Siatkarki SP Kluczewsko grały w Największym Turnieju na Świecie! [11 lipiec 2016]

W dniach 7-10 lipca w Częstochowie odbył się Finał Ogólnopolski XXII Turnieju Mini Siatkówki Kinder+ Sport 2016. Według danych Międzynarodowej Federacji Siatkówki FIVB - Turniej Kinder+ Sport jest największym tego typu turniejem organizowanym na świecie. Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po trzy najlepsze drużyny (klubowe i szkolne) z każdego województwa wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. W finale w Częstochowie wystąpiło 288 drużyn (ponad 1600 młodych siatkarek i siatkarzy) w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii czwórek dziewcząt województwo świętokrzyskie reprezentowały: DMKS PLAS Kielce, MKS GALA Skarżysko – Kamienna oraz po raz pierwszy w historii Szkoła Podstawowa z Kluczewska. Każda z drużyn na zawodach rozegrała po 9 meczów. Młode siatkarki z Kluczewska w poszczególnych spotkaniach uzyskały następujące wyniki: SP Kluczewsko – „ŚRODA” Środa Wielkopolska 0:2 (9:15; 10:15), SP Kluczewsko – Białostocka Akademia Siatkówki Białystok 0:2 (10:15, 4:15), SP Kluczewsko – ATENA Warszawa 0:2 (5:15, 4:15), SP Kluczewsko – KS „SIATKARZ” Koło 0:2 (12:15; 8:15), SP Kluczewsko – Sejneńska Akademia Siatkówki Sejny 1:2 (8:15, 15:13; 9:11), SP Kluczewsko – MKS Dobre Miasto 1:2 (15:7; 13:15; 7:11), SP Kluczewsko – SMS LO II Opole 2:0 (16:14, 15:10), SP Kluczewsko – SP1 Sulechów 2:0 (15:9, 15:11), SP Kluczewsko – MKS Kraśnik 0:2 (5:15, 7:15). 2 zwycięstwa w turnieju pozwoliły Kluczewiankom na zajęcie 44 miejsca w turnieju. PLAS Kielce ostatecznie zajął 19 miejsce a GALA Skarżysko – Kamienna – 48.

Zawody w Częstochowie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Niewątpliwie jedną z największych była możliwość zrobienia sobie zdjęcia i zdobycia autografu od ambasadorów turnieju – byłych wybitnych reprezentantów Polski – Piotra Gruszki i Sebastiana Świderskiego.

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i torbami pełnymi słodyczy ufundowanych przez sponsora głównego – firmę Ferrero Polska.

Jak mówi Jacek Kasprzyk Wiceprezes ds. sportu i szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej o wielkości Turnieju Kinder+ Sport świadczy jednak nie tylko ilość uczestników, ale także – a może przede wszystkim – charakter imprezy. Setki dziewcząt i chłopców przyjechały rywalizować do Częstochowy nie tylko o miejsce na podium, ale również zbierać niezbędne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – również w przyszłości Polskiej Siatkówki. Jako odpowiedzialny w PZPS za szkolenie wiem, że to właśnie w wieku kadeta, czy juniora kształtują się cechy przyszłego zawodnika, tworząc podwaliny sportowego warsztatu, techniki oraz osobowości sportowca. Turnieje takie jak KINDER + SPORT dają młodym ludziom szansę pierwszych poważnych konfrontacji na boisku – zarówno z przeciwnikiem, jak i własnymi umiejętnościami i wyobrażeniami o sporcie drużynowym.

Szkołę Podstawową Kluczewsko w Turnieju reprezentowały: Olga Tyszer (kpt.), Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Emilia Nowakowska. Opiekunem drużyny był p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

E-Podręcznik - Sprawozdanie z innowacji [11 lipiec 2016]

Sprawozdanie z Innowacji znajduje się w zakładce: "E-Podręcznik sposobem..."

Zdjęcia w Galerii

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 [25 czerwiec 2016]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 [22 czerwiec 2016]

Program Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016

w ZPS Kluczewsko

  • 8:30 - Msza Święta w Kościele w Kluczewsku;
  • Ok. 9:00 - Uroczyste Zakończenie w Sali Gimnastycznej;
  • Spotkania z wychowawcami w klasach.

Serdecznie zapraszamy...

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Piknik na pożegnanie przedszkola [22 czerwiec 2016]

22 czerwca odbył się piknik-grill dla wszystkich przedszkolaków. Przede wszystkim dopisała pogoda wiec wszyscy odetchnęli z ulgą. Oczywiście najwięcej radości sprawił dzieciom  przygotowany grill  oraz wspólne zabawy z  wykorzystaniem chusty animacyjnej, woreczków, hula- hop, piłek. Możliwość wspólnych zabaw, swobodne rozmowy sprawiły dzieciom wielką frajdę. Dopisywał wszystkim dobry humor i apetyt.  Muzyka disco sprowokowała wielu tancerzy do ujawnienia swoich talentów tanecznych. Należą się ogromne brawa za kondycję.

Z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją dziękujemy wszystkim RODZICOM I PRZEDSZKOLAKOM ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY ROK SZKOLNY 2015/2016. Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom spokojnych i udanych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Pustej Klasy - 17 czerwca [21 czerwiec 2016]

Tego dnia uczniowie naszej szkoły spędzili przynajmniej jedną lekcję poza budynkiem szkoły. Dzieci z klasy I IIb i IIc wybrały się na wspólną wycieczkę w teren. Nad pobliskim zbiornikiem wodnym rodzice przygotowali ognisko. Pogoda nam dopisała, więc wszyscy rozłożyli się na kocach i relaksowali się przy grach, układankach dydaktycznych. W lesie obserwowali przez lupy zwierzątka i rośliny. Z zebranego tworzywa przyrodniczego zostały przygotowane nietypowe plakaty. Pani bibliotekarka przeczytała opowieść jak Franklin wybrał się na biwak. Były też bańki wodne, gry w piłkę, berek i inne. Uczniowie pełni wrażeń, zadowoleni wrócili do domu.

                          Agnieszka Herczyńska, Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mamy własny ogródek [19 czerwiec 2016]

Uczniowie klasy IIb i IIc  z pomocą harcerzy założyli własny ogródek na placu szkolnym. Obydwie klasy w ciągu całego roku szkolnego uczestniczyły w projekcie innowacyjnym „Schodkami do zdrowia”, którego jednym z założeń była uprawa ogrodu z warzywami.

W myśl trzeciego Prawa harcerskiego – „Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim”, drużyna harcerska przyszła z pomocą młodym ogrodnikom. Wczesną wiosną przygotowując grunt pod uprawę wyplantowali oraz nawieźli ziemi ogrodowej. Ciężką pracę, którą wykonali z przyjemnością zakończyli piknikiem z grillowanymi kiełbaskami.

Drugoklasiści zajęli się uprawą warzywnych grządek sadząc: sałatę, cebulę, fasolę, marchew i pietruszkę. Aby ogródek  cieszył również oko zostały posadzone kwiaty. Czekamy z niecierpliwością na efekty naszej pracy.

Serdecznie dziękujemy sąsiadom naszego ogródka, którzy podczas słonecznych dni dbają , aby nasze roślinki miały odpowiednią ilość wody.

Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Więcej w zakładce "Innowacje"

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Z angielskim za Pan Brat [19 czerwiec 2016]

W II semestrze roku szkolnego 2015/2016 przeprowadziliśmy wśród uczniów naszej szkoły konkurs „Z angielskim za Pan Brat”. Naszym celem było wyłonienie w każdej klasie Mistrza, czyli osoby posiadającej  największy zasób słów z języka angielskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a zmaganiom podczas pisania testu sprawdzającego towarzyszyły duże emocje i rywalizacja. Ostatecznie udało nam się wyłonić Najlepszych uczniów w każdej klasie.

Master of Vocabulary w poszczególnych klasach zostali:

klasa I- Dawid Łączek

Klasa IIa Adrianna Prokop

Klasa IIb Ada Grzelka

Klasa IIc Nadia Wojtczyk

Klasa IIIa Julita Szymczyk

Klasa IIIb Wiktoria Łęcka

Kl. IV Magdalena Gieroń

Klasa Va Magdalena Baran

Klasa Vb Magdalena Okoń

Klasa VIa Maciej Łuczyński

Klasa VIb Angelika Borkowska

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami, dzięki którym uczniowie będą mogli dalej rozwijać swoje zainteresowania w języku angielskim.

Dziękujemy bardzo Bankowi Spółdzielczemu we Włoszczowie, dzięki któremu mogliśmy zakupić atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy Konkursu

Małgorzata Ławińska i Małgorzata Auguścik - Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Jak nie czytam, jak czytam" [14 czerwiec 2016]

W dniu 10.06.2016r.w ramach ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam, jak czytam” przedszkolaki i uczniowie ZPS w Kluczewsku w tym przedstawiciele samorządu, harcerzy, sportowców wyruszyli wspólnie z nauczycielami i pracownikami szkoły w pochodzie ulicami naszej miejscowości. Każdy z uczestników zabrał ze sobą swoją ulubioną książkę. „Lubimy czytać”, ten napis widniał na czele uroczystego korowodu.

W akcji współpracowali z nami Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku, pracownicy Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Policji. Przedstawicielka Urzędu Gminy pani Jadwiga Suliga przeczytała nam wiersze Juliana Tuwima z dedykacją dla wszystkich zgromadzonych oraz swoich wnucząt. Natomiast pan kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia rozmawiał z dziećmi na temat ich ulubionych książek. Następnie wszyscy zebraliśmy się na stadionie, gdzie wspólnie czytaliśmy książki i rozmawialiśmy na ich temat.

Sukcesem naszego działania było to, że zjednoczyło nas wspólne czytanie. Wszyscy świetnie się bawili z nieodłącznym atrybutem tego dnia – książką.

Agnieszka Herczyńska, Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Bo fantazja jest od tego, aby bawić się..." [12 czerwiec 2016]

5 czerwca na stadionie w Kluczewsku odbył się festyn rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Strażaka oraz Dnia Dziecka. Można rzec, że to już tradycja - od kilku lat na początku czerwca Zespół Przedszkolno-Szkolny i Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku wraz z Radami Rodziców przygotowują  imprezę, na którą zapraszają wszystkich mieszkańców gminy.

Zgromadzeni byli liczni goście: przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Gminy - Mateusz Strychalski, Bożena Ławińska, Piotr Barański, Komendant Gminny OSP - Dariusz Ławiński, delegacje OSP z Bobrownik, Ciemiętnik, Dobromierza, Januszewic, Kluczewska, Łapczynej Woli, Pilczycy, Rączek, Rzewuszyc, Stanowisk, dzielnicowy - p. Rafał Tomczyk.

W trakcie festynu można było kupić cegiełki, z których dochód został wpłacony na konto Rady Rodziców. Ci, którzy zakupili cegiełki, wzięli - pod koniec imprezy - udział w losowaniu ciekawych nagród - tableta, głośników, słuchawek, hulajnogi, zabawek i książek.

Pierwszą atrakcją dnia była inscenizacja przygotowana przez uczniów z okazji Dnia Strażaka. Potem na scenie pojawiły się mistrzynie województwa świętokrzyskiego w piłce siatkowej dziewcząt wraz z opiekunem, p. Tomaszem Dębowskim. Oliwia i Hubert Kubis - uczniowie kluczewskich szkół - zagrali dla nich utwór „We are the champions”.

Motyw przewodni festynu - ”W krainie baśni i bajek”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały piosenki i układy taneczne: ”Wesołe krasnoludki” ,”Siedmiu krasnoludków”, ”Days of the week”, ”Witajcie w naszej bajce”, ”Leń”, ”Na miotłach”, a uczniowie z klas I -”Childrens day”, ”Chocolate”. Do świata baśni i bajek wprowadziły widzów również uczennice gimnazjum, które zaśpiewały piosenki: ”Kolorowy wiatr”, ”Mam tę moc”,”Rzeka marzeń”, a także -”Smerfy”, ”Gumisie”, ”Cztery słonie” .W dalszej części imprezy uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali inscenizację baśni „Calineczka”, a gimnazjaliści -”Czerwony Kapturek szuka księcia”. Taniec do muzyki z „Baśni tysiąca i jednej nocy”, czytanie bajki „Bursztynek” napisanej przez uczniów, rodziców i nauczycieli, quiz wiedzy o baśniach, taniec Ady Bałazińskiej do utworu „Vallis Alps-Young” - to kolejne atrakcje dnia. Na koniec - losowanie nagród w loterii cegiełkowej. I, wreszcie, koncert zespołu p. Małgorzaty Kowalczyk, który przerodził się w zabawę pod gołym niebem.

Dopisała pogoda, dopisali uczestnicy, dopisały humory. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Edyta Hanyż - Prostak

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II Miejsce ZPS Kluczewsko w Koniecznie [08 czerwiec 2016]

8 czerwca w Koniecznie odbyła się XVII edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. W zawodach wzięło udział 6 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grupę „A” tworzyły: SP Czarnca, ZPS Kluczewsko i ZPS Komorniki natomiast w grupie „B” zagrały: SP Radków, SP Kurzelów oraz SP Konieczno. Wyniki meczów grupowych przedstawiają się następująco: Grupa „A”: Czarnca – Kluczewsko 2:5 (gole dla ZPS Kluczewsko strzelili: Damian Barczyński 4, Karolina Jamróz 1), Komorniki – Czarnca 2:0, Komorniki – Kluczewsko 0:3 (Damian Barczyński, Jakub Walasek, Hubert Jambor). Grupa „B”: Radków – Kurzelów 1:0, Kurzelów – Konieczno 2:0, Konieczno – Radków 1:0. Mecz o V miejsce: Konieczno – Czarnca 3:1. Mecz o III miejsce: Komorniki – Radków 1:0. Finał: Kluczewsko – Kurzelów 0:1.  Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. SP Kurzelów, 2. ZPS Kluczewsko, 3. ZPS Komorniki, 4. SP Radków, 5. SP Konieczno, 6. SP Czarnca.

Damian Barczyński z ZPS Kluczewsko strzelając 5 goli w turnieju został „Królem Strzelców”.

Na zakończenie turnieju pani Dyrektor ZPO w Koniecznie – Anna Kowal uhonorowała wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomami, pucharami oraz medalami. Wyróżniający się zawodnicy otrzymali statuetki.

ZPS Kluczewsko w turnieju reprezentowali: Oskar Glanda (IV), Krystian Kuliś (VI), Jakub Prokop (IV), Jakub Walasek (IV), Damian Barczyński (IV), Oliwer Gieroń (V), Hubert Jambor (V), Kacper Pura (III), Karolina Jamróz (V), Karolina Jambor (V). Opiekun – p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

XIV Majowy Turniej Piłki Nożnej [31 maj 2016]

31 maja 2016r. w hali sportowej przy ZPS Kluczewsko odbyła się XIV Edycja Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego we Włoszczowie/Oddział w Kluczewsku. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: ZPS Dobromierz, ZPS Komorniki, SP Konieczno, SP Kurzelów oraz ZPS Kluczewsko. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” a wyniki przedstawiają się następująco: Dobromierz – Kluczewsko 2:1 (Barczyński Damian), Konieczno – Komorniki 1:0, Konieczno – Kluczewsko 0:2 (Gieroń Oliwer, Barczyński Damian), Kurzelów – Dobromierz 1:1, Konieczno – Kurzelów 0:1, Komorniki – Kluczewsko 0:1 (Gieroń Oliwer), Kurzelów – Komorniki 3:0, Dobromierz – Konieczno 2:1, Komorniki – Dobromierz 0:1, Kurzelów – Kluczewsko 0:2 (Barczyński Damian, Samobójcza). Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco: 1. ZPS Dobromierz, 2. ZPS Kluczewsko, 3. SP Kurzelów, 4. SP Konieczno, 5. ZPS Komorniki.

Tabela końcowa Turnieju:

1

SP Dobromierz

10 pkt.

6 - 3

+3

2

ZPS Kluczewsko

9 pkt.

6 - 2

+4

3

SP Kurzelów

7 pkt.

5 - 3

+2

4

SP Konieczno

3 pkt.

2 - 5

-3

5

ZPS Komorniki

0 pkt.

0 - 6

-6

 

Królem Strzelców Turnieju został Antoni Mikołajczyk z ZPS Dobromierz – zdobywca 3 goli. Statuetkę Najlepszego Bramkarza odebrał Oskar Glanda z ZPS Kluczewsko, Najlepszym Piłkarzem (MVP) została Karolina Dymek z SP Kurzelów. Pamiątkową statuetkę otrzymał także 8-letni Kacper Czaiński z ZPS Kluczewsko, który był najmłodszym uczestnikiem rozgrywek. Wszystkie drużyny na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami, medalami, które wręczyła pani dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Społeczność uczniowska ZPS Kluczewsko składa serdeczne podziękowania Sponsorowi Strategicznemu Turnieju, czyli Dyrekcji Banku Spółdzielczego we Włoszczowie – Oddział w Kluczewsku.

Tradycyjnie w sponsorowanie Imprezy włączył się kierownik Gminnego Klubu Sportowego GKS Kluczewsko – pan Sławomir Orzechowski, który ufundował nagrodę indywidualną w postaci piłki. Nagrodę tą otrzymał Kacper Czaiński (Najmłodszy Uczestnik Turnieju). Organizatorami XIV Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych był Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku, UKS „SFINX” Kluczewsko. Nad poprawnym przebiegiem rozgrywek „czuwali” nauczyciele wychowania fizycznego.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko grała w następującym składzie: Oskar Glanda (IV), Jakub Walasek (IV), Damian Barczyński (IV), Oliwer Gieroń (V), Jakub Prokop (IV), Jakub Nowak (II), Kacper Czaiński (II), Hubert Jambor (V), Dawid Bąk (V), Damian Śpiechowicz (V), Krystian Kuliś (VI). Opiekun -  pan Tomasz Dębowski.

Wszystkim piłkarzom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Świętokrzyskie jakie cudne... [31 maj 2016]

Uczniowie klas drugich mieli okazję podziwiać uroki naszego pięknego regionu podczas wycieczki szkolnej w dniu 18.05.2016. Zwiedzili Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, gdzie oglądali wystawę zabawek  oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zatytułowanych „Pop-up'owe kartki”. W ramach relaksu po zajęciach dzieci mogły  korzystać z atrakcji na muzealnym placu zabaw, gdzie z pomocą wolontariuszy uczyli się m.in. chodzenia na szczudłach. Pogoda pozwoliła na spacer ulicą Sienkiewicza i podziwianie tego urokliwego deptaka. Z Kielc drugoklasiści udali się do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni i tam spędzili kilka godzin spacerując i podziwiając uroki zabytkowych domków. Wycieczka utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że mieszkamy w bardzo ciekawym i pięknym regionie turystycznym, który warto pokazywać i warto zwiedzać.

 E.Dumin, M.Walasek, B. Włódzik

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Kocham Cię, Ti Amo, Je T'aime... [31 maj 2016]

Kocham Cię, Ti Amo, Je T'aime...

Tymi słowami 30 maja uczniowie klasy IIb  witali swoje mamy na występie  z okazji Ich święta. Wzruszające wiersze i piosenki rozbrzmiewały w klasie i były podziękowaniem za trud, miłość, oddanie i opiekę. Dzieci dały również popis swoich umiejętności tanecznych wykonując taniec Chocholatte, który niezmiernie się podobał i wzbudził duże emocje. Mamy zostały obdarowane uroczymi, wykonanymi przez dzieci słonecznikami a następnie przystąpiły do konkursu. za zadanie miały odnalezienie karteczki w której dzieci opisywały jakie są ich mamy, co lubią i czego nie lubią, za co je kochają. Zadanie okazało się proste, iż wszystkie mamy bezbłędnie wskazały opisy swoich pociech. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego słodkiego poczęstunku.

E. Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko grały w Mistrzostwach Polski [30 maj 2016]

W dniach 26-29 maja 2016 r. w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział 17 reprezentacji (Mistrzów lub Wicemistrzów Województw), a wśród nich po raz pierwszy w historii Szkoła Podstawowa z Kluczewska, która jako Mistrz Województwa Świętokrzyskiego reprezentowała Nasze Województwo i Gminę Kluczewsko w tak prestiżowych zawodach.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego losowania, po którym to SP Kluczewsko trafiło do pięcio-drużynowej grupa „A”. Grupy B, C i D były cztero-drużynowe. Przeciwniczkami kluczewianek w pierwszej fazie zawodów były: SP 74 Szczecin, PSP Wawelno, SP 31 Bydgoszcz, SP 11 Kędzierzyn – Koźle. Poszczególne wyniki naszych meczów przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP 11 Kędzierzyn – Koźle 1:2 (22:25; 25:18; 8:15), SP 74 Szczecin – SP Kluczewsko 2:1 (17:25; 25:10; 15:13), PSP Wawelno – SP Kluczewsko 2:1 (25:20; 6:25; 15:6), SP Kluczewsko – SP 31 Bydgoszcz 1:2 (19:25; 25:23; 4:15). Dziewczęta zajęły 5 miejsce w grupie i w kolejnym dniu grały o miejsca 9-17 trafiając do grupy „H” wraz z SP Międzyborów i SP 3 Sulechów. Wyniki grupy „H”: SP 3 Sulechów – SP Kluczewsko 2:0 (25:20; 25:10), SP Kluczewsko – SP Międzyborów 0:2 (15:25; 20:25). Nasze siatkarki Mistrzostwa zakończyły dwoma efektownymi zwycięstwami wygrywając grupę „L”. Wyniki grupy „L”: SP Kluczewsko – SP Nieświń 2:0 (25:10; 25:16), SP Kluczewsko – SP 3 Nysa 2:1 (25:27; 25:17; 15:7). Dzięki dwóm ostatnim zwycięstwom Siatkarki SP Kluczewsko zostały 15 drużyną Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce Dziewcząt.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski przedstawia się następująco: 1. SP 6 Kwidzyń, 2. SP 155 Kraków, 3. SP Janków Przygodzki, 4. SP 6 Biała – Podlaska, 5. SP 74Sszczecin, 6. SP 13 Tomaszów Maz., 7. SP 31 Bydgoszcz, 8. SP 97 Wrocław, 9. SP Giżycko, 10. SP Międzyborów, 11. SP 11 Kędzierzyn – Koźle, 12. SP 3 Sulechów, 13. PSP Wawelno, 14. SP 4 Jasło, 15. SP Kluczewsko, 16. SP Nieświń, 17. SP 3 Nysa.

Piętnaste miejsce siatkarek z Kluczewska w Polsce jest ich ogromnym sukcesem. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie. Dziewczęta zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Większość meczów w ich wykonaniu kończyła się tie-breakami. Pokazują one, że szkoła z tak małej miejscowości dzięki ciężkiej pracy na treningach oraz wspaniałej atmosferze panującej w drużynie może rywalizować jak „równy z równym” z takimi miastami jak Szczecin, Bydgoszcz, Kędzierzyn – Koźle czy Kielce, Ostrowiec Św. (w Mistrzostwach Województwa).

4-dniowy pobyt na takiej imprezie był dla dziewcząt niezapomnianą przygodą, sposobem na zdobycie nowych doświadczeń. W zawodach uczestniczyło ponad 400-tu młodych adeptów siatkówki – chłopców i dziewcząt. Panowała bardzo wspaniała atmosfera co skutkowało nawiązywaniem nowych przyjaźni, które kontynuowane będę na pewno  za pomocą portali społecznościowych.

SP Kluczewsko w Mistrzostwach Polski reprezentowały: Olga Tyszer (kpt.), Oliwia Kubis, Emilia Nowakowska, Martyna Dudek, Karolina Jamróz Angelika Borkowska, Iga Bańcer, Kinga Walasek, Karolina Jambor, Wioleta Kuliś. Opiekunem drużyny był p. Tomasz Dębowski.

Przypomnijmy także, że drużyna w składzie: Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Emilia Nowakowska, Martyna Dudek w tym roku wystąpi także w Ogólnopolskim Finale Turnieju Mini Siatkówki Kinder+ Sport, który odbędzie się w dniach 7-10 lipca w Częstochowie. Turniej Kinder+ Sport jest największym turniejem mini siatkówki rozgrywanym w Polsce. Grają tam zarówno zespoły klubowe jak i szkolne, które zostały wyłonione z eliminacji wojewódzkich.

Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Kluczewsko – panu Rafałowi Pałce za zakup nowych strojów dla drużyny oraz za pokrycie kosztów wyjazdu na Mistrzostwa Polski. Dziękujemy również Radzie Rodziców przy ZPS Kluczewsko, która także włączyła się w pomoc przy organizacji wyjazdu.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 347 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki SP Kluczew... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [8299]