Najlepsi Uczniowie w Roku Szkolnym 2014/2015 [27 czerwiec 2015]

Najlepsi Uczniowie w ZPS Kluczewsko w Roku Szkolnym 2014/2015

WIKTORIA WÓJCIK - Nagroda Wójta Gminy Kluczewsko

Klasa IV a

Bąk Mateusz - 4,9

Gieroń Oliwer - 4,8

Jambor Karolina - 5,09

Liczberska Paulina - 4,8

Pura Bartosz - 5,0

Teklak Aleksandra - 5,0

Klasa IV b

Baran Magdalena - 5,0

Domoradzki Grzegorz - 5,0

Klasa V a

Bańcer Iga - 5,09

Gusta Natalia - 5,09

Nowak Julia - 5,09

Walasek Kinga - 5,09

Łuczyński Maciej - 5,0

Szczukocki Konrad - 5,0

Dudek Martyna - 4,9

Prokop Julia - 4,9

Gadek Zuzanna - 4,8

Stypka Paulina - 4,8

Zasada Artur - 4,8

Klasa V b

Kubis Oliwia  - 5,1

Tyszer Olga    - 5,1

Wąsowicz Bartosz - 5,1

Nowakowska Emilia  - 4,8

Klasa VI a

Wójcik Wiktoria - 5,27

Kapitańska Krystyna - 5,18

Stolarski Krzysztof - 5,0

Szostkiewicz Jakub - 5,0

Śpiechowicz Marlena - 5,0

Klasa VI b

Strychalski Michał - 5,1

Turczyn Klaudia - 5,0

Obarzanek Marta - 4,8

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Z wizytą w Bałtowie [27 czerwiec 2015]

Z wizytą w Bałtowie

20 czerwca 2015r. 30- osobowa grupa dzieci z klas II udała się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Swoją przygodę zaczęły od Jura Parku, gdzie obejrzały ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń naturalnych rozmiarów. Po krótkiej przerwie udały się do Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii 3D dzieci zobaczyły podwodne życie jakie toczyło się miliony lat temu. Po super spotkaniu „oko w oko” z podwodnymi potworami przyszedł czas na Park Rozrywki, gdzie czekały różne urządzenia zapewniające uśmiech na twarzy dzieci. Na koniec dawkę emocji i wrażeń dostarczył film „Tajemnicze podziemie” w kinie 5D. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe i zadowolone udały się w podróż powrotną do Kluczewska, gdzie na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice.        

Urszula Jeziorska

Zdjęcia w Galerii TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Nasze Siatkarki grały w Turnieju Gimnazjalistek [23 czerwiec 2015]

Nasze Siatkarki grały w Turnieju Gimnazjalistek

W dniu 23 czerwca 2015r. w Publicznym Gimnazjum w Kluczewsku odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kluczewsko. W zawodach gościnnie wystąpiły Dziewczeta z ZPS Kluczewsko - Brązowe medalistki Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego 2014/2015 w kategorii Szkół Podstawowych. Naszym dziewczętom należą się wielkie brawa za to, że podjęły walkę z koleżankami ze szkół gimnazjalnych niejednoktotnie strszymi od nich nawet o 5 lat. Czwarte miejsce w turnieju dziewczyny przegrały 2 małymi punktami. Specjalne podziękowania należą się Wiktorii Wójcik, która wraca do zdrowia po kontuzji ale jako kapitan zespołu wspierała koleżanki z ławki rezerwowych, zaliczając także krótkie występy na boisku świetnie serwując. Udział młodych siatkarek w turnieju spełnił swoje cele szkoleniowe i miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości.

W turnieju wysąpiło 5 drużyn: MKS NEPTUN Końskie, PG Gowarczów, GKS Kluczewsko, PG Kluczewsko, ZPS Kluczewsko. Grano sytemem "każdy z każdym" po dwa sety w meczu (każdy zdobyty set oznaczał jeden punkt). Poszczególne wyniki przedstwiają się następująco: ZPS Kluczewsko - GKS Kluczewsko 0:2 (16:25;16:25), Neptun Konskie - PG Gowarczów 2:0 (25:10;25:12), GKS Kluczewsko - Neptun Końskie 2:0 (25:14, 25:12), PG Kluczewsko - ZPS Kluczewsko 0:2 (25:19, 25:10), Neptun Końskie - PG Kluczewsko 1:1 (21:25, 25:19), PG Gowarczów - GKS Kluczewsko 0:2 (10:25, 19:25), PG Kluczewsko - PG Gowarczów 2:0 (25:20, 25:21), ZPS Kluczewsko - Neptun Końskie 0:2 (12:25, 14:25), PG Gowarczów - ZPS Kluczewsko 1:1 (19:25, 25:17), GKS Kluczewsko - PG Kluczewsko 2:0 (25:17, 25:19).

Klasyfikacja końcowa: 1. GKS Kluczewsko - 8 pkt., 2. Neptun Końskie - 5 pkt., 3. PG Kluczewsko - 5 pkt., 4. PG Gowarczów - 1 pkt., 5. ZPS Kluczewsko - 1 pkt.

Na koniec turnieju wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i pucharami, które wręczył pan Mateusz Strychalski - Przewodniczący Rady Gminy Kluczewsko.

ZPS Kluczewsko w Turnieju wystąpiło w składzie: Wiktoria Wójcik (kpt.), Patrycja Wicik, Karolina Ławińska, Magdalena Kurzak, Marlena Śpiechowicz, Oliwia Kubis, Olga Tyszer, Emilia Nowakowska, Angelika Borkowska, Martyna Dudek. Opiekun – pan Tomasz Dębowski

Zdjęcia TUTAJ: oraz na Profilu Facebook'a PG Kluczewsko - TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

II Turniej Warcabowo - Szachowy... [22 czerwiec 2015]

II Turniej Warcabowo - Szachowy...

Dnia 18 czerwca 2015 r. odbył się II Turniej Warcabowo - Szachowy  o tytuł Mistrza Gminy Kluczewsko.  Startowało w nim 52 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum z Kluczewska, Dobromierza oraz Komornik, finalistów wyłonionych w szkolnych rozgrywkach eliminacyjnych. Turniej rozegrany był w trzech kategoriach wiekowych: warcaby klasy I-III, warcaby i szachy klasy IV - VI oraz warcaby i szachy gimnazjum.

         Celem rozgrywek była popularyzacja sportu warcabowego i szachowego, podnoszenie umiejętności gry wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie pozytywnych cech charakteru poprzez sportową rywalizację. Każda rozgrywka dostarczała uczestnikom wielu emocji. Zawodnicy bardzo odpowiedzialnie podeszli do każdej partii. Wykonanie każdego ruchu było decyzją wcześniej przemyślaną i analizowaną. Dzieci umiały przyjąć zarówno zwycięstwo, jak i porażkę.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

TURNIEJ WARCABOWY

klasy I – III:

    Bartosz Borkowski – ZPS Komorniki (MISTRZ w kategorii klas I – III )

    Kacper  Stypka – ZPS Kluczewsko 

    Tomasz Gębski – ZPS Kluczewsko

klasy IV – VI :

   Bartosz Królikowski  – ZPS Dobromierz (MISTRZ w kategorii klas IV – VI)

   Jakub Margas  – ZPS Komorniki

   Krystian Bąk – ZPS Dobromierz

Gimnazjum

    Adrian Musiał  –  ZPS Dobromierz  (MISTRZ w kategorii gimnazjum)

    Sebastian Wicik –  ZPS Kluczewsko 

    Karol Stolarski – ZPS Dobromierz

 

TURNIEJ SZACHOWY

klasy IV– VI

    Marcin Wójcik –  ZPS Komorniki  (MISTRZ w kategorii klas IV – VI)

    Bartosz Królikowski  –  ZPS Dobromierz

    Kamil Musiał – ZPS Dobromierz

Gimnazjum

    Dawid Woźniak  –  ZPS Dobromierz   (MISTRZ w kategorii gimnazjum)

    Adrian Musiał  – ZPS Dobromierz 

    Bartłomiej Słoma  – ZPS Dobromierz  

         Po zakończeniu rozgrywek wszyscy uczestnicy otrzymali smaczne ciastka i napoje. Zwycięzcom w każdej kategorii wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Kluczewsko Pana Rafała Pałkę.

Cieszy fakt, że w dobie komputeryzacji gry stolikowe są nadal popularne w naszej gminie i dostarczają dzieciom i młodzieży mnóstwo pozytywnych przeżyć i sportowej rywalizacji.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych turniejach.

 Organizatorzy turnieju: Marzena Sobczyk, Małgorzata Krzysztoszek

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bajki z humorem... [20 czerwiec 2015]

Bajki z humorem...

„W kabarecie Horrorek z bajkami rozpruł się worek. Za chwilę chłopiec i dziewuszka ujrzą na scenie Kopciuszka…” tą zapowiedzią zuchy i harcerze z naszej szkoły wprowadzili nas w bajkowy świat. Uczniowie przygotowali dwie bajki pt. „Królewna Śnieżka” oraz „Kopciuszek”   z pouczającym morałem , którym towarzyszyła piękna oprawa muzyczna i kostiumowa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wczuły się w rolę przedstawianych postaci, wykazując się dużym talentem aktorskim.  Zarówno społeczność szkolna, rodzice, jak i zaproszeni goście, wśród których była p. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włoszczowie Anna Adamczyk oraz panie bibliotekarki z okolicznych szkół byli pod wrażeniem umiejętności aktorskich naszych uczniów. Harcerzom i zuchom tak spodobała się przygoda z aktorstwem, że obiecali nam, iż ponownie wystąpią na scenie. Czekamy na to z niecierpliwością.

 Aleksandra Skórnicka, Małgorzata Walasek

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Pamiętajcie Dzieci - Segrgujcie Śmieci [17 czerwiec 2015]

Pamiętajcie Dzieci - Segrgujcie Śmieci

W dniu 16 czerwca 2015 roku ogłoszone zostały wyniki konkursu organizowanego w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku we współpracy z Komunalnym Usługowym Zakładem Gospodarczym w Kluczewsku. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych w klasa I – III pod hasłem „Pamiętajcie dzieci – segregujcie śmieci” oraz w klasach IV- VI pod hasłem „Segreguj z mani – walcz z odpadami”. Liczba prac, które wpłynęła na konkurs przerosła oczekiwania organizatorów. Przeważały prace plastyczne wykonane różnymi technikami, pojawiły się również wiersze  które nawoływały do segregacji odpadów oraz pokazywały jak dużą wiedzę i świadomość ekologiczną maja dzieci.

Komisja wyłoniła zwycięskie prace:


W kategorii I – III 

I – Klaudia Wicik kl. Ic

II – Marta Zięcik kl. Ia

III – Szymon Łączek kl. Ia

wyróżnienie; Igor Ławiński kl. Ib

W kategorii IV – VI

I – Natalia Gusta kl. Va

II – Zuzanna Gadek kl. Va

III- Bartosz Pura kl. IVb

wyróżnienie : Kinga Walasek kl. Va

Zwycięscy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Komunalny Usługowy Zakład Gospodarczy, które wręczył dyrektor zakładu pan Krzysztof Ławiński, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki oraz dostali zapewnienie iż w następnym roku szkolnym zostanie zorganizowana kolejna edycja konkursu.

Ewelina Dumin

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

,,ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE" [17 czerwiec 2015]

       Uczniowie Zespołu Przedszkolno - Szkolnego  w Kluczewsku wzorem roku ubiegłego wzięli udział w Programie Profilaktyki Palenia Tytoniu organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Realizacja programu przebiegała w postali 5 zaproponowanych zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie  poznali informacje dotyczące:

  • składu dymu tytoniowego
  • wpływu palenia na zdrowie
  • szkodliwości biernego palenia
  • sposobów radzenia sobie z presją otoczenia
  • sposobów radzenia sobie ze stresem

W ramach programu przeprowadzono konkurs plastyczny pt:,,Palenie szkodzi”. Prace uczestników można oglądać w budynku szkoły na tablicy informacyjnej Samorządu Szkolnego.

Mamy nadzieją, że wiedza dotycząca szkodliwości palenia  wpłynie na wybór zdrowego trybu życia przez uczniów naszej szkoły.

Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

"Moja Gmina - Moją Ojczyzną" [17 czerwiec 2015]

        Dnia 2 czerwca 2015 roku w  w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kluczewsku odbył się konkurs pt: „Moja Gmina – Moją Ojczyzną”. Tematem konkursu było promowanie wiedzy na temat naszej gminy. Do konkursu zgłoszono uczniów ze szkół z Dobromierza ,Komornik i Kluczewska. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy VA, którzy również okazali się laureatami konkursu.

I miejsce- Natalia Gusta

I miejsce- Maciej Łuczyński

Wyróżnienie – Zuzanna Gadek

Wyróżnienie –Artur Zasada

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Brawo!!!

Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Mam Talent III [15 czerwiec 2015]

Mam Talent III

15 czerwca bieżącego roku w Naszej Szkole odbyła się III Edycja Szkolnego Konkursu "Mam Talent". Nasi artyści zaprezentowali swoje talenty, śpiewając piosenki, tańcząc i recytując.

Po wnikliwych obradach Jury w składzie: Barbara Chyska, Ewelina Dumin, Jolanta Noga i Małgorzata Walasek wyłoniło zwycięzców:

I Miejsce - Oliwia Kubis (Klasa Vb)

II Miejsce - Amelia Mazur (Klasa III), Kamil Turczyn (Klasa IIb)

III Miejsce - Kinga Walasek (Klasa Va), Weronika Piskorek (Klasa IIb)

Wyróżnienie - Wiktoria Łęcka, Weronika Piskorek, Natalia Toborek, Lena Migoń (Wszystkie z Klasy IIb)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Samorząd Uczniowski ZPS Kluczewsko

Zdjęcia TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

III Miejsce Chłopców w Koniecznie [09 czerwiec 2015]

III Miejsce Chłopców w Koniecznie

9 czerwca odbyła się XVI Edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Koniecznie. W zawodach zagrały 4 drużyny: SP Bebelno, SP Czarnca, ZPS Kluczewsko i SP Konieczno. Grano systemem "każdy z każdym" a wyniki poszczególnych meczów przedstwiają się następująco: Czarnca - Konieczno 2:3, Kluczewsko - Bebelno 0:1, Konieczno - Kluczewsko 2:1 (Ernest Twardowski), Czarnca - Bebelno 0:3, Konieczno - Bebelno 2:1, Czarnca - Kluczewsko 1:1 (Damian Kapuściak). Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco: 1. SP Konieczno, 2. SP Bebelno, 3. ZPS Kluczewsko, 4. SP Czarnca. Norbert Szczukocki z naszej szkoły został uznany przez organizatorów Najlepszym Bramkarzem Turnieju.

ZPS Kluczewsko grało w składzie: Norbert Szczukocki (VI), Ernest Twardowski (VI), Jakub Szostkiewicz (VI), Damian Kapuściak (VI), Szymon Grot (VI), Tomasz Domoradzki (VI), Krystian Kuliś (V), Damian Barczyński (III), Jakub Prokop (III), Jakub Walasek (III). Opiekun - p. Tomasz Dębowski

Zdjęcia: TUTAJ

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Matematyczny [08 czerwiec 2015]

Konkurs Matematyczny

Dnia 28 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się po raz siódmy konkurs matematyczny "Majowe zmagania z matematyką". Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział 23 uczniów z klas IV - V. Celem konkursu było: popularyzacja matematyki wśród uczniów, wdrażanie do "zdrowej" rywalizacji, kształcenie spostrzegawczości i logicznego myślenia.

 

Laureatami konkursu zostali:

Klasa IV

I miejsce Grzegorz Domoradzki IVa

II miejsce Aleksandra Teklak IVb

III miejsce Magdalena Baran IVa

 

Klasa V

I miejsce Maciej Łuczyński Va

II miejsce Artur Zasada Va

III miejsce Julia Prokop Va, Maja Pura Va, Dominik Wicik Vb

Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast wszystkich uczestników nagrodzono drobnymi upominkami ufundowanymi przez wydawnictwo GWO.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratuluję, wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2015/2016.

Małgorzata Krzysztoszek

Zdjęcia TUTAJ:Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Szkolny Festyn Rodzinny'2015 [01 czerwiec 2015]

Szkolny Festyn Rodzinny'2015

31 maja na stadionie w Kluczewsku odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Strażaka i Dnia Dziecka. Galę poprowadzili uczniowie gimnazjum – Wiktoria Stepień oraz Hubert Kubis. Na początku powitano licznie zgromadzonych gości – Wójta Gminy Kluczewsko, Komendanta Gminnego OSP, delegację OSP z okolicznych miejscowości, księdza proboszcza, przedstawicieli Rady Rodziców Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum, wreszcie – wszystkich mieszkańców Kluczewska i gości. Imprezę rozpoczął występ zespołu muzycznego, w którym grają i śpiewają chłopcy z klas I i III. Usłyszeliśmy piosenki: „Na falochronie”, „Zamki na piasku”, „Wehikuł czasu” oraz „Nasze randez – vous”.

Następnie – jeden z głównych punktów programu – przedstawienie o tematyce strażackiej będące wyrazem uznania dla tej ciężkiej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej służby. Uczniowie gimnazjum w mundurach strażackich z gaśnicami, wężami i hydronetką „jechali” po scenie autem – rekwizytem, polewali publiczność wodą, pozdrawiali widzów, a dziewczęta w kolorowych sukienkach śpiewem i tańcem zagrzewały ich do pracy.

W dalszej części gali wystąpili najmłodsi – dzieci z oddziału przedszkolnego oraz nauczania początkowego – z sobie charakterystycznym urokiem śpiewały, podskakiwały, tańczyły przy głośnych oklaskach rodziców, babć, dziadków i wszystkich zgromadzonych. W trakcie trwania całej imprezy można było obejrzeć prace plastyczne uczniów, wystawkę dawnych przedmiotów używanych w gospodarstwie oraz projekt edukacyjny – wystawę poświęconą obiektom kultury sakralnej naszej Parafii. Następny punkt programu to występ Huberta Kubisa i jego siostry, Oliwii, którzy zagrali utwory: „Mały kwiatek”, „Pola zielone” i „Samotny pasterz”. Potem Zuzanna Glanda i Kamila Parzuchowska brawurowo odtańczyły układ choreograficzny cheerleaderek. W trakcie gali można było zakupić cegirłki, z których dochód wpłynął na konto Rady Rodziców. Nabywcy cegiełek wzięli udział w losowaniu nagród. Główną nagrodą był rower ufundowany przez Klub Domin Sport – Andrzej Domin. W dalszej części gali uczniowie klas I i II gimnazjum zaprezentowali program „Gwara i przyśpiewki ludowe z naszego regionu”. Potem odtańczono trojaka. A na koniec – kilka uczennic – Patrycja Synowiec, Natalia Żal, Daria Bugajniak wystąpiły w solowych popisach wokalnych, a Ada Bałazińska – w tanecznych. Wręczono również nagrody zwycięzcom szkolnych zawodów w piłce siatkowej i nożnej. W między czasie na boisku sportowym rozgrywany był mecz piłki nożnej pomiędzy rodzicami i uczniami. Uczniowie pewnie wygrywając zrewanżowali się rodzicom za ubiegłoroczną porażkę.

Impreza należała do udanych. Dopisała pogoda, dopisali goście. Do miłego zobaczenia za rok.

Zdjęcia z Festynu TUTAJ:

Edyta Hanyż - Prostak

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

XIII Majowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych [29 maj 2015]

XIII Majowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych

29 maja 2015r. w hali sportowej przy ZPS Kluczewsko odbyła się XIII Edycja Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego we Włoszczowie/Oddział w Kluczewsku. W zawodach wzięło udział 5 zespołów: SP Krasocin, ZPS Komorniki, SP Konieczno, SP Kurzelów oraz ZPS Kluczewsko. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” a wyniki przedstawiają się następująco: Krasocin – Komorniki 3:1, Kluczewsko – Kurzelów 0:1, Komorniki – Kluczewsko 1:5 (Ernest Twardowski 2, Damian Kapuściak 2, Krystian Kuliś), Konieczno – Krasocin 2:5, Kluczewsko – Konieczno 8:1 (Damian Kapuściak 4, Jakub Szostkiweicz 3, Szymon Grot), Kurzelów – Komorniki 2:0, Konieczno – Kurzelów 1:5, Krasocin – Kluczewsko 1:1 (Jakub Szostkiewicz), Kurzelów – Krasocin 1:0, Komorniki – Konieczno 3:2. Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco: 1. SP Kurzelów, 2. ZPS Kluczewsko, 3. SP Krasocin, 4. ZPS Komorniki, 5. SP Konieczno.

Tabela końcowa Turnieju:

1 SP Kurzelów 12 pkt. 9 - 1 +8
2 ZPS Kluczewsko 7 pkt. 14 - 4 +10
3 SP Krasocin 7 pkt. 9 - 5 +4
4 ZPS Komorniki 3 pkt. 5 - 12 -7
5 SP Konieczno 0 pkt. 6 - 21 -15

 

Królem Strzelców Turnieju został Damian Kapuściak z ZPS Kluczewsko – zdobywca 6 goli. Statuetkę Najlepszego Bramkarza odebrał Adrian Barabasz z SP Kurzelów, Najlepszym Piłkarzem (MVP) został Paweł Kukla  z SP Krasocin. Pamiątkową statuetkę otrzymał także 9-letni Jakub Walasek z ZPS Kluczewsko, który był najmłodszym uczestnikiem rozgrywek. Wszystkie drużyny na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami, dyplomami, medalami, które wręczyła pani dyrektor ZPS Kluczewsko – Irena Orzechowska.

Społeczność uczniowska ZPS Kluczewsko składa serdeczne podziękowania Sponsorowi Strategicznemu Turnieju, czyli Dyrekcji Banku Spółdzielczego we Włoszczowie – Oddział w Kluczewsku.

Tradycyjnie w sponsorowanie Imprezy włączył się kierownik Gminnego Klubu Sportowego GKS Kluczewsko – pan Sławomir Orzechowski, który ufundował nagrodę indywidualną w postaci piłki. Nagrodę tą otrzymał Jakub Walasek (Najmłodszy Uczestnik Turnieju). Organizatorami XIII Majowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych był Zespół Przedszkolno – Szkolny w Kluczewsku, UKS „SFINX” Kluczewsko. Nad poprawnym przebiegiem rozgrywek „czuwali” nauczyciele wychowania fizycznego.

Reprezentacje ZPS Kluczewsko grała w następującym składzie: Norbert Szczukocki (VI) – Jakub Szostkiewicz (VI), Damian Kapuściak (VI), Ernest Twardowski (VI), Szymon Grot (VI), Tomasz Domoradzki (VI), Michał Strychalski (VI), Michał Pikulski (VI), Krzysztof Stolarski (VI),Krystian Kuliś (V), Jakub Walasek (III), Damian Barczyński (III). Opiekun -  pan Tomasz Dębowski.

Wszystkim piłkarzom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Zdjęcia z turnieju TUTAJ:

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Biblijny [29 maj 2015]

Konkurs Biblijny

        Uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego, to jest Baran Magda z klasy IVa, Tyszer Alga i Wyderka Bartłomiej z klasy Vb w miesiącu grudniu 2014r. wzięli udział w XX edycji konkursu Biblijnego  na etapie szkolnym w Kluczewsku.   Po sprawdzeniu pracy, i otrzymaniu wysokiej punktacji, Komisja zakwalifikowała uczniów do etapu rejonowego, który odbył się  dnia 7 marca 2015r. we Włoszczowie. Konkurs zorganizowany był jak co roku przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Dotyczył znajomości Ewangelii według św. Mateusza z Nowego Testamentu i przypisów. Przed rozpoczęciem konkursu była wspólna modlitwa oraz każdy z uczniów otrzymał broszurkę ilustrowaną pt. ”Męka Jezusa Chrystusa”.  Konkurs był przeprowadzony w formie testów, pytań otwartych, dokonania wyboru zdań prawdziwych i fałszywych,  uzupełnianiu zdań z wybranych cytatów.  Do konkursu przystąpili uczniowie z kilku dekanatów z klas od IV do VI.

Po sprawdzeniu prac przez Komisję  uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku osiągnęli dość wysoką punktację, i na większość pytań odpowiedzieli poprawnie, pozostając  na etapie rejonowym.  Praca z Pismem świętym jak twierdzą pogłębiła nie tylko ich wiarę ale i poziom wiedzy, zmobilizowała  do czytania aby bliżej  poznać Pana Boga i żyć wartościami chrześcijańskimi. 

Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Plastyczny [29 maj 2015]

Konkurs Plastyczny

Uczniowie z klas I - III  w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Kluczewsku chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym  pt. „Pan Bóg w życiu codziennym mojej rodziny: modlitwa, praca, przebaczenie".  Dzieci swoje prace wykonywały na arkuszu papieru z bloku technicznego formatu A-4 kredkami świecowymi. Motywem tej pracy była  przeważnie modlitwa wspólna z rodziną w kościele lub w domu. Komisja szkolna dokonała oceny i z pośród kilku prac wybrała  trzy najlepsze, które  zostały  przesłane do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.  Uczniowie tych prac to: Parzuchowska Nina z klasy IIa, Łęcka Wiktoria i Toborek Natalia z klasy IIb. Termin rozstrzygnięcia konkursu na etapie diecezjalnym odbył się w kwietniu 2015r. Mimo, że prace naszych uczniów nie otrzymały szczególnego wyróżnienia z spośród kilkuset prac, które zostały przesłane z całej diecezji, to uczniowie nasi doznali poczucia dowartościowania i mogli się wykazać swoimi zdolnościami artystycznymi. Ponadto pięknie ukazali w swoich pracach rodzinę jako źródło kształtowania postaw życiowych oraz rodzinę jako wspólnotę Kościoła w której wzrastają jako chrześcijanie.

Barbara Dumin

Laureatki

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 714 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Wizyta gości z Chin,... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [24638]