Kocham Moją Babcię, Kocham Mojego Dziadka... [21 styczeń 2015]

Kocham Moją Babcię, Kocham Mojego Dziadka...

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisana w repertuar  imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci przedszkolnych, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez. Dnia 21 stycznia w grupie 3 – 4 latków odbyła się wspaniała impreza. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić  kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane kwiatuszki i laurki.

            Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Alina Czarny Marszałek

ZDJĘCIA Z OBCHODÓW DNIA BABCI I DZIADKA W NASZYM PRZEDSZKOLU TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASZE SIATKARKI NAJLEPSZE W DOBROMIERZU [19 styczeń 2015]

NASZE SIATKARKI NAJLEPSZE W DOBROMIERZU

Reprezentacja Dziewcząt ZPS Kluczewsko zwyciężyła w VIII Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora ZPS w Dobromierzu. W zawodach, które odbyły się 19 stycznia w Dobromierzu wzięły udział następujące drużyny: SP Gowarczów, SP Fałków, ZPS Komorniki, ZPS Kluczewsko oraz gospodynie ZPS Dobromierz. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów (sety do 15 pkt., tie-break do 10 pkt.). Nasze Siatkarki pokonując wszystkie rywalki triumfowały w Turnieju.

Wyniki poszczególnych spotkań przedstawiają się następująco:

Kluczewsko – Gowarczów 2:1 (15:10)(13:15)(10:1), Fałków – Komorniki, Dobromierz – Gowarczów 0:2, Kluczewsko – Fałków 2:0 (15:9)(15:5), Dobromierz – Komorniki 2:0, Gowarczów – Fałków 2:0, Dobromierz – Fałków 0:2, Komorniki – Kluczewsko 0:2 (6:15)(3:15), Dobromierz – Kluczewsko 0:2 (5:15)(7:15), Komorniki – Gowarczów 0:2.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. ZPS KLUCZEWSKO, 2. SP Gowarczów, 3. SP Fałków, 4. ZPS Dobromierz, 5. ZPS Komorniki.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które wręczył Dyrektor ZPS Dobromierz – pan Robert Dzierzgwa.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko w Turnieju zagrała w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Ekipę przygotował p. G.Zal

Tomasz Dębowski

ZDJĘCIA Z TURNIEJU TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015 [21 grudzień 2014]

"Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2015

życzą Dyrektor, Rada Pedagogiczna

oraz Cała Społeczność Uczniowska

Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Kluczewsku" 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"JASEŁKA'2014" W NASZEJ SZKOLE [21 grudzień 2014]

"JASEŁKA'2014" W NASZEJ SZKOLE

Święta Boże Narodzenie to czas, na który wszyscy czekają z radością. Uroczystość ta zawdzięcza swój urok przebogatej tradycji. Wśród zwyczajów bożonarodzeniowych wpisanych w życie naszej szkoły jest łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, ubieranie choinek w szkolnych salach i śpiewanie kolęd. Najwięcej jednak emocji dostarcza udział w Jasełkach.

19 grudnia w naszej szkole odbyło się Bożonarodzeniowe widowisko artystyczne. W przedstawieniu, które zostało przygotowane pod kierunkiem pań katechetek Małgorzaty Stróżykowskiej i Barbary Dumin wzięli udział  uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Kluczewsku. Na widowni zasiedli dyrektorzy ZPS i PG Kluczewsko, Ks. Senior - Józef Barczyk, pracownicy obsługi oraz wszyscy uczniowie. Młodzi aktorzy w przepięknie przygotowanej scenerii przedstawili historię związaną z narodzinami Jezusa Chrystusa za co otrzymali gromkie brawa. Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU [16 grudzień 2014]

ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki poznają wtedy tradycje i zwyczaje świąteczne. Choinka, prezenty i Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych. Dzieci wykonują również świąteczne ozdoby np.: łańcuchy, proste stroiki i kartki świąteczne. Przedszkolaki z grupy popołudniowej w ramach cotygodniowych zajęć plastyczno - technicznych wspólnie wykonały choinkę, która wraz z życzeniami świątecznymi została przekazana do zaprzyjaźnionego oddziału przedszkolnego w ZPS w Dobromierzu. Święta w przedszkolu to jednak nie tylko prace plastyczne. Dzieci uczą się śpiewać tradycyjne kolędy oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Zdjęcia TUTAJ.

Agnieszka Piskorek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASI UCZNIOWIE NA MECZU EFFECTORA [13 grudzień 2014]

NASI UCZNIOWIE NA MECZU EFFECTORA

Grupa uczniów ZPS i PG Kluczewsku w dniu 13 grudnia bieżącego roku uczestniczyła w wyjeździe na mecz Polskiej Ligi Siatkówki (PLUS LIGA) pomiędzy drużyną EFFECTORA KIELCE a AZS POLITECHNIKĄ WARSZAWA. Nasi uczniowie w wyjeździe uczestniczyli bezpłatnie, dzięki zaproszeniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - pana Adama Jarubasa. Była to nagroda za zdobycie przez Uczennice ZPS Kluczewsko I miejsca w Finale Wojewódzkim II Festiwalu Mini Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Zdjęcia TUTAJ.

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Effectora 3:1. Więcej o meczu można przeczytać na: http://www.effectorkielce.com.pl/

Serdecznie dziękujemy panu Marszałkowi za ufundowanie powyższej nagrody.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ... [13 grudzień 2014]

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

W dniu 12.12.2014r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawili tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Myślą przewodnią występu było przypomnienie o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, takich jak przebaczenie, miłość, przyjaźń, zgoda, pojednanie i wiara. Na koniec uczniowie złożyli Wszystkim zebranym najlepsze życzenia świąteczne.

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Ogłoszenie [13 grudzień 2014]

OGŁOSZENIE

     W OKRESIE PRZERWY ŚWIĄTECZNEJ  22,23,29,30,31 GRUDNIA 2014 R.  ORAZ 02. 01. I 05.01. 2015 R. ZESPÓŁ PRZEDSZKOLNO - SZKOLNY W KLUCZEWSKU  ZAPEWNIA OPIEKĘ NAD UCZNIAMI. RODZICE ZAINTERESOWANI POTRZEBĄ POZOSTAWIENIA DZIECKA W SZKOLE W/W CZASIE PROSZENI SĄ O ZGŁOSZENIE TEGO FAKTU W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO 17 GRUDNIA 2014 R.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

KOLEJNY DOBRY START W PUCHARZE TYMBARKU [08 grudzień 2014]

KOLEJNY DOBRY START W PUCHARZE TYMBARKU

Reprezentacja Dziewcząt ZPS Kluczewsko poszła w ślady swoich młodszych kolegów zdobywając Wicemistrzostwo Eliminacji Powiatu Włoszczowskiego XV Turnieju Piłki Nożnej „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-12. W powyższych rozgrywkach wystartowało 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie "A" zagrały: SP Kurzelów, SP Konieczno, ZPS Dobromierz oraz SP Chlewice (Vice-Mistrz Wojweództwa Świętokrzyskiego w V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska). Grupę "B" tworzyły: ZPS Kluczewsko, SP Bukowa i ZPS Komorniki. W "naszej grupie" padły następujące wyniki: ZPS Kluczewsko - SP Bukowa 3:0 (gole dla naszej drużyny zdobyły: Angelika Borkowska - 2, Kinga Walasek - 1), SP Bukowa - ZPS Komorniki 1:0, ZPS Komorniki - ZPS Kluczewsko 1:0. Nasze piłkarki jako zwyciężczynie grupy zagrały w Wielkim Finale z Reprezentacją SP Chlewice. Mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. W tych lepsze okazały się przeciwniczki wygrywając 2:1. Karnego dla ZPS Kluczewsko wykorzystała nasza bramkarka - Oliwia Kubis, która w między-czasie popisała się kilkoma udanymi interwencjami broniąc 6 rzutów karnych.

Reprezentacja ZPS Kluczewsko w Turnieju wystąpiła w następującym składzie: Oliwia Kubis - Emilia Nowakowska, Martyna Dudek, Olga Tyszer (kpt.), Kinga Walasek, Angelika Borkowska, Karolina Jambor, Karolina Jamróz, Aleksandra Glanda. Opiekun - pan Tomasz Dębowski

Naszym dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM [05 grudzień 2014]

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W przeddzień  imienin Mikołaja w naszej szkole odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów z Samorządu Uczniowskiego ZPS i PG Kluczewsko oraz drużynę harcerską.  Podczas  uroczystości przybył długo wyczekiwany, zacny gość – Święty Mikołaj, którego dzieci z klas pierwszych przywitały piosenką. Specjalnie na tą okazję dziewczynka z najmłodszej grupy przedszkolnej przygotowała układ taneczny, który  wszystkich zachwycił. Po przedstawieniu do wszystkich klas i grzecznych dzieci Mikołaj zawitał osobiście wraz ze swoimi pomocnikami. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia panował w szkole szczególny klimat. Uczniowie z każdej klasy z niecierpliwością oczekiwali na przybycie miłego gościa. Było dużo radości i uśmiechów.

Na zakończenie wielbiciele Mikołaja zrobili sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek, Marzena Sobczyk, Grzegorz Żal, Ewa Glanda

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WIECZÓR ANDRZEJKOWY [05 grudzień 2014]

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

W dniu 26 listopada  w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i drużynę harcerską. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Tego wieczoru uczestnicy nie tylko świetnie bawili się przy największych przebojach muzycznych, ale mieli możliwość  wywróżenia sobie przyszłości z dłoni, kart oraz magicznych serc. W międzyczasie dzieci mogły skosztować ciast upieczonych przez rodziców harcerzy.  Smaczne wypieki cieszyły się dużym powodzeniem.

Dyskoteka zakończyła się w radosnej atmosferze. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni oraz pełni nadziei, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

Aleksandra Skórnicka, Grzegorz Żal

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ANDRZEJKOWE "CZARY - MARY" [04 grudzień 2014]

ANDRZEJKOWE "CZARY - MARY"

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z grupy przedszkolnej 3 – 4 latków Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku. W piątek, 28 listopada w placówce zorganizowano tradycyjne andrzejki. Dzieci już na kilka dni wcześniej nie mogły się doczekać zabawy, choć większość z nich nie do końca wiedziała z czym ona się wiąże. Zorganizowano dla naszych przedszkolaków wiele atrakcji. Wróżby odsłaniające przyszłość pozwoliły dzieciom przenieść się w magiczny świat fantazji.  Wszystkie dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Swoją przyszłość odkrywały  losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, przebijały igłą serduszka z imionami przyszłych żon lub mężów, dowiadywały się, co czeka  je w przyszłości. Nie zabrakło również konkursów, tańców, pląsów i zabaw przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy.

Wesoła zabawa w gronie kolegów sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój. Zdjęcia TUTAJ.

Alina Czarny Marszałek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

NASI PIŁKARZE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM!!! [02 grudzień 2014]

NASI PIŁKARZE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM!!!

Drużyna chłopców Zespołu Przedszkolno - Szkolnego z Kluczewska w dniu 2 grudnia bieżącego roku reprezentowała Gminę Kluczewsko na Zawodach Powiatowych w Piłce Nożnej. Zawody odbyły się w hali OSiR we Włoszczowie. Nasi chłopcy spisali się w turnieju bardzo dobrze. Zajmując drugie miejsce uzyskali awans do Półfinałów Województwa Świętokrzyskiego, które odbędą się wiosną 2015 roku. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Na początek zawody toczyły się w rozgrywkach grupowych. ZPS Kluczewsko trafiło do grupy "B" wraz z kolegami z SP Nr 1 Włoszczowa i SP Mieczyn. W grupie "A" grały: SP Bukowa, SP Bebelno oraz SP Chlewice. Wyniki poszczególnych meczów grupowych prezentują się następująco: Grupa "A": Bukowa - Bebelno 2:1, Bebelno - Chlewice 1:0, Bukowa - Chlewice 3:0. Grupa "B": Włoszczowa Nr 1 - Mieczyn 5:0, Mieczyn - Kluczewsko 0:2 (Ernest Twardowski, Szymon Grot), Włoszczowa Nr 1 - Kluczewsko 0:1 (Jakub Szostkiewicz). Mecze półfinałowe: Włoszczowa Nr 1 - Bukowa 1:1, 1:0 karne., Bebelno - Kluczewsko 0:2 (Jakub Szostkiewicz 2). Mecz o III miejsce: Bukowa - Bebelno 2:0; Finał: Włoszczowa Nr 1 - Kluczewsko 1:0. Dwie pierwsze drużyny Mistrzostw Powiatu awansowały do Półfinałów Wojewódzkich.

ZPS Kluczewsko w zawodach reprezentowali: Norbert Szczukocki, Ernest Twardowski, Szymon Grot, Jakub Szostkiewicz, Krystian Kuliś, Tomasz Domoradzki, Michał Pikulski, Michał Strychalski, Karzyztof Stolarski. Opiekun - pan Tomasz Dębowski.

Naszym piłkarzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE [28 listopad 2014]

 

Przyłączmy się do tej jakże szczytnej akcji,

wspólnie pomóżmy Kacperkowi!

Przypominamy, że akcja już od dłuższego czasu trwa

w Zespole Przedszkolno - Szkolnym

i Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku, gdzie

korki i zakrętki można dostarczać na bieżąco

od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 15:00

 

 O akcji można przeczytać także na:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141128/POWIAT0113/141129041

oraz na:

https://www.youtube.com/watch?v=nBvjCwk3HJE

 

Zdjęcia: tutaj

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

ZAWODY GMINNE W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ [25 listopad 2014]

ZAWODY GMINNE W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

24 listopada w hali sportowej w Kluczewsku odbyły się Zawody Gminne w Halowej Piłce Nożnej. Do rozgrywek przystąpiły trzy reprezentacje szkół podstawowych z naszej Gminy. Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco: ZPS Kluczewsko – ZPS Komorniki 6:0 (Jakub Szostkiewicz 3, Szymon Grot, Damian Kapuściak, Ernest Twardowski), ZPS Komorniki – ZPS Dobromierz 5:4, ZPS Kluczewsko – ZPS Dobromierz 2:0 (Jakub Szostkiewicz 2). Zawody z kompletem zwycięstw wygrała Reprezentacja ZPS Kluczewsko. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Komornik a trzecie z Dobromierza. Drużyna Zespołu Przedszkolno – Szkolnego będzie reprezentować Gminę Kluczewsko na zawodach powiatowych, które odbędą się w grudniu we Włoszczowie.

ZPS Kluczewsko w zawodach reprezentowali: Norbert Szczukocki, Damian Kapuściak, Ernest Twardowski, Jakub Szostkiewicz, Szymon Grot, Krystian Kuliś, Tomasz Domoradzki, Michał Pikulski, Michał Strychalski, Krzysztof Stolarski. Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 671 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Zielona Szkoła'2018 ... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [22661]