Zapraszamy na Nową Stronę Naszej Szkoły [11 październik 2021]

ZAPRASZAMY NA NOWĄ

STRONĘ NASZEJ SZKOŁY

www.spkluczewsko.pl - kliknij w link

 

*******************************

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Cała szkoła czyta... [01 październik 2021]

29 września cała Społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. W spotkaniu promującym czytelnictwo uczestniczyli również: Wizytator Kuratorium Oświaty – p. Sławomir Krzysztofik, Mentor Dyskusyjnego Klubu Książki w Kluczewsku i Dobromierzu – p. Zdzisława Krupa, członkini DKK w Kluczewsku – p. Renata Pikulska, członkini DKK w Dobromierzu – p. Teresa Gwiaździńska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Anita Kapuściak. Czytanie rozpoczęliśmy od prezentacji utworów poetki i pisarki p. Krystyny Konarskiej – Łosiowej, która należy do osób szczególnie związanych z naszą gminą. Urodziła się w 1910r. w Kluczewsku w majątku swoich rodziców, jako córka Maksymiliana Konarskiego i Janiny Konarskiej z domu Fulde. Tutaj powstały pierwsze utwory pisarki. Czytaliśmy wiersze p. Krystyny pochodzące z tomiku pt. „Granice życia” takie jak: „Lato”, „Baloniki”, „Brzozy”, „Milczenie”. Z tomiku wierszy pt. „Niepokorność” przeczytaliśmy następujące utwory: „W nadbużańskim lesie”, „Starsza pani gra...”, „Zapomniane ścieżki”, „Jabłoń”, „Marcowa pogoda”, „Droga do Ciechanowa” oraz wiersz „Sosno”. Do akcji włączyły się również przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III, którzy wysłuchali wierszy p. Teresy Ostrowskiej- lokalnej pisarki z gminy Radków. Wiersze pochodziły z tomiku pt. „Warzywa z ogródka babci i dziadka” tj.: „Jesień”, „Albert i warzywa”, „Warzywa z ogródka babci i dziadka”, „Sport to zdrowie”, „Skarby z zagrody babci i dziadka”, „Duszki róż”.

Czytanie książek niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim kształtuje zdolności poznawcze, wzbogaca słownictwo, wyobraźnię, rozwija także sferę emocjonalną w tym zdolność do empatii. Zachęcam Wszystkich do częstego sięgania po książkę i życzę miłych chwil spędzonych razem z nią.

Serdecznie dziękujemy gościom oraz społeczności szkolnej za udział w powyższej akcji.

Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Dzień Chłopaka w Naszym Przedszkolu [01 październik 2021]

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Powitanie jesieni [24 wrzesień 2021]

22 września 2021r.   w naszym przedszkolu  witaliśmy jesień. Celem zabaw było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne już o tematyce jesiennej. Maluchy malowały  jesienne liście, Panią Jesień a starszaki wycinały z papieru kolorowego jesienne drzewo.

Anna Błotnicka, Agnieszka Piskorek, Barbara Hyska, Alina Czarny Marszałek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przygoda z szachami [24 wrzesień 2021]

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole zaczęło działać Koło Szachowe. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godziny 13.05 do 13.50. Od początku cieszy się ono dużym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe zasady gry w szachy, mają tez możliwość doskonalenia swoich umiejętności szachowych poprzez rozgrywanie partii szachów z rówieśnikami. Młodzi ludzie uczą się też postępowania według zasad fair play, szacunku dla przeciwnika oraz odpowiedzialności za własne decyzje. Wszystko to pozwala łączyć naukę z dobrą zabawą, więc w naszej szkole liczba osób zainteresowanych szachami ciągle rośnie.

Małgorzata Lipniak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wycieczka do Stolicy [21 wrzesień 2021]

18 września 46-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku pod opieką nauczycieli wyruszyła do Warszawy. Pod kierunkiem przewodnika rozpoczęło się zwiedzanie naszej stolicy. Najpierw spacer po Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie zwiedzanie Bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, gdzie spoczywają m. in.: król Stanisław August Poniatowski, prezydenci – Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, pisarz – Henryk Sienkiewicz oraz błogosławiony kardynał, prymas polski – Stefan Wyszyński. Na obrzeżach Bazyliki ujrzeliśmy „Niemy Dzwon” spełniający sekretne marzenia i wysłuchaliśmy legendy o jego powstaniu. Na Rynku Starego Miasta obejrzeliśmy pomnik Warszawskiej Syrenki, Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego. Kolejnym punktem był Zamek Królewski. Tam podzieleni na cztery grupy wiekowe podziwialiśmy piękno budynku słuchając opowieści o dziejach polskich władców. Później przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście, gdzie zachwycił nas m. in. Pałac Prezydencki oraz Hotel Bristol. Udaliśmy się także na Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym zobaczyliśmy wartę honorową z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz wiecznie płonący znicz. W  Ogrodzie Saskim zatrzymaliśmy się przy fontannie. Po przerwie obiadowej udaliśmy się do Muzeum Więzienia na Pawiaku. Jadąc Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Niezwykłych wrażeń dostarczył  uczestnikom wycieczki pobyt na  PGE Narodowym oraz w Pałacu Kultury i Nauki.

Zwiedzanie stolicy było doskonałą okazją do poznania pięknych zabytków Starego Miasta,  miejsc pamięci narodowej oraz sylwetek wybitnych postaci z historii Polski.  

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Życzenia dla Przedszkolaków [21 wrzesień 2021]

„...Maszerują przedszkolaki do swego przedszkola,

nóżki zgrabnie podskakują, bo droga wesoła.

Maszerują przedszkolaki z bardzo dziarską miną,

by przywitać się w przedszkolu z przedszkolną rodziną…”


Z okazji Dnia Przedszkolaka wszystkim naszym przedszkolakom życzymy, aby każdy dzień był dla  Was radosny i wesoły, pełen przyjemnej zabawy i nauki. Niech czas spędzony w przedszkolu będzie czasem wspólnych zabaw i niezapomnianych wrażeń.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Patriotyczny rajd rowerowy połączony z Narodowym Czytaniem [14 wrzesień 2021]

W sobotę w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kluczewsku zorganizowany został rajd rowerowy. Wzięli w nim uczniowie naszej szkoły, w tym harcerze i grupa należąca do Dziecięco – Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Trasa wycieczki obejmowała: Kluczewsko – Praczkę – Ciemiętniki – Sudzin – Wolę Życińską – Maluszyn – Kurzelów – Komparzów – Kluczewsko. Jadąc przez poszczególne miejscowości zatrzymywaliśmy się przy grobach żołnierzy i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie walcząc w obronie naszej Ojczyzny. Oddając cześć bohaterom złożyliśmy na grobach zapalone znicze. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych. Byliśmy także przy grobie, w którym spoczywa babcia Stefana Żeromskiego – Agnieszka Katerla z Jackowskich. W czasie odpoczynku dziewczynki należące do klubu książki czytały fragmenty dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Zmęczeni, ale pełni wrażeń  powróciliśmy do swoich domów.

Organizatorzy

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie z "Koziołkiem Spoko" [13 wrzesień 2021]

Dnia 13 września 2021r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w nietypowej lekcji z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Włoszczowy. Policjanci, w ramach akcji „Bezpieczne pierwszaki”, przypomnieli dzieciom zasady poruszania się po drodze i przejściu dla pieszych, o obowiązku noszenia odblasków oraz o bezpiecznym organizowaniu zabaw.

W spotkaniu wziął także udział specjalny gość – „Koziołek Spoko”, który ćwiczył z dziećmi właściwe przechodzenie po pasach  przez jezdnię. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski na rękę.

To była nietypowa, ale bardzo pouczająca lekcja.

     Jolanta Noga

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bezpieczna wieś [10 wrzesień 2021]

Dnia 09.09.2021 roku w naszej szkole Placówka Terenowa KRUS we Włoszczowie przeprowadziła szkolenie dla uczniów klas IV w formie gry terenowej pt. „Bezpieczna wieś”. Podczas gry uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania się dzieci w gospodarstwie rolnym oraz poznali zagrożenia jakie mogę napotkać na wsi i jak im zapobiegać. Dla wszystkich dzieci biorących udział w spotkaniu przygotowano drobne upominki.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Odmieniony teren wokół szkoły [07 wrzesień 2021]

Nowy rok szkolny mogliśmy przywitać w pięknie wyremontowanym budynku. Nasza szkoła uzyskała nowoczesny wygląd, a prace  remontowo– budowlane zostały zakończone.  Szkoła to nie tylko budynek, ale również teren wokół niej, który po licznych pracach budowlanych nie wyglądał dość korzystnie. Chcąc dopełnić całości estetycznego i przyjemnego wyglądu naszej placówki, dyrekcja zespołu podjęła decyzję o zagospodarowaniu terenu wokół szkoły. W piękne, wrześniowe popołudnie, nauczyciele oraz dyrekcja ZPS w Kluczewsku zakasali rękawy, chwycili do rąk  szpadle oraz grabie i zabrali się do pracy.  Wzdłuż budynku szkoły oraz  hali sportowej zostały posadzone nowe rośliny (krzewy ozdobne, tuje oraz drzewka).  Miejmy nadzieje, że wszystkie roślinki zasadzone w przyszkolnych rabatach będą pięknie rosły i cieszyły oczy naszych uczniów, rodziców oraz pracowników.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Życzenia na Nowy Rok Szkolny [31 sierpień 2021]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Harmonogram Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2021/2022 [29 sierpień 2021]

Dyrekcja Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w dniu 01.09.2021 r. o godz. 8.20.

W związku z dalszymi obostrzeniami pandemicznymi nowy rok szkolny rozpoczynamy w następujący sposób:

Nie będzie spotkania ogólnego.

Przedszkolaki spotkają się ze swoimi wychowawcami w hali sportowej oraz w sali gimnastycznej. W hali sportowej spotykają się dzieci i rodzice z grupy  p. Aliny Czarny Marszałek oraz z grupy p. Agnieszki Piskorek; w sali gimnastycznej dzieci i rodzice z grupy p. Anny Błotnickiej (wejście na salę gimnastyczną przez halę sportową)

Klasa I na co dzień będzie się uczyła w sali nr 28. Wychowawczynią tej klasy będzie p. J. Noga. W dniu 01.09 spotkanie uczniów i rodziców tej klasy odbędzie się na trybunach boiska zewnętrznego (trybuny boiska ze sztuczną nawierzchnią). W razie złej pogody spotkanie to odbędzie się w szatni hali sportowej.

W szkole odbędą się spotkania w następujących salach i pracowniach:

* klasa II - sala nr 27 (wychowawczyni p. B. Włódzik)

* klasa III - sala nr 26 (wychowawczyni p. U. Jeziorska)

* klasa IVa - pracownia polonistyczna (wychowawczyni p. A. Skórnicka)

* klasa IVb -  sala nr 5 (wychowawczyni p. M. Krzysztoszek)

* klasa Va - pracownia historyczna (wychowawczyni p. B. Bąk)

* klasa Vb – pracownia geograficzna (wychowawca p. T. Dębowski)

* klasa VII – pracownia katechetyczna / dawna fizyczna (wychowawczyni p. A. Herczyńska)

* klasa VIIIa – pracownia matematyczna (wychowawczyni p. B. Herczyńska)

* klasa VIIIb – pracownia biologiczna (wychowawczyni p. E. Glanda).

W czasie trwania roku szkolnego w wyżej wymienionych salach i pracowniach uczniowie mają wszystkie lekcje (nie przemieszczają się do innych sal i pracowni z wyjątkiem zajęć z w-f oraz informatyki).

Rodzice przedszkolaków oraz uczniów najmłodszych klas przekazują dzieci i odbierają je ze szkoły w oparciu o ubiegłoroczne zasady.

Dowozy uczniów do szkoły oraz ich odwozy do domów odbywać się będą według harmonogramu dostępnego na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce „Przewozy uczniów”.

Szatnie uczniowskie:

* szatnia nr 7 – kl. I

* szatnia nr 8 – kl. II i III

* szatnia duża – kl. IVa, IVb, Va i Vb

* szatnia I piętro tzw. nowej szkoły – kl. VII, VIIIa i VIIIb.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mini Siatkarki z Kluczewska zagrały w Mistrzostwach Polski! [29 sierpień 2021]

„Niech Radość Zawsze Wygra – Wszyscy Jesteśmy Zwycięzcami!”, takie motto patronuje Ogólnopolskim Mistrzostwom w Minisiatkówce Kinder Joy Of Moving. W zawodach (największych tego typu w Europie) uczestniczą po 32 drużyny (2 najlepsze z każdego województwa) w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców co daję w sumie 192 zespoły i ponad 800 zawodników.  Jesteśmy dumni, że w tej wspaniałej imprezie, która odbywała się w przepięknej i nowoczesnej hali „Arena Gliwice” już szósty raz z rzędu mogły wystąpić młode siatkarki z Kluczewska. Były to Kinga, Amelia, Natalia i Emilia, które zagrały w kategorii „trójki”. Dziewczynki na takiej ogromnej imprezie zagrały po raz pierwszy i widać było w początkowej fazie, że mocno się stresują. Siatkarki SP Arki w turnieju zagrały 11 meczów, z czego 3 wygrały i doznały 6 porażek. Wyniki wszystkich meczów przedstawiają się następująco: I faza: SP Arka Kluczewsko – Pałac Bydgoszcz 0:2 (11:15, 6:15), Czwórka Giżycko – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:6, 15:9), MKS MOS Wieliczka – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:10, 15:7). II faza: Szóstka Biała Podlaska I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:6, 15:6), SPS Zbąszynek – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:10, 15:10), Kurian Volley Olsztyn – SP Arka Kluczewsko 2:0 (15:13, 15:8). III faza: Olimpik Mońki – SP Arka Kluczewsko 0:2 (5:15, 12:15), Kępa Dębica I – SP Arka Kluczewsko 2:0 (16:14, 15:6), SP Arka Kluczewsko – Trójka Sulechów 2:0 (15:13, 15:10). Faza XXV-XXVIII: SP Arka Kluczewsko – SPS Zbąszynek 0:2 (7:15, 13:15). Mecz o XXVII miejsce: SP Arka Kluczewsko – MOSIR Dukla I 2:0 (13:15, 16:14, 12:10.

Dla naszych młodych siatkarek występ w Mistrzostwach Polski był na pewno niezapomnianą przygodą. Impreza zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Ulokowanie uczestników w  miasteczku akademickim w pobliżu hali sprawiało, że można się było poczuć jak na Olimpiadzie.

Dla podniesienia rangi turnieju należy podkreślić, że w eliminacjach do Mistrzostw zagrało 4220 zawodniczek i zawodników (2 402 dziewcząt/1 818 chłopców), którzy reprezentowali 985 drużyn (568 dziewcząt i 417 chłopców), a sam Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Jacek Kasprzyk tak mówi o tym przedsięwzięciu: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że polska młodzież tak chętnie uczestniczy w zajęciach siatkarskich oraz bierze udział w rozgrywkach młodzieżowych. Widać ich ogromne zaangażowanie i szczerą radość płynącą z aktywności sportowej. Z dumą możemy powiedzieć, że w Polsce organizujemy najpiękniejszy turniej minisiatkówki w Europie i na świecie, w którym co roku uczestniczą tysiące młodych adeptów siatkówki”.

Dziewczynki z Kluczewska zagrały na miarę swoich możliwości, chociaż przy odrobinie szczęścia mogły być parę miejsc wyżej w końcowej klasyfikacji. Cieszy to, że są ogromnie zmotywowane i już zapowiadają ciężką pracę na treningach i walkę o awans na Mistrzostwa w przyszłym roku. Na pewno doświadczenie zdobyte w tym roku zaprocentuje i pomoże im w odnoszeniu kolejnych sukcesów.

Tradycyjne jak zawsze jesteśmy dumni, że możemy reprezentować naszą przepiękną Gminę na różnych arenach, a na ogólnopolskich szczególnie. Cieszymy się, że Siatkarki z Kluczewska są regularnymi uczestnikami tych zawodów i dzięki temu w wielu zakątkach Polski o Kluczewsku wiele osób usłyszało.

Oczywiście już od września wznawiamy treningi dla wszystkich chętnych dziewczynek, które tak licznie pojawiały się na zajęciach przed wakacjami. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdują się przyszłe uczestniczki Mistrzostw Polski.

Szkołę Podstawową Arkę Kluczewsko w Mistrzostwach Polski reprezentowały: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk , Natalia Mikołajczyk, Emilia Dobrowolska. Trenerem zespołu jest – p. Tomasz Dębowski.

Dziękujemy serdecznie Gminie Kluczewsko za sfinansowanie pobytu zespołu na Mistrzostwach Polski.

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Podręczniki - Religia [12 sierpień 2021]

Poniżej tytuły i autorzy podręczników do Religii obowiązujących w Roku Szkolnym 2021/2022

w Zesple Przedszkolno - Szkolnynm w Kluczewsku:

Pięciolatki
,,Spotkania dzieci Bożych”
autorzy: D. Kurpiński, J. Snopek, Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Sześciolatki
,,Tak! Jezus mnie kocha”
red. ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

Kl. I
,,
Poznaję Boży świat”
red. K. Mielnicki, E. Kondrak,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. II
,,Odkrywam królestwo Boże"
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. III
,,Jezus jest z nami” ( podręcznik + zeszyt ćwiczeń)
red. J. Czerkawski, E. Kondrak ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. IV
,,Miejsca pełne BOGActw” ( podręcznik + zeszyt ćwiczeń)
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. V
,,
Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” ( podręcznik + zeszyt ćwiczeń)
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. VII
,,
Błogosławieni, którzy szukają Jezusa”
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

 

Kl. VIII
,,Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”
autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska ,
Wydawnictwo ,, Jedność”, Kielce

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 1,036 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zapraszamy na Nową S... | Najczęściej czytane: Święto Babci i Dziadka [69192]