Spotkanie "Koziołka Spoko" z pierwszakami [29 wrzesień 2014]

newsy

W dniu 03. 09. 2014r klasy pierwsze w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odwiedzili Panowie policjanci , którzy przy współpracy z „ Koziołkiem Spoko” uświadomili uczniom ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Przypomnieli również , że należy mieć ograniczone zaufanie do osób nieznajomych. „ Koziołek Spoko” z wielką radością uczył dzieci prawidłowego przechodzenia przez pasy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali rad policjantów i ochoczo wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych pod czujnym okiem „ Koziołka Spoko”, policjantów i wychowawców. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowy Samorząd Uczniowski [25 wrzesień 2014]

newsy

W dniu 24 września 2014 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła trwająca tydzień kampania wyborcza. Każda z klas IV – VI wytypowała swojego kandydata. W głosowaniu brało udział 88 uczniów.

Oto wyniki głosowania:
Kl VIa Wiktoria Wójcik -26 głosów
Kl VIb Klaudia Turczyn – 18 głosów
Kl Va  Konrad Szczukocki-17 głosów
Kl Vb  Oliwia Kubiś – 10 głosów
Kl IVa Wiola Kuliś -5 głosów
Kl IVb Karolina Jambor- 12 głosów

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nowy Rok Szkolny 2014/2015 [01 wrzesień 2014]

1 września 2014 roku w całej Polsce rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2014/2015. W naszej szkole Nowy Rok tradycyjnie rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w Kościele pod Wezwaniem Świętego Wawrzyńca przez księdza proboszcza Janusza Breszkę. Następnie na placu szkolnym wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości powitali Pani dyrektor Irena Orzechowska oraz Pan dyrektor ZPS i PG w Kluczewsku. W gronie gości, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego byli: Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko - pani Wanda Popczyk - Fiecek, Zastępca Przewodniczącej Rady Gminy Kluczewsko - pan Mateusz Strychalski, Ksiądz Kanonik - Janusz Breszka, Przewodnicząca Rady Rodziców PG Kluczewsko - pani Wioletta Pura. Wszyscy z wymienionych gości życzyli spokojnego i owocnego nowego roku szkolnego. Pan Mateusz Strychalski z Panem Dyrektorem Jackiem Ziębą wspominali także o tragicznych wydarzeniach sprzed 75 lat kiedy to wybuchła II Wojna Światowa, która pochłonęła wiele istnień ludzkich. Po życzeniach Pani i Pan dyrektor przedstawił plan pracy na nadchodzący rok oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wakacyjna wycieczka do Krynicy Morskiej [14 lipiec 2014]

Wakacyjna wycieczka do Krynicy Morskiej

Tradycją szkoły w Kluczewsku stały się kilkudniowe, wakacyjne wycieczki, których głównym celem jest odkrywanie ciekawych zakątków naszego kraju. Tym razem udaliśmy się na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej. Pogoda spisała się na medal. Największą frajdę sprawiały uczestnikom kąpiele morskie, oczywiście zawsze pod okiem czujnego ratownika. Podczas wypoczynku realizowany był bogaty program turystyczno-krajoznawczy. W poniedziałek odbyła się piesza wycieczka po Krynicy Morskiej ze zwiedzaniem latarni morskiej. Z zapartym tchem oglądaliśmy przepiękny krajobraz rozciągający się dookoła. Następnego dnia pojechaliśmy na całodniową wyprawę do Gdańska. Tam pani przewodnik oprowadziła i pokazała najciekawsze miejsca. Popołudniu spacerowaliśmy po molo w Sopocie i kupowaliśmy liczne pamiątki. Wielkich wrażeń dostarczył nam również pobyt w Malborku. Przez kilka godzin zwiedzaliśmy tam krzyżacką twierdzę. Pani przewodnik profesjonalnie przeprowadziła nas przez korytarze i komnaty. Niestraszne nam były wąskie przejścia, wysokie schody, obejrzeliśmy wszystko i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia wielkiego mistrza i zakonników. Mimo zmęczenia większość grupy zdecydowała się wspiąć na wysoką wieżę, by z góry popatrzeć na ogromny zamek i podziwiać rozpościerające się z niej widoki. W czwartek czekał nas rejs statkiem do Fromborka, związanego z polskim astronomem – Mikołajem Kopernikiem. Pan przewodnik opowiedział nam o historii miasta. W katedrze, podczas zwiedzania wysłuchaliśmy koncertu organowego, poznaliśmy technikę gry na organach i możliwości tego instrumentu. Wieczorem odbyło się ognisko, z pieczeniem kiełbasek i prezentacją programów artystycznych przygotowanych przez uczestników wyjazdu. Oczywiście udaliśmy się również podziwiać piękny zachód słońca nad morzem. W wolnych chwilach, choć nie było ich za dużo, można było pograć w piłkę, ping ponga, ringo i inne gry. Na pożegnalnym spotkaniu każdy otrzymał certyfikat „Odkrywcy Mierzei Wiślanej i Zatoki Gdańskiej”. Czas płynął bardzo szybko i w sobotę trzeba było się pakować. W drodze powrotnej czekał nas przystanek w Toruniu, gdzie również z panią przewodnik przeszliśmy wąskimi uliczkami miasta, wysłuchaliśmy legend związanych z ciekawymi obiektami i zakupiliśmy słynne toruńskie pierniczki. Po obiedzie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Miłe wspomnienia, niezapomniane wrażenia zostaną na pewno długo w pamięci uczestników wycieczki.

Organizatorzy: Ewa Orzechowska i Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NAGRODA WÓJTA DLA WIKTORII WÓJCIK [27 czerwiec 2014]

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali :

 

Klasa VIa

Klasa VIb

1.Glanda Zuzanna - 4,9

2. Kryczka Martyna - 4,81

3. Parzuchowska Kamila - 5,0

4. Piotrowski Bartosz - 5,0

5. Rak Monika - 5,09

6. Szostkiewicz Sara - 5,18

7. Walasek Szymon- 4,81

1.Borkowska Julia -5,0

2. Ludynia Monika - 5,0

3. Stępień Wiktoria - 5,18

4. Prokop Julia - 4,8

 

 

 

Klasa Va

Klasa Vb

1. Śpiechowicz Marlena - 5,27

2.Wójcik Wiktoria - 5,27

3. Szostkiewicz Jakub - 5,0

4. Kapitańska Krystyna - 4,82

5. Stolarski Krzysztof - 4,82

1. Turczyn Klaudia - 5,1

2. Obarzanek Marta- 5,0

3. Strychalski Michał- 5,0

4. Szymczyk Zuzanna - 4,9

Klasa IVa

Klasa IVb

1. Bańcer Iga - 5,0

2. Gusta Natalia - 5,0

3. Walasek Kinga - 5,0

4. Łuczyński Maciej - 4,9

5. Nowak Julia - 4,9

6. Prokop Julia - 4,9

7. Gadek Zuzanna - 4,8

8. Szczukocki Konrad - 4,8

1. Kubis Oliwia - 4,9

2. Tyszer Olga - 5,09

3. Wąsowicz Bartosz - 4,9

Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW 2014-2015 [26 czerwiec 2014]

SZKOLNY ZESTAW  PODRĘCZNIKÓW 2014-2015

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015 TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Taniec, zabawa oraz śpiew [26 czerwiec 2014]

Taniec, zabawa oraz śpiew

W dniu 18 czerwca br. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia rytmiczno-muzyczne. Podczas spotkania rodzice mieli możliwość zapoznania się ze sposobem prowadzenia zajęć oraz umiejętnościami swoich dzieci. Zajęcia obfitowały w wiele różnych form aktywności muzycznej: słuchanie, śpiewanie, ruch, taniec. Nie zabrakło również piosenek ilustrowanych ruchem, poprzedzonych zabawami i ćwiczeniami rytmicznymi. Dzieci starały się jak najlepiej zaprezentować przed swoimi rodzicami, dlatego wszystkie aktywnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Przedszkolaki popisowo zatańczyły krakowiaka wywołując zachwyt i podziw wśród zaproszonych gości. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami nagrodzili występ. Na zakończenie wspólnie z Rodzicami i Panią Dyrektor zaśpiewaliśmy znaną wszystkim piosenkę pt. „Słoneczko późno dzisiaj wstało”, która okazała się receptą na pochmurne niebo. Zdjęcia TUTAJ.

Aleksandra Skórnicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka do Experymentarium w Łodzi [25 czerwiec 2014]

Wycieczka do Experymentarium w Łodzi

13 czerwca drugo- i trzecioklasiści pojechali do Łodzi, aby w Experymentarium odkrywać tajemnice fizyki. Dużą atrakcją był kosmiczny tunel, który wystawił nasze zmysły na próbę. Każdemu z uczestników wydawało się, że traci grunt pod nogami widząc miraż kolorowych światełek. Oprócz tego uczniowie mogli samodzielnie poznać i zrozumieć nawet skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin fizyki: magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, akustyki, dźwięku i logiki. Wystawa pobudziła ciekawość, zachęcała do zadawania pytań i przeprowadzenia doświadczeń na interaktywnych stanowiskach. Wiele pozytywnych emocji wzbudził także udział w grze laserowej. Po obiedzie skierowaliśmy kroki do ZOO. Tam dzieci zobaczyły wiele gatunków zwierząt, które do tej pory widziały na zdjęciach lub w telewizji. Wycieczka była wspaniałą lekcją przeżytą w atrakcyjnych miejscach i na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Zdjęcia TUTAJ.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Umiem pływać [23 czerwiec 2014]

newsy

Gmina Kluczewsko uczestniczyła od 20 marca do 26 czerwca 2014r.w programie „Umiem pływać” adresowanym głównie do uczniów klas III szkół podstawowych, a finansowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Darmowy transport dzieci na basen zapewnił Urząd Gminy w Kluczewsku. Trzydziestu uczniów z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku zostało zakwalifikowanych do udziału w tych pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, których głównymi celami było upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka i korygowanie wad postawy oraz zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. Zajęcia te były bezpłatne, prowadzone przez instruktorów na pływalni NEMO we Włoszczowie, pod opieką ratowników i dwóch opiekunów.

Dzięki programowi dzieci nauczyły się odpowiedzialnie i bezpiecznie korzystać z basenu. Ćwiczenia w wodzie dostarczyły dzieciom dużo radości. Program cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które bardzo chętnie jeździły na basen i uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

Na koniec uczestnicy otrzymali certyfikaty nauki pływania. Instruktorzy udzielili również wiele cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z różnych akwenów wodnych.

Po sprawdzianie  dokonanym przez instruktorów pod koniec zajęć dzieci nabyły umiejętności pływania na poziomie czterech stopni: RYBKI, FOKI, NURKA, DELFINKA . 

Wszyscy uczestnicy projektu opanowali umiejętność pływania w stopniu I: RYBKA , II FOKA, w stopniu III NUREK - 25 dzieci tj. 83%, a w IV DELFINEK – 18 dzieci, czyli 60%. Zdjęcia TUTAJ.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

I Turniej Warcabowy I Szachowy [19 czerwiec 2014]

I Turniej Warcabowy I Szachowy

W dniu 17 czerwca 2014 r. odbył się Turniej Warcabowy i Szachowy o tytuł Mistrza Gminy Kluczewsko. Startowało w nim 50 uczniów zakwalifikowanych do rozgrywek po eliminacjach szkolnych. Turniej rozegrany był w trzech kategoriach: warcaby i szachy dla klas 1-3 i 4-6 oraz gimnazjum. Celem rozgrywek było wyłonienie najlepszych zawodników, popularyzacja sportu warcabowego i szachowego, podnoszenie umiejętności gry wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację. Obserwowaliśmy wiele zaciętych pojedynków, w których o zwycięstwie decydowała gra końcowa. O wyniku końcowym zdecydowało doświadczenie.

Uczniowie, którzy odnieśli sukces:

TURNIEJ WARCABOWY

klasy I – III :

Kacper Śpiechowicz – ZPS Kluczewsko (MISTRZ w kategorii klas I – III )

Kacper Olczyk – ZPS Kluczewsko

Jakub Literacki – ZPS Kluczewsko

klasy IV – VI :

Adrian Musiał – ZPS Dobromierz (MISTRZ w kategorii klas IV – VI)

Bartosz Królikowski – ZPS Dobromierz

Karol Depta – ZPS Dobromierz

Gimnazjum

Kacper Jamróz – ZPS Kluczewsko (MISTRZ w kategorii gimnazjum)

Sebastian Wicik – ZPS Kluczewsko

Mateusz Zasada – ZPS Dobromierz


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

IV miejsce po rzutach karnych... [11 czerwiec 2014]

IV miejsce po rzutach karnych...

10 czerwca Reprezentacja Chłopców ZPS Kluczewsko uczestniczyła w XV Edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Koniecznie. W rozgrywkach grało 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Nasi chłopcy trafili do grupy „A” wraz z gospodarzami czyli SP Konieczno oraz z SP Kurzelów. W grupie „B” grali: SP Czarnca, SP Nr 1 Włoszczowa, ZPS Komorniki. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Konieczno – Kluczewsko 1:2 (Kajetan Borkowski, Krystian Kuliś), Konieczno – Kurzelów 0:8, Kurzelów – Kluczewsko 3:1 (Szymon Grot). Grupa „B”: Czarnca – Włoszczowa 1:1, Komorniki – Włoszczowa 0:2, Czarnca – Komorniki 4:0. Mecz o V miejsce: Konieczno – Komorniki 2:0, Mecz o III miejsce: Kluczewsko – Włoszczowa 0:0 k. 3:4, Mecz o I miejsce: Kurzelów – Czarnca 1:0.
Piłkarz ZPS Kluczewsko – Krystian Kuliś został wybrany Najlepszym Zawodnikiem Turnieju.
ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrało w składzie: Norbert Szczukocki (V), Damian Kapuściak (V), Ernest Twardowski (V), Kajetan Borkowski (VI), Szymon Walasek (VI), Szymon Grot (V), Jakub Szostkiewicz (V), Krystian Kuliś (IV), Michał Strychalski (V), Błażej Cisowski (V). Drużynę do zawodów przygotowywali: pan Tomasz Dębowski i pan Grzegorz Zal. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs matematyczny [10 czerwiec 2014]

Konkurs matematyczny

Dnia 22 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się po raz szósty konkurs matematyczny "Majowe zmagania z matematyką". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V. Dla 13 uczestników przygotowano 9 zadań. Na ich rozwiązanie przeznaczono 45 minut. W nauczaniu, oprócz samych informacji istotny jest sposób ich przekazywania, zainteresowanie uczniów przedmiotem oraz odniesienie wiedzy matematycznej do doświadczeń z życia codziennego. Konkursy wspaniale realizują te cele. Pokazują, że matematyka może być ciekawa oraz zachęcają uczniów do dalszej nauki.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Marta Obarznek Vb, Zuzanna Szymczyk Vb
II miejsce Patryk Dumin Va, Wiktoria Wójcik Va
III miejsce Michał Strychalski Vb
Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast wszystkich uczestników nagrodzono drobnymi upominkami ufundowanymi przez wydawnictwo GWO. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratuluję, wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2014/2015.

Małgorzata Krzysztoszek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ognisko zuchowe [10 czerwiec 2014]

Ognisko zuchowe

Zuchy z ZPS Kluczewsko spotkanie przy ognisku planowały już od dłuższego czasu, jednak kapryśna pogoda płatała figle i deszcz modyfikował plany. Dzieci już nie mogły się doczekać wyprawy.Z utęsknieniem patrzyły w niebo i wyglądały na słoneczko. 06.06.2014r pomimo sporego zachmurzenia, podjęły się ryzyko i udały się na strzelnicę do Pilczycy. Podczas śpiewu przy ognisku i wesołej zabawy, chmury poszły w zapomnienie i nad głowami zuchów świeciło już piękne słońce. Wyprawa była bardzo udana, zuchowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili do szkoły. A słońce które wywołali swoim radosnym śpiewem świeci do dziś. Zdjęcie TUTAJ.

Ewelina Dumin, Aleksandra Skórnicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Trzecioklasiści jak maturzyści [10 czerwiec 2014]

newsy

20 maja 2014 roku, trzecioklasiści z ZPS Kluczewsko mięli okazję poczuć się jak maturzyści. Przystąpili do OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA UMIEJĘTNOŚCI OBUT 2014. Uczniowie otrzymali do rozwiązania test obejmujący wiadomości z zakresu edukacji matematycznej. Do rozwiązania było 14 zadań o różnym stopniu trudności. Większość stanowiły zadania tekstowe z możliwością wyboru odpowiedzi. Uczniowie na rozwiązanie zadań mięli 45 minut. Inaczej niż w latach ubiegłych nie było części polonistycznej.

Ewelina Dumin i Barbara Włódzik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

I i III miejsce w 3boju LA [05 czerwiec 2014]

I i III miejsce w 3boju LA

Dziś na stadionie Hetmana Włoszczowa odbyły się Powiatowe zawodych szkół podstawowych w Trójboju LA. W skład konkurencji wchodzących do trójboju zaliczają się: bieg na 60m, skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową. Zespół składa się z zawodników, z których punktuje pięciu najlepszych. Każdy uczeń wykonuje każdą z wymienionych konkurencji indywidualnie a na wynik całego zespolu składa się punktacja wszystkich uczestników danego zespołu. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie:Olga Glanda, Iga Bańcer, Kinga Walasek, Olga Tyszer, Angelika Borkowska, Dobrosława Robak zajęła I miejsce natomiast chłopcy na tych samych zawodach biorąc udział w składzie: Kacper Śpiechowicz, Jakub Szostkiewicz, Maciej Łuczyński, Adrian Synowski, Krystian Kuliś, Dominik Wicik zdobyli III miejsce. Obie ekipy prowadził Grzegorz Zal. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 714 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Wizyta gości z Chin,... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [24638]