I Miejsce w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej Halowej [11 grudzień 2013]

I Miejsce w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej Halowej

11 grudnia 2013 r. w hali sportowej w Kluczewsku odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej Halowej. W rozgrywkach wystąpiły wszystkie szkoły z Naszej Gminy a wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: ZPS Komorniki – ZPS Dobromierz 2:4, ZPS Kluczewsko – ZPS Komorniki 10:0, ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 5:4. Cały turniej wygrała Reprezentacja ZPS Kluczewsko i to ona będzie reprezentować Naszą Gminę na Zawodach Powiatowych, które odbędą się we Włoszczowie. Gole dla naszej drużyny strzelali: Ernest Twardowski – 5, Jakub Szostkiewicz – 4, Damian Kapuściak – 2, Kajetan Borkowski – 2, Tomasz Domoradzki – 1, Szymon Walasek – 1.
Reprezentacja ZPS Kluczewsko wystąpiła w następującym składzie:
Norbert Szczukocki (kpt.) – Damian Kapuściak, Ernest Twardowski, Szymon Grot, Jakub Szostiewicz, Tomasz Domoradzki, Szymon Walasek, Kajetan Borkowski. Drużynę do zawodów przygotowywali – pan Tomasz Dębowski oraz pan Grzegorz Źal.

Naszym piłkarzom gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszych rozgrywkach

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pasowanie na przedszkolaka [05 grudzień 2013]

newsy

27 listopada w ZPS w Kluczewsku odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.

Zakończył się okres adaptacji najmłodszych pociech do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć je do grona przedszkolaków.

Do pasowania przystąpiły przedszkolaki trzech grup: „Krasnoludki” pod opieką pani Marzeny Sobczyk, „Ufoludki”, których opiekunami są pani Anna Błotnicka i Agnieszka Piskorek oraz „Wesołe Słoneczka” – wychowawca pani Małgorzata Walasek.

Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, po którym złożyły przyrzeczenie, zgodnie się bawić w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich wychowawców, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor Irena Orzechowska za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy przedszkolaka i słodki upominek. Zdjęcia TUTAJ.

Wychowawcy Przedszkola

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Andrzejki w przedszkolu [05 grudzień 2013]

newsy

W przedszkolu zabawa,

Andrzejek to czas,

Niech magia i wróżba,

Królują wśród nas

Już zaczynamy, już nie czekamy,

Zabawa dalej, start…”

Dzień 20 listopada w Przedszkolu, w grupie „Krasnoludków” zaczął się magicznie. Karty, świece, muzyka od rana wskazywały na to, że będzie to czas wróżb i czarów.

Podekscytowane dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje. Różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu. Za pomocą lania wosku, monet rzucanych do wody, szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących bucików, serduszek z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się cz spełnią się ich marzenia.

Tańce przy muzyce dopełniły wesołej zabawie. Niezależnie, czy wróżby spełnią się, czy nie warto było bawić się razem. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie maluchy zaproszono na słodki poczęstunek. Zdjęcia TUTAJ.

Marzena Sobczyk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

MAM TALENT [04 grudzień 2013]

newsy

W dniu 28 XI 2013 roku odbyła się w ZPSZ w Kluczewsku pierwsza edycja konkursu „Mam talent”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na czele z przewodniczącą Zuzanną Glandą prowadzili zapisy już w październiku.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Kamil Turczyn –klasa I b

II miejsce - Monika Rak –klasa VI a

III miejsce – Emilka Turczyn –klasa IIIa

III miejsce- Kinga Walasek – klasa VI a

Wyróżnienia:

Magdalena Baran –kl IIIa Wiola Kuliś –kl IIIa Natalia Gusta- kl IVa Oliwia Kubis – kl IVb Angelika Borkowska –kl IV b Julia Prokop –kl VIb Julia Borkowska –kl VI b Monika Ludynia –kl VI b Natalia Marszałek –kI VI b Wiktoria Stepień –kl VI b

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Zdjęcia TUTAJ.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik -Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Harcerskie spotkanie pokoleń [02 grudzień 2013]

Harcerskie spotkanie pokoleń

Tematem przewodnim zbiórki naszej szkolnej drużyny harcerskiej Orliki, która odbyła się 26 listopada bieżącego roku, było harcerskie spotkanie pokoleń. W związku z tym, nasi harcerze zaprosili niezwykłych gości, do grona których należeli Dyrektor Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku Pani Irena Orzechowska, Pani Bogumiła Olczyk – niegdyś harcerka i babcia jednej z naszych harcerek, Pani Agnieszka Herczyńska – niegdyś również harcerka oraz Pani Małgorzata Walasek – opiekun harcerstwa w latach ubiegłych. Orliki, aby dowiedzieć się nieco więcej o tym, jak harcerstwo wyglądało w czasach, kiedy to ich dziadkowie, jak również i ich nauczyciele należeli do harcerstwa bądź też sprawowali pieczę nad harcerzami, przygotowali i przeprowadzili krótki wywiad z zaproszonymi gośćmi. Wszyscy uczestnicy zbiórki z zaciekawieniem przysłuchiwali się jakże interesującym, a czasami wręcz zaskakującym odpowiedziom, dzięki którym harcerze raz jeszcze mogli przekonać się, iż bycie harcerzem to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim obowiązki, które należy godnie i sumiennie wykonywać. Podczas zbiórki nie zabrakło również akcentu muzycznego. Drużyna harcerska zaprosiła przybyłych gości do wspólnego śpiewu przy akompaniamencie gitary. Na zakończenie, w podziękowaniu za przybycie na uroczystą zbiórkę harcerze wręczyli kwiaty zaproszonym gościom oraz złożyli obietnicę, zgodnie z którą, wzorem swoich dziadków i swoich nauczycieli, będą każdego dnia godnie krzewić wartości i ideały harcerskie. Zdjęcia TUTAJ.

CZUWAJ!
Martyna Jóźwik

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

W fabryce bombek [27 listopad 2013]

W fabryce bombek

20 listopada 2013r. uczniowie klasy II, IIIa i IIIb pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek w Miechowie. Zwiedzili to magiczne miejsce zapoznając się z kolejnymi etapami powstawania choinkowych ozdób. Widzieli jak szklana rurka zmienia się w bombkę o dowolnym kształcie, następnie zanurzana jest w roztworze azotanu srebra, gdzie uzyskuje piękny kolor . W kolejnej sali pracownice fabryki ręcznie malowały każdy element na bombce. Uczniowie obejrzeli również jak ozdoby są przygotowywane do sprzedaży. Największe emocje wywołała możliwość wykonania własnej, niepowtarzalnej bombki- malowanie farbami, posypywanie brokatem dostarczyło wiele wrażeń. Udekorowaną ozdobę dzieci zabrały do domu. Zdjęcia TUTAJ.

Agnieszka Herczyńska, Barbara Włódzik, Aleksandra Skórnicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasi uczniowie kibicowali Effectorowi Kielce [24 listopad 2013]

Nasi uczniowie kibicowali Effectorowi Kielce

W dniu 23 listopada 2013 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum i Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku uczestniczyli w wyjeździe na mecz Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn (Plus Liga) pomiędzy drużynami EFFECTOR Kielce a Asseco Resovią Rzeszów. W obu drużynach gra wielu reprezentantów swoich krajów, m. in. Polski (Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Grzegorz Kosok), Bułgarii (Nikołaj Penczew), Białorusi (Olieg Achrem), Niemiec (Jochen Schops), Czech (Lukas Tichacek) czy Argentyny (Cristian Poglajen, Bruno Romanutti). Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny gości 3:0. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane i toczyły się na przewagi natomiast trzeci set drużyna Mistrza Polski wygrała pewnie do 17. Po zakończeniu meczu niektórym z uczestników wyjazdu udało się zdobyć autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia z ich idolami i gwiazdami sobotniego wieczoru. Dzięki programowi "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" uczestnicy wycieczki otrzymali bezpłatne wejściówki na mecz (pokrywali tylko koszty przejazdu). Program "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" ma na celu rozpropagowanie siatkówki podczas rozgrywek ekstraklasowych oraz postaw prosportowych wśród dzieci i młodzieży. Bo siatkówka jest sportem, który łączy, nie dzieli. Siatkówka to sport dzięki któremu zwykłą znajomość możemy zmienić w prawdziwą przyjaźń. Wyjazd na taki mecz był niezapomnianym przeżyciem dla uczestników oraz wspaniałą lekcją poglądową na temat gry w siatkówkę oraz kulturalnego kibicowania. Zdjęcia TUTAJ.

Beata Bąk, Tomasz Dębowski, Grzegorz Źal

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mecz charytatywny [22 listopad 2013]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Sukces pierwszaków [21 listopad 2013]

newsy

Grupa uczniów z klasy Ib z ZPS w Kluczewsku wzięła udział w konkursie plastycznym pt” Zostań Lokalnym Patriotą" zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Region Włoszczowski. W konkursie wzięło udział 125 uczniów z powiatu włoszczowskiego, radomszczańskiego i myszkowskiego.

W finałowej gali, która odbyła się we włoszczowskim Domu Kultury grupa dzieci z Ib (Weronika Piskorek, Wiktoria Łęcka, Lena Migoń, Natalia Toborek, Kacper Pura, Kamil Turczyn, Bartosz Jasiński i Grzesiu Stępień wraz z wychowawcą Urszulą Jeziorską odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca. Dzieci w nagrodę pojadą do Teatru Lalki i Aktora „Kubuśw Kielcach i na basen Nemo” we Włoszczowie.. Uczniowie z Ib bardzo miło będą wspominać ten dzień.

Urszula Jeziorska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Śmieci mniej... Ziemi lżej..." [19 listopad 2013]

newsy

14 listopada 2013r został rozstrzygnięty konkurs o tematyce ekologicznej pod hasłem "Śmieci mniej - Ziemi lżej". Konkurs miał na celu podnosić świadomość ekologiczną uczniów, zachęcać do aktywnej ochrony środowiska oraz promować działania z zakresu segregacji śmieci. W konkursie wzięło udział trzynaście 3-osobowych zespołów. Każda drużyna musiała wykonać plakat lub gazetkę o tematyce ekologicznej i zawierać hasła promujące segregację śmieci, a każdy uczestnik indywidualnnie wykazać się wiedzą z tej dziedziny.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych tj. dla uczniów ZPS i PG.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Zespoł Przedszkolno-Szkolny
I miejsce - klasa VIa (M.Rak, B.Piotrowski, K.Stróżykowska)
II miejsce - klasa Va (K.Budzowska, A.Chyska, K.Ławińska)
III miejsce - klasa Va (M.Śpiechowicz, M.Kurzak, K.Kapitańska)
Publiczne Gimnazjum
I miejsce - klasa Ia (H.Szymczyk, P.Początek, M.Łączek)
II miejsce - klasa IIIb ()K.Kapuściak, K.Lesiak, P.Synowiec
III miejsce - klasa Ic (M.Latała, P.Staszczyk, O.Warzyńska)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, które były sponsorowane przez Urząd Gminy Kluczewsko oraz Nadleśnictwo Przedbórz. Zostały one wręczone przez przedstawiciela Lasów Państwowych pana mgr inż. Macieja Warzyńskiego oraz przez przedstawiciela Urzędu Gminy pana mgr inż. Krzysztofa Ławińskiego. Zdjęcia TUTAJ.

Beata Bąk, Ewa Glanda, Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ślubowanie klas pierwszych [18 listopad 2013]

Ślubowanie klas pierwszych

28 pażdziernika 2013roku w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Kluczewsku odbyła się uroczystość ślubowania klasy Ia i Ib.
Dzieci przedstawiły krótką część artystyczną dla zgromadzonej społeczności szkolnej, zaproszonych gości i swoich najbliższych.
Następnie pani dyrektor, każde z dzieci pasowała na ucznia naszej szkoły. Wszystkie dzieci w pięknych, galowych strojach zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły otrzymując pamiątkowe dyplomy i odznaki.

Urszula Jeziorska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

11 listopada - Dzień Niepodległości [12 listopad 2013]

11 listopada - Dzień Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Jak co roku, w tym dniu, uczniowie , nauczyciele i społeczność Kluczewska i okolic uczestniczyła w uroczystej mszy i przedstawieniu patriotycznym. Następnie przedstawiciele różnych środowisk lokalnych złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem ku czci poległych w II wojnie światowej. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Irena Orzechowska wraz z nauczycielami Panią Małgorzatą Walasek , Panią Agnieszką Herczyńską, Panem Grzegorzem Zalem i Panem Tomaszem Dębowskim. Samorząd Uczniowski reprezentowali przedstawiciele Rady SU na czele z przewodniczącą Zuzanną Glanda. Harcerze zrzeszeni w naszej szkole zapalili znicze.

Opiekun SU: Małgorzata Auguścik-Osicka


Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zaproszenie na uroczystość ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI [05 listopad 2013]

Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko, Wójt Gminy

Kluczewsko i Dyrektorzy ZPS i PG w Kluczewsku

serdecznie zapraszają

Społeczność Szkolną

na uroczystość ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI,

która odbędzie się w Kluczewsku w dniu 11 listopada (poniedziałek).

Prosimy o niezawodne przybycie i wzięcie udziału w uroczystościach.

 

PROGRAM UROCZYTOŚCI

10.00 - Msza św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. Św. Wawrzyńca w Kluczewsku

- występ okolicznościowy młodzieży ze szkoły w Komornikach

12.00 - Złożenie kwiatów pod pomnikiem ku czci poległych oraz apel poległych

12.30 - zawody w strzelaniu o "Puchar Wójta Gminy" na strzelnicy w Pilczycy

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych [04 listopad 2013]

1 Listopada Dzień Wszystkich Świętych

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu.
Zgodnie z tradycją 1 listopada Polacy zapalają znicze na grobach swych bliskich, ale również na mogiłach poległych za ojczyznę. W tygodniu poprzedzającym to ważne Święto, Samorząd Uczniowski Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku wraz z Harcerzami uporządkowali groby  a następnie w imieniu  całej społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły oddali hołd, składając wiązanki i zapalając znicze na grobach poległych żołnierzy.

opiekun SU :
                                                                            Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Papieski [28 październik 2013]

newsy

Z okazji 35 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową,   10 .10.2013r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym pt. Jan Paweł II – wielki Papież. Do konkursu przystąpiło dwadzieścia uczniów. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Grupa starsza obejmowała czternaście osób – były to klasy Vab - VIab, a grupa młodsza stanowiła klasy IIIab - IVab i było w niej sześcioro uczestników. Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymi papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie: testy polegające na wybraniu prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II.” I pytania otwarte. Łącznie pytań było 30. Poziom trudności był zróżnicowany ze względu na wiek uczniów.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 671 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zielona Szkoła'2018 ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [22661]