8 Marca - Dzień Kobiet [17 marzec 2014]

8 Marca - Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski ZPSZ w Kluczewsku zorganizował konkurs na NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ DZIEWCZYNKĘ W KLASACH IV-VI
Oto wyniki:
KLASA IV A-KINGA WALASEK
KLASA IV B- OLIWIA KUBIS
KLASA VA-WIKTORIA WÓJCIK
KLASA VB-ZUZANNA SZYMCZYK
KLASA VIA- MARTYNA KRYCZKA
KLASA VIB- JULIA PROKOP

Wszystkim  Dziewczynkom Gratulujemy

Opiekun SU :Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Spotkanie Ks. Biskupa Mariana Florczyka ze społecznością szkolną w Kluczewsku [12 marzec 2014]

newsy

W dniu 11 marca 2014r. w Zespole Przedszkolno –Szkolnym i Publicznym Gimnazjum  w Kluczewsku gościł Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Kieleckiej -  Marian Florczyk. Przybył do szkoły ze swoim asystentem księdzem Grzegorzem Jędrzejczykiem w towarzystwie gospodarza parafii - księdzem proboszczem  Januszem Breszką.  Miłego Gościa w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, serdecznie powitała „schola” przy dźwięku gitar piosenką pt. „Bądź pozdrowiony gościu nasz”,   następnie Dyrektor Publicznego Gimnazjum – Pan Jacek Zięba oraz Pani Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego – Irena Orzechowska oraz  najmłodsze przedszkolaki.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Konkurs Biblijny [28 luty 2014]

newsy

Dnia 22 lutego 2014r. uczniowie z Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku  wzięli udział w XIX edycji konkursu Biblijnego na etapie rejonowym we Włoszczowie. Konkurs dotyczył znajomości Ewangelii według św. Jana z Nowego Testamentu oraz przypisów. Do konkursu przystąpili uczniowie z kilku dekanatów z klas od IV do VI. Klaudia Turczyn -  uczennica  klasy Vb  osiągnęła bardzo wysoką punktację i zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce zajęła uczennica klasy Va Wiktoria Wójcik. Są to uczennice z  parafii Kluczewsko. Drugie równorzędne miejsce zajęła uczennica z parafii Krasocin a trzecie miejsce uczeń z klasy IVb Bartosz Wąsowicz – uczeń z naszej szkoły - parafia Stanowiska.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody.
Wysoka punktacja poprawnych odpowiedzi, wskazuje, ze nasi uczniowie zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 29 marca 2014r. w Liceum im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Zdjęcia TUTAJ.

Opracowała: Barbara Dumin

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Koło Misyjne Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci [21 luty 2014]

newsy

Na początku roku szkolnego 2003/2004 w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Kluczewsku katechetka Barbara Dumin utworzyła   Koło Misyjne o nazwie „Niesiemy miłość dzieciom z Afryki”, które funkcjonuje nadal. Po zapoznaniu się z programem edukacyjnym:” Mój szkolny kolega z misji” i obejrzeniu wspólnie z dziećmi filmu pt.” Dzieci z Afryki” postanowiliśmy  nawiązać współpracę z ks. Antonim Sokołowskim – misjonarzem z diecezji kieleckiej, pracującym w Buyo na Wybrzeżu Kości Słoniowej aby pomóc duchowo i materialnie  polskim misjonarzom, zaangażowanym w edukację w krajach misyjnych.
W porozumieniu  z Panią  Dyrektor Ewą Orzechowską ,  rodzicami i dziećmi należącymi do Koła misyjnego i spoza Koła, została podjęta  decyzja o adopcji serca – pomocy finansowej na potrzeby edukacji dla dwojga murzyńskich dzieci, które wskazał ks. misjonarz Antoni Sokołowski. Od dziesięciu lat utrzymujemy współpracę z ks. misjonarzem. Dzieci piszą listy, kartki świąteczne, angażują się w prace społeczne aby pozyskać środki na w/w cel.  Od roku szkolnego 2013/2014 podjęliśmy adopcję serca dla czworga murzyńskich  dzieci.. Otrzymujemy od nich zdjęcia i listy  z podziękowaniem za pomoc duchową i materialną.  Listy są tłumaczone z języka francuskiego na język polski. Ks. misjonarz Antoni Sokołowski w 2012r. powrócił do kraju, a na jego miejsce obecnie pracuje ks. misjonarz Andrzej Zawadzki, którego dobrze znamy, gdyż w naszej szkole miał praktykę duszpasterską w 2002r. i z nim  obecnie współpracujemy.
Środki na cel pozyskujemy ze sprzedaży kartek świątecznych, pisanek, baranków wielkanocnych,  palm wykonanych przez dzieci. Co roku przeprowadzona jest loteria fantowa. Uczniowie przynoszą do szkoły różne zabawki, które szybko znajdują odbiorców.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Harcerski kulig [20 luty 2014]

Harcerski kulig

„Pada śnieg, dzwonią dzwonki sań…”

Tej zimy wszystkie dzieci długo musiały wyczekiwać na pierwszy śnieg. Gdy wreszcie aura zaczęła sprzyjać, zuchy i harcerze wspólnie wybrali się na kulig, który odbył się w Ciemiętnikach w „Leśnej Przystani”.
W ogromnych, drewnianych saniach nasi uczniowie mknęli poprzez lasy, podziwiając zimowy krajobraz. Choć na czele zaprzęgu nie było żywych koni tylko „konie mechaniczne”, jednak w żaden sposób nie wpłynęło to na znakomitą atmosferę towarzyszącą przejażdżce. W trakcie kuligu dzieci mogły również podziwiać piękne daniele i konie.
Po powrocie do gospodarstwa aż wrzało od zimowych harców na śniegu. Zmęczeni, lecz zadowoleni uczestnicy zabawy zaproszeni zostali przez gospodarza na pyszny poczęstunek. Na dzieci czekała gorąca zupa, kiełbaski i herbata ze słodkim rogalikiem.
Zarówno zuchy jak i harcerze do domu wrócili pełni wrażeń, z nadzieją na kolejne przygody. Zdjęcia TUTAJ.

Aleksandra Skórnicka, Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Zimowe ptakoliczenie w naszej szkole [05 luty 2014]

Zimowe ptakoliczenie w naszej szkole

W związku z prowadzoną przez szkolną drużynę harcerską Orliki akcją „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę” harcerze przystąpili do tegorocznego Zimowego Ptakoliczenia prowadzonego przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zadaniem drużyny było policzyć ptaki, które odwiedzają nasz plac szkolny z wyodrębnieniem na poszczególne gatunki. Obserwacje początkowo prowadzone były na zewnątrz. W kolejnej fazie ptaki liczono już z okien jednej z sal szkolnych. Wynik tych obserwacji przedstawia się następująco: bogatka: 26 osobników; sierpówka: 2 osobniki; gil: 1 osobnik. Warto zauważyć, iż czas przeznaczony na obserwację wynosił 45 minut. Harcerze z radością liczyli kolejne ptaki. Zgodnie również stwierdzili, iż bycie ornitologiem przynosi wiele satysfakcji, ale wymaga ogromnej cierpliwości. Zdjęcia TUTAJ.

Martyna Jóźwik

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Brawo Effector!!! [02 luty 2014]

Brawo Effector!!!

Sporą niespodziankę sprawili swoim kibicom siatkarze EFFECTORA Kielce, którzy to w sobotni wieczór pokonali faworyzowaną drużynę ZAKSY Kędzierzyn – Koźle w 19 kolejce PLUS Ligi Mężczyzn. Kieleccy siatkarze wygrali 3:0 (25:23; 25:23; 27:25). Ten ekscytujący, pełen zwrotów mecz oglądali na żywo uczniowie Zespołu Przedszkolno – Szkolnego i Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku. Tradycyjnie po meczu naszym uczniom udało się zdobyć wiele autografów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z ich idolami sportowymi. W obu drużynach gra wielu reprezentantów krajowym, m. in. Byli i obecni Reprezentanci Polski (Marcin Możdżonek, Paweł Zagumny, Michał Ruciak, Grzegorz Bociek, Piotr Gacek, Grzegorz Pilarz, Dominik Witczak, Piotr Lipiński, Łukasz Polański, Dawid Dryja), Reprezentant Kanady (Daniel Lewis), Holandii (Dick Kooy), Argentyny (Cristian Poglajen, Bruno Romanutti).  Przypominamy, że nasi uczniowie w tym sezonie siatkarskim już po raz drugi uczestniczyli jako kibice w meczu PLUS Ligi. W listopadzie dopingowali EFFECTORA w meczu z Mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów. Dzięki programowi "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" uczestnicy wycieczki otrzymali bezpłatne wejściówki na mecz (pokrywali tylko koszty przejazdu). Program "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" ma na celu rozpropagowanie siatkówki podczas rozgrywek ekstraklasowych oraz postaw prosportowych wśród dzieci i młodzieży. Bo siatkówka jest sportem, który łączy, nie dzieli. Siatkówka to sport dzięki któremu zwykłą znajomość możemy zmienić w prawdziwą przyjaźń. Tradycyjne wyjazd na taki mecz był niezapomnianym przeżyciem dla uczestników oraz wspaniałą lekcją poglądową na temat gry w siatkówkę oraz kulturalnego kibicowania. Zdjęcia TUTAJ.

Beata Bąk, Tomasz Dębowski, Grzegorz Źal

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bal karnawałowy wśród majmłodszych [28 styczeń 2014]

newsy

Uczniowie klas I-III oraz zerówek wesoło bawili się na udekorowanej kolorowo sali gimnastycznej. Taki bal sprawia wiele radości młodszym i starszym dzieciom, mogą one chociaż na jakiś czas wcielić się w ulubioną postać. Pomysłów było mnóstwo: księżniczki, wróżki, motylki, piraci, wojownicy, żołnierze - przebrania były wspaniałe. Wszyscy chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach, a dźwięki znanych przebojów zachęcały do tańca. Na zmęczone pląsami dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez panie z Rady Rodziców.

Agnieszka Herczyńska

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Przekaż 1% podatku [28 styczeń 2014]

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Bezpieczne ferie. Regulamin bezpiecznych zabaw na śniegu [24 styczeń 2014]

newsy

Ferie zimowe już się zbliżają. Pamiętajcie ,że czas wypoczynku będzie w pełni udany jeśli zadbamy o nasze bezpieczeństwo .Przypominamy najważniejsze zasady zachowania się na śniegu i lodzie.

Bezpieczna zabawa śnieżkami

Uczniowie podczas zabawy śnieżkami powinni pamiętać o tym by:

1) nie lepić zbitych, twardych kul śniegowych,

2) nie łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, kamykami i ziemią,

3) nie celować w twarz drugiej osoby,

4) nie wrzucać kolegom śniegu za kołnierz,

5) nie nacierać kolegom twarzy śniegiem,

6) nie strącać i używać do zabawy zwisających z dachów sopli lodu,

7) nie wpychać kolegów w głębokie zaspy,

8) nie wchodzić do źle zabezpieczonych konstrukcji ze śniegu, które w momencie odwilży grożą zawaleniem i przysypaniem,

9) nie rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Święto Babci i Dziadka [24 styczeń 2014]

newsy

Dopiero bawiliśmy się z Mikołajem…. Jeszcze w uszach brzmią dzwoneczki z dziecięcych przedstawień… Ciągle wspominamy wypatrywanie pierwszej gwiazdki na niebie i zapach choinki – a już kolejne święto zawitało do drzwi przedszkola w Kluczewsku.
Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością  i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znają radę na każde zmartwienie. Wnuki to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków 21 stycznia do przedszkola na najpiękniejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować za dobro i wyrazić swoją miłość.
Dzieci zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny, podczas którego recytowały wierszyki o tym, jak bardzo kochają swoją babcię i swoich dziadków, śpiewały dla nich piosenki oraz tańczyły. Zwieńczeniem części artystycznej było wspólne zaśpiewanie sto lat oraz wręczenie ukochanym dziadkom kwiatów i laurek w kształcie serc. Dzieci cieszyły się, że mogą tak w odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali za występ. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Irena Orzechowska składając dostojnym gościom najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego święta. Przedszkolaki miały okazję bawić się i tańczyć ze swoimi bliskimi. Nasi szanowni goście brali udział w różnorodnych konkursach, co wprawiało wszystkich w dobry nastrój. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami Super Babci i Super Dziadka oraz słodyczami dla swoich wnucząt.
Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości – dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach. Zdjęcia TUTAJ.


Marzena Sobczyk, Ewelina Prokop

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Góra Grosza [24 styczeń 2014]

Góra Grosza

Od 25 listopada do 11 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka pieniędzy na w ramach akcji „Góra Grosza". Akcję tę już po raz kolejny organizowało Towarzystwo "NASZ DOM".
Do tej pory zebrano w Polsce ponad 13 milionów złotych. Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od rodzinnego domu, od swoich najbliższych. Celem akcji jest właśnie zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych czy rodzin zastępczych.
W ciągu 2 tygodni członkowie samorządu szkolnego zbierali pieniądze, a potem nastąpiło wielkie liczenie. Klasa VIB zamieniała się w bank, a wszystkim, którzy przeliczyli monety, jeszcze na długo pozostał w uszach ich dźwięk. W komisji przeliczającej pod "dowództwem" opiekuna samorządu uczniowskiego pracowali prawie wszyscy uczniowie klasyVIB.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym „góra grosza" urosła! Ostateczny wynik jest następujący:
1424 monet - 1 groszowych (=14,24 zł)
932 monet - 2 groszowych (=18,64 zł)
635 monet - 5 groszowych (=31,75 zł)
62 monet - 10 groszowych (=6,20 zł)
90 monet - 20 groszowych (=18 zł)
15 monet - 50 groszowych (=7,50 zł)
co w sumie dało: 100,33 zł
Oprócz złotówek zebraliśmy również:
119 monet- 1 Eurocent
68 monet -2 Eurocenty
11 monet- 5 Eurocentów
1 moneta- 1 Marka niemiecka (1971r.)
2 monety – 10 złotych ( 1990)
3 monety- 15 English Pence
Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku [24 styczeń 2014]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zespole Przedszkolno- Szkolnym w Kluczewsku

Co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca Polaków i można powiedzieć, że to już niemal polska tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczne i historię ostatniego 20-lecia Rzeczpospolitej Polskiej.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był w tym roku wyjątkowy. Orkiestra zagrała nie tylko dla najmłodszych, lecz także po raz pierwszy dla najstarszych, zwracając uwagę na to, jak wielkiej pomocy potrzebują seniorzy i geriatria zajmująca się schorzeniami wieku podeszłego, jest jedną z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia.

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych również przyłączyła się do wielkiej akcji. Uczniowie zrzeszeni w samorządzie uczniowskim razem z harcerzami sprawnie przeprowadzili akcję.

Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego by grała nam ona „ do końca świata i jeden dzień dłużej”- mówią organizatorzy, a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji pomagać.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w akcję .

Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy kwotę 174,44 zł, która została przekazana do sztabu orkiestry we Włoszczowie ,a my jako organizatorzy, otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa.

Opiekun samorządu uczniowskiego: Małgorzata Auguścik-Osicka

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Turniej mini piłki siatkowej w Dobromierzu [22 styczeń 2014]

Turniej mini piłki siatkowej w Dobromierzu

Dziś rozegrany został Turniej mini pilki siatkowej o puchar Dyrektora ZPS w Dobromierzu. Do zawodów zaproszonych zostało pięć zespołów: SP Kluczewsko, SP Komorniki, SP Dobromierz [gospodarz] oraz SP Fałków i SP Gowarczów, reprezentujących powiaty: włoszczowski i konecki. Zespoły grały między sobą systemem "kazdy z kazdym". Zespół naszych siatkarek wygrał w kazdym spotkaniu 2:0 zajmując tym samym pierwsze miejsce w całym turnieju. Na drugim miwjscu była szkoła z Komornik a na trzecim szkoła podstawowa z Dobromierza. Na zakończenie turnieju nasz zespół otrzymał od organizatora wspaniały puchar oraz pamiątkowy dyplom.
Skład ZPS Kluczewsko: Monika Rak [kapitan], Katarzyna Włódzik, Wiktoria Stępień, Zuzanna Glanda, Monika Ludynia, Stróżykowska Karolina, Kamila Parzuchowska, Julia Borkowska, Oliwia Szymczyk. Opiekun zespołu: Grzegorz Zal.
Zdjęcia TUTAJ.

Poleć tego news'a: Poleć na Facebook Poleć na Twitter Poleć w Google+

Statystyki:
Wszystkich news'ów: 603 | Wszystkich kategorii: 1 |
Najnowszy news: Siatkarki ZPS Klucze... | Najczęściej czytane: Przekaż 1% podatku [17614]