KOLEJNY DOBRY START W PUCHARZE TYMBARKU [08 grudzień 2014]

KOLEJNY DOBRY START W PUCHARZE TYMBARKU

Reprezentacja Dziewcząt ZPS Kluczewsko poszła w ślady swoich młodszych kolegów zdobywając Wicemistrzostwo Eliminacji Powiatu Włoszczowskiego XV Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12. W powyższych rozgrywkach wystartowało 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie "A" zagrały: SP Kurzelów, SP Konieczno, ZPS Dobromierz oraz SP Chlewice (Vice-Mistrz Wojweództwa Świętokrzyskiego w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska). Grupę "B" tworzyły: ZPS Kluczewsko, SP Bukowa i ZPS Komorniki. W "naszej grupie" padły następujące wyniki: ZPS Kluczewsko - SP Bukowa 3:0 (gole dla naszej drużyny zdobyły: Angelika Borkowska - 2, Kinga Walasek - 1), SP Bukowa - ZPS Komorniki 1:0, ZPS Komorniki - ZPS Kluczewsko 1:0. Nasze piłkarki jako zwyciężczynie grupy zagrały w Wielkim Finale z Reprezentacją SP Chlewice. Mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W tych lepsze okazały się przeciwniczki wygrywając 2:1. Karnego dla ZPS Kluczewsko wykorzystała nasza bramkarka - Oliwia Kubis, która w między-czasie popisała się kilkoma udanymi interwencjami broniąc 6 rzutów karnych.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko w Turnieju wystąpiła w następującym składzie: Oliwia Kubis - Emilia Nowakowska, Martyna Dudek, Olga Tyszer (kpt.), Kinga Walasek, Angelika Borkowska, Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Aleksandra Glanda. Opiekun - pan Tomasz Dębowski

Naszym dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM [05 grudzień 2014]

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W przeddzień  imienin Mikołaja w naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego ZPS i PG Kluczewsko oraz drużynę harcerską.  Podczas  uroczystości przybył długo wyczekiwany, zacny gość – Święty Mikołaj, którego dzieci z klas pierwszych przywitały piosenką. Specjalnie na tą okazję dziewczynka z najmłodszej grupy przedszkolnej przygotowała układ taneczny, który  wszystkich zachwycił. Po przedstawieniu do wszystkich klas i grzecznych dzieci Mikołaj zawitał osobiście wraz ze swoimi pomocnikami. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia panował w szkole szczególny klimat. Uczniowie z każdej klasy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie miłego gościa. Było dużo radości i uśmiechów.

Na zakończenie wielbiciele Mikołaja zrobili sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk, Grzegorz Żal, Ewa Glanda

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WIECZÓR ANDRZEJKOWY [05 grudzień 2014]

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

W dniu 26 listopada  w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i drużynę harcerską. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Tego wieczoru uczestnicy nie tylko świetnie bawili się przy największych przebojach muzycznych, ale mieli możliwość  wywróżenia sobie przyszłości z dłoni, kart oraz magicznych serc. W międzyczasie dzieci mogły skosztować ciast upieczonych przez rodziców harcerzy.  Smaczne wypieki cieszyły się dużym powodzeniem.

Dyskoteka zakończyła się w radosnej atmosferze. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni oraz pełni nadziei, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Aleksandra Skórnicka, Grzegorz Żal

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ANDRZEJKOWE "CZARY - MARY" [04 grudzień 2014]

ANDRZEJKOWE "CZARY - MARY"

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z grupy przedszkolnej 3 – 4 latków Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. W piątek, 28 listopada w placówce zorganizowano tradycyjne andrzejki. Dzieci już na kilka dni wcześniej nie mogły się doczekać zabawy, choć większość z nich nie do końca wiedziała z czym ona się wiąże. Zorganizowano dla naszych przedszkolaków wiele atrakcji. Wróżby odsłaniające przyszłość pozwoliły dzieciom przenieść się w magiczny świat fantazji.  Wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, przebijały igłą serduszka z imionami przyszłych żon lub mężów, dowiadywały się, co czeka  je w przyszłości. Nie zabrakło również konkursów, tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy.

Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój. Zdjęcia TUTAJ.

Alina Czarny Marszałek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASI PIŁKARZE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM!!! [02 grudzień 2014]

NASI PIŁKARZE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM!!!

Drużyna chłopców Zespołu Przedszkolno - Szkolnego z Kluczewska w dniu 2 grudnia bieżącego roku reprezentowała Gminę Kluczewsko na Zawodach Powiatowych w Piłce Nożnej. Zawody odbyły się w hali OSiR we Włoszczowie. Nasi chłopcy spisali się w turnieju bardzo dobrze. Zajmując drugie miejsce uzyskali awans do Półfinałów Województwa Świętokrzyskiego, które odbędą się wiosną 2015 roku. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Na początek zawody toczyły się w rozgrywkach grupowych. ZPS Kluczewsko trafiło do grupy "B" wraz z kolegami z SP Nr 1 Włoszczowa i SP Mieczyn. W grupie "A" grały: SP Bukowa, SP Bebelno oraz SP Chlewice. Wyniki poszczególnych meczów grupowych prezentują się następująco: Grupa "A": Bukowa - Bebelno 2:1, Bebelno - Chlewice 1:0, Bukowa - Chlewice 3:0. Grupa "B": Włoszczowa Nr 1 - Mieczyn 5:0, Mieczyn - Kluczewsko 0:2 (Ernest Twardowski, Szymon Grot), Włoszczowa Nr 1 - Kluczewsko 0:1 (Jakub Szostkiewicz). Mecze półfinałowe: Włoszczowa Nr 1 - Bukowa 1:1, 1:0 karne., Bebelno - Kluczewsko 0:2 (Jakub Szostkiewicz 2). Mecz o III miejsce: Bukowa - Bebelno 2:0; Finał: Włoszczowa Nr 1 - Kluczewsko 1:0. Dwie pierwsze drużyny Mistrzostw Powiatu awansowały do Półfinałów Wojewódzkich.

ZPS Kluczewsko w zawodach reprezentowali: Norbert Szczukocki, Ernest Twardowski, Szymon Grot, Jakub Szostkiewicz, Krystian Kuliś, Tomasz Domoradzki, Michał Pikulski, Michał Strychalski, Karzyztof Stolarski. Opiekun - pan Tomasz Dębowski.

Naszym piłkarzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE [28 listopad 2014]

 

Przyłączmy się do tej jakże szczytnej akcji,

wspólnie pomóżmy Kacperkowi!

Przypominamy, że akcja już od dłuższego czasu trwa

w Zespole Przedszkolno - Szkolnym

i Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku, gdzie

korki i zakrętki można dostarczać na bieżąco

od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 15:00

 

 O akcji można przeczytać także na:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141128/POWIAT0113/141129041

oraz na:

https://www.youtube.com/watch?v=nBvjCwk3HJE

 

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAWODY GMINNE W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ [25 listopad 2014]

ZAWODY GMINNE W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

24 listopada w hali sportowej w Kluczewsku odbyły się Zawody Gminne w Halowej Piłce Nożnej. Do rozgrywek przystąpiły trzy reprezentacje szkół podstawowych z naszej Gminy. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: ZPS Kluczewsko – ZPS Komorniki 6:0 (Jakub Szostkiewicz 3, Szymon Grot, Damian Kapuściak, Ernest Twardowski), ZPS Komorniki – ZPS Dobromierz 5:4, ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (Jakub Szostkiewicz 2). Zawody z kompletem zwycięstw wygrała Reprezentacja ZPS Kluczewsko. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Komornik a trzecie z Dobromierza. Drużyna Zespołu Przedszkolno – Szkolnego będzie reprezentować Gminę Kluczewsko na zawodach powiatowych, które odbędą się w grudniu we Włoszczowie.

ZPS Kluczewsko w zawodach reprezentowali: Norbert Szczukocki, Damian Kapuściak, Ernest Twardowski, Jakub Szostkiewicz, Szymon Grot, Krystian Kuliś, Tomasz Domoradzki, Michał Pikulski, Michał Strychalski, Krzysztof Stolarski. Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II MIEJSCE W PUCHARZE TYMBARKU [21 listopad 2014]

II MIEJSCE W PUCHARZE TYMBARKU

Bardzo miłą niespodziankę sprawili młodzi chłopcy z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, którzy rywalizowali w Eliminacjach Powiatowych XV Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10.

            Nasi reprezentanci z klasy III i II SP zostali Wicemistrzami Powiatu Włoszczowskiego w kategorii U-10 (10 lat i młodsi). Sukces jest tym większy, że dla każdego z tych chłopców był to pierwszy turniej piłkarski jaki grali w swoim życiu.

            W zawodach wzięło udział 6 drużyn z całego powiatu włoszczowskiego.  Turniej rozgrywany był w dwóch grupach. Grupę A stanowili: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Konieczno. Grupę B natomiast: SP Kurzelów, SP Bukowa i ZPS Kluczewsko. W rozgrywkach grupowych nasi chłopcy najpierw zremisowali z Kurzelowem 0:0, następnie pokonali SP Bukowa 1:0 po golu Jakuba Walaska. W meczu Kurzelowa z Bukową padł wynik 4:0.

Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie w półfinale zawodów ZPS Kluczewsko trafił na drużynę Szkoły Podstawowej Nr 2 z Włoszczowy. Emocjonujący mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Po dwóch wykorzystanych karnych (Jakub Walasek, Kacper Pura) oraz udanych interwencjach w bramce Damiana Barczyńskiego, Kluczewsko zwyciężyło 2:1 i awansowało do finału. W wielkim finale chłopcy spotkali się z bezsprzecznie najlepszą drużyną turnieju, z SP Nr 1 Włoszczowa, z którą to, niestety przegrali, 0:6.

            II miejsce i tak jest wielkim sukcesem dla tych młodych piłkarzy, którzy dopiero kilka razy spotkali się  razem na wspólnym treningu. Miejmy nadzieję, że ich kolejne, regularne spotkania zaowocują podobnymi sukcesami w przyszłości.

ZPS Kluczewsko w Turnieju reprezentowali: Jakub Prokop (III klasa), Jakub Walasek (III), Damian Barczyński (III), Bartłomiej Marcinkowski (III), Oskar Glanda (III), Jakub Szrek (III), Krystian Wróbel (III), Diminik Szymczyk (III), Kacper Pura (II), Brajan Pury (II). Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

BO TO DZIEŃ JEST PASOWANIA [21 listopad 2014]

BO TO DZIEŃ JEST PASOWANIA

Przedszkolaki z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku mają już za sobą pierwszą najważniejszą uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 14.11.2014r. Był to szczególny dzień dla dzieci oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas pobytu w przedszkolu: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze.  Po zakończonej części artystycznej zaproszono Panią Dyrektor Irenę Orzechowską aby zaczarowała wszystkich w prawdziwych przedszkolaków. Dzieci złożyły Uroczystą Przysięgę  a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom a od rodziców słodki rożek obfitości.

Dzień ten na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Anna Błotnicka, Alina Czarny Marszałek

Przedszkolaki z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku mają już za sobą pierwszą najważniejszą uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 14.11.2014r. Był to szczególny dzień dla dzieci oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas pobytu w przedszkolu: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze.  Po zakończonej części artystycznej zaproszono Panią Dyrektor Irenę Orzechowską aby zaczarowała wszystkich w prawdziwych przedszkolaków. Dzieci złożyły Uroczystą Przysięgę  a ogromnym ołówkiem dokonał się akt pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom a od rodziców słodki rożek obfitości.                                                                                                                                           Dzień ten na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i ich rodziców.

 

Anna Błotnicka

Alina Czarny Marszałek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚNIADANIE DAJE MOC [21 listopad 2014]

ŚNIADANIE DAJE MOC

Pierwszaki z ZPS Kluczewsko przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” która ma na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  W związku z założeniami programu nauczyciele pragną przekazać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania i roli prawidłowego żywienia. Dzieci aktywnie i twórczo uczestniczyły w prowadzonych zajęciach i warsztatach. Z wielkim zapałem i starannością stworzyły w klasach piramidy żywienia oraz uczyły się przygotowywania smacznych i zdrowych posiłków.

Wiele satysfakcji i radości sprawiło dzieciakom zaniesienie swoim najbliższym sałatek owocowych i warzywnych przygotowanych własnoręcznie.

7 listapada (8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania) w dzieci o godzinie 9:00 zasiadły do wspólnego śniadania. Z przyniesionych produktów przygotowały smaczne, zdrowe kanapki . Na stole pojawiły się również produkty mleczne oraz owoce. Jako alternatywę do soków dzieci przygotowały smaczny i pożywny koktajl owocowy, który dostarczył energii na cały poranek.

Ewelina DuminPoleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

AKCJA PIERWSZAKI [21 listopad 2014]

AKCJA PIERWSZAKI

Jeż Edek i jego przyjaciele w zabawny i przyjazny sposób przekazał pierwszakom ważne informacje o zdrowiu, higienie i bezpieczeństwie. 17 listopada po raz kolejny uczniowie z Kluczewska mogli uczestniczyć w akcji „Pierwszaki” organizowanej przez Echo Dnia. Dzieci bawiły się świetnie, śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki. Niewątpliwie ogromną atrakcją było zobaczenie strażaków, możliwość przymierzenia hełmów oraz użycia sprzętu gaśniczego. Na długo również zostaną w pamięci umiejętności pana policjanta , który sprawnie prezentował kierowanie ruchem na skrzyżowaniu oraz przypominał o zasadach bezpieczeństwa. W nagrodę za aktywny udział dzieci dostały w prezencie znaczki odblaskowe. W tym roku do akcji dołączyła również fundacja „Jesteśmy blisko” i obdarowała dzieciaki odblaskowymi workami . Uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły biorą udział w akcji Echa Dnia na najsympatyczniejszą klasę w województwie świętokrzyskim. Zachęcamy do głosowania. Więcej informacji na stronie Echa Dnia.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

I MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM [19 listopad 2014]

WOJEWÓDZKI SZKOLNY  ZWIĄZEK  SPORTOWY  W  KIELCACH

KOMUNIKAT  KOŃCOWY

FINAŁU  WOJEWÓDZKIEGO   II  FESTIWALU  MINI-PIŁKI SIATKOWEJ

SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH  DZIEWCZĄT  rocznik  2002 i młodsze

O  PUCHAR  MARSZAŁKA  WOJEWÓDZTWA    ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

     Zawody finałowe zostały rozegrane dnia 14 listopada 2014 r.  w hali sportowej Gimnazjum Mirzec. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów szkolnych wyłonionych    w rozgrywkach miejskich, gminnych, powiatowych oraz półfinałach wojewódzkich. Zespół przygotował i prowadził Grzegorz Żal

 

PODZIAŁ  NA  GRUPY  kat. dziewcząt

GRUPA A

 

 

 

                               

 

GRUPA B

1.

SP Kluczewsko

 

 

 

                               

1.

SP Radoszyce

2.

SP Niedźwice

 

 

 

                               

2.

SP Nr 13 Skarżysko Kam.

3.

SP Osiny

 

 

 

                               

3.

SP Łomno

 

 

                                            WYNIKI  SPOTKAŃ  W  GRUPACH 

Grupa A

SP Kluczewsko – SP Osiny

2:0

Grupa B

SP Radoszyce – SP Łomno

1-2

Grupa A

SP Niedźwice – SP Osiny

2-0

Grupa B

SP Nr 13 Skarżysko – SP Łomno

1-2

Grupa A

SP Kluczewsko – SP Niedźwice

2-1

Grupa B

SP Radoszyce – SP Nr 13 Skarżysko

1-2

TABELA Gr. A

 

                             

 

 

 

TABELA Gr. B

1.

SP Kluczewsko

       

4

         

4-1

 

                             

 

 

1.

SP Łomno

     

4

           

4-2

2.

SP Niedźwice

       

3

         

3-2

 

                             

 

 

2.

SP Nr 13 Skarżysko

     

3

           

3-3

3.

SP Osiny

       

2

         

0-4

 

                             

 

 

3.

SP Radoszyce

     

2

           

2-4

 

 

 

                                          WYNIKI  SPOTKAŃ  FINAŁOWYCH

 

o miejsca 3-4

SP Niedźwice – SP Nr 13 Skarżysko Kam.

             

2-0

o miejsca 1-2

SP Łomno – SP Kluczewsko

             

1-2

 

 

 TABELA  KOŃCOWA   DZIEWCZĄT

1.

SP Kluczewsko

2.

SP Łomno

3.

SP Niedźwice

4.

SP Nr 13 Skarżysko Kamienna

5-6.

SP Radoszyce

SP Osiny

 

         Najlepsze  szkoły uczestniczące w finale wojewódzkim  zostały udekorowane pamiątkowymi pucharami, medalami, dyplomami oraz pierwsze trzy zespoły otrzymały sprzęt sportowy /piłki siatkowe/  oraz  bilety  i zwrot kosztów przejazdu na mecz KS Effector  Kielce  ufundowane przez: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego  Pana  Adama  Jarubasa. Zdjęcia TUTAJ.

 

WICEPREZES WSZS KIELCE

Mgr Dariusz Kos

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

HARCERSKI HOŁD [18 listopad 2014]

11 listopada podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości w Kluczewsku harcerze z naszej szkoły pełnili Wartę Honorową przy pomniku upamiętniającym ofiary faszystowskiego terroru.

Pamiętali także o grobach żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej znajdujących się na cmentarzu w Kluczewsku. Zapalili znicze oraz złożyli kwiaty oddając w ten sposób cześć i szacunek poległym.

Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO [18 listopad 2014]

ZAJĘCIA OTWARTE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
ZAPROSZENIE

W DNIU 21 LISTOPADA 2014R. (PIĄTEK)
W GODZ.11.10 - 11.55
ODBĘDĄ SIĘ ZAJECIA OTWARTE
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
ZAPRASZAM RODZICÓW UCZNIÓW KLASY IA.
Małgorzata Auguścik - Osicka

ZAPROSZENIE

W DNIU 24 LISTOPADA 2014R. (PONIEDZIAŁEK)
W GODZ.11.10 - 11.55
ODBĘDĄ SIĘ ZAJECIA OTWARTE
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
ZAPRASZAM RODZICÓW UCZNIÓW KLASY IC.
Małgorzata Auguścik - Osicka

ZAPROSZENIE

W DNIU 26 LISTOPADA 2014R. (ŚRODA)
W GODZ.11.10 - 11.55
ODBĘDĄ SIĘ ZAJECIA OTWARTE
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
ZAPRASZAM RODZICÓW UCZNIÓW KLASY IB.
Małgorzata Auguścik - Osicka
Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Obchody Dnia Niepodległości [07 listopad 2014]

Obchody Dnia Niepodległości

Dnia 7 listopada 2014r. uczniowie klas gimnazjalnych i harcerze ze szkoły podstawowej przedstawili montaż słowno - muzyczny poświęcony obchodom Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie narratorzy i recytujący przypomnieli czasy, kiedy to Polacy walczyli w obronie Naszej Ojczyzny. Ośpiewano pieśni narodowe, a także zaprezentowano wymarsz wojsk polskich (w roli polskich żołnierzy wystąpili uczniowie klas drugich gimnazjalnych). Młodzi Harcerze postawili znicze na symbolicznym Grobie Nieznanego Żołnierza. Święto Niepodległości jest bardzo ważne dla Polaków. Wielu ludzi przelało swoją krew za naszą wolność. Obchody tej uroczystości mają przypominać o ważnym dla nas wydarzeniu, czyli odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli.

Daria Bugajniak (Uczennica II klasy PG Gimnazjum)

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na profilu facebooka PG Kluczewsko.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 603 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki ZPS Klucze... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [17614]