"Cyfrowa Szkoła" Spotkanie Sieci Współpracy w Kluczewsku... [21 październik 2013]

newsy

18 października 2013 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku odbyło się trzecie spotkanie Sieci Współpracy nr 60 w ramach Rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła". Sieci Współpracy, czyli grupy pięciu-dziesięciu e-koordynatorów z różnych szkół uczestniczących w programie Cyfrowa Szkoła, wspomaganych przez moderatora z Centrum Edukacji Obywatelskiej zostały stworzone w celu spotykania się, dawania nauczycielom okazji i pretekstu do wymiany doświadczeń między sobą oraz decydowania, np. która aplikacja, sprzęt jest dla nich najwygodniejszy i najefektywniejszy. W całej Polsce powstały 73 takie grupy. Nasza szkoła znalazła się w sieci nr 60 wraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 z Jędrzejowa, Szkołą Podstawowa Integracyjną Nr 11 z Kielc, Szkołą Podstawową Nr 12 z Kielc oraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 ze Stąporkowa. Podstawowym narzędziem komunikacji i koordynacji sieci są blogi. Każda z sieci posiada swój blog, który jest forum wymiany doświadczeń.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Edukacji Narodowej [10 październik 2013]

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chcemy podziękować wszystkim Nauczycielom Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku za cierpliwość i wyrozumiałość. Wiemy ,że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, życzymy Wam ,drodzy Nauczyciele, samych radości i sukcesów .Dzięki Wam wiemy, że także porażki mogą nauczyć nas czegoś pożytecznego, że gdy przeżywamy trudności, odkrywamy jednocześnie naszą siłę, i że miłość oraz życzliwość często można znaleźć nawet w te najciemniejsze dni. Życzymy wszystkiego, co najlepsze! Jak najwięcej sił do pracy, spełnienia, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, sukcesów i radości każdego dnia.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Biegi Przełajowe [07 październik 2013]

newsy

W czwartek 3 października reprezentacja dziewcząt ZPS w Kluczewsku wzięła udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych które odbyły się we Włoszczowie. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce i tym samym awansowały do finału wojewódzkiego.
Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Katarzyna Włódzik, Monika Rak, Agata Musiał, Wiktoria Wójcik, Julia Prokop, Wiktoria Stępień, Zuzanna Glanda, Patrycja Wicik, Krystyna Kapitańska, Julia Borkowska oraz Kamila Parzuchowska.

Opiekun grupy: Beata Bąk

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs na Najsympatyczniejszego Chłopca [01 październik 2013]

newsy

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ZPS w Kluczewsku zorganizował konkurs na najsympatyczniejszego chłopca w klasach IV - VI. Chłopcy byli wybierani przez koleżanki z danej klasy .

Oto wyniki konkursu:

Klasa IVa- Maciej Łuczyński

Klasa IVb- Adrian Synowski

Klasa Va- Patryk Dumin

Klasa Vb- Michał Strychalski

Klasa VIa- Krzysztof Gębka

Klasa VIb- Marcin Gotowicki

Wszystkim zwycięzcom ,którzy zyskali szczególne uznanie wśród koleżanek serdecznie gratulujemy.

Opiekun SU: M. Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Akcja "Sprzątanie Świata" na terenie naszej szkoły [30 wrzesień 2013]

newsy

Do tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” odbywającej się na terenie całej Polski przystąpiła również szkolna drużyna harcerska Orliki. Czując się odpowiedzialnymi za otaczające ich środowisko 25 września 2013 roku harcerze, wyposażeni w worki do segregacji śmieci, wyruszyli na plac szkolny i wspólnie z opiekunem mgr Martyną Jóźwik zebrali pozostawione na tym obszarze śmieci. Aby podkreślić znaczenie akcji „Sprzątanie Świata” oraz rolę segregacji śmieci, członkowie szkolnej drużyny harcerskiej Orliki wzięli udział w pogadance profilaktycznej na temat tego, jak ważne jest dbanie o czystość i porządek, a także jak wiele korzyści niesie ze sobą segregacja śmieci. Dlatego też, pamiętając o zasadach prawidłowego segregowania odpadów, harcerze dokonali zbiórki i segregacji śmieci na terenie placu szkolnego. Ponadto, ponieważ wśród zebranych odpadów znalazły się również plastikowe nakrętki, członkowie drużyny harcerskiej pamiętali, aby przekazać je na cele charytatywne.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie z przedstawicielami Policji i Koziołkiem Spoko [27 wrzesień 2013]

Spotkanie z przedstawicielami Policji i Koziołkiem Spoko

25 września przedszkolaków i uczniów klas I-III odwiedzili policjanci w towarzystwie koziołka Spoko. Przypomnieli najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy. Największą atrakcją był koziołek, który z uczniami klas pierwszych przeprowadził praktyczną lekcję przechodzenia przez jezdnię. Na koniec każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy i obiecało przestrzegać zalecanych zasad.
Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Płonie ognisko i szumią knieje" [26 wrzesień 2013]

newsy

Z nastaniem nowego roku szkolnego w naszej szkole powstała nowa drużyna harcerska Orliki, w szeregach której harcerki i harcerze dumnie krzewią wartości i ideały zawarte w prawach harcerskich. Jako iż to początek ich dalekiej drogi drużyna Orlików postanowiła przy ognisku przypieczętować swą przynależność do grona harcerzy. W tym celu, zaprosiwszy swoich rówieśników, wraz z opiekunami panią Martyną Jóźwik oraz panem Tomaszem Dębowskim harcerze wybrali się 19 września na strzelnicę sportową w miejscowości Pilczyca. Choć pogoda nie rozpieszczała, wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili. Poza pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem piosenek harcerskich nie zabrakło również akcentów sportowych. Harcerze i zaproszeni przez nich koledzy, podzieleni na dwie drużyny i zgodnie z zasadami fair play, stoczyli zaciekły bój podczas 20-minutowego meczu piłki nożnej. Po zakończeniu tej jakże ekscytującej wyprawy harcerze i ich goście zadbali o porządek w miejscu, w którym wspólnie spędzili czas. I jak wszyscy zgodnie stwierdzili, już czekają na kolejne wspólne wyprawy w poszukiwaniu nowych przygód- AHOJ, PRZYGODO!

Martyna Jóźwik

Zdjęcia z ogniska w galerii

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Grali w Turnieju Orlika [10 wrzesień 2013]

newsy

 W dniu 10 września 2013 r. reprezentacja chłopców ZPS Kluczewsko wzięła udział w Eliminacjach Powiatowych IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, który odbył się we Włoszczowie. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn: Gr. A : SP I Włoszczowa, ZPS Komorniki, ZPS Kluczewsko, SP Kurzelów. Gr. B: SP II Włoszczowa, SP Konieczno, SP Bukowa, SP Secemin. Nasi chłopcy zajęli w swojej grupie III miejsce i nie awansowali do Wielkiego Finału, który decydował o awansie do eliminacji wojewódzkich. Wyniki Grupy „A” przedstawiają się następująco: SP I Włoszczowa – ZPS Kluczewsko 1:0, ZPS Komorniki – SP Kurzelów 0:1, SP I Włoszczowa – ZPS Komorniki 5:1, ZPS Kluczewsko – SP Kurzelów 1:2 (Jakub Szostkiewicz), ZPS Komorniki - ZPS Kluczewsko 0:2 (Ernest Twardowski – 2), SP I Włoszczowa – SP Kurzelów 5:0.

Tabela końcowa grupy „A”:

1. SP I Włoszczowa

9 pkt.

11 – 1

+ 10

2. SP Kurzelów

6 pkt.

3 - 6

- 3

3. ZPS Kluczewsko

3 pkt.

3 - 3

0

  4. ZPS Komorniki

  0 pkt.

  1 - 8

  - 7

  Reprezentacja ZPS Kluczewsko w turnieju wystąpiła w następującym składzie: Norbert Szczukocki, Damian Kapuściak, Ernest Twardowski, Szymon Grot, Tomasz Domoradzki, Jakub Szostkiewicz, Krystian Kuliś, Marcin Kurzak, Michał Strychalski, Michał Pikulski. Opiekun – Tomasz Dębowski.  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Nowy Rok Szkolny 2013/2014 [02 wrzesień 2013]

  newsy

  2 września 2013 roku w całej Polsce rozpoczął się Nowy Rok Szkolny 2013/2014. W naszym Gimnazjum Nowy Rok tradycyjnie rozpoczął się Mszą Świętą odprawioną w Kościele pod Wezwaniem Świętego Wawrzyńca przez księdza proboszcza Janusza Breszkę. Następnie na placu szkolnym wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości powitał dyrektor PG Kluczewsko - pan Jacek Zięba. W gronie gości, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego byli: Przewodnicząca Rady Gminy Kluczewsko - pani Wanda Popczyk - Fiecek, Wójt Gminy Kluczewsko - pan Rafał Pałka, Ksiądz Kanonik - Janusz Breszka, Przewodnicząca Rady Rodziców PG Kluczewsko - pani Wioletta Pura. Wszyscy z wymienionych gości życzyli spokojnego i owocnego nowego roku szkolnego. Po życzeniach pan dyrektor przedstawił plan pracy na nadchodzący rok oraz zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły.

  Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym Roku Szkolnym 2013/2014!!!

  Zdjęcia TUTAJ

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Wakacji Czar [03 sierpień 2013]

  newsy

  Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie z Kluczewska i okolic mieli możliwość skorzystania z wakacyjnego wyjazdu organizowanego przez ZPS w Kluczewsku. Tym razem zaplanowany został pobyt w naszych pięknych górach. Grupa wycieczkowiczów liczyła 30 osób. Chociaż zróżnicowana wiekowo, wszyscy doskonale się bawili i wspierali się w trudach pieszych wędrówek. Słoneczna aura sprzyjała nam z małymi deszczowymi psikusami. Zmęczone nogi często prosiły o chwilę odpoczynku, ale zawsze docierały co celu. Najlepszą nagrodą były przepiękne widoki rozciągające się dookoła. Dużych wrażeń dostarczyła wędrówka w Dolinę Kościeliską, aż do schroniska „Ornak” i wizyta w bacówce, gdzie można było skosztować oscypków. Kolej linowo - terenowa pomogła nam następnego dnia dostać się na Gubałówkę, obejrzeliśmy także słynny deptak „Krupówki” oraz skocznię „Wielka Krokiew”. Kolejnym celem było Morskie Oko-największe jezioro w Tatrach. Następnie Kalatówki i Hala Kondratowa. W Dolinie Strążyskiej dotarliśmy do wąskiego, ale wysokiego wodospadu „Siklawica”, a z polany podziwialiśmy widok na północną ścianę Giewontu. Czas wędrówek umiał nam pan przewodnik opowiadając wiele ciekawostek związanych z górami. W Muzeum Przyrodniczym obejrzeliśmy wystawę i film prezentujące przyrodę Tatr. Mieliśmy też możliwość zmierzenia się z przyrodniczymi zagadkami i zadaniami, które utrwaliły zdobytą wiedzę podczas poznawania wystawy. Podczas wędrówek okazało się, że uczestnicy wyjazdu poznali swoje nieznane dotąd możliwości. Wszyscy byli bardzo dumni z siebie, że przemierzyli po górskich ścieżkach prawie 50km. Oczywiście oprócz wycieczek wieczorami odbywała się dyskoteka, zielony kulig z ogniskiem, gry, zabawy, liczne konkursy z nagrodami oraz wyjazd do Aqua Parku w Zakopanem. Największym powodzeniem cieszyły się turnieje sportowe: tenisa stołowego i piłkarzyków. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze kopalnię soli w Bochni. Pani przewodniczka ciekawie opowiadała o pracy w kopalni. Największą atrakcją były jednak wprowadzenie dzieci w inny wymiar. Pojawiające się postacie opowiadały o historycznych wydarzeniach, a prezentacje multimedialne przedstawiły dawny system wentylacji, ciężką pracę górników, wypalanie metanu oraz zalanie wodą podziemnych chodników. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych mieliśmy wrażenie jakby życie i praca w kopalni toczyły się obok nas. Obejrzeliśmy również kaplicę św. Kingi i wysłuchaliśmy legendy związanej z pojawieniem się soli na tych terenach. Dużą atrakcją był przejazd podziemną kolejką. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Kraków, aby pozdrowić smoka wawelskiego, pospacerować po Rynku Głównym, zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki oraz odpocząć pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Po tak wielu atrakcjach zapewnionych przez organizatorów wyjazdu wróciliśmy z uśmiechem na twarzy do domów, aby dalej cieszyć się wakacjami. W trakcie trwania wycieczki uczestnicy poznali wiele sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, wspierania innych w trudnych chwilach, współpracy w grupie. Przygotowali również program artystyczny, który zaprezentowali na pożegnalnym spotkaniu. Każdy otrzymał certyfikat zdobywcy zakątków górskich oraz książkę o przyrodzie górskiej.
  Oto wybrane wiersze ułożonych przez nich:

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Zakończenie roku szkolnego 2012-13 [28 czerwiec 2013]

  newsy

  Dziś na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012-13. Pani Dyrektor wręczyła wyróżnionym uczniom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Rodzice uczniów z najwyzszą średnią otrzymali listy gratulacyjne. Na zakończenie Pani Ewa Orzechowska [dyrektor ZPS] podziękowała wszystkim za miniony rok szkolny, życząc udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.

  Nagroda Wójta Gminy Kluczewsko:
  Hubert Szymczyk [6b] i Przemek Początek [6b]

  Uczniowie z najwyższą średnią:
  6a - Kacper Jamróz i Anna Kryczka - 5,0
  6b - Magda Dumin i Daria Bugajniak - 5,1
  5a - Sara Szostkiewicz - 5,2
  5b - Julia Borkowska - 5,0
  4a - Wiktoria Wójcik - 5,18
  4b - Klaudia Turczyn - 5,0

  Najwięcej przeczytanych książek:
  indywidualnie - Natalia Latała [6b] - 101
  klasowo - 4b - 432

  Najlepszy piłkarz w szkole:
  Krzysztof Borkowski [6b]

  Zdjęcia dostępne TUTAJ.

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Przedszkolaki na wycieczce [27 czerwiec 2013]

  newsy

  Dnia 21. 06. 2013r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ZPS w Kluczewsku wzięły udział w wycieczce do ZOO i wesołego miasteczka w Łodzi. Podczas zwiedzania ZOO dzieci zobaczyły różne gatunki zwierząt, które do tej pory widziały tylko w książkach lub w telewizji. Chętnie spacerowały, chciały zobaczyć jak najwięcej, zachwycały się wielkością słoni i żyraf. W centralnej części ZOO czekał na nie nowoczesny, sprawiający dużo radości plac zabaw. Tuż obok znajdował się punkt gastronomiczny, w którym dzieci zjadły posiłek i odpoczęły. Po posiłku i dokonaniu pamiątkowych zakupów czekała na nie jeszcze super zabawa w wesołym miasteczku. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń i radości w ciekawym, atrakcyjnym miejscu.

  Agnieszka Piskorek, Małgorzata Walasek, Anna Błotnicka

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego Geniusz 2013 [20 czerwiec 2013]

  newsy

  22 maja w ZPS w Kluczewsku odbył się Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego GENIUSZ.Konkurs odbywał się na dwóch poziomach. 
  W konkursie wzięło udział 3 przedstawicieli klas trzecich( poziom I)  oraz 6 przedstawicieli klas VI ( poziom II).
  Laureatką konkursu została Olga Tyszer ,która uzyskała 4 miejsce w Polsce. Otrzymała dyplom i nagrodę w postaci książki.Gratulujemy.
  Wyniki pozostałych uczestników przedstawiały się następująco:
  Paulina Stypka -7 miejsce
  Bartosz Wasowicz-11 miejsce.
  W klas VI w konkursie udział wzięli:
  Przemysław Początek
  Kacper Jamróz
  Karol Smoczek
  Hubert Szymczyk
  Daria Bugajniak
  Anna Kryczka
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy  i życzymy dalszej owocnej pracy.

  Małgorzata Auguścik-Osicka

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  "Trzymaj formę"- IV edycja [20 czerwiec 2013]

  newsy
  W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolnego wzięli udział w programie "Trzymaj formę"- IV edycja.
  Celem programu "Trzymaj formę" jest edukacja w zakresie trwałego kształcenia prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej i ich rodzin. Program miał również na celu promocję zasad aktywnego trybu życia i zbilansowanej diety.
  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Festyn Rodzinny [03 czerwiec 2013]

  newsy

  W dniu 2 czerwca na stadionie w Kluczewsku odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Uczestnicy mogli podziwiać występy uczniów tutejszej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum. Zgromadzonych gości powitali dyrektorzy miejscowych szkół. Najpierw odbyła się uroczysta akademia poświęcona strażakom. Uczniowie podziękowali im za trud i poświecenie w walce z żywiołami. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Kluczewsko oraz przedstawiciel strażaków pan Tadeusz Kiełek. Po ich wystąpieniu uczestników festynu zabawiali uczniowie. Na początku mogliśmy podziwiać talent kabaretowy gimnazjalistów, później ich zdolności wokalne. Uczniowie prezentowali znane utwory polskie i zagraniczne, w których mogli wykorzystywać umiejętności zdobyte w czasie nauki języków obcych. Oprócz występów scenicznych mieliśmy okazję obserwować umiejętności sportowe uczniów. Prezentowali je w kilku konkurencjach, m.in. odbyły się skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską. Na koniec rozegrano mecz rodzice kontra dzieci. Zwycięstwo przypadło dorosłym. Następnie gimnazjaliści zaprezentowali uczestnikom festynu przedstawienie profilaktyczne, pt. „Wózek”, w którym zwrócili uwagę na możliwe skutki używania alkoholu prowadzące do nieodwracalnych następstw wypadków i trwałego kalectwa.
  Przez cały okres trwania imprezy plenerowej młodzież roznosiła ulotki ostrzegająca przed zgubnymi skutkami nadużywania alkoholu, zażywania narkotyków oraz palenia papierosów, co było przewodnim hasłem zorganizowania tej uroczystości rodzinnej. Rozdawano także balony z nadrukami o charakterze profilaktycznym. Ponadto każde dziecko miało zapewniony posiłek ufundowany przez Rady Rodziców obydwu szkół. Oprócz tego był inne stoiska, gdzie można było nabyć produkty spożywcze, zabawki i fanty na rzecz szkolnych placówek. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci były: karuzela, trampolina, zjeżdżalnia oraz basen z kulkami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody strażackie, które można było dokładnie obejrzeć. Dzięki pokazom możliwości wozów pożarniczych niektórzy chętni mieli „darmowy prysznic”. Na scenie zaprezentowały się też dzieci z grup przedszkolnych. Maluchy recytowały wierszyk ,,Rodzinka” i śpiewały piosenki: ,,Uśmiechnięte buzie”, ,,Dżungla”, ,,Pociąg krasnoludków” oraz ,,Teddy bear'- piosenkę, w której pokazały umiejętności zdobytewczasie nauki języka angielskiego. Występ przedszkolaków spotkał się z duzym aplauzem publicznosci.
  Na koniec imprezy dla uczestników zorganizowano dyskotekę pod gwiazdami. Niedzielna pogoda była dla nas sojusznikiem, gdyż przez ostatnio panujący dżdżysty okres na czas trwania festynu wyszło słońce, co zapewniło dużą frekwencję.
  Zdjęcia z imprezy dostępne TUTAJ.

  Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

  Statystyki:
  Wszystkich news'ów: 656 | Wszystkich kategorii: 1 |
  Najnowszy news: FINAŁ KONKURSU OGÓLN... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [20308]