AKTYWNE FERIE [10 luty 2015]

AKTYWNE FERIE

Zajęcia Sportowe w Naszej Szkole podczas ferii zimowych:

17 luty 2015r. (wtorek) - 08:30 - 10:30 - Chłopcy (piłka nożna)

17 luty 2015r. (wtorek) - 10:30 - 12:30 - Dziewczęta (siatkówka)

Serdecznie Zapraszamy Naszych Uczniów

Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

BEZPIECZNE FERIE [06 luty 2015]

BEZPIECZNE FERIE

Wielkimi krokami zbliżają się zimowe ferie, czas lenistwa, zabawy i szaleństw na który dzieci czekają z niecierpliwością. Aby dobrze zaplanować czas i miejsce na zabawę dzieci klas młodszych uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, który instruował najmłodszych jak zachować bezpieczeństwo.

Pan policjant przypomniał o prawidłowym poruszaniu się po drogach, zachęcał do noszenia odblasków. Pouczył dzieci jak bezpiecznie wybrać miejsce do zabaw na śniegu, przestrzegał przed zabawami na lodzie.

Spotkanie zakończyło się życzeniami aby te ferie były śnieżne, mroźne, wesołe i przede wszystkim bezpieczne aby po okresie wypoczynku wszyscy cali i zdrowi mogli wrócić do szkoły.

Wychowawcy klas I-III

Zdjęcia tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE JAK CO ROKU W KARNAWALE [05 luty 2015]

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw. Jest wielką atrakcją również dla dzieci. Dostarcza im wiele radości i zadowolenia, dlatego bal karnawałowy co roku odbywa się także w najmłodszej grupie przedszkolnej 3-4 latków.

Dnia 5 lutego 2015t. już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Sala przedszkolna ozdobiona mnóstwem balonów i serpentyn zamieniała się w sale balową pełną księżniczek, wróżek, rycerzy, „ninja”, był też Zorro, Batman, a nawet biedronka i lekarz chirurgii.

Najpierw w przedszkolu pojawiła się wróżka i zaklęciem wprawiła wszystkich w dobry nastrój do zabawy. Następnie dzieci wyruszyły na bal „pociągiem”. Krętymi torami, przy piosence „Jedzie pociąg z daleka” dotarły na miejsce, gdzie nadeszła pora na wejście do Sali balowej. Każde dziecko przedstawiło się w zupełnie innej niż na co dzień kreacji. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmicznej muzyce, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Najbardziej do gustu przypadł przedszkolakom zagadkowy konkurs dla odważnych. Chętnie przekłuwali rycerską strzałą pękające z hukiem balony i bezbłędnie odgadywali umieszczone w nich zagadki. Przegranych nie było również po tańcu par splecionych serpentyną, do którego chłopcy wybrali swoje partnerki w sposób zaczerpnięty z bajki o Kopciuszku. Wylosowali z worka bucik jednej z koleżanek, odszukali jego właścicielkę i pary ostrożnie z gracją tak, by serpentyna nie przerwała się, zatańczyły razem krótką melodię. Wszyscy zostali nagrodzeni. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy z balonami i połyskującymi serpentynami, które wirowały nad ich głowami. Na Sali podczas pląsów robiło się bajecznie i kolorowo. Oczywiście znalazł się też czas na słodki poczęstunek przygotowany przez radę Rodziców.

Taka zabawa odbywa się w grupie „Krasnoludków” co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia dla maluchów, którzy mimo iż trochę zmęczeni – zadowoleni z pamiątkowymi balonami opuszczają przedszkole. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Opiekunki Przedszkola

Bal Karnawałowy - Przedszkole (zdjęcia autorstwa pani Eweliny Prokop) Zdjęcia TUTAJ

Bal Karnawałowy - Klasy 0-III Zdjęcia TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dla Babci i Dziadka [29 styczeń 2015]

Dla Babci i Dziadka

Jest takie szczególne święto, które sprawia wiele radości starszym i młodszym to oczywiście Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym roku zgodnie z tradycją z lat ubiegłych najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe uroczystości dla swoich dziadków.

Oddział pięciolatków oraz uczniowie klas pierwszych zaraz po świętach zakasali rękawy i poczęli przygotowania do tej ważnej uroczystości. Pracy przed dzieciakami było co niemiara bo chcieli recytować wiersze, śpiewać piosenki i obdarować uroczymi laurkami swoich dziadków.

Przyjęcia odbyły się w 22 i 23 stycznia zaproszeni goście bardzo licznie przybyli na uroczystości. Dzieci pełne dumy i radości prezentowały przygotowane przedstawienia. Brawom, uściskom nie było końca. Nie jedna łza zakręciła się o oku gdy wnuczęta składały życzenia, dziękowały za serce, dobroć, opiekę oraz miłość. Piękna to była uroczystość a wśród zaproszonych gości pojawiła się nawet prababcia.

A. Błotnicka, E. Dumin, M. Walasek

Zdjęcia z uroczystości autorstwa m. in. pani Katarzyny Szymczyk oraz Małgorzaty Ławińskiej można obejrzeć w galerii.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III Miejsce Siatkarzy [22 styczeń 2015]

III Miejsce Siatkarzy

III miejsce zajęła reprezentacja chłopców naszej szkoły w VIII Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZPS Dobromierz. W zawodach zagrały te same reprezentacje co u dziewcząt (SP Gowarczów, SP Fałków, ZPS Komorniki, ZPS Kluczewsko, ZPS Dobromierz) a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Dobromierz - Gowarczów 2:0, Fałków - Kluczewsko 0:2 (10:15;8:15), Komorniki - Gowarczów 2:1, Dobromierz - Fałków 2:0, Komorniki - Kluczewsko 2:1 (15:9;12:15;4:10), Gowarczów - Fałków 0:2, Komorniki - Fałków 2:1, Kluczewsko - Gowarczów 2:1 (15:6;14:16;10:6), Komorniki - Dobromierz 0:2, Dobromierz Kluczewsko 2:0 (15:4;15:8). Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS Dobromierz, 2. ZPS Komorniki, 3. ZPS Kluczewsko, 4. SP Fałków, 5. SP Gowarczów.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które wręczył pan Robert Dzierzgwa - Dyrektor ZPS Dobromierz.

ZPS Kluczewsko w turnieju wystąpił w składzie: Norbert Szczukocki (kpt.), Jakub Szostkiewicz, Damian Kapuściak, Krystian Kuliś, Ernest Twardowski, Michał Strychalski, Adrian Synowski, Michał Pikulski, Marcin Kurzak, Tomasz Domoradzki. Opiekun - pan Tomasz Dębowski.

Kilka zdjęć z turnieju w galerii

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kocham Moją Babcię, Kocham Mojego Dziadka... [21 styczeń 2015]

Kocham Moją Babcię, Kocham Mojego Dziadka...

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisana w repertuar  imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci przedszkolnych, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez. Dnia 21 stycznia w grupie 3 – 4 latków odbyła się wspaniała impreza. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić  kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane kwiatuszki i laurki.

            Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Alina Czarny Marszałek

ZDJĘCIA Z OBCHODÓW DNIA BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASZE SIATKARKI NAJLEPSZE W DOBROMIERZU [19 styczeń 2015]

NASZE SIATKARKI NAJLEPSZE W DOBROMIERZU

Reprezentacja Dziewcząt ZPS Kluczewsko zwyciężyła w VIII Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS w Dobromierzu. W zawodach, które odbyły się 19 stycznia w Dobromierzu wzięły udział następujące drużyny: SP Gowarczów, SP Fałków, ZPS Komorniki, ZPS Kluczewsko oraz gospodynie ZPS Dobromierz. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów (sety do 15 pkt., tie-break do 10 pkt.). Nasze Siatkarki pokonując wszystkie rywalki triumfowały w Turnieju.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:

Kluczewsko – Gowarczów 2:1 (15:10)(13:15)(10:1), Fałków – Komorniki, Dobromierz – Gowarczów 0:2, Kluczewsko – Fałków 2:0 (15:9)(15:5), Dobromierz – Komorniki 2:0, Gowarczów – Fałków 2:0, Dobromierz – Fałków 0:2, Komorniki – Kluczewsko 0:2 (6:15)(3:15), Dobromierz – Kluczewsko 0:2 (5:15)(7:15), Komorniki – Gowarczów 0:2.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS KLUCZEWSKO, 2. SP Gowarczów, 3. SP Fałków, 4. ZPS Dobromierz, 5. ZPS Komorniki.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które wręczył Dyrektor ZPS Dobromierz – pan Robert Dzierzgwa.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrała w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Ekipę przygotował p. G.Zal

Tomasz Dębowski

ZDJĘCIA Z TURNIEJU TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015 [21 grudzień 2014]

"Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2015

życzą Dyrektor, Rada Pedagogiczna

oraz Cała Społeczność Uczniowska

Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku" 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"JASEŁKA'2014" W NASZEJ SZKOLE [21 grudzień 2014]

"JASEŁKA'2014" W NASZEJ SZKOLE

Święta Boże Narodzenie to czas, na który wszyscy czekają z radością. Uroczystość ta zawdzięcza swój urok przebogatej tradycji. Wśród zwyczajów bożonarodzeniowych wpisanych w życie naszej szkoły jest łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, ubieranie choinek w szkolnych salach i śpiewanie kolęd. Najwięcej jednak emocji dostarcza udział w Jasełkach.

19 grudnia w naszej szkole odbyło się Bożonarodzeniowe widowisko artystyczne. W przedstawieniu, które zostało przygotowane pod kierunkiem pań katechetek Małgorzaty Stróżykowskiej i Barbary Dumin wzięli udział  uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Kluczewsku. Na widowni zasiedli dyrektorzy ZPS i PG Kluczewsko, Ks. Senior - Józef Barczyk, pracownicy obsługi oraz wszyscy uczniowie. Młodzi aktorzy w przepięknie przygotowanej scenerii przedstawili historię związaną z narodzinami Jezusa Chrystusa za co otrzymali gromkie brawa. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU [16 grudzień 2014]

ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki poznają wtedy tradycje i zwyczaje świąteczne. Choinka, prezenty i Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych. Dzieci wykonują również świąteczne ozdoby np.: łańcuchy, proste stroiki i kartki świąteczne. Przedszkolaki z grupy popołudniowej w ramach cotygodniowych zajęć plastyczno - technicznych wspólnie wykonały choinkę, która wraz z życzeniami świątecznymi została przekazana do zaprzyjaźnionego oddziału przedszkolnego w ZPS w Dobromierzu. Święta w przedszkolu to jednak nie tylko prace plastyczne. Dzieci uczą się śpiewać tradycyjne kolędy oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Zdjęcia TUTAJ.

Agnieszka Piskorek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASI UCZNIOWIE NA MECZU EFFECTORA [13 grudzień 2014]

NASI UCZNIOWIE NA MECZU EFFECTORA

Grupa uczniów ZPS i PG Kluczewsku w dniu 13 grudnia bieżącego roku uczestniczyła w wyjeździe na mecz Polskiej Ligi Siatkówki (PLUS LIGA) pomiędzy drużyną EFFECTORA KIELCE a AZS POLITECHNIKĄ WARSZAWA. Nasi uczniowie w wyjeździe uczestniczyli bezpłatnie, dzięki zaproszeniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - pana Adama Jarubasa. Była to nagroda za zdobycie przez Uczennice ZPS Kluczewsko I miejsca w Finale Wojewódzkim II Festiwalu Mini Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zdjęcia TUTAJ.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Effectora 3:1. Więcej o meczu można przeczytać na: http://www.effectorkielce.com.pl/

Serdecznie dziękujemy panu Marszałkowi za ufundowanie powyższej nagrody.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ... [13 grudzień 2014]

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

W dniu 12.12.2014r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawili tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Myślą przewodnią występu było przypomnienie o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, takich jak przebaczenie, miłość, przyjaźń, zgoda, pojednanie i wiara. Na koniec uczniowie złożyli Wszystkim zebranym najlepsze życzenia świąteczne.

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ogłoszenie [13 grudzień 2014]

OGŁOSZENIE

     W OKRESIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ  22,23,29,30,31 GRUDNIA 2014 R.  ORAZ 02. 01. I 05.01. 2015 R. ZESPÓŁ PRZEDSZKOLNO - SZKOLNY W KLUCZEWSKU  ZAPEWNIA OPIEKĘ NAD UCZNIAMI. RODZICE ZAINTERESOWANI POTRZEBĄ POZOSTAWIENIA DZIECKA W SZKOLE W/W CZASIE PROSZENI SĄ O ZGŁOSZENIE TEGO FAKTU W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO 17 GRUDNIA 2014 R.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

KOLEJNY DOBRY START W PUCHARZE TYMBARKU [08 grudzień 2014]

KOLEJNY DOBRY START W PUCHARZE TYMBARKU

Reprezentacja Dziewcząt ZPS Kluczewsko poszła w ślady swoich młodszych kolegów zdobywając Wicemistrzostwo Eliminacji Powiatu Włoszczowskiego XV Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12. W powyższych rozgrywkach wystartowało 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie "A" zagrały: SP Kurzelów, SP Konieczno, ZPS Dobromierz oraz SP Chlewice (Vice-Mistrz Wojweództwa Świętokrzyskiego w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska). Grupę "B" tworzyły: ZPS Kluczewsko, SP Bukowa i ZPS Komorniki. W "naszej grupie" padły następujące wyniki: ZPS Kluczewsko - SP Bukowa 3:0 (gole dla naszej drużyny zdobyły: Angelika Borkowska - 2, Kinga Walasek - 1), SP Bukowa - ZPS Komorniki 1:0, ZPS Komorniki - ZPS Kluczewsko 1:0. Nasze piłkarki jako zwyciężczynie grupy zagrały w Wielkim Finale z Reprezentacją SP Chlewice. Mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W tych lepsze okazały się przeciwniczki wygrywając 2:1. Karnego dla ZPS Kluczewsko wykorzystała nasza bramkarka - Oliwia Kubis, która w między-czasie popisała się kilkoma udanymi interwencjami broniąc 6 rzutów karnych.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko w Turnieju wystąpiła w następującym składzie: Oliwia Kubis - Emilia Nowakowska, Martyna Dudek, Olga Tyszer (kpt.), Kinga Walasek, Angelika Borkowska, Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Aleksandra Glanda. Opiekun - pan Tomasz Dębowski

Naszym dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM [05 grudzień 2014]

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W przeddzień  imienin Mikołaja w naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego ZPS i PG Kluczewsko oraz drużynę harcerską.  Podczas  uroczystości przybył długo wyczekiwany, zacny gość – Święty Mikołaj, którego dzieci z klas pierwszych przywitały piosenką. Specjalnie na tą okazję dziewczynka z najmłodszej grupy przedszkolnej przygotowała układ taneczny, który  wszystkich zachwycił. Po przedstawieniu do wszystkich klas i grzecznych dzieci Mikołaj zawitał osobiście wraz ze swoimi pomocnikami. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia panował w szkole szczególny klimat. Uczniowie z każdej klasy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie miłego gościa. Było dużo radości i uśmiechów.

Na zakończenie wielbiciele Mikołaja zrobili sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk, Grzegorz Żal, Ewa Glanda

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 661 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Kolejne Mistrzostwa ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [21186]