"Jesień w lesie" - Konkurs Literacko - Plastyczny [21 październik 2016]

W dniu 18.10.2016r.zostały  ogłoszone wyniki konkursu  literacko – plastycznego pt. „Jesień w lesie”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna w Kluczewsku przy współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz Gminną Biblioteką Publiczną. Był on skierowany do uczniów klas II – III oraz klas IV – VI. Zadaniem uczestników było wykonanie w formie plastycznej ilustracji do wiersza Jana Brzechwy pt.   „Grzyby”.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni,  zainteresowań plastycznych i czytelniczych wśród dzieci oraz poszerzenie wiedzy na temat różnych gatunków grzybów. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, gdyż wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe. Podczas oceny jury zwróciło uwagę na zgodność z tematyką, poziom aktywności twórczej oraz łączenie ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

W kategorii klas II – III laureatami zostali:

I miejsce -  Nicola Gusta  kl. III c,

II miejsce – Marta Zięcik  kl. III a,

II miejsce – Szymon Otto  kl. III c,

III miejsce - Fabiola Barabasz  kl. III b,

III miejsce – Amelia Piech  kl. III c,

Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Wojciechowska i Emilia Dobrowolska z kl. II.

W kategorii klas IV – VI wyniki są następujące:

I miejsce – Aleksandra Teklak   kl. VI b

II miejsce  - Emilia Turczyn  kl. VI a

III – Marta Cieślak  kl. VI a

Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Okoń i Nicola Olczyk.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali słodki upominek. Natomiast zwycięzcom przyznano nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Samorząd Uczniowski.

Nagrodzone prace można obejrzeć w holu Urzędu Gminy w Kluczewsku.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Papieski w ZPS Kluczewsko [18 październik 2016]

Z okazji 38 rocznicy wyboru naszego rodaka – Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową, 13 .10.2016r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym odbył się konkurs Papieski na etapie szkolnym. Pięcioro uczniów z klas IV – VI wzięło w nim udział.

Pytania dotyczyły biografii Jana Pawła II, i w ogólnym zarysie obejmowały pielgrzymki papieskie. Pytania ułożone były w różnej formie :   testy polegające  na wybraniu  prawidłowej odpowiedzi, uzupełnieniu zdań na podstawie opracowania z literatury „Droga do Watykanu”, „Pielgrzymki Jana Pawła II.” , i  pytania otwarte. Łącznie pytań było trzydzieści.

Zwycięzcami konkursu z największą ilością punktów byli uczniowie : Julita Szymczyk z klasy IVa, Wiktoria Łęcka z klasy IVb, Magdalena Okoń z klasy VIb, Paulina Liczberska z klasy VIb, Damian Śpiechowicz z klasy VIa

Aby bardziej uczcić rocznicę wyboru Ojca świętego Jana Pawła II,    uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum  dodatkowo wystawili dnia 18.10.2016r. dla społeczności szkolnej  montaż słowno – muzyczny pt. ” Wspomnienia o Janie Pawle II”  Przygotowali dekoracje sceny a schola – szkoln – parafialna  wspólnie z innymi uczestnikami akademii,  upiększała utworami muzycznymi cały występ  przy dźwięku gitar. Recytowane teksty odzwierciedlały biografię począwszy od dzieciństwa i pontyfikat Jana Pawła II.

Przeprowadzony konkurs papieski i zaprezentowane przedstawienie pozwoliło społeczności szkolnej pogłębić i przypomnieć wiedzę o wielkim Papieżu Janie Pawle II i uświadomić nam, że mamy świętego  naszych czasów, gdzie za jego pośrednictwem,  Bóg obdarza  nas łaskami.

Po zakończonej akademii, Pani Dyrektor ZPSZ wręczyła nagrody książkowe i .upamiętniające naszego rodaka Jana Pawła II uczestnikom konkursu, które zostały ufundowane przez ks. Proboszcza Janusza Breszkę.

Barbara Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Edukacji Narodowej [18 październik 2016]

„...Dziękujemy jak każdego roku, z każdym rokiem coraz bardziej i goręcej...”, słowa podziękowań i życzeń płynęły jak z nut  w kierunku  wszystkich pracowników ZPS i PG w Kluczewsku. Wyśpiewując i  recytując słowa piosenek, wierszy i życzeń uczniowie wykonali wspaniały występ
z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się  13 październik, łącząc reprezentantów Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum. Społeczność uczniowska poprzez swoich przedstawicieli   na ręce Pani Dyrektor złożyła kwiaty oraz obdarowała pracowników szkoły różyczkami w podziękowaniu za trud wychowania, cierpliwość i wyrozumiałość.

Ewelina Dumin, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Owoce - Samo Zdrowie! [15 październik 2016]

"Owoce – samo zdrowie!"

Pod takim hasłem dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku  poznawały znaczenie owoców dla zdrowia. Jesień to  przecież czas zbiorów w sadzie i ogrodzie. Podczas zajęć dzieci poznawały smak, zapach, kształt i wielkość owoców. Maluszki chętnie śpiewały piosenkę ,,Małe czerwone jabłuszko”. Grupy starszaków wykonały pracę plastyczną. Efektem finałowym była degustacja owoców przygotowana przez przedszkolaków.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie podjęte przez nas działania przyczynią się do  spożywania warzyw i owoców w  różnej postaci zarówno w przedszkolu  jak i w domu rodzinnym.

Alina Czarny Marszałek, Anna Błotnicka, Jolanta Noga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Śladami Henryka Sienkiewicza [12 październik 2016]

2016 rok został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. W tym roku mija setna rocznica śmierci i sto siedemdziesiąta rocznica urodzin pisarza. Z tej okazji w dniu 8 października biblioteka szkolna w ZPS w Kluczewsku zorganizowała wycieczkę do Oblęgorka. Uczestniczyli w niej uczniowie klas szóstych ZPS z Kluczewska, członkowie DKK z Kluczewska i Dobromierza oraz grupa uczniów ze szkoły z Dobromierza. Wszyscy chcieliśmy  przez chwilę pobyć w miejscu , gdzie bywał i tworzył Henryk Sienkiewicz. Po dotarciu do Oblęgorka, idąc aleją lipową do Muzeum pisarza, podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody.

Majątek ziemski Oblęgorek Henryk Sienkiewicz otrzymał w 1900 roku, jako prezent od narodu polskiego na 25 – lecie pracy twórczej. Należy wspomnieć, iż ten pięknie położony pałacyk zaprojektował specjalnie dla pisarza architekt Hugon Kudera. Pałacyk był dla pisarza letnią rezydencją. Tu w wolnych chwilach Sienkiewicz spędzał czas ze swoją rodziną i z przyjaciółmi. Był zachwycony swoją nową posiadłością i tak o niej pisał :

„Oblęgorek oczarował mnie zupełnie. Mało jest w Królestwie wiosek tak pięknie położonych. Drzewa bardzo porosły, park jest ogromny, kwiatów mnóstwo, a jabłonie, grusze i śliwy gną się literalnie pod ciężarem owoców”.

W Muzeum zwiedziliśmy salon, jadalnię, palarnię, gabinet i sypialnię pisarza. Podziwialiśmy oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru artysty. Henryk Sienkiewicz napisał tutaj kilka swoich dzieł takich jak: powieść „ W pustyni i w puszczy”, „ Na polu chwały”, nowelę „ Dwie łąki” a także fragmenty niedokończonych Legionów.

Myślimy, że wycieczka była dla wszystkich ciekawa i pasjonująca. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc.

Pałacyk Henryka Sienkiewicza to szczególne miejsce, które warto zobaczyć.

Serdeczne podziękowania składamy p. Wójtowi – Rafałowi Pałce za pomoc w organizacji wycieczki. 

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Tukanowy Szef Kuchni w Naszym Przedszkolu [11 październik 2016]

4 października 2016r najmłodsze przedszkolaki uczęszczające na  zajęcia dodatkowe  wzięły udział w warsztatach kulinarnych  pt:.„ Tukanowy szef  kuchni ”. Po starannym umyciu rączek , przygotowaniu stanowisk  wszyscy razem zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kolorowe kanapki  nie tylko były smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzieci podczas swojej pracy kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Podziękowanie Kacperka [06 październik 2016]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wkręć sie w pomaganie!!! [06 październik 2016]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wyboru Samorządu Uczniowskiego [03 październik 2016]

Wyboru Samorządu Uczniowskiego

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbywały  się na wzór ordynacji wyborczej dorosłych obywateli.

Pierwszym etapem było wytypowanie przez uczniów klas IV-VI swoich  kandydatów. Byli to: Nikola Olczyk kl.IVa, Nina Łączek kl. IVb, Oskar Glanda kl.V, Izabela Strychalska kl. VIa, Karolina Jambor kl.VIb.

Przez tydzień kandydaci prezentowali się społeczności uczniowskiej poprzez własnoręcznie wykonane kolorowe plakaty, których  forma i treść  zależała od inwencji oraz pomysłowości uczniów. Przedstawiali w nich swoje programy wyborcze starając się dotrzeć do wyborców
i pozyskać ich głosy.

W poniedziałek, 26 września  uczniowie na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania oddali swój głos na wybranego kandydata.  Następnie komisja wyborcza przeliczyła głosy i podsumowała wyniki wyborów.
Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została Karolina Jambor, uczennica klasy VIb.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekun SU

Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia z Wyborów TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Chłopaka - Szkolne Disco [29 wrzesień 2016]

W miniony czwartek podczas dyskoteki szkolnej uczciliśmy święto naszych kolegów. Spośród uczniów klas IV-VI dziewczynki wybrały najsympatyczniejszych chłopców w każdej z klas. 
Są to: Mateusz Gieroń kl. IVa, Kacper Stypka kl.IVb, Damian Barczyński kl. V, Grzegorz Domoradzki kl. VIa, Mateusz Bąk kl. VI b. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali  wafelki. Niespodzianką dla pozostałych  uczestników  dyskoteki były słodkie lizaki będące smacznym przerywnikiem świetnej zabawy.

Opiekun SU

Aleksandra Skórnicka

Fotogaleria: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Sprzątamy naszą okolicę" [26 wrzesień 2016]

Drużyna harcerska z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Kluczewsku  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania” wzięła udział
w akcji „Tu mieszkam, tu sprzątam”. W słoneczne, wtorkowe popołudnie dzieci sprzątały odcinek drogi Kluczewsko - Komparzów. Uczniowie wyposażeni w foliowe worki i rękawiczki z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w akcji. Dzieci w krótkim czasie napełniły aż 5 worków! Harcerze byli zaskoczeni dużą ilością oraz różnorodnością śmieci, które znaleźli w przydrożnym  rowie i na skraju lasu.

Po akcji odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Była to świetna okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do dyskusji na temat ważności utrzymania czystości  w naszym otoczeniu.
Mamy nadzieję, że poprzez takie działania młodzi ludzie wypracują  w sobie nawyk niezaśmiecania oraz dbania o swoją okolicę.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu za ufundowanie kiełbasek na ognisko.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zaczynamy dyskutować o książkach... [22 wrzesień 2016]

22 września w bibliotece szkolnej w Kluczewsku odbyła się inauguracja Dziecięco –Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Chęć udziału w DKK zgłosili  uczniowie z klasy VIa i VIb. Są to: Magdalena Baran, Wioleta Kuliś, Emilia Turczyn, Adrian Gębski, Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Paulina Liczberska, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego  Irena Orzechowska, która serdecznie powitała nowych klubowiczów  oraz podkreśliła zalety czytania  książek. Swoją obecnością zaszczyciła nas także blogerka książkowa, pani Ewelina Bartocha, która opowiedziała o swojej pasji do  czytania i recenzowania książek. Klubowicze zostali zapoznani z zasadami działania  DKK. W przyjaznej atmosferze młodzież wymieniała się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi książek, które warto przeczytać.  Uczniowie otrzymali również pierwszą pozycję  do przeczytania – książkę Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo – Olbrzym”. Na zakończenie pani Ewelina rozdała wszystkim drobne upominki.

Na kolejne spotkanie klubu zapraszamy 27 października!

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Zuchowe Ognisko" [19 wrzesień 2016]

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody  gromada zuchowa wraz z uczniami klasy IIIb   wyruszyła na pieszą wycieczkę do miejscowości Praczka. Dzieci przemierzając trasę wyprawy  podziwiały uroki zbliżającej się jesieni. Podczas krótkiego postoju rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dbanie o przyrodę oraz jaką rolę pełni ona w życiu człowieka.

Po dotarciu do gospodarstwa agroturystycznego państwa  Moroń,  gospodarz z pomocą zuchów rozpalił ognisko, przy którym dzieci upiekły smaczne kiełbaski. Po posiłku przyszedł czas na wspólną  zabawę oraz pląsy. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca.

Dzieci powróciły do swoich domów zmęczone, ale zadowolone z nadzieją i planami na  kolejną wyprawę.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek, Ewelina Dumin, Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Recytatorski - "Żyjąc w wolnej Polsce..." [16 wrzesień 2016]

Biblioteka Szkolna i Samorząd Uczniowski
w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku
serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału
w konkursie recytatorskim pod hasłem:

„Żyjąc w wolnej Polsce, pamiętajmy o Tych, którzy o tę wolność walczyli,
oddali za nią życie”.

Więcej informacji i regulamin do pobrania: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Książka i mozliwość czytania... [16 wrzesień 2016]

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Maria Dąbrowska 

Nie od dzisiaj wiemy, jak ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka mają książki. Bajki, baśnie i opowiadania czytane wieczorem przez najbliższych rozwijają wyobraźnię i myślenie dziecka. Czytanie poszerza wiedzę, ma także wpływ na płynność wypowiadania się, elokwencję. Poprzez czytanie książek wzbogacamy słownictwo oraz popełniamy mniejszą liczbę błędów ortograficznych.

Pragnąc zachęcić i rozwijać w młodym pokoleniu zamiłowanie do książek, biblioteka szkolna zaprasza uczniów na cotygodniowe czytania. Będzie to kontynuacja „ piątkowych” czytań w bibliotece.

W dniu 9 września rozpoczęliśmy przygodę z książką. Uczniowie klasy II wysłuchali czytanej przez bibliotekarkę książki Moniki Maciewicz pt. „ Bajki pełne marzeń”.

Przygody w lot chwytaj – po prostu książki czytaj!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 364 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: "Jesień w lesie" - K... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [8616]