SING MIT FREUDE - II Edycja [08 kwiecień 2014]

SING MIT FREUDE - II Edycja

W dniu 4 kwietnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku odbyła się II EDYCJA KONKURSU PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ "SING MIT FREUDE". W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w powiecie włoszczowskim. W Jury zasiedli: Agnieszka Antońska - nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie, Joanna Nowicka - nauczyciel muzyki w Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku oraz Wioletta Pura - przedstawiciel sponsorów. W konkursie oceniano dwie kategorie: szkoła podstawowa i gimnazjum. Punktowana była: poprawność językowa, opanowanie tekstu, walory głosowe, dykcja, muzykalność, wizerunek sceniczny wykonawcy i ogólne wrażenia artystyczne. Zdaniem Jurorów tegoroczny Konkurs był na wysokim poziomie zarówno pod względem muzycznym jak i językowym. Decyzją Jury nagrody w Konkursie otrzymali: W kategorii "Szkoła Podstawowa": Nagrodę główną – otrzymała Julia Kościołek reprezentująca Szkołę Podstawową w Czarncy. Julia zaśpiewała piosenkę "Ich sing heut ein Lied fur dich". II miejsce otrzymał zespół w składzie: Julia Łączek, Karolina Szymanek, Aleksandra Glanda, Daria Puchowska. Uczennice reprezentujące Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku zaśpiewały piosenkę pt: "Schwesterchen komm tanz mit mir". III miejsce otrzymała Monika Rak z ZPS w Kluczewsku. Monika zaśpiewała utwor "Einmal am Tag".

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Umiem pływać [03 kwiecień 2014]

Umiem pływać

W marcu 2014r. rozpoczęła się realizacja PROJEKTU POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA. Jest on adresowany do uczniów klas III szkół podstawowych na terenie gmin województwa świętokrzyskiego. Trzydziestu uczniów z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego zostało zakwalifikowanych do udziału w tych pozaszkolnych zajęciach sportowych, których głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej, nabycie podstawowych umiejętności pływania oraz zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. Zajęcia te są bezpłatne, prowadzone przez instruktorów na pływalni we Włoszczowie, pod opieką ratowników i opiekunów.
Pierwsze zajęcia nauki pływania rozpoczęły się od wstępnej adaptacji do środowiska wodnego - opanowywanie umiejętności przebywania i swobodnego poruszania się w wodzie. Dzieci ćwiczyły zanurzanie, oddychanie oraz  leżenie na wodzie. Taki sposób spędzania wolnego czasu po zajęciach w szkole jest dla uczniów bardzo atrakcyjny. Aktywnie spędzają  z rówieśnikami  popołudnie, zdobywając jednocześnie nowe umiejętności. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wiosna Smerfów [27 marzec 2014]

Wiosna Smerfów

Z okazji Dnia Wiosny szkolna drużyna harcerska Orliki przygotowała przedstawienie pt. „Smerfy”, które zaprezentowała swoim młodszym kolegom. Na uwagę zasługuje fakt, iż scenariusz spektaklu został samodzielnie opracowany przez nasze harcerki, Marlenę Śpiechowicz oraz Krystynę Kapitańską. Ponadto harcerze zadbali o piękne dekoracje i oprawę muzyczną. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy członkowie drużyny, znakomicie prezentując nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale również wokalne. Spektakl nie był jednak jedyną atrakcją przygotowaną przez Orliki. Po zakończeniu przedstawienia na widzów czekały jeszcze inne niespodzianki. Harcerze przygotowali bowiem krótki quiz odnośnie bohaterów spektaklu oraz istotnych wydarzeń. Poprawne odpowiedzi nagrodzone zostały słodkimi upominkami. Nie zabrakło również zabaw ruchowych. Najmłodsi widzowie  mogli zaprezentować się w znanej dziecięcej zabawie „ Chodzi lisek koła drogi”, a także pokazać swoje umiejętności taneczne w tańcu na gazecie. Zdjęcia TUTAJ.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zpsz w Kluczewsku wita wiosnę! [27 marzec 2014]

Zpsz w Kluczewsku wita wiosnę!

Rankiem  21 marca z  okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie ZPSZ
w Kluczewsku przeszli  w radosnym korowodzie ulicami Kluczewska.
Dzieci ubrane w kolorowe stroje, wyposażone w pęki wstążek, kwiaty,
chusty, balony  dumnie kroczyły wznosząc okrzyki:
Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!  
Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy! Hej!
Wszyscy przechodnie reagowali uśmiechem na widok tak rozśpiewanej
gromady dzieci. Śpiewając znaną piosenkę : „Wiosna ,wiosna , wiosna ach to
Ty…” mogliśmy podziwiać budzący się z zimowego snu świat.
Po przejściu ulicami Kluczewska, w pobliżu szkoły  nastąpił rytuał spalenia 
Marzanny - pozostało czekać i cieszyć się wiosną. Aura, która szczególnie
sprzyjała w tym dniu sprawiła ,że tym bardziej docenialiśmy uroki tego
pięknego dnia.  Teraz pozostaje czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre. Zdjęcia TUTAJ.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przedszkolaki witają wiosnę ! [25 marzec 2014]

newsy

Dnia 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych ZPS w Kluczewsku obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Ten wesoły i radosny dzień rozpoczął się od wspólnych zabaw i gier. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej.
Następnie udały się barwnym korowodem na spacer w poszukiwaniu wiosny. Na czele pochodu górowała Marzanna, którą kilka dni wcześniej same wykonały.
Po powrocie ze spaceru pozbyły się zimowej kukły, która ze względów ekologicznych nie spłynęła nurtem rzeki, tylko została spalona. Przedszkolaki żegnały zimę okrzykami:
                                                       Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!
                                                     Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy! Hej!
Wiosna w podzięce za tak miłe przyjęcie obdarowała wszystkich prezentem - wyjątkowo ciepłym i słonecznym dniem. Zdjęcia TUTAJ.

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Grali w Turnieju "Tymbarku" [19 marzec 2014]

Grali w Turnieju "Tymbarku"

18 marca 2014 r. na boisku „Orlik” we Włoszczowie odbyły się Eliminacje Powiatowe XIV Edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Naszą szkołę reprezentowała grupa chłopców U-12 (rocznik 2002 i 2003). W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. ZPS Kluczewsko  grał w grupie „A” wraz z SP Konieczno, SP Kurzelów i ZPS Dobromierz. Do grupy „B” trafiły natomiast: SP Bukowa, SP Krasocin, SP Nr 1 Włoszczowa i SP Nr 2 Włoszczowa. Wyniki naszej grupy przedstawiają się następująco: SP Kurzelów – ZPS Dobromierz 1:0, SP Konieczno – ZPS Kluczewsko 0:1 (Ernest Twardowski), SP Kurzelów – ZPS Kluczewsko 0:1 (Ernest Twardowski), SP Konieczno – ZPS Dobromierz 3:0, SP Kurzelów – SP Konieczno 0:2, ZPS Kluczewsko – ZPS – Dobromierz 0:0. Nasi Chłopcy wygrali grupę „A” i w meczu decydującym o awansie do Eliminacji Wojewódzkich spotkali się z drugą drużyną grupy „B” – SP Nr 1 Włoszczowa. Mecz ten zakończył się porażką naszego zespołu 0:3 co oznaczało brak awansu. ZPS Kluczewsko ostatecznie został sklasyfikowany w Turnieju na III miejscu.
Chłopcom trzeba pogratulować bardzo dobrego występu w turnieju a na szczególną pochwałę zasługuje strzelec dwóch goli w naszym zespole – Ernest Twardowski.

ZPS Kluczewsko w Turnieju grało w składzie: Norbert Szczukocki – Damian Kapuściak, Tomasz Domoradzki, Krystian Kuliś, Szymon Grot, Ernest Twardowski, Jakub Szostkiewicz (kpt.), Patryk Gieroń, Michał Pikulski, Michał Strychalski. Opiekun – Tomasz Dębowski

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zawody w Fałkowie [18 marzec 2014]

Zawody w Fałkowie

Reprezentacja Dzięwcząt naszej szkoły zajęła II miejsce w Turnieju Mini Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora PSP w Fałkowie. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, a mecze rozgrywane były systemem "każdy z kazdym". Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Monika Rak, Kasia  Włódzik, Sara Szostkiewicz, Wiktoria Stępień, Wiktoria Wójcik, Agata Musiał, Julia Prokop, Kamila Parzuchowska, Zuzia Glanda i Monika Ludynia. Klasyfikacja końcowa rozgrywek sportowych przedstawia sie nastepująco:
I m - SP Niedoświn; II m - ZPS Kluczewsko; III m - ZPS Dobromierz; IV m - ZPS Komorniki; V m - PSP Fałków; VI m - SP Czermno.
Dziewczynom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs "Palenie szkodzi zdrowiu" [17 marzec 2014]

newsy

Samorząd Uczniowski  ZPSZ W Kluczewsku zorganizował konkurs pt.: „Palenie szkodzi zdrowiu”.
Celem konkursu było promowanie  zdrowego trybu życia i uświadomienie uczniom skutków nałogu nikotynowego.
Uczestnicy przygotowali bardzo ciekawe ,pełne przekazu prace.
Cieszy nas szczególnie fakt, iż do konkursu włączyli się uczniowie wszystkich klas I-VI

Oto wyniki:

I miejsce – Norbert SZCZUKOCKI
II miejsce- KLAUDIA BUDZOWSKA
III miejsce- MAGDALENA KURZAK
WYRÓŻNIENIE- KAROL PURA

Nagrody za uczestnictwo w konkursie otrzymali:
JULITA SZYMCZYK IA
PATRYCJA WICIK VB
ŁĄCZEK ŁUKASZ VB
KLAUDIA TURCZYN VB
KONRAD SZCZUKOCKI IVA
JULIA PROKOP IVA
KAROLINA STRÓŻYKOWSKA VIA
MARLENA SPIECHOWICZ  VA
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

8 Marca - Dzień Kobiet [17 marzec 2014]

8 Marca - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski ZPSZ w Kluczewsku zorganizował konkurs na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNKĘ W KLASACH IV-VI
Oto wyniki:
KLASA IV A-KINGA WALASEK
KLASA IV B- OLIWIA KUBIS
KLASA VA-WIKTORIA WÓJCIK
KLASA VB-ZUZANNA SZYMCZYK
KLASA VIA- MARTYNA KRYCZKA
KLASA VIB- JULIA PROKOP

Wszystkim  Dziewczynkom Gratulujemy

Opiekun SU :Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie Ks. Biskupa Mariana Florczyka ze społecznością szkolną w Kluczewsku [12 marzec 2014]

newsy

W dniu 11 marca 2014r. w Zespole Przedszkolno –Szkolnym i Publicznym Gimnazjum  w Kluczewsku gościł Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej -  Marian Florczyk. Przybył do szkoły ze swoim asystentem księdzem Grzegorzem Jędrzejczykiem w towarzystwie gospodarza parafii - księdzem proboszczem  Januszem Breszką.  Miłego Gościa w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, serdecznie powitała „schola” przy dźwięku gitar piosenką pt. „Bądź pozdrowiony gościu nasz”,   następnie Dyrektor Publicznego Gimnazjum – Pan Jacek Zięba oraz Pani Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego – Irena Orzechowska oraz  najmłodsze przedszkolaki.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Biblijny [28 luty 2014]

newsy

Dnia 22 lutego 2014r. uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku  wzięli udział w XIX edycji konkursu Biblijnego na etapie rejonowym we Włoszczowie. Konkurs dotyczył znajomości Ewangelii według św. Jana z Nowego Testamentu oraz przypisów. Do konkursu przystąpili uczniowie z kilku dekanatów z klas od IV do VI. Klaudia Turczyn -  uczennica  klasy Vb  osiągnęła bardzo wysoką punktację i zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła uczennica klasy Va Wiktoria Wójcik. Są to uczennice z  parafii Kluczewsko. Drugie równorzędne miejsce zajęła uczennica z parafii Krasocin a trzecie miejsce uczeń z klasy IVb Bartosz Wąsowicz – uczeń z naszej szkoły - parafia Stanowiska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody.
Wysoka punktacja poprawnych odpowiedzi, wskazuje, ze nasi uczniowie zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 29 marca 2014r. w Liceum im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Zdjęcia TUTAJ.

Opracowała: Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Koło Misyjne Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci [21 luty 2014]

newsy

Na początku roku szkolnego 2003/2004 w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku katechetka Barbara Dumin utworzyła   Koło Misyjne o nazwie „Niesiemy miłość dzieciom z Afryki”, które funkcjonuje nadal. Po zapoznaniu się z programem edukacyjnym:” Mój szkolny kolega z misji” i obejrzeniu wspólnie z dziećmi filmu pt.” Dzieci z Afryki” postanowiliśmy  nawiązać współpracę z ks. Antonim Sokołowskim – misjonarzem z diecezji kieleckiej, pracującym w Buyo na Wybrzeżu Kości Słoniowej aby pomóc duchowo i materialnie  polskim misjonarzom, zaangażowanym w edukację w krajach misyjnych.
W porozumieniu  z Panią  Dyrektor Ewą Orzechowską ,  rodzicami i dziećmi należącymi do Koła misyjnego i spoza Koła, została podjęta  decyzja o adopcji serca – pomocy finansowej na potrzeby edukacji dla dwojga murzyńskich dzieci, które wskazał ks. misjonarz Antoni Sokołowski. Od dziesięciu lat utrzymujemy współpracę z ks. misjonarzem. Dzieci piszą listy, kartki świąteczne, angażują się w prace społeczne aby pozyskać środki na w/w cel.  Od roku szkolnego 2013/2014 podjęliśmy adopcję serca dla czworga murzyńskich  dzieci.. Otrzymujemy od nich zdjęcia i listy  z podziękowaniem za pomoc duchową i materialną.  Listy są tłumaczone z języka francuskiego na język polski. Ks. misjonarz Antoni Sokołowski w 2012r. powrócił do kraju, a na jego miejsce obecnie pracuje ks. misjonarz Andrzej Zawadzki, którego dobrze znamy, gdyż w naszej szkole miał praktykę duszpasterską w 2002r. i z nim  obecnie współpracujemy.
Środki na cel pozyskujemy ze sprzedaży kartek świątecznych, pisanek, baranków wielkanocnych,  palm wykonanych przez dzieci. Co roku przeprowadzona jest loteria fantowa. Uczniowie przynoszą do szkoły różne zabawki, które szybko znajdują odbiorców.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Harcerski kulig [20 luty 2014]

Harcerski kulig

„Pada śnieg, dzwonią dzwonki sań…”

Tej zimy wszystkie dzieci długo musiały wyczekiwać na pierwszy śnieg. Gdy wreszcie aura zaczęła sprzyjać, zuchy i harcerze wspólnie wybrali się na kulig, który odbył się w Ciemiętnikach w „Leśnej Przystani”.
W ogromnych, drewnianych saniach nasi uczniowie mknęli poprzez lasy, podziwiając zimowy krajobraz. Choć na czele zaprzęgu nie było żywych koni tylko „konie mechaniczne”, jednak w żaden sposób nie wpłynęło to na znakomitą atmosferę towarzyszącą przejażdżce. W trakcie kuligu dzieci mogły również podziwiać piękne daniele i konie.
Po powrocie do gospodarstwa aż wrzało od zimowych harców na śniegu. Zmęczeni, lecz zadowoleni uczestnicy zabawy zaproszeni zostali przez gospodarza na pyszny poczęstunek. Na dzieci czekała gorąca zupa, kiełbaski i herbata ze słodkim rogalikiem.
Zarówno zuchy jak i harcerze do domu wrócili pełni wrażeń, z nadzieją na kolejne przygody. Zdjęcia TUTAJ.

Aleksandra Skórnicka, Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zimowe ptakoliczenie w naszej szkole [05 luty 2014]

Zimowe ptakoliczenie w naszej szkole

W związku z prowadzoną przez szkolną drużynę harcerską Orliki akcją „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” harcerze przystąpili do tegorocznego Zimowego Ptakoliczenia prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zadaniem drużyny było policzyć ptaki, które odwiedzają nasz plac szkolny z wyodrębnieniem na poszczególne gatunki. Obserwacje początkowo prowadzone były na zewnątrz. W kolejnej fazie ptaki liczono już z okien jednej z sal szkolnych. Wynik tych obserwacji przedstawia się następująco: bogatka: 26 osobników; sierpówka: 2 osobniki; gil: 1 osobnik. Warto zauważyć, iż czas przeznaczony na obserwację wynosił 45 minut. Harcerze z radością liczyli kolejne ptaki. Zgodnie również stwierdzili, iż bycie ornitologiem przynosi wiele satysfakcji, ale wymaga ogromnej cierpliwości. Zdjęcia TUTAJ.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 656 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: FINAŁ KONKURSU OGÓLN... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [20309]