Nasze Dziewczyny zagrają w Finale Województwa [28 kwiecień 2015]

W dniu 28 kwietnia 2015r. w hali OSiR we Włoszczowie odbył się Półfinał Województwa Świętokrzyskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Turniej zakończył się niekwestionowanym zwycięstwem Reprezentacji ZPS Kluczewsko, która wygrała wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0. W zawodach zagrało 5 drużyn: SP Nr 1 Włoszczowa, SP Nr 2 Włoszczowa, SP Secemin, ZPS Dobromierz oraz ZPS Kluczewsko. Grano systemem „każdy z każdym” w wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Włoszczowa Nr 2 – Kluczewsko 0:2, Dobromierz – Secemin 2:1, Włoszczowa Nr 2 – Włoszczowa Nr 1 0:2, Dobromierz – Kluczewsko 0:2, Dobromierz – Włoszczowa Nr 2 2:1, Secemin – Włoszczowa Nr 1 2:1, Kluczewsko – Secemin 2:0, Dobromierz – Włoszczowa Nr 1 1:2, Włoszczowa Nr 1 – Kluczewsko 0:2, Włoszczowa Nr 2 – Secemin 2:1. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco: 1. ZPS Kluczewsko - 8pkt., 2. SP Nr 1 Włoszczowa – 6 pkt. 3. ZPS Dobromierz – 6 pkt., 4. SP Secemin – 5 pkt., 5. SP Nr 2 Włoszczowa 5 pkt.

Reprezentacja Dziewcząt ZPS Kluczewsko uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego, gdzie zagra 6 najlepszych drużyn Województwa Świętokrzyskiego. Finały odbędą się 6 maja w Skarżysku-Kamiennej.

Wyniki poszczególnych meczów:

SP DOBROMIERZ      -SP SECEMIN          2:1
SP KLUCZEWSKO      -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  2:0 (25:5)(25:8)

SP DOBROMIERZ      -SP KLUCZEWSKO       0:2 (15:25)(16:25)
SP NR 1 WŁOSZCZOWA -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  2:0
SP SECEMIN         -SP NR 1 WŁOSZCZOWA  2:1
SP DOBROMIERZ      -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  2:1
SP KLUCZEWSKO      -SP SECEMIN          2:0 (25:14)(25:17)
SP DOBROMIERZ      -SP NR 1 WŁOSZCZOWA  1:2
SP SECEMIN         -SP NR 2 WŁOSZCZOWA  1:2
SP KLUCZEWSKO      -SP NR 1 WŁOSZCZOWA  2:0 (25:13)(25:11)

TABELA KOŃCOWA:          M  PKT. SETY
1. SP KLUCZEWSKO         4   8   8-0
2. SP NR 1 WŁOSZCZOWA    4   6   5-5
3. SP DOBROMIERZ         4   6   5-6
4. SP SECEMIN            4   5   4-7
5. SP NR 2 WŁOSZCZOWA    4   5   3-7

ZPS Kluczewsko w zawodach grało w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

I Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS Kluczewsko [10 kwiecień 2015]

10 kwietnia w hali sportowej w Kluczewsku odbył się I Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt Szkół Podstawowych. Patronat nad turniejem objęła pani dyrektor ZPS w Kluczewsku – mgr Irena Orzechowska. Sponsorem głównym zawodów był pan Zdzisław Rak – właściciel firmy „OGNIK Szkolenia i Usługi” z Dankowa Małego, który ufundował puchary dla wszystkich drużyn oraz pan Arkadiusz Bartocha – Instalacje Elektryczne z Łapczynej Woli, który ufundował puchar dla Najlepszej Siatkarki w Turnieju.

W turnieju wzięło udział 5 reprezentacji dziewcząt:  SP Gowarczów, PSP Fałków, ZPS Komorniki, ZPS Dobromierz i ZPS Kluczewsko. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów (sety do 20 punktów, tie-break do 15). Sędzią  głównym zawodów był zawodnik trzecioligowego Hetmana Włoszczowa pan Przemysław Orzechowski oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku – Piotr Łączek i Weronika Rak.

Wyniki poszczególnych meczów:

Dobromierz - Fałków 2:1 (20:15;16:20;15:11)
Komorniki - Gowarczów 0:2 (8:20;5:20)
Fałków - Komorniki 2:1 (15:20; 20:6;15:11)
Kluczewsko - Dobromierz 2:0 (20:6;20:10)
Komorniki - Kluczewsko 0:2 (8:20;6:20)
Gowarczów - Fałków 2:1 (12:20;20:13;15:7)
Kluczewsko - Gowarczów 2:0 (20:7; 20:18)
Dobromierz - Komorniki 2:0 (20:12;20:2)
Gowarczów - Dobromierz 2:1 (12:20; 20:8; 15:10)
Fałków - Kluczewsko 0:2 (10:20; 11:20)

Tabela końcowa turnieju:

1. ZPS Kluczewsko - 8 pkt. 8-0 160 - 76
2. SP Gowarczów - 6 pkt. 6-4 159 - 131
3. ZPS Dobromierz - 4 pkt. 5 - 5 128 - 147
4. PSP Fałków - 2 pkt. 4 - 7 157 - 175
5. ZPS Komorniki - 0 pkt. 1 - 8 78 - 170

Najlepszą zawodniczką I Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt w Kluczewsko została siatkarka Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku – Wiktoria Wójcik.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach oraz Najlepsza Zawodniczka turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i dyplomami oraz słodkimi upominkami, które wręczyła pani Irena Orzechowska - dyrektor ZPS w Kluczewsku.

ZPS Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Magdalena Kurzak, Karolina Ławińska, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Marlena Śpiechowicz, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski.

Zdjęcia z Turnieju tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wesołych Świąt Wielkanocnych [01 kwiecień 2015]

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych

Życzą Dyrekcja i Cała Społeczność Uczniowska

Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

PRZEDSZKOLE - REKRUTACJA ZAKOŃCZONA! [01 kwiecień 2015]

W DNIU 27.03.2015R. ZAKOŃCZONO REKRUTACJĘ

DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

W ZESPOLE PRZEDSZKOLNO - SZKOLNYM W KLUCZEWSKU.

WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRYCH WNIOSKI ZGŁOSZENIOWE ZŁOŻONO,

ZOSTAŁY PRZYJĘTE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO "0" ORAZ GRUPY 3-4 LATKÓW

Więcej informacji o funkcjonowaniu Naszego Przedszkola w zakładce "Przedszkole"

Serdecznie zapraszamy!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SPRAWDZIAN W KLASIE VI - 1 KWIETNIA 2015R. [30 marzec 2015]

SPRAWDZIAN W KLASIE VI - 1 KWIECIEŃ 2015R.

O SPRAWDZIANIE

Zasady ogólne

Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ‎ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch ‎pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Co istotne, podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki będą ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.

Sprawdzian składa się z dwóch części:‎
•    część pierwsza – obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki, ‎
•    część druga – obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego.

Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następujących języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ‎ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎

Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, toteż ‎sprawdzianu nie można nie zdać.‎

Przebieg sprawdzianu

Sprawdzian jest przeprowadzany w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub ‎zdrowotnych nie przystąpi do sprawdzianu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.‎

Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, ‎a część druga – 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą. Każda ‎część sprawdzianu rozpoczyna się o godzinie określonej w harmonogramie ‎przeprowadzania sprawdzianu , który jest ogłaszany na stronie internetowej Centralnej ‎Komisji Egzaminacyjnej do 20 sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, ‎w którym jest przeprowadzany sprawdzian.‎

Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części pierwszej również przybory do ‎rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także ‎przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Zadania na sprawdzianie

Zadania z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań ‎otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z języka ‎obcego nowożytnego mają formę zamkniętą. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń ‎wybiera odpowiedź spośród podanych. W zadaniach otwartych zdający samodzielnie ‎formułuje odpowiedź. ‎

Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w:‎

•    informatorze o sprawdzianie
•    przykładowych arkuszach egzaminacyjnych.‎

Zadania z języka polskiego i matematyki tworzą jeden arkusz egzaminacyjny, natomiast ‎zadania z języka obcego – drugi. Każdy arkusz egzaminacyjny zawiera kartę odpowiedzi, ‎w której uczeń zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych.

źródło: http://cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left/o-sprawdzianie-em

Wszystkie niezbędne informacje o sprawdzianie na: http://cke.edu.pl/index.php/sprawdzian-left

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Najładniejsza Palma Wielkanocna [30 marzec 2015]

Najładniejsza Palma Wielkanocna

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz rozbudzanie inwencji twórczej dzieci i młodzieży.

Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III oraz IV-VI. Młodsi uczestnicy wykonywali swoje prace pod okiem wychowawców, natomiast starsi uczniowie przygotowywali swoje palmy w domu. Wszystkie prace były wyjątkowe i pomysłowe.

Jury konkursu po wnikliwych obradach wyłoniło laureatów.

W klasach I-III zwycięzcami zostali:

I miejsce: Adrianna Prokop  -kl. Ia, Nina Parzuchowska – kl. IIa

II miejsce: Jakub Walasek –kl .III, Kasia Turczyn - kl. Ib

III miejsce: Adriana Grzelka – kl. Ib, Weronika Pura – kl.Ib

Wyróżnienie: Julia Gieroń

W klasach IV-VI

I miejsce: Julia Prokop –kl. Va

II miejsce: Bartosz Pura –kl. IVb          

Wręczenie nagród odbyło się na specjalnie zorganizowanej na tą okazję uroczystości, podczas której uczennice PG oraz uczniowie klas I-III  ZPS zaprezentowali  krótki montaż słowno- muzyczny o tematyce wiosennej.

A. Skórnicka, M. Walasek

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WITAJ WIOSNO!!! [20 marzec 2015]

WITAJ WIOSNO!!!

„Wiosna w błękitnej sukience bierze krokusy na ręce……”

W piątkowy poranek uczniowie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wyruszyli  uroczystym korowodem w „Poszukiwaniu Wiosny”. W radosnym nastroju, pod eskortą policji maszerowali ulicami Kluczewska. Wszyscy uczestnicy wyprawy zatrzymali się przed Urzędem Gminy, gdzie zostali przywitani przez p. Wójta oraz pracowników.

Dzieci na ręce p. Wójta złożyły „namiastkę wiosny”- kosz z krokusami, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. W podziękowaniu za miłą niespodziankę p. Wójt poczęstował wszystkich cukierkami.

W miłej atmosferze powróciliśmy do szkoły, gdzie „Pani Wiosna” przygotowała dla wszystkich niespodziankę - w tym dniu mogliśmy podziwiać zaćmienie słońca, które zdarza się bardzo rzadko.

Organizatorzy

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

IV Miejsce Chłopców w Fałkowie [16 marzec 2015]

IV Miejsce Chłopców w Fałkowie

IV miejsce zajęła Reprezentacja ZPS Kluczewsko w IX Turniej Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, które grały ze sobą systemem grupowym. Po losowaniu do grupy „A” trafiły – ZPS Kluczewsko, ZPS Komorniki, SP Gowarczów a do Grupy „B” – PSP Fałków, PSP Czermno, ZPS Dobromierz. Nasi chłopcy w grupie pokonali Gowarczów i Komorniki w stosunku 2:1 i awansowali do półfinału gdzie zmierzyli się z drużyną PSP Fałków. Ten mecz zakończył się porażką ZPS Kluczewsko 1:2. Mecz półfinałowy był bardzo wyrównany. O zwycięstwie chłopców z Fałkowa zadecydował tie-braeak, którego wygrali 15:13. W meczu o trzecie miejsce nasi reprezentanci spotkali się z ZPS Komorniki. Tym razem to koledzy z Komornik okazali się lepsi wygrywając 2:1. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Dobromierz, 2. PSP Fałków, 3. ZPS Komorniki, 4. ZPS Kluczewsko, 5. SP Gowarczów, 6. PSP Czermno. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrało w składzie: Damian Kapuściak, Jakub Szostkiewicz, Szymon Grot, Krystian Kuliś, Michał Strychalski, Michał Pikulski, Tomasz Domoradzki, Adrian Synowski, Marcin Kurzak. Opiekun – Tomasz Dębowski

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze dziewczęta najlepsze w Fałkowie [10 marzec 2015]

Nasze dziewczęta najlepsze w Fałkowie

Zwycięstwem Reprezentacji ZPS Kluczewsko zakończył się IX Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, które grały ze sobą systemem grupowym. Po losowaniu do grupy „A” trafiły – ZPS Kluczewsko, PSP Fałków, SP Gowarczów a do Grupy „B” – ZPS Komorniki, PSP Czermno, ZPS Dobromierz. Nasze dziewczęta w grupie pokonały Gowarczów i Fałków w stosunku 2:0 i awansowały do półfinału gdzie zmierzyły się z drużyną PSP Czermno. Ten mecz także zakończył się zwycięstwem ZPS Kluczewsko 2:0. Najbardziej wyrównany i emocjonujący był mecz finałowy, w którym to nasze reprezentantki zmierzyły się ponownie z Gowarczowem. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Kluczewsko, 2. SP Gowarczów, 3. ZPS Dobromierz, 4. PSP Czermno, 5. PSP Fałków, 6. ZPS Komorniki. Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami.

ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrało w składzie: Wiktoria Wójcik, Patrycja Wicik, Magdalena Kurzak, Karolina Ławińska, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Martyna Dudek, Angelika Borkowska.

Tomasz Dębowski

Zdjęcia z turnieju tutaj.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Kobiet w Naszej Szkole [09 marzec 2015]

Dzień Kobiet w Naszej Szkole

„Świat bez kobiet byłby niczym ogród bez kwiatów”, pod takim hasłem uczniowie ZPS i PG w Kluczewsku przygotowali uroczystą akademię. Program artystyczny był w pełni poświęcony kobietom. Nie zabrakło wierszy, piosenek, anegdot i życzeń. Odbył się również pokaz mody w wykonaniu przedstawicielek poszczególnych klas. Dużą atrakcją okazał się występ dziewczynek z najmłodszych grup, które zaprezentowały krótki układ taneczny.

Podsumowaniem tej uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego wcześniej przez Samorząd Uczniowski na Najsympatyczniejszą Dziewczynkę w klasie. Zwyciężczynie otrzymały słodki upominek. Wszystkie Panie i dziewczynki bawiły się świetnie a humor dopisywał im przez cały dzień. 

Aleksandra Skórnicka  Marzena Sobczyk, Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek

Zdjęcia z Dnia Kobiet tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

FERIE NA WESOŁO I AKTYWNIE!!! [26 luty 2015]

FERIE NA WESOŁO I AKTYWNIE!!!

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie rozpoczęli pierwszy tydzień ferii zimowych. Pomimo braku śniegu i atrakcji z nim związanych znalazł się inny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Pierwszą propozycją dla Naszych uczniów były zajęcia sportowe, które odbyły się w hali sportowej. Chłopcy trenowali piłkę nożną, natomiast dziewczęta – siatkówkę.

W dniu 18 lutego zorganizowano wyjazd na basen „Nemo”, gdzie uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli korzystać ze wszystkich atrakcji pływalni oraz miło spędzić czas na wspólnych zabawach w wodzie. Był to dobry sposób na odpoczynek oraz integrację grupy.

Kolejną formą spędzania czasu wolnego przez uczniów było oglądanie popołudniowego seansu filmowego w naszej placówce. Dzieci i młodzież obejrzeli komediowy film animowany pt. „Krudowie”. Podczas seansu uczestnicy mieli zapewniony świeży popcorn oraz soki, które przygotowały uczennice Samorządu Uczniowskiego ZPS Kluczewsko.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w „Feriach na wesoło i aktywnie”, których celem było zaproponowanie alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innego od preferowanego w dzisiejszych czasach  wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem lub telewizorem.

Organizatorzy: A. Skórnicka, M. Walasek, E. Dumin, M. Sobczyk, M. Lipniak, T. Dębowski

Zdjęcia z Ferii tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU [13 luty 2015]

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

Dzień św. Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto zakochanych. W naszym przedszkolu dzieci nie boją się mówić o swoich emocjach i uczuciach, szczególnie w „Walentynki” szczerze i otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom.

W dniu poprzedzającym 14 lutego przedszkolaków odwiedziła Pacynka-Walentynka. Dzieci wiedziały dlaczego akurat tego dnia pojawiła się w przedszkolu. Spontanicznie wypowiadały się o znaczeniu słów „szczęście”, „miłość” i „przyjaźń”. Wiedzą doskonale kogo lubią, a kogo kochają i w jaki sposób mogą okazywać swoje uczucia. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta odbyła się zabawa walentynkowa, w czasie której dzieci brały udział w rozmaitych zabawach ruchowych, konkursach zręcznościowych i zagadkowych, szukały drugich połówek serc, dobierały w pary bohaterów swoich ulubionych bajek. Zostały przy tym nagrodzone medalami w kształcie serduszek. Ten „czerwony” dzień, w którym maluchy przybyły do przedszkola w ubiorze koloru czerwonego nie obyłby się bez muzyki, przy której dzieci dawały upust swojej fantazji. Każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce. Gwar i śmiech panowały wówczas w sali, a na policzkach dzieci pojawiły się wypieki. Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki własnoręcznie wykonały walentynkę, którą zapewne wręczą ukochanej lub zaprzyjaźnionej osobie. Słodkim akcentem były pyszne, „serduszkowe” lizaczki, które dodatkowo osłodziły ten wyjątkowy dzień.

Zdjęcia (autor: p. Ewelina Prokop) tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW [13 luty 2015]

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

Karnawał to czas wesołej zabawy, dlatego jak co roku w naszej szkole odbył się bal. W czwartek 5 lutego sala gimnastyczna zamieniła się tego dnia w salę balową. Uczniowie od zerówki do klasy trzeciej  przybyli  na tę uroczystość w pięknych strojach, wcielając się w różne postacie: piratów, rycerzy, księżniczki, diabełki, motylki, biedronki, strażacy, policjanci itp. Niektórzy byli wręcz nie do poznania, inni wzbudzali podziw, albo nawet przerażenie. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie, były kółeczka i tańce w parach. Nie obyło się również bez konkursów, które wzbudzały silne emocje wśród uczestników. Przebierańcy tańczyli z miotłą, z balonikami… Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który przygotowała Rada Rodziców.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

BEZPIECZNY INTERNET - SUKCES NASZEJ UCZENNICY [11 luty 2015]

BEZPIECZNY INTERNET - SUKCES NASZEJ UCZENNICY

10 lutego 2015 r. Wiktoria Łęcka – uczennica klasy IIb Zespołu – Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wraz z wychowawczynią panią Urszulą Jeziorską odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie informatycznym w ramach IV Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem tworzymy bezpieczny Internet”, zorganizowanego przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Przed wręczeniem nagród dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych.

Sukces Wiktorii jest tym większy, iż w konkursie brali udział uczniowie z 84 szkół z całego województwa. Możemy być dumni, że w naszej szkole mamy tak uzdolnionych młodych informatyków.

Urszula Jeziorska

Zdjęcia z wręczenia nagród tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

FOTOGRAFIA - MOJE HOBBY [11 luty 2015]

FOTOGRAFIA - MOJE HOBBY

W dniu 10 lutego rozdano nagrody i wyróżnienia w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Przyroda Powiatu Włoszczowskiego w Barwach Jesieni". Ze 130 ogółem zgłoszonych prac z naszej szkoły została nagrodzona uczennica - Oliwia Kubis z kl. V B w kategorii klas IV-VI. W kategorii gimnazjum nagrodę zdobyła  - Kamila Włudzik z kl. II A, z PG Kluczewsko.

Przewodnicząca komisji pani Maria Dudkiewicz podkreśliła jak trudny był wybór i ocena prac konkursowych. Mówiła też o przyjemności oglądania pięknych miejsc przyrodniczych utrwalonych na zdjęciach. Wszystkich uczestników nazwała szczęściarzami, zazdroszcząc im możliwości korzystania ze zdobyczy współczesnej techniki.

Z przyjemnością obejrzeliśmy prezentację prac nagrodzonych i wyróżnionych w tym celu zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Starostwa Powiatowego.

 Barbara Hyska, Joanna Nowicka

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 661 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kolejne Mistrzostwa ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [21186]