Zaczynamy dyskutować o książkach... [22 wrzesień 2016]

22 września w bibliotece szkolnej w Kluczewsku odbyła się inauguracja Dziecięco –Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Chęć udziału w DKK zgłosili  uczniowie z klasy VIa i VIb. Są to: Magdalena Baran, Wioleta Kuliś, Emilia Turczyn, Adrian Gębski, Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Paulina Liczberska, Magdalena Okoń, Aleksandra Teklak. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego  Irena Orzechowska, która serdecznie powitała nowych klubowiczów  oraz podkreśliła zalety czytania  książek. Swoją obecnością zaszczyciła nas także blogerka książkowa, pani Ewelina Bartocha, która opowiedziała o swojej pasji do  czytania i recenzowania książek. Klubowicze zostali zapoznani z zasadami działania  DKK. W przyjaznej atmosferze młodzież wymieniała się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi książek, które warto przeczytać.  Uczniowie otrzymali również pierwszą pozycję  do przeczytania – książkę Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo – Olbrzym”. Na zakończenie pani Ewelina rozdała wszystkim drobne upominki.

Na kolejne spotkanie klubu zapraszamy 27 października!

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Zuchowe Ognisko" [19 wrzesień 2016]

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody  gromada zuchowa wraz z uczniami klasy IIIb   wyruszyła na pieszą wycieczkę do miejscowości Praczka. Dzieci przemierzając trasę wyprawy  podziwiały uroki zbliżającej się jesieni. Podczas krótkiego postoju rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dbanie o przyrodę oraz jaką rolę pełni ona w życiu człowieka.

Po dotarciu do gospodarstwa agroturystycznego państwa  Moroń,  gospodarz z pomocą zuchów rozpalił ognisko, przy którym dzieci upiekły smaczne kiełbaski. Po posiłku przyszedł czas na wspólną  zabawę oraz pląsy. Zabawom na świeżym powietrzu nie było końca.

Dzieci powróciły do swoich domów zmęczone, ale zadowolone z nadzieją i planami na  kolejną wyprawę.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek, Ewelina Dumin, Marzena Sobczyk

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Recytatorski - "Żyjąc w wolnej Polsce..." [16 wrzesień 2016]

Biblioteka Szkolna i Samorząd Uczniowski
w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku
serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału
w konkursie recytatorskim pod hasłem:

„Żyjąc w wolnej Polsce, pamiętajmy o Tych, którzy o tę wolność walczyli,
oddali za nią życie”.

Więcej informacji i regulamin do pobrania: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Książka i mozliwość czytania... [16 wrzesień 2016]

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Maria Dąbrowska 

Nie od dzisiaj wiemy, jak ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka mają książki. Bajki, baśnie i opowiadania czytane wieczorem przez najbliższych rozwijają wyobraźnię i myślenie dziecka. Czytanie poszerza wiedzę, ma także wpływ na płynność wypowiadania się, elokwencję. Poprzez czytanie książek wzbogacamy słownictwo oraz popełniamy mniejszą liczbę błędów ortograficznych.

Pragnąc zachęcić i rozwijać w młodym pokoleniu zamiłowanie do książek, biblioteka szkolna zaprasza uczniów na cotygodniowe czytania. Będzie to kontynuacja „ piątkowych” czytań w bibliotece.

W dniu 9 września rozpoczęliśmy przygodę z książką. Uczniowie klasy II wysłuchali czytanej przez bibliotekarkę książki Moniki Maciewicz pt. „ Bajki pełne marzeń”.

Przygody w lot chwytaj – po prostu książki czytaj!

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Rajd rowerowy uczniów z Kluczewska... [13 wrzesień 2016]

W sobotni wrześniowy poranek harcerze, członkowie aktywu bibliotecznego oraz uczniowie klasy V wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę rowerową po naszej okolicy. Rajd rozpoczął się zbiórką w Kluczewsku, na której omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Trasa rajdu to  28-kilometrowa pętla, która obejmowała następujące miejscowości: Kluczewsko – Ciemiętniki – Sudzin – Sudzinek – Kąty – Maluszyn – Kurzelów – Komparzów - Kluczewsko. Przemierzając okolice  dwóch województw – świętokrzyskiego i łódzkiego uczestnicy wycieczki podziwiali uroki rzeki Czarnej i Pilicy, nad którymi odbyły się dwa postoje. Podczas rajdu  uczniowie zwiedzili cmentarz parafialny w Kurzelowie, na którym spoczywa babcia Stefana Żeromskiego - Agnieszka z Jackowskich Katerla oraz zapalili znicz na grobowcu ofiar faszystowskiego terroru podczas II Wojny Światowej. Poznali również historię powstania kaplicy na cmentarzu oraz kościoła parafialnego w Kurzelowie.

Uczniowie zmęczeni, lecz zadowoleni „z bagażem” pełnym przygód  powrócili do swoich domów i już marzą o kolejnej wyprawie.

Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka, Tomasz Dębowski

Zdjęcia: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017 [01 wrzesień 2016]

Zdjęcia: TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Siatkarki SP Kluczewsko grały w Największym Turnieju na Świecie! [11 lipiec 2016]

W dniach 7-10 lipca w Częstochowie odbył się Finał Ogólnopolski XXII Turnieju Mini Siatkówki Kinder+ Sport 2016. Według danych Międzynarodowej Federacji Siatkówki FIVB - Turniej Kinder+ Sport jest największym tego typu turniejem organizowanym na świecie. Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po trzy najlepsze drużyny (klubowe i szkolne) z każdego województwa wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. W finale w Częstochowie wystąpiło 288 drużyn (ponad 1600 młodych siatkarek i siatkarzy) w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii czwórek dziewcząt województwo świętokrzyskie reprezentowały: DMKS PLAS Kielce, MKS GALA Skarżysko – Kamienna oraz po raz pierwszy w historii Szkoła Podstawowa z Kluczewska. Każda z drużyn na zawodach rozegrała po 9 meczów. Młode siatkarki z Kluczewska w poszczególnych spotkaniach uzyskały następujące wyniki: SP Kluczewsko – „ŚRODA” Środa Wielkopolska 0:2 (9:15; 10:15), SP Kluczewsko – Białostocka Akademia Siatkówki Białystok 0:2 (10:15, 4:15), SP Kluczewsko – ATENA Warszawa 0:2 (5:15, 4:15), SP Kluczewsko – KS „SIATKARZ” Koło 0:2 (12:15; 8:15), SP Kluczewsko – Sejneńska Akademia Siatkówki Sejny 1:2 (8:15, 15:13; 9:11), SP Kluczewsko – MKS Dobre Miasto 1:2 (15:7; 13:15; 7:11), SP Kluczewsko – SMS LO II Opole 2:0 (16:14, 15:10), SP Kluczewsko – SP1 Sulechów 2:0 (15:9, 15:11), SP Kluczewsko – MKS Kraśnik 0:2 (5:15, 7:15). 2 zwycięstwa w turnieju pozwoliły Kluczewiankom na zajęcie 44 miejsca w turnieju. PLAS Kielce ostatecznie zajął 19 miejsce a GALA Skarżysko – Kamienna – 48.

Zawody w Częstochowie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Niewątpliwie jedną z największych była możliwość zrobienia sobie zdjęcia i zdobycia autografu od ambasadorów turnieju – byłych wybitnych reprezentantów Polski – Piotra Gruszki i Sebastiana Świderskiego.

Na zakończenie Turnieju wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i torbami pełnymi słodyczy ufundowanych przez sponsora głównego – firmę Ferrero Polska.

Jak mówi Jacek Kasprzyk Wiceprezes ds. sportu i szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej o wielkości Turnieju Kinder+ Sport świadczy jednak nie tylko ilość uczestników, ale także – a może przede wszystkim – charakter imprezy. Setki dziewcząt i chłopców przyjechały rywalizować do Częstochowy nie tylko o miejsce na podium, ale również zbierać niezbędne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – również w przyszłości Polskiej Siatkówki. Jako odpowiedzialny w PZPS za szkolenie wiem, że to właśnie w wieku kadeta, czy juniora kształtują się cechy przyszłego zawodnika, tworząc podwaliny sportowego warsztatu, techniki oraz osobowości sportowca. Turnieje takie jak KINDER + SPORT dają młodym ludziom szansę pierwszych poważnych konfrontacji na boisku – zarówno z przeciwnikiem, jak i własnymi umiejętnościami i wyobrażeniami o sporcie drużynowym.

Szkołę Podstawową Kluczewsko w Turnieju reprezentowały: Olga Tyszer (kpt.), Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Emilia Nowakowska. Opiekunem drużyny był p. Tomasz Dębowski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

E-Podręcznik - Sprawozdanie z innowacji [11 lipiec 2016]

Sprawozdanie z Innowacji znajduje się w zakładce: "E-Podręcznik sposobem..."

Zdjęcia w Galerii

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 [25 czerwiec 2016]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 [22 czerwiec 2016]

Program Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016

w ZPS Kluczewsko

  • 8:30 - Msza Święta w Kościele w Kluczewsku;
  • Ok. 9:00 - Uroczyste Zakończenie w Sali Gimnastycznej;
  • Spotkania z wychowawcami w klasach.

Serdecznie zapraszamy...

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Piknik na pożegnanie przedszkola [22 czerwiec 2016]

22 czerwca odbył się piknik-grill dla wszystkich przedszkolaków. Przede wszystkim dopisała pogoda wiec wszyscy odetchnęli z ulgą. Oczywiście najwięcej radości sprawił dzieciom  przygotowany grill  oraz wspólne zabawy z  wykorzystaniem chusty animacyjnej, woreczków, hula- hop, piłek. Możliwość wspólnych zabaw, swobodne rozmowy sprawiły dzieciom wielką frajdę. Dopisywał wszystkim dobry humor i apetyt.  Muzyka disco sprowokowała wielu tancerzy do ujawnienia swoich talentów tanecznych. Należą się ogromne brawa za kondycję.

Z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją dziękujemy wszystkim RODZICOM I PRZEDSZKOLAKOM ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY ROK SZKOLNY 2015/2016. Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom spokojnych i udanych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Pustej Klasy - 17 czerwca [21 czerwiec 2016]

Tego dnia uczniowie naszej szkoły spędzili przynajmniej jedną lekcję poza budynkiem szkoły. Dzieci z klasy I IIb i IIc wybrały się na wspólną wycieczkę w teren. Nad pobliskim zbiornikiem wodnym rodzice przygotowali ognisko. Pogoda nam dopisała, więc wszyscy rozłożyli się na kocach i relaksowali się przy grach, układankach dydaktycznych. W lesie obserwowali przez lupy zwierzątka i rośliny. Z zebranego tworzywa przyrodniczego zostały przygotowane nietypowe plakaty. Pani bibliotekarka przeczytała opowieść jak Franklin wybrał się na biwak. Były też bańki wodne, gry w piłkę, berek i inne. Uczniowie pełni wrażeń, zadowoleni wrócili do domu.

                          Agnieszka Herczyńska, Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mamy własny ogródek [19 czerwiec 2016]

Uczniowie klasy IIb i IIc  z pomocą harcerzy założyli własny ogródek na placu szkolnym. Obydwie klasy w ciągu całego roku szkolnego uczestniczyły w projekcie innowacyjnym „Schodkami do zdrowia”, którego jednym z założeń była uprawa ogrodu z warzywami.

W myśl trzeciego Prawa harcerskiego – „Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim”, drużyna harcerska przyszła z pomocą młodym ogrodnikom. Wczesną wiosną przygotowując grunt pod uprawę wyplantowali oraz nawieźli ziemi ogrodowej. Ciężką pracę, którą wykonali z przyjemnością zakończyli piknikiem z grillowanymi kiełbaskami.

Drugoklasiści zajęli się uprawą warzywnych grządek sadząc: sałatę, cebulę, fasolę, marchew i pietruszkę. Aby ogródek  cieszył również oko zostały posadzone kwiaty. Czekamy z niecierpliwością na efekty naszej pracy.

Serdecznie dziękujemy sąsiadom naszego ogródka, którzy podczas słonecznych dni dbają , aby nasze roślinki miały odpowiednią ilość wody.

Ewelina Dumin, Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka

Zdjęcia TUTAJ:

Więcej w zakładce "Innowacje"

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Z angielskim za Pan Brat [19 czerwiec 2016]

W II semestrze roku szkolnego 2015/2016 przeprowadziliśmy wśród uczniów naszej szkoły konkurs „Z angielskim za Pan Brat”. Naszym celem było wyłonienie w każdej klasie Mistrza, czyli osoby posiadającej  największy zasób słów z języka angielskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a zmaganiom podczas pisania testu sprawdzającego towarzyszyły duże emocje i rywalizacja. Ostatecznie udało nam się wyłonić Najlepszych uczniów w każdej klasie.

Master of Vocabulary w poszczególnych klasach zostali:

klasa I- Dawid Łączek

Klasa IIa Adrianna Prokop

Klasa IIb Ada Grzelka

Klasa IIc Nadia Wojtczyk

Klasa IIIa Julita Szymczyk

Klasa IIIb Wiktoria Łęcka

Kl. IV Magdalena Gieroń

Klasa Va Magdalena Baran

Klasa Vb Magdalena Okoń

Klasa VIa Maciej Łuczyński

Klasa VIb Angelika Borkowska

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami, dzięki którym uczniowie będą mogli dalej rozwijać swoje zainteresowania w języku angielskim.

Dziękujemy bardzo Bankowi Spółdzielczemu we Włoszczowie, dzięki któremu mogliśmy zakupić atrakcyjne nagrody.

Organizatorzy Konkursu

Małgorzata Ławińska i Małgorzata Auguścik - Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Jak nie czytam, jak czytam" [14 czerwiec 2016]

W dniu 10.06.2016r.w ramach ogólnopolskiej akcji „ Jak nie czytam, jak czytam” przedszkolaki i uczniowie ZPS w Kluczewsku w tym przedstawiciele samorządu, harcerzy, sportowców wyruszyli wspólnie z nauczycielami i pracownikami szkoły w pochodzie ulicami naszej miejscowości. Każdy z uczestników zabrał ze sobą swoją ulubioną książkę. „Lubimy czytać”, ten napis widniał na czele uroczystego korowodu.

W akcji współpracowali z nami Publiczne Gimnazjum w Kluczewsku, pracownicy Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Policji. Przedstawicielka Urzędu Gminy pani Jadwiga Suliga przeczytała nam wiersze Juliana Tuwima z dedykacją dla wszystkich zgromadzonych oraz swoich wnucząt. Natomiast pan kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia rozmawiał z dziećmi na temat ich ulubionych książek. Następnie wszyscy zebraliśmy się na stadionie, gdzie wspólnie czytaliśmy książki i rozmawialiśmy na ich temat.

Sukcesem naszego działania było to, że zjednoczyło nas wspólne czytanie. Wszyscy świetnie się bawili z nieodłącznym atrybutem tego dnia – książką.

Agnieszka Herczyńska, Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 353 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zaczynamy dyskutować... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [8501]