ze szkoły Podstawowej z Kluczewska wzięło udział  troje uczniów: Kamil Turczyn z klasy IVb, Parzuchowska Nina z klasy IVa, Baran Magda z klasy VIa.

Komisja wytypowała 13 uczniów z najwyższą punktacją. Ku naszej radości wśród nich znalazł się uczeń – Kamil Turczyn, który został laureatem tego konkursu.

17 maja o godzinie 10.00 w Muzeum Narodowym w Kielcach, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród połączona z czytaniem Pisma świętego. Pani Agnieszka Kowalska Lasek – Wicedyrektor Muzeum powitała serdecznie wszystkich zebranych. Fragmenty Pisma świętego czytały wyznaczone osoby między innymi ks. biskup ordynariusz – Jan Piotrowski. Teksty mówiły o mądrości, waleczności, miłości, męstwie i pobożności. Dwie uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego zaprezentowały kilka utworów muzycznych.

Spotkaniu przewodniczył organizator konkursu ks. dr Paweł Ścisłowicz – doradca metodyczny i wizytator Wydziału Katechetycznego. W swoim wystąpienia nawiązał do hasła przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego „ Idźcie i głoście”, że  każdy ochrzczony jest zobowiązany naśladować św. Pawła i głosić Słowo Boże. Wśród tych głosicieli są Biskupi, kapłani, katecheci, rodzice, instytucje kulturalne i edukacyjne”.

W drugiej części naszego spotkania głos zabrał ks. Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. W swoim przemówieniu podziękował za trud i pracę uczestnikom konkursu, opiekunom, Dyrekcji szkół, katechetom i organizatorom Konkursu. Wskazał na ogromną wartość Słowa Bożego w życiu człowieka. Powołał się na słowa św. Jana Pawła II: „Brak odwagi w głoszeniu Słowa Bożego byłoby brakiem odwagi w życiu. Odwaga jest potrzebna do głoszenia prawdy i miłości”.

Następnie odbyło się wręczenie laureatom dyplomów i nagród przez zaproszonych gości. Dokonali tego: Kazimierz Mądzik – Kurator Oświaty i Wychowania, Pani Elżbieta Czerwonka – przedstawiciel Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podziękowali katechetom oraz rodzicom. Pogratulowali laureatom, podkreślając wielkość Słowa Bożego, które jest odniesieniem do życia, nadaje mu sens i uszlachetnia człowieka. Ks. dr. Karol Zegan – Dyrektor Wydziału katechetycznego dodał, że uczestnicy konkursu stają się apostołami Jezusa i realizują hasło: Idźcie i głoście”. Całość uroczystości zakończyło błogosławieństwo ks. biskupa, po czym wszyscy uczniowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia. Po uroczystości wszyscy chętni mogli także zwiedzić Muzeum Narodowe.

         Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Najmłodsze Siatkarki z Kluczewska Mistrzyniami Województwa!!! [22 maj 2017]

22 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport’2017 dziewcząt. Zawody rozgrywano w trzech kategoriach: „dwójki” (klasy IV), „trójki” (klasy V) i „czwórki” (klasy VI). Szkołę Podstawową z Kluczewska w rozgrywkach wystawiła 4 drużyny – trzy w kategorii „dwójek” oraz jedną w kategorii „czwórek”. Bezkonkurencyjny wśród najmłodszych okazał się pierwszy zespół z Kluczewska (Amelia Mazur, Wiktoria Łecka, Nina Parzuchowska), który zwyciężył we wszystkich meczach i pewnie zdobył Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego! Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza druga drużyna (Natalia Toborek i Natalia Wójcik). Niestety w grupie półfinałowej SP I Kluczewsko i SP II Kluczewsko trafiły na siebie co musiało wyeliminować jedną z naszych drużyn z walki o medale. Ostatecznie doznając tylko jednej porażki (z Kluczewskiem I) dziewczynki z II zespołu zajęły IV miejsce. Trzeci zespół (Nikola Olczyk, Kinga Turczyn i Emilia Wójcik) został sklasyfikowany na 7 miejscu w gronie 20 startujących zespołów.

                W kategorii „czwórek” dzielnie rywalizowały nasze starsze dziewczyny (Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska). Zagrały one bardzo dobre zawody i ulegając tylko koleżankom z Ostrowca Św. i Chobrzan zajęły miejsce na najniższym stopniu podium.

                Drużyna SP I Kluczewsko w kategorii „dwójki” zakwalifikowała się na Finał Ogólnopolski Turnieju Kinder+Sport’2017, który odbędzie się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu.

Wyniki naszych zespołów przedstawiają się następująco:

Kategoria „dwójki”:

Grupa „A”:

SP III Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 21:19; SP III Kluczewsko – PSP Fałków 16:14; SP III Kluczewsko – Plas I Kielce 15:17.

Grupa „D”

SP II Kluczewsko – Victoria Kazimierza Wlk. 15:5; SP II Kluczewsko – MUKS Piątka V Sandomierz 15:1; SP II Kluczewsko – Gala Skarżysko 15:8

Grupa „E”

SP I Kluczewsko – MUKS Piątka II Sandomierz 15:0; SP I Kluczewsko – SP III Ćmińsk 15:3; SP I Kluczewsko – Plas II Kielce 15:5

Grupa Półfinałowa:

SP I Kluczewsko – SP II Kluczewsko 15:9; SP I Kluczewsko – SP I Ćmińsk 15:4; SP I Kluczewsko – Plas II Kielce 15:5

SP II Kluczewsko – SP I Kluczewsko 9:15; SP II Kluczewsko – SP I Ćmińsk 15:8; SP II Kluczewsko – Plas II Kielce 15:7

Mecze o miejsca 4-6:

SP II Kluczewsko – SP II Ćmińsk 16:14; SP II Kluczewsko – MUKS Jedynka II Ostrowiec Św. 15:11

Mecze o miejsca 1-3:

SP I Kluczewsko – Plas I Kielce 15:7; SP I Kluczewsko – MUKS Jedynka I Ostrowiec Św. 15:9

Klasyfikacja: 1. SP I Kluczewsko, 2. Plas I Kielce, 3. MUKS Jedynka I Ostrowiec Św., 4. SP II Kluczewsko, 5. SP II Ćmińsk, 6. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św., 7. SP III Kluczewsko

Kategoria „czwórki”

Grupa „C”

SP Kluczewsko – MUKS „1” II Ostrowiec Św. 21:6, SP Kluczewsko – Plas Kielce 21:12; SP Kluczewsko – MUKS Piątka Sandomierz 21:12

Półfinał:

SP Kluczewsko – Integro PSP Nr 3 Staszów 21:19

Mecze o miejsca 1-3:

SP Kluczewsko – SMS Ostrowiec Św. 16:21; SP Kluczewsko – ULKS Chobrzany 21:12

Klasyfikacja: 1. ULKS Chobrzany, 2. SMS Ostrowiec Św., 3. SP Kluczewsko, 4. Integro PSP Nr 3 Staszów., 5. MUKS Piątka Sandomierz

Składy naszych drużyn:

„Dwójki” – SP I Kluczewsko (Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska), SP II Kluczewsko (Natalia Toborek, Natalia Wójcik), SP III Kluczewsko (Nikola Olczyk, Kinga Turczyn, Emilia Wójcik);

„Czwórki” – SP Kluczewsko (Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Paulina Liczberska, Wioleta Kuliś)

Opiekunem wszystkich drużyn jest p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

BRĄZOWY MEDAL MA MINI - OLIMPIADZIE [22 maj 2017]

Trzecie miejsce udało się wywalczyć reprezentacji Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w III Świętokrzyskiej  Mini – Olimpiadzie Turnieju Gier i Zabaw dla uczniów klas I -III, organizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa.

Uczniowie naszej szkoły dzielnie rywalizowali z reprezentantami klas młodszych szkół z naszego  powiatu w konkurencjach sportowych.  Zespoły  miały do pokonania  tor przeszkód, bieg sztafetowym, gdzie musieli wykazać się zwinnością i szybkością. Opanowanie, celność przydały się przy zakładaniu kółek ringo na pachołki oraz rzucaniu kółkami  na materac.
Całym zawodom przysparzał duch czystej, sportowej rywalizacji. Turniej odbył się w miłej atmosferze, a krzyki dopingu słychać było w całym Koniecznie, bo właśnie szkoła z Konieczna była gospodarzem tegorocznych rozgrywek.  Zadowoleni ze swojego sukcesu zawodnicy przekazali zdobyty puchar na ręce Pani Dytektor.

E. Dumin, U. Jeziorska, A. Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Młode Piłkarki i Piłkarze Ręczni z Kluczewska zagrają w Finale Województwa!!! [19 maj 2017]

16 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 we Włoszczowe odbył się Powiatowy Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej” realizowanego przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

W sportowych zmaganiach uczestniczyło 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z klas I-III  powiatu włoszczowskiego. Uczniowie przystąpili do rywalizacji, która przebiegała w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Zwycięzcy rozegrali mecz finałowy.

Nasza drużyna trafiła na  silne  zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Włoszczowe oraz Szkoły Podstawowej w Bukowej. Obydwa mecze zakończyły się wygraną naszych sportowców i mogliśmy cieszyć się z awansu do rozgrywki finałowej. Ostatni mecz stoczyli  z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Moskorzewie. Nasi zawodnicy zagrali naprawdę świetnie, dali z siebie wszystko. Bardzo dzielnie walczyli o punkty. Rywale okazali się jednak wymagającym przeciwnikiem. Ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Poczuliśmy mały niedosyt, ale i wielką radość. Uczniowie otrzymali puchar i pamiątkowe dyplomy.  Najważniejsza była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

Drużyna Szkoły Podstawowej w Kluczewsku zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego, który już wkrótce odbędzie się w Kielcach.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Barabasz Fabiola, Barabasz Filip, Cegieła Maciej, Czaiński Kacper, Dumin Kuba, Kapuściak Daniel, Karbownik Karolina, Łączek Szymon, Nowak Jakub, Olczyk Zuzanna. Opiekunowie – p. Barbara Włódzik i Urszula Jeziorska.

Zdjęcia autorstwa p. Urszuli Jeziorskiej TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko Wicemistrzyniami Województwa!!!... Z Awansem na Mistrzostwa Polski!!! [17 maj 2017]

17 maja w hali OSiR w Staszowie odbył się Finał Wojewódzki Mini-Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W powyższym finale bardzo dobrze spisały się młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska, które po raz 3 z rzędu stanęły na podium Mistrzostw Województwa. Po brązowym medalu w 2015 roku, złotym w 2016 tym razem do kolekcji dołączyły medal srebrny.

W staszowskich zawodach zagrało 6 najlepszych drużyn w województwie wyłonionych we wcześniejszych półfinałach. Uczestnikami wielkiego finału były następujące reprezentacje siatkarskie: PSP Nr 3 Staszów, SP Nr 25 Kielce, SP Kluczewsko, SP Chobrzany, SP Niekłań i SP Nr 2 Opatów.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Chobrzany – Kielce 2:1; Kielce – Staszów 1:2; Staszów – Chobrzany 1:2. Grupa „B”: Kluczewsko – Opatów 2:0; Opatów – Niekłań 2:1; Niekłań – Kluczewsko 0:2. Półfinały: Kluczewsko – Staszów 2:0; Chobrzany – Opatów 2:1. Mecz o V miejsce: Kielce – Niekłań 2:1; Mecz o III miejsce: Staszów – Opatów 2:0; Finał: Chobrzany – Kluczewsko 2:1.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Chobrzany, 2. SP Kluczewsko, 3. PSP Nr 3 Staszów, 4. SP Nr 2 Opatów, 5. SP Nr 25 Kielce, 6. SP Niekłań.

Karolina Jambor z Kluczewska została wybrana jako jedna z najlepszych zawodniczek turnieju.

Siatkarki SP Kluczewsko zdobywając Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego uzyskały awans do Mistrzostw Polski w Mini-Siatkówce Dziewcząt, które odbędą się w Głuchołazach w województwie opolskim.

SP Kluczewsko w Finale Województwa zagrało w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Emilia Turczyn, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak, Wiktoria Łęcka. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Jak to Sobieski pod Wiedniem... i w Kluczewsku wojował [12 maj 2017]

12 maja w Szkole w Kluczewsku odbył się spektakl pt.: „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Treść tego przedstawienia do żywa lekcja historii obejmująca informację, dotyczące kultury duchowej i materialnej polskiej szlachty z XVII w. Aktorzy przybliżyli we wspaniały sposób historię Polski, od panowania Stefana Batorego po „Odsiecz Wiednia” Jana III Sobieskiego. Program przedstawienia obejmował pokazy walk szlachty na szable w strojach i uzbrojeniu, właściwych temu okresowi. Widzowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów, strojów i uzbrojenia używanych w dawnej Polsce.

Elementy interaktywne spektaklu oraz świetna współpraca animatorów z młodymi widzami była świetną lekcją historii, która sądząc po reakcji bardzo przypadła do gustu naszym uczniom.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasi uczniowie w Paradzie Schumana [12 maj 2017]

Tradycyjnie jak co roku, drugiego maja we Włoszczowie odbyła się uroczysta Parada Schumana. Sprzed Urzędu Gminy reprezentacje państw należących do wspólnoty europejskiej przemaszerowały do rynku, gdzie odbyły się uroczystości. W tym roku uczniowie naszej szkoły reprezentowali Austrię. W krótkiej prezentacji przedstawili twórczość dwóch kompozytorów – Johanna Straussa ojca i syna. Do utworów „Polka kathinka” i „Marsza Radeckiego” uczennice klas VI zaprezentowały układ taneczny. Natomiast do „Odgłosów wiosny” i walca „Nad pięknym modrym Dunajem” dzieci z klasy IIIc i II wykonały inscenizację ruchową. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie ułożyli flagę Polski.  

Udział w Paradzie Schumana był dla uczniów aktywnym spędzeniem czasu oraz dobrą lekcją patriotyzmu.

Zdjęcia Tutaj:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II Miejsce Siatkarzy SP Kluczewsko w Półfinale Wojewódzkim [11 maj 2017]

11 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Siatkówce Chłopców. W zawodach zagrały 4 zespoły: SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Kluczewsko – Włoszczowa 2:0 (25:11; 25:15), Dobromierz – Secemin 2:0, Kluczewsko – Secemin 2:0 (25:17; 25:5), Dobromierz – Włoszczowa 2:0, Kluczewsko – Dobromierz 1:2 (14:25; 25:21; 9:15), Secemin – Włoszczowa 2:1. Klasyfikacja końcowa: 1. SP Dobromierz, 2. SP Kluczewsko, 3. SP Secemin, 4. SP Nr 2 Włoszczowa.

Siatkarze z Kluczewska zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Zdecydowaną większość drużyny tworzą chłopcy z klasy V i młodsi i miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłym roku szkolnym.

SP Kluczewsko w półfinale wystąpiło w składzie: Damian Barczyński (kpt.), Jakub Prokop, Oskar Glanda, Hubert Jambor, Dawid Bąk, Jakub Walasek, Jakub Nowak, Kacper Czaiński, Krzysztof Bąk, Damian Śpiechowicz. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w Finale Województwa! [09 maj 2017]

9 maja w hali sportowej w Kluczewsku odbył się Półfinał Województwa Świętokrzyskiego w Mini-Siatkówce Dziewcząt. W zawodach zagrały 4 zespoły: SP Konieczno, SP Secemin, SP Dobromierz oraz SP Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Dobromierz – Konieczno 2:0, Kluczewsko – Secemin 2:0 (25:5; 25:14), Dobromierz – Secemin 2:0, Kluczewsko – Konieczno 2:0 (25:5; 25:21), Konieczno – Secemin 0:2, Kluczewsko – Dobromierz 2:0 (25:13; 25:19). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kluczewsko, 2. SP Dobromierz, 3. SP Secemin, 4. SP Konieczno.

Zwycięzca Półfinału – dziewczęta z Kluczewska już w środę 17 maja w Staszowie zagrają w Finale Województwa Świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że Siatkarki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku w Finale Województwa Świętokrzyskiego zagrają po raz czwarty z rzędu.

SP Kluczewsko w półfinale wystąpiło w składzie: Karolina Jambor (kpt.), Karolina Jamróz, Wioleta Kuliś, Paulina Liczberska, Klaudia Synowiec, Amelia Mazur, Magdalena Okoń, Wiktoria Łęcka, Aleksandra Teklak, Emilia Turczyn. Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 515 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Dzień Papieski (Foto... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [13705]